Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

панелка vs тухла

Публикувано от javcho 
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 16:32:46
Тухла на 100 процента, нова, но от проверен стройтел с поне 2-3 завършени строежа по възможност на няколко години да са, за да знам и моя на какво ще прилича. От пишман инвеститори далеко бягам.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 17:04:23
avatar
Quote
javcho
Ако смяташ, че панелното строителство е по-качествено, защо не строиш панелки?
И всъщност, защо никой не строи панелки?
Има ли страна в Европа в която да се строят панелки последните години?

Оф, писна ми да ти обяснявам елементарни неща.
Панелите се правят в специални заводи. Целта е била, да се постигне бързо застрояване, за да се решат проблемите с липсата на жилища. Измислили са ги във Франция, през петдесетте години на миналия век. Германците са усвоили технологията и също така са си решили проблема. През 60- те години, България също купува технологията. Държавата построява 30 домостроителни и помощни към тях, предприятия и така се създава достатъчно голям сграден фонд.
Разбира се, че след достигане на някакво насищане, тази технология няма нужда да се използва. По една най- главна причина- висока производителност и еднотипност, което не би позволило висока продажна цена, каквато гонят частните предприемачи.
Анадънмо?winking smiley
И задачка за вкъщи- един тухлен блок от 1906г.- на пруски свод, един " сталински" от петдесетте години и един от шейсетте, дали нямат нужда от обследване? И, дали нямат нужда от укрепване, след като са строени по занижени за днешните изисквания, критерии за устойчивост при земетресения?eye popping smiley
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 17:05:28
Quote
др. Иванов
Въпроса ти не си го разбрал. Като сравняваш две неща по даден показател трабва да избереш такива, на които всички останали показатели са еднакви. Може да сравняваш панелен в Обеля с тухла в Обеля или панелен в Яворов с тухла в Яворов и то по възможност близо един до друг и строени приблизително по едно време. Защото трябав да си кръгъл идиот за да избереш нова тухла в Обеля пред стар панел в Изток. Това да ти влезе в чутурата, защото като те чета спокойно може да се кандидатираш за кмет от ГЕРБ.

машала дофтор иванов.
А децата ще ги провесиш на хамак през перилата?
Познавам точно такъв случай - двама братя = по скоро брат и сестра.
Брата = 4-стаен в Обеля с "лукс" ремонт (с 2 деца)
Сестрата - 2-стаен = демек гарсониера НОфА туФла "ЛУКСОЗЕНЕЦ"... (с 1 дете)
Купени са на една и съща цена - от наследство делят парите.
А познай кой е по щастлив от жилището си?

Иначе съм с 2 ръце и 3 крака за ТУХЛА - в панел съм живал само 4 години през далечната 82-86г. Не смятам да повтарям тази грешка.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-08-12 17:10 от bota156.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 18:00:35
Quote
bota156
Quote
др. Иванов
Въпроса ти не си го разбрал. Като сравняваш две неща по даден показател трабва да избереш такива, на които всички останали показатели са еднакви. Може да сравняваш панелен в Обеля с тухла в Обеля или панелен в Яворов с тухла в Яворов и то по възможност близо един до друг и строени приблизително по едно време. Защото трябав да си кръгъл идиот за да избереш нова тухла в Обеля пред стар панел в Изток. Това да ти влезе в чутурата, защото като те чета спокойно може да се кандидатираш за кмет от ГЕРБ.

машала дофтор иванов.
А децата ще ги провесиш на хамак през перилата?
Познавам точно такъв случай - двама братя = по скоро брат и сестра.
Брата = 4-стаен в Обеля с "лукс" ремонт (с 2 деца)
Сестрата - 2-стаен = демек гарсониера НОфА туФла "ЛУКСОЗЕНЕЦ"... (с 1 дете)
Купени са на една и съща цена - от наследство делят парите.
А познай кой е по щастлив от жилището си?

Иначе съм с 2 ръце и 3 крака за ТУХЛА - в панел съм живал само 4 години през далечната 82-86г. Не смятам да повтарям тази грешка.

Понеже стана 2 на 2 - тухла панел.

И аз съм за тухла.

И вече водиме с 3 на 2.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 18:05:34
Quote
камелия
Quote
javcho
Ако смяташ, че панелното строителство е по-качествено, защо не строиш панелки?
И всъщност, защо никой не строи панелки?
Има ли страна в Европа в която да се строят панелки последните години?

Оф, писна ми да ти обяснявам елементарни неща.

Разбира се, че след достигане на някакво насищане, тази технология няма нужда да се използва. По една най- главна причина- висока производителност и еднотипност, което не би позволило висока продажна цена, каквато гонят частните предприемачи.

Първо въпросите са към Иванов.

Ниското качество не позволява висока продажна цена, а не високата производителност.
Частните предприемачи им е все тая дали цената е ниска или висока.
Много по-важни са търсенето и най-вече печалбата.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 18:25:27
Първо въпросите са към Иванов.

Ниското качество не позволява висока продажна цена, а не високата производителност.
Частните предприемачи им е все тая дали цената е ниска или висока.
Много по-важни са търсенето и най-вече печалбата.
-----------------------------------------------------

Кое от това е въпрос?
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 18:34:05
Quote
др. Иванов
Първо въпросите са към Иванов.

Ниското качество не позволява висока продажна цена, а не високата производителност.
Частните предприемачи им е все тая дали цената е ниска или висока.
Много по-важни са търсенето и най-вече печалбата.
-----------------------------------------------------

Кое от това е въпрос?

Търсиш въпроси в отговора ми.
Иванов, много си дезориентиран.
Погледни няколко реда по-нагоре.
Или няколко мнения по-назад.


Ето ти за по-лесно:

Ако смяташ, че панелното строителство е по-качествено, защо не строиш панелки?
И всъщност, защо никой не строи панелки?
Има ли страна в Европа в която да се строят панелки последните години?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-12 18:34 от javcho.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 18:53:12
Аз споменах нещо за въпросите като белиг при установяване на умствените способности!
Никой не строи с панели от този тип, защото тава може да се прави само от държавата с нейни фирми и с отпадането на тези възможностти спря и жилищното панелно строителство. Нито една частна фирма не може да изгради инфраструктура и логистика за да направи панелно строителство. Това е причината.
Проблемите на панелното строителство не са в панелите, които естествено са несравнимо по-добри от тухлата, а че бяха правени във времена, когато нямаше необходимите допълващи материали с които в момента се прави тухленото строителство. Да не забравяме, че сравняваме 30-40 годишни панелни сгради с минус 2 до 5 годишни тухлени. Една панелна сграда може да се оправи, 90% от новите туглени - никога!
Самото сравнение е глупаво, защото от 20 години не се строят панели, за да се прави реална съпоставка.

Всъщност се сетих в момента на писането - панелното строителство е по-добро от тухленото. И се сетих от една панелна сграда, завършена преди 3 години с нови материали, в Надежда. Там отидете и сравнявайте качество.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 19:57:21
avatar
Quote
javcho

Ето ти за по-лесно:

Ако смяташ, че панелното строителство е по-качествено, защо не строиш панелки?
И всъщност, защо никой не строи панелки?
Има ли страна в Европа в която да се строят панелки последните години?

Наистина ли си толкова тъп?
Нали ти обясних пространно защо сега не се строи с панели?
Ти, само последното изречение, за насищането и високата производителност ли видя?
Момче, ти в живота си, книга прочел ли си?
Стихотворение или текст на песен, научил ли си наизуст?
Това е единствения начин да си прибавиш думи към речника и да почнеш да осмисляш писано слово.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 20:43:22
Чудя се как допускате с лека ръка, че хем някой "има" парите и едновременно с лекота пренебрегва немалка разлика само защото ги "има" smiling smiley За мен двете допускания са взаимно изключващи се smiling smiley Чуденката естествено не е валидна, когато "имането" многократно надхвърля цените на имотките, но тогава пък ... 3-стаен?! София?!!

И за да не е спам мнението smiling smiley

По-комфорнто ми е в тухла, но ... огромната част или са прекалено стари, или са прекалено нови smiling smiley Едни от най-добрите рапределения, които съм виждал (със скромния си опит) си остават старите 3 и 4 стайни ЕПК/Панелки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход