Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

панелка vs тухла

Публикувано от javcho 
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 10:12:43
Старата тухла има други деления...не е само преди и след 90-та.
При нас е стара тухла от края на 30-те.В сградата са наляти огромни количества бетон (в мазето стените са дебели по метър),но зидовете на стените нагоре са тухли.Старите плътни единички.Пълна пародия.Панелът има по-добра изолация.Изложение север-юг.От север са прозорците на кухнята и прозорче на банята.Няколко пъти се е случвало тръбите за водата в кухната да замръзнат,защото вървят до северната стена.Скреж по стената ОТВЪТРЕ също съм виждал когато е голям студ...нещо от типа на -10 и надолу..
Тези,които са зидани с четворки,според мен би трябвало да са по-добри с изолацията,но не ми се вярва да е толкова съществена разликата.
На това всичкото му трябва изолация.Точно както на панелката.
Тухлата има едно предимство-жилищата са по-тихи.
Таванът е на точно 3,25 от пода.Как се отоплява такова жилище...ви оставям да пофантазирате...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-13 10:15 от salvador.
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 10:38:56
avatar
Quote
salvador
1. Старата тухла има други деления...не е само преди и след 90-та. При нас е стара тухла от края на 30-те.В сградата са наляти огромни количества бетон (в мазето стените са дебели по метър),но зидовете на стените нагоре са тухли. Старите плътни единички.
2. Тухлата има едно предимство-жилищата са по-тихи..

1. Наистина трябва да се раздели ТУХЛАТА на три: до 1970г (супер стара), 1970-90г.(стара) и след 1990г.(нова).

2. Брат ми живее в тухла 1998 год., стените са с вътрешна мазила (също и отвън). Изненада за мен е, но винаги ми се оплаква от лошата звукоизолация между апартаментите - чува секундарника на стенния часовник на съседите (на етажа), както и най-малкия техен шум, а във вертикал е наясно със всички семейни истории без да го желае - превъзходна чуваемост. Спрямо външната среда е добре - южен, топъл, с пвц дограми и уличния шум не го усеща.
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 10:43:10
Quote
greenbul
Quote
javcho
Като гледам си наблегнал основно на паркирането, а то е най-лесно за решаване. Купуваш си жилище с гараж. winking smiley

Аха, а като и жена ти има кола - два гаража. 24 000 евро само за да можеш да паркираш.

Ако трябва и 3 или 4.
Какъв е проблема?

При мен паркирането дори е на второ място като преимущество на гаража.
Ако някога си купиш кола струваща над 50 000Е до месец ще разбереш, защо не може на седи пред блока. winking smiley
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 10:58:48
До тук разбрах две неща.
Преобладаващите участници във форума са панелообитатели.
Не могат да разберат въпроса или се правят, че не го разбират.

Ще оптам да го задам по-просто.

Ако имате парите да си купите апартамент, където и да е в София и каквото и да е строителство.
Колко от вас ще избарат панелка в Люлин, Дружба, Обеля?

Дотук се опитвате да ме убедите, че ще изберете панелка в Обеля пред това:

[www.imoti.net]
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 11:13:32
Quote
javcho

Ако някога си купиш кола струваща над 50 000Е до месец ще разбереш, защо не може на седи пред блока. winking smiley

Въобще ми се струва странно в сайта на милионерите ,форумците да си анкетират предпочитанията за разновидностите и качеството на ширпотребата-панелка ли ,тухла ли?:] Ми няма ли малко индивидуализъм,свобода,въображение или още сте в соцкалъпа? Къде са двете липи отпред?
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 11:39:37
Quote
камелия
Дебилче, вечно неразбрало!
Ако майка ти е баба, то и аз съм, но малко по- млада от нея, щото си по- голям от сина ми.:]
За пореден петък ние сме вкъщи със семействата си, а ти ще се правиш на велик в чалгаджийницата пред 18-20годишните.
А, те ще се чудят какво прави напушен "дъртак" като теб при тях.

Бабка си на акъл вече.
Очаквано вкъщи със семейството, немотията ограничава възможностите.
Знаеш ли кога ще ме убедш, че да стоя в някаква стара панелка е по-добре.
А и от постоянното ти забавлението тук е ясно колко време отделяш за семейството.

Щом децата ти и те в петък вечер са си в къщи, май ще се окажат същите асоциализирани агорафоби като теб.
Май ще се окаже, че още живеят в едно жилище с родителите си, след като си споменавала, че са студенти и вече би трябвало да са самостоятелни. Плюс това, че образованито им ще е българско, а възпитанието камелско.
Им завиждам на перспективите.

И вземи излизай по-често, ако сина ти живее при теб, че както се обсебила панелката, не му оставяш възможност да остане с някое момиче на спокойствие и току виж изостанал в тази част.
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 11:40:25
javcho... това на снимката касае нещо,което дискутирахме в друга тема-гъзарията продава,при това продава бързо и по много.
Луксозното фоайе,лампите с висулки и картините по стените,нямат никакво отношение към качествата на сградата като такава.Изобщо не сме застраховани от това сградата да е пълен боклук.За представителна-представителна е.Но за качествата и като сграда не знаем нищо.Ако се опитам да пробия две дупки в стената и се окаже,че строителя е сложил от най-евтината тухла,която и една лампа не може да задържи...какво правим.Или понеже в общия коридор е сложна една ламперия и асансьора струва сто бона,това е невъзможно...?
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 11:41:18
Аз съм твърдо зад стара тухла, дори и да е по-скъпа (точно и това е от значение). За да е по-скъпо едно нещо, значи е по-добро, има по-високо търсене. По-високата цена и изтласква автоматично аутсайдерите да не могат да си купят в такъв блок и да се налага да съжителстваш с тях.

За имот пък най вече предпочитам тухла до 1989 строена като кооперация от хората, така и контролирана от тях. Така се е постигнало едновременно много добро качество, защото са си го строили заедно за тях самите и същевременно е доста функционално (не като голяма част от новата тухла). Малък проблем е, че в момента живеят доста стари хора в такива блокове, но това значи тишина (защото пенсионер слушаш чалга в 2 през нощта не съм виждал), а и предварително ще разуча хората, а и от самото си стълбище на блока си личи какви живеят в него.
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 12:02:45
А ранобуден недочуващ пенсионер който си пуска телевизора на максимум в 5:30 сутринта виждал ли си?
Re: панелка vs тухла
13-08-2011 - 12:11:59
Quote
salvador
javcho... това на снимката касае нещо,което дискутирахме в друга тема-гъзарията продава,при това продава бързо и по много.
Луксозното фоайе,лампите с висулки и картините по стените,нямат никакво отношение към качествата на сградата като такава.Изобщо не сме застраховани от това сградата да е пълен боклук.За представителна-представителна е.Но за качествата и като сграда не знаем нищо.Ако се опитам да пробия две дупки в стената и се окаже,че строителя е сложил от най-евтината тухла,която и една лампа не може да задържи...какво правим.Или понеже в общия коридор е сложна една ламперия и асансьора струва сто бона,това е невъзможно...?

Качеството да не би да е невъзможно да се установи?
Мислиш ли, че ще ти откажат да пробиеш една дупка и да видиш какви са тухлите, ако им извадиш парите.
Аз съм сигурен, че ще се съгласят. Пък ако си разочарован и се откажеш, ще платиш да си възстановят пораженията и си тръгваш.
Няма да е хиляда лева все пак.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход