Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

панелка vs тухла

Публикувано от javcho 
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 21:11:25
Ами...ние ги имаме тези.Тристайна панелка в Люлин и тухлен в центъра (София,Възраждане).Вазов и Изток са в другата посока,но на горе-долу същото разстояние от идеалния център.Т.е. съпоставими са нещата.
Реалността е,че живеем в панелката.Разликата е двайсетина квадрата-една стая.По-голяма,няма никакъв проблем с паркирането в никой час от денонощието,всички нужни ми магазини са ми точно толкова близо,колкото и от центъра.За сметка на това разполагам с голямо свободно пространство пред прозореца.
Пробвал съм да живея известно време и в апартамента в центъра.Истината е,че рядко виждах слънцето.
Съседите...в панелката определено са по-читави.В центъра бяха само дърти комуняги и евреи.Всеки се мрази с всеки...повечето за неща,случили се преди поне 20 години,а някои и преди едно поколение.Тука...най-много чалга да пуснат по нощите,ама като затворя прозореца не ги чувам изобщо.Престрелки и дилъри,наркомани и крадци са си като в центъра.Разликата е,че в центъра е пълно с гастрольори,дето никой не ги знае и не ги познава.Тук в квартала поне се знаем с местните.
Паркиране...пълен ад.Тогава беше ад,сега е още по-голям.На мен работата ми е такава,че изисква колата да ми е пред нас сутрин като изляза и като се прибера,да я остава пак пред нас за следващата сутрин.Тоя номер категорично НЕ СТАВА в центъра.В смисъл на "изобщо не става"!
Асансьор...тук за две години да е имало два дена,в които да е повреден.В центъра не работеше през ден и техниците изобщо не е_ваха да идват.

Накратко-тази част на този краен квартал има несъмнени предимства пред центъра.Не става дума за пари и ипотеки,двата апартамента са си налични и фактора цена не тежи изожщо.Също така не важи и вида строителство.И обратно да бяха-панелката в центъра,а духления в предградието-пак в предградието щяхме да живеем.

Условието е обаче,че има предградия и предградия.Обеля е загубена кауза.Както и Ботунец,крайните части на Дружба....След осем вечерта няма една вода от къде да си вземеш,а ако тръгнеш да си търсиш,не е ясно дали ще се прибереш.

В моя квартал има и нови тухлени.Проблемни са,заради некачествено строителство.Проблеми,дето са се появили в панелката на 20-тата година,там ги борят още на втората или максимум до петата.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 21:24:07
Quote
salvador
Ами...ние ги имаме тези.Тристайна панелка в Люлин и тухлен в центъра (София,Възраждане).Вазов и Изток са в другата посока,но на горе-долу същото разстояние от идеалния център.Т.е. съпоставими са нещата.
Реалността е,че живеем в панелката.Разликата е двайсетина квадрата-една стая.По-голяма,няма никакъв проблем с паркирането в никой час от денонощието,всички нужни ми магазини са ми точно толкова близо,колкото и от центъра.За сметка на това разполагам с голямо свободно пространство пред прозореца.
Пробвал съм да живея известно време и в апартамента в центъра.Истината е,че рядко виждах слънцето.
Съседите...в панелката определено са по-читави.В центъра бяха само дърти комуняги и евреи.Всеки се мрази с всеки...повечето за неща,случили се преди поне 20 години,а някои и преди едно поколение.Тука...най-много чалга да пуснат по нощите,ама като затворя прозореца не ги чувам изобщо.Престрелки и дилъри,наркомани и крадци са си като в центъра.Разликата е,че в центъра е пълно с гастрольори,дето никой не ги знае и не ги познава.Тук в квартала поне се знаем с местните.
Паркиране...пълен ад.Тогава беше ад,сега е още по-голям.На мен работата ми е такава,че изисква колата да ми е пред нас сутрин като изляза и като се прибера,да я остава пак пред нас за следващата сутрин.Тоя номер категорично НЕ СТАВА в центъра.В смисъл на "изобщо не става"!
Асансьор...тук за две години да е имало два дена,в които да е повреден.В центъра не работеше през ден и техниците изобщо не е_ваха да идват.

Накратко-тази част на този краен квартал има несъмнени предимства пред центъра.Не става дума за пари и ипотеки,двата апартамента са си налични и фактора цена не тежи изожщо.Също така не важи и вида строителство.И обратно да бяха-панелката в центъра,а духления в предградието-пак в предградието щяхме да живеем.

Условието е обаче,че има предградия и предградия.Обеля е загубена кауза.Както и Ботунец,крайните части на Дружба....След осем вечерта няма една вода от къде да си вземеш,а ако тръгнеш да си търсиш,не е ясно дали ще се прибереш.

В моя квартал има и нови тухлени.Проблемни са,заради некачествено строителство.Проблеми,дето са се появили в панелката на 20-тата година,там ги борят още на втората или максимум до петата.

Като гледам си наблегнал основно на паркирането, а то е най-лесно за решаване. Купуваш си жилище с гараж. winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-12 21:38 от javcho.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 21:37:07
Quote
камелия
Наистина ли си толкова тъп?
Нали ти обясних пространно защо сега не се строи с панели?
Ти, само последното изречение, за насищането и високата производителност ли видя?
Момче, ти в живота си, книга прочел ли си?
Стихотворение или текст на песен, научил ли си наизуст?
Това е единствения начин да си прибавиш думи към речника и да почнеш да осмисляш писано слово.

За втори път ти казвам склерозирала бабко:

Quote
javcho
Първо въпросите са към Иванов.

Това горното значи, че не те питам. Питам съм Иванов.
Същата смотла си като него и той не можа да намери въпросите, защото ти е набор и вече си личи.
Ти пък не можеш да разбереш, че просто с това повторение му помагам да се ориентира, а не те питам пак теб.
Ама и вие пенсионерите за нищо не ставате.
Вземи прочети цялата предищна страница, за да се ориентираш, че в главата ти е станара пълна каша.
И не си мисли, че всички въпроси по default са към теб.

Приятна поредна петък вечер сами пред компютрите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-12 21:44 от javcho.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 21:45:15
javcho ...в района думата "гараж" звучи почти непознато.
Няма.Навремето не са им трябвали,заради което не са ги и строили.
Съвременници на масовото ползване на лични коли са панелките и това след тях.Старите са без тази екстра.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 22:01:51
avatar
Quote
камелия
Наистина ли си толкова тъп?
Нали ти обясних пространно защо сега не се строи с панели?
Ти, само последното изречение, за насищането и високата производителност ли видя?


Quote
javcho

За втори път ти казвам склерозирала бабко:

Това горното значи, че не те питам. Питам съм Иванов.
Същата смотла си като него и той не можа да намери въпросите, защото ти е набор и вече си личи.
Ти пък не можеш да разбереш, че просто с това повторение му помагам да се ориентира, а не те питам пак теб.
Ама и вие пенсионерите за нищо не ставате.
Вземи прочети цялата предищна страница, за да се ориентираш, че в главата ти е станара пълна каша.
И не си мисли, че всички въпроси по default са към теб.

Приятна поредна петък вечер сами пред компютрите.

Дебилче, вечно неразбрало!
Ако майка ти е баба, то и аз съм, но малко по- млада от нея, щото си по- голям от сина ми.:]
За пореден петък ние сме вкъщи със семействата си, а ти ще се правиш на велик в чалгаджийницата пред 18-20годишните.
А, те ще се чудят какво прави напушен "дъртак" като теб при тях.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 23:14:12
Quote
javcho
Хайде да направиме една анкета. Всеки да каже според него.
Във форума има няколко човека, които защитават яростно, че панелките са качествени имоти и крайните квартали са хубави.

Сравняваме 3стайна панелка в квартали като Люлин, Обеля, Дружба с 3стайна тухла в Изток, Яворов, Оборище.

Парите и за скъпия и за евтиния апартамент ги имаме. Съответно се абстрахираме от разликата в цената. Сравняваме само качество на панелка и тухла, като строителство. Качеството на това да живееш в квартал Люлин, Обеля, Дружба с Изток, Яворов, Оборище. И на последно кое ще е по-добрата дългосрочна инвестиция - кое ще падне по-малко при спад и ще се качи повече при ръст.

Ако някой се сети за други признаци на сравнение, да ги каже.

Има задания за оценка, които могат да се определят като добри. Има задания, които са лоши.
Това тук е инфантилно, в стил "Кой е по-по-най?". Инфантилно, с елементи на шизофрения, цитирам:
1.Сравняваме само качество на панелка и тухла, като строителство.
А така - ще сравняваме само качеството "като строителство"!
Веднага след него:
2.Качеството на това да живееш.
Чакай, сега, нали беше "като строителство"?
Накрая, малко инвестиционни размисли, нищо, че сме се "абстрахирали" от цената / че какво значение има цената за финансови оценки, а?/:
3.И на последно кое ще е по-добрата дългосрочна инвестиция - кое ще падне по-малко при спад и ще се качи повече при ръст.

Пълен бъркоч......
..........................................................
Само за протокола - няма никакво съмнение, че средностатически Изток, Яворов, Оборище са по-реномирани квартали от посочените панелни комплекси. Какъв е проблемът, не разбирам - да доказваме, че Слънцето изгрява от Изток? И да го направим по един налуден начин?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-12 23:17 от ivorad.
Re: панелка vs тухла
12-08-2011 - 23:18:54
Quote
salvador
javcho ...в района думата "гараж" звучи почти непознато.
Няма.Навремето не са им трябвали,заради което не са ги и строили.
Съвременници на масовото ползване на лични коли са панелките и това след тях.Старите са без тази екстра.


Ооооооо, познато е, около 30 000 Е познато, бих казалwinking smiley
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 00:15:46
Еееее...спри се малко...На върха на балона гараж в центъра не е струвал повече от десетина хиляди евро.Проблемът им е,че ги няма..а не,че са скъпи.
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 07:27:25
avatar
Темата ПАНЕЛ срещу ТУХЛА е добра.
Получава се размиване когато се вмъкнат локацията, като допълнително уточнение, както и цената на имота, (паркомясто / гараж / свобода за паркиране), инфрастриктура, простор - отстояния до съседни сгради, IQ на съседите.
Дискусиите трябва да се сведат само до ПАНЕЛ срещу ТУХЛА.
ТУХЛАТА може да я разделим на такава до 1990г. (стара тухла) и след 1990г. (нова тухла).

Аз например поставям панела по-високо от новото строителство с гипскартон сравнено по критерий вътрешна звукоизолация. Стаите на панелите са с почти перфектни ъгли и сравнително доста по-просторни спрямо тухлите (след 1990г.). Малко са тухлите, които превъзхождат панелите по функционалност на коридори и тераси. Когато търся имот за закупуване започвам от стара тухла (1970 - 1990г.) - ТЕ за мен са победителят.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-13 07:43 от TZARS.
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 09:49:11
Quote
javcho
Като гледам си наблегнал основно на паркирането, а то е най-лесно за решаване. Купуваш си жилище с гараж. winking smiley

Аха, а като и жена ти има кола - два гаража. 24 000 евро само за да можеш да паркираш.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход