Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

: Какво ще се случи с цените на имотите до декември 2012-та? Възможно ли е "събуждане" на пазара на по-ниски ценови нива? Аз мисля, че НЕ! Брокери, вашите 3% ще са все по-малко пари!

Публикувано от darkside 
Quote
portokal
ами иска не иска прав е човека дарки 149м. за да влезнем в шенген е задължително валутния борд да отпадне за период от 6 месеца.целта на тва упражнение е лева да се "закотви" спрямо еврото по естествен икономически път.а на колко сте се закотви? до сега никoй български икономист не се е осмелил да го искаже по въпроса.даже от тоя въпрос наште икономически светила бягат като дявол от тамян
Точно тва имах предвид. Само не съм сигурен за периода. Мое и да е по-кратък (тва ще е мноу болезнено, особено за левовите депозити), но при сички случаи ЕЦБ нема да смени левовата маса с евро при сегашния курс.
Още нещо се коментира напоследък, тва е приемане на златния стандарт в световен план. Ако Европа приеме златния стандарт, мислите ли, че БНБ мое да "отговори" със златно обезпечение на лева? Или сичко е хартия в тоа случай?
Quote
ivorad
Quote
darkside
Иворадчоу, ти от притеснение съвсем спре да мислиш, майна! Ми мноу ясно, че борда ша падне, нема вечен валутен борд, баси!

Дарки, пророче, че бордът ще падне, ще падне, ама ти прогнозираш в перспектива "до декември 2012"!
Прогнозата ти , че бордът ще падне до тогава е истинска сензация, вервай ми!
:]
А кога влизаме в Шенген? Въвеждането на еврото като парична единица е политическо (а и стратегическо) решение, а не икономическо! И мисла, че ша съвпадне с едно друго решение - окончателното ни пълноправно членство, а няма да бъде самостоятелно. Тва ще доведе обаче некои негативи за обикновения човек, като нови данъци и такси, цена на горива и енергии, цена на мноу стоки изравнена с стая в ц. Европа....и по-ниски доходи поради по-неизгодния курс при смяната лев/евро..... По-добре да коментираме тия неща, отколкото да се правим на глухи и слепи, баси!
Днес правителството прави военен договор за сътрудничество с Израел. Кви са причините? Иран?
Сичко се развива мноу бързо напоследък..........



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-06 09:18 от darkside.
Quote
darkside
Точно тва имах предвид. Само не съм сигурен за периода. Мое и да е по-кратък (тва ще е мноу болезнено, особено за левовите депозити), но при сички случаи ЕЦБ нема да смени левовата маса с евро при сегашния курс.
Още нещо се коментира напоследък, тва е приемане на златния стандарт в световен план. Ако Европа приеме златния стандарт, мислите ли, че БНБ мое да "отговори" със златно обезпечение на лева? Или сичко е хартия в тоа случай?

Сега да ви кажа, че златото е същия балон като имотите. Промиват ви мозъка с какви ли не светила, които ще връщат златния стандарт и вие кълвете. Прогресът ще се върне в 70-те години, ако отново банкнотите се обезпечат .Но нали някой трябва да вярва в това злато. че да се купува на тези Безумни нива. За10 години от 300$ стаана 2000$, а да си спомняте такава инфлация през тези години?
Върколако, аз вервам в петрола, ама златото е по-лесно за съхранение.....иначе златния стандарт си е в пълна сила и в момента, само дето тва не е официална позиция. Балон или не, когато банкнотите, (особено при световна фин. криза и преди военен комфликт с неясни параметри) са с неясна стойност, петрола и златото стават хит на пазара! Нали знайш, че две неща най-мноу влияят на пазарите - страха и алчноста?! А Иран отправя мноу сериозни заплахи за изпепеляване на Израел, така, че е само въпрос на време. Там мир нема да има.......



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-04-06 09:47 от darkside.
Quote
darkside
Quote
ivorad
Quote
darkside
Иворадчоу, ти от притеснение съвсем спре да мислиш, майна! Ми мноу ясно, че борда ша падне, нема вечен валутен борд, баси!

Дарки, пророче, че бордът ще падне, ще падне, ама ти прогнозираш в перспектива "до декември 2012"!
Прогнозата ти , че бордът ще падне до тогава е истинска сензация, вервай ми!
:]
А кога влизаме в Шенген? Въвеждането на еврото като парична единица е политическо (а и стратегическо) решение, а не икономическо! И мисла, че ша съвпадне с едно друго решение - окончателното ни пълноправно членство, а няма да бъде самостоятелно.


Умниче, и на теб ще кажа - влизането в Шенген изобщо не изисква приемането на еврото!
Приемането на общата валута се нарича "влизане в еврозоната"!
Хайде, освести малко идиотския си ентусиазъм*stop*
Quote
ivorad



Умниче, и на теб ще кажа - влизането в Шенген изобщо не изисква приемането на еврото!
Приемането на общата валута се нарича "влизане в еврозоната"!
Хайде, освести малко идиотския си ентусиазъм*stop*
България е член на ЕС по презумпция. С влизането в Шенген става пълноправен член, т.е. свободно движение, равни юридически права със всички останали граждани на зоната - равно право на труд, мед. обслужване, дипломи за образование.. Това предполага и същата валута в обръщение! Синхронизация на цените и данъците в кратки срокове, по естествен път - свободен пазар, търсене - предлагане...
Но не и задължително изравняване на стандарта на живот. Тва е бавен процес, който си е лично българска работа.
Ивораде, ти като си брокер с претенции, би требвало да ги знаеш тия работи, баси......продължавайки да ма обиждаш кво печелиш? ....
Мноу сте уплашени, баси, ще рече човек, че Дарки и Портокала има по пет милиона левови депозити, баси.
Quote
darkside
Quote
ivorad



Умниче, и на теб ще кажа - влизането в Шенген изобщо не изисква приемането на еврото!
Приемането на общата валута се нарича "влизане в еврозоната"!
Хайде, освести малко идиотския си ентусиазъм*stop*
България е член на ЕС по презумпция. С влизането в Шенген става пълноправен член, т.е. свободно движение, равни юридически права със всички останали граждани на зоната - равно право на труд, мед. обслужване, дипломи за образование.. Това предполага и същата валута в обръщение!
Умнико архитъпи - Шенгенското споразумение изобщо не изисква влизане във валутния съюз на ЕС! Да не говорим, че то е отворено И ЗА СТРАНИ НЕЧЛЕНУВАЩИ В ЕС /пример - - Норвегия/!
Полша, Чехия, Унгария и Словакия от години са пълни членки на Шенген, но националните им валути спокойно са си в употерба.....
Хайде, освести идиотския си ентусиазъм, пишеш очевидни глупости, без да имаш най-малката представа от онова, за което говориш!
Quote
darkside
С влизането в Шенген става пълноправен член, т.е. свободно движение, равни юридически права със всички останали граждани на зоната - равно право на труд, мед. обслужване, дипломи за образование.. Това предполага и същата валута в обръщение! Синхронизация на цените и данъците в кратки срокове, по естествен път - свободен пазар, търсене - предлагане...
Но не и задължително изравняване на стандарта на живот. Тва е бавен процес, който си е лично българска работа.
Ивораде, ти като си брокер с претенции, би требвало да ги знаеш тия работи, баси......продължавайки да ма обиждаш кво печелиш? ....

Ето тези неща за съжаление докараха кризата в еврозоната. Чиновници и фирмени интереси командват Европа и ние вече го усещаме. Не може свободно да си запалим цигара, кокошките ни са щастливи, кучетата ни са щастливи, малцинствата ни са щастливи.... а ние от това по-щастливи ли сме? От комунизъм се натресахме на капилистически-социализъм, винаги лопатата я държим от обратната страна.... това е проблема при нас. В Европа яли и пили сега търсят кой да плати сметката, а ние се натискаме да водим хорото. Колкото повече закончета произвеждаме, с тях произвеждаме и чиновници ,които да ни регулират (казват какво да правим) и от там сме цъфнали и вързали. Много баби хилаво бебе.
Quote
ivorad

Хайде, освести идиотския си ентусиазъм, пишеш очевидни глупости, без да имаш най-малката представа от онова, за което говориш!
За последно ще ти обясня максимално елементарно, щото явно имаш нужда от гинко и от билоба, и май от лоботомия!
България ще приеме и банкнотите евро, щото лева е вързан и без тва за него, а Норвегия е свободна (без борд) икономика със собствена фин. политика и петролни запаси!
А еднократна преоценка преди въвеждането е мноу вероятно да има! И то поради една проста и елементарна причина! Що да ни дават повече евра, като мое и по-малко? Например 1 към 4, 1 към 5?


Върколако, верно се натискат да ни вкарат в бела, щот преследват единствено личните си интереси. Познавам отблизо неколко парчета от управляващите през последните 15 години и си немаш на идея на кво са способни в името на личния си интерес, аз за тва съм песимист.........аз знам кое е най-добре:
Да сме като евреите, германците и шведите, зети заедно, ма не сме!
Оня ден ходих до София и ми стана ясно, че се отдалечаваме от тва понятие......голема разруха и мизерия около тва летище, баси! Голема цигания и мръсотия и разбити шосета!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-04-06 13:17 от darkside.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход