Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!

Публикувано от darkside 
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
25-05-2012 - 17:56:51
Quote
PER0
Quote
aircraftcarrier
И докато държавата не се намеси това няма да спре...

Последният път, когато държавата се беше намесила беше по комунистическо. Евтини бяха апартаментите, ама се чакаше 20 години да се вредиш, с връзки, с лихвоточки, ако въобще дочакаш. Хубаво, ще се намеси държавата, ще натисне тоя хубавец да ти продаде имота си за 20000Е, обаче след това ще дойдат при теб, и ще ти кажат, виж кво тряя си продадеш имота за 20000 Е на еди кой си , щото той има по голяма жилищна нужда от твоята, а реално е човек на еди кого си.
Перо аз мисля че достатъчно ясно съм написал нещата.Държавата няма да се меси в цените.Държавата ще въведе правила и ред.Когато един имот виси една година и никой не го купува продавача трябва да го оттегли от пазара щом цената не му изнася.Това е.Никой никого няма да принуждава или пък да му определя цените или да му се бърка.Брокерите имат интерес да стават сделки а не да са развеждачи и да правят разходи и да си губят времето.Никъде не съм писал че апартаментите трябва да са евтини.Но 130000 евро извинявай са алчност и простотия за това състояние на нещата.Някой отишъл в чужбина купил нещо с ипотека сега си загубил работата и решил че му трябват толкова пари и хоп толкова ще искаме за кимизарника.За апартамента който съм описал ти би ли дал толкова пари?Нали трябват още поне 25000 евро за да влезе човек да живее.Да не говорим колко ще трябват още за саниране и ремонт на покрива.Максималния наем който може да се вземе е 400 евро и то при голям късмет.Та за една година 4800 евро.Този апартамент ще се изплати за 32г. и четири месеца при условие че винаги има наематели не се плащат данъци такса смет и не се правят ремонти.Ако искаме да се изплати за 12 г. тогава трябва да искаме наем 1100 евро на месец.Предполагам че ще има наплив да плащат такъв наем.Питам ти би ли сключил такава сделка?
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
25-05-2012 - 18:05:11
Аз мога да ви кажа как да се намеси държавата. Отделя един голям терен, прави му план с градинки, паркинги, училища, детски градини ... прави обществена поръчка и хоп един куп апартаменти за под 200 евро квадрата. Пуска ги по 400 и не се чуди какви облигации да емитира за да плати външния дълг.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
25-05-2012 - 18:10:55
Тук чаакат 150 евро.Кой ще купува на 400?
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
25-05-2012 - 18:19:46
Аз не бих купил и на 150 и обяснявам защо. Стигне ли се до тая цена, а то натам вървят нещата, тва ще означава, че стандарта на живот се е влошил драстично и аз не бих купил купчина строителен материал конфигурирани на кофти място!
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
25-05-2012 - 19:07:27
Quote
aircraftcarrier
Quote
PER0
Quote
aircraftcarrier
И докато държавата не се намеси това няма да спре...

Последният път, когато държавата се беше намесила беше по комунистическо. Евтини бяха апартаментите, ама се чакаше 20 години да се вредиш, с връзки, с лихвоточки, ако въобще дочакаш. Хубаво, ще се намеси държавата, ще натисне тоя хубавец да ти продаде имота си за 20000Е, обаче след това ще дойдат при теб, и ще ти кажат, виж кво тряя си продадеш имота за 20000 Е на еди кой си , щото той има по голяма жилищна нужда от твоята, а реално е човек на еди кого си.
Перо аз мисля че достатъчно ясно съм написал нещата.Държавата няма да се меси в цените.Държавата ще въведе правила и ред.Когато един имот виси една година и никой не го купува продавача трябва да го оттегли от пазара щом цената не му изнася.Това е.Никой никого няма да принуждава или пък да му определя цените или да му се бърка.Брокерите имат интерес да стават сделки а не да са развеждачи и да правят разходи и да си губят времето.Никъде не съм писал че апартаментите трябва да са евтини.Но 130000 евро извинявай са алчност и простотия за това състояние на нещата.Някой отишъл в чужбина купил нещо с ипотека сега си загубил работата и решил че му трябват толкова пари и хоп толкова ще искаме за кимизарника.За апартамента който съм описал ти би ли дал толкова пари?Нали трябват още поне 25000 евро за да влезе човек да живее.Да не говорим колко ще трябват още за саниране и ремонт на покрива.Максималния наем който може да се вземе е 400 евро и то при голям късмет.Та за една година 4800 евро.Този апартамент ще се изплати за 32г. и четири месеца при условие че винаги има наематели не се плащат данъци такса смет и не се правят ремонти.Ако искаме да се изплати за 12 г. тогава трябва да искаме наем 1100 евро на месец.Предполагам че ще има наплив да плащат такъв наем.Питам ти би ли сключил такава сделка?


Предполагам, че липсата на опит на имотния пазар, е продиктувал подобен пост smiling smiley


Не бъркайте ИМОТИТЕ с ГАРСОНИЕРИТЕ ... двете понятия са далече от припокриващи се ....
Да .. ако една гарсониера е на имотния пазар над 10 месеца и не е на първи/последе етаж, насред малцинствена махала, със запушена от съседите от долу канализация или комшия тромпетист winking smiley то най-вероятно цената й ... е далече от реалната ...

Средната продължителност на реализация на имот в ценовия диапазон над 90 К Евро е година ... дори и в много по-развити и напреднали пазари от БГ имотния пазар, има имоти които се продават по 3, 4 и повече години (не говоря за гарсониери) ...
това, че за кратко (от гледна точка на имотния пазар) имаше ненормално завишено търсене и намалено време на реализация .. не означава, че това е нормалния пазар ... напротив ... средния срок за реализация на стандартен апартамент си е 3-6 месеца ... на имот с по-висока нетна цена ... 12-14 месеца.

Това, че един "Брокер" не може да прецени каква е цената на един ИМОТ и се разхожда за да го показва, въпреки че той е непродаваем ... показва, само едно ... неговата некадърност (на брокера не на имота)...

Да ако въпросния апартамент наистина е в състоянието в което го описваш ... сигурно не струва 130 К ЕВРО ... и ако брокера беше истински брокер нямаше да ти губи времето да те води до там, а щеше или да посъветва собственика да направи необходимия ремонт за да оптимизира цената му ... или ( о какво кощунство за БГ Брокера) ... да инвестира той (фирмата която представлява) самия в реиновацията на имота ....

Но това означава, брокера наистина да има представа ... колко струва един имот ... и да може да прецени реално дали си заслужава да се занимава с въпросния апартамент или не .... а не както по-голямата част от присъстващите на този пазар ... да могат само да говорят по телефона и да лъжат без да се изчервяват winking smiley

Държавата да регулира един свободен пазар .... чрез задължаването на един собственик да спре или да няма право да обявява имота си за продажба .... това нито е реално осъществимо, нито разумно да не говорим за правилно smiling smiley


По общата тема ... винаги ще има пазар на имотите (освен ако не намерим начин да съществуваме някъде из извънматериалните части на вселената) ... така, че ще има кой да продава ... и кой да купува ...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-05-25 19:13 от Krokodil.
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
25-05-2012 - 19:20:39
Quote
Lubimec13
Тук чаакат 150 евро.Кой ще купува на 400?

Ще се купуват, ама чети ми целия пост. Не ти говоря за рутещи се постройки от време оно, кибритени кутиики у калните ливади или кооперации дето си гледат в прозорците без грам зеленина. Ако държавата толкова го е закъсала за пари, лесно може да си набави капитал.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
25-05-2012 - 22:19:53
avatar
Quote
Krokodil
Това, че един "Брокер" не може да прецени каква е цената на един ИМОТ и се разхожда за да го показва, въпреки че той е непродаваем ... показва, само едно ... неговата некадърност (на брокера не на имота)...

Но това означава, брокера наистина да има представа ... колко струва един имот ... и да може да прецени реално дали си заслужава да се занимава с въпросния апартамент или не .... а не както по-голямата част от присъстващите на този пазар ... да могат само да говорят по телефона и да лъжат без да се изчервяват.

Щом един брокер се "разхожда да показва" даден апартамент, това означава че към имота има интерес.
Уточнение: стига офертата да е коректно представена, без заблуждаващи параметри.
Брокера хвърля пари за реклама и не би си позволил лукса да рекламира идиотски оферти.
Има си и изключения, но къде ли няма.
Аз също се възмущавам на некоректни брокери, както и вие.
Пазара рано или късно ги изплюва.
Има си и фирми перачници, там може всичко да се види.
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
26-05-2012 - 14:01:57
avatar
Quote
greenbul
Аз мога да ви кажа как да се намеси държавата. Отделя един голям терен, прави му план с градинки, паркинги, училища, детски градини ... прави обществена поръчка и хоп един куп апартаменти за под 200 евро квадрата. Пуска ги по 400 и не се чуди какви облигации да емитира за да плати външния дълг.

Става, но ако вдигне поне двойно данъците.
Съгласен ли си?
Щото, аз не съм- откъде накъде ще те спонсорирам, щото си решил да си купиш жилище на безценица?smoking smiley
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
26-05-2012 - 14:42:17
Quote
greenbul
Аз мога да ви кажа как да се намеси държавата. Отделя един голям терен, прави му план с градинки, паркинги, училища, детски градини ... прави обществена поръчка и хоп един куп апартаменти за под 200 евро квадрата. Пуска ги по 400 и не се чуди какви облигации да емитира за да плати външния дълг.

Да разбираме ли,че под цена 200евро разбираш и безплатен обяд,под формата на:
-безвъзмездно предоставен терен от общината;
-ангария под формата на безплатно проектиране,включително на градинки и ...;
- може и още...
Re: Край! Който продал - продал!!! Е, и сега може, но на загуба!
26-05-2012 - 15:11:00
Quote
niknik
Quote
greenbul
Аз мога да ви кажа как да се намеси държавата. Отделя един голям терен, прави му план с градинки, паркинги, училища, детски градини ... прави обществена поръчка и хоп един куп апартаменти за под 200 евро квадрата. Пуска ги по 400 и не се чуди какви облигации да емитира за да плати външния дълг.

Да разбираме ли,че под цена 200евро разбираш и безплатен обяд,под формата на:
-безвъзмездно предоставен терен от общината;
-ангария под формата на безплатно проектиране,включително на градинки и ...;
- може и още...

Формулата е изпитана. Болшинството софиянци живеят точно в такива жилища. А пардон, там и труда е бил ангария ...

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход