Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?

Публикувано от Dancho M 
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 20:28:46
Аз нямам ипотеки, защото случих на смутно време, но това време мина и вече ако си млад няма как да докараш тир със сапун от Турция или обувки от Сирия, а започваш да си търсиш работа и съответно ипотека, както е навсякъде по света. Другият вариант е родителите да ти дадат нещо или да живееш с тях и да даваш акъл по форумите колко е лоша ипотеката.
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 20:45:55
Quote
др. Иванов
Има минимум и максимум на функция. Затова сматяй какво ще спечелиш ако сегашното положение не се промени до пенсия.
Сега ипотеката е 1 плюс 1 наема, тоест си на кяр 1 наем като не плащаш ипотека и така до пенсия, когато започваш да взимаш 50-60% от заплатата, а след 30 години може и на 30-35% да падне. И какво става? Оставаш на улицата, като наемодателят си прибира апартамента и всичко което си платил до този момент отива в мръсния канал, а то е равно на един наем месечно или ако беше плащал ипотека от загубената единица трябваше да извадиш нула загуба и пак да остане единица. Чатна ли пиниза? Чатна ли защо в цял свят първата работа на всяка новобрачна двойка е да си направи ипотека? Не заради децата, както те лъже жена ти, а заради вас двамата, защото идва един момент когато заплатите ги няма, а след него още един момент, когато от двамата остава само един. Капичи? И ако на млади години може да живееш и на палатка, на 70 години е покъртително, особено зимата.
Другарю Иванов,
В отговора ти се забелязва голям житейски опит и се открояват съвети, характерни за хора, притежаващи традиционните български добродетели, проверени през много поколения. Благодаря ти за него, но си мисля, че в иконометричната функция в мнението си имаш дадена прекалена тежест на променливите и почти не си взел под внимание константите, като например тези, че имаме собствен апартамент и вероятно ще наследим от родителите ни вила и селски къщи в близост до София, без да се бъркам в плановете на Господ и при положение, че се следва естествения път на смяна на поколенията.
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 20:51:54
avatar
Quote
др. Иванов
Аз нямам ипотеки, защото случих на смутно време, но това време мина и вече ако си млад няма как да докараш тир със сапун от Турция или обувки от Сирия, а започваш да си търсиш работа и съответно ипотека, както е навсякъде по света. Другият вариант е родителите да ти дадат нещо или да живееш с тях и да даваш акъл по форумите колко е лоша ипотеката.

А вариантът, на който са се спрели тук пишещите наематели е да си останат цял живот такива. Да хвърлят пари зад гърба си, без възможност да намерят нещо пред себе си, на колкото и години да станат.
Да останат сами като кукувици, или да отгледат едно дете в квартирката, на което да възложат плащането на наема, когато се пенсионират.
Само че, всички те с апломб говорят колко хубаво било навън, нищо че не им стиска да отпътуват. Така че, като порасне детенцето им и по техен съвет хване пътя, те просто ще се преместят под моста. Щото " детето", дали тук, или навън, ще си има грижата за собствения наем.............не за този на родителя, прекарал всички получени през годините пари, през стомаха си.smoking smiley
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 21:00:29
Quote
камелия
А вариантът, на който са се спрели тук пишещите наематели е да си останат цял живот такива. Да хвърлят пари зад гърба си, без възможност да намерят нещо пред себе си, на колкото и години да станат.
Да останат сами като кукувици, или да отгледат едно дете в квартирката, на което да възложат плащането на наема, когато се пенсионират.
Здравей Камелия,
Точно защото не искам да хвърлям зад гърба си двойно повече пари от тези, които хвърлям в момента за наем съм под наем. Като бях по-млад и ерген съм давал по 20 лв. за блондинка вместо 10 лв. за брюнетка, но кой ли не е правил глупости на младини.
Поздрави!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-15 21:03 от Dancho M.
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 21:03:13
Благодаря ти за него, но си мисля, че в иконометричната функция в мнението си имаш дадена прекалена тежест на променливите и почти не си взел под внимание константите, като например тези, че имаме собствен апартамент и вероятно ще наследим от родителите ни вила и селски къщи в близост до София, без да се бъркам в плановете на Господ и при положение, че се следва естествения път на смяна на поколенията.
----------------------------

И това какво променя? Въвежда някакъв нов вида математика, непознат досега? Не забеляза ли, че започнах с минимум и максимум на функция? Какво като ги имаш, очакваш да покажеш нотариалните актове на наемодателя и той да ти върне наемите?
Ако въобще този вариант съществуваше, защо навсякъде пътят е един и същ - ипотеката?
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 21:21:49
avatar
Quote
Dancho M

Здравей Камелия,
Точно защото не искам да хвърлям зад гърба си двойно повече пари от тези, които хвърлям в момента за наем съм под наем. Като бях по-млад и ерген съм давал по 20 лв. за блондинка вместо 10 лв. за брюнетка, но кой ли не е правил глупости на младини.
Поздрави!

Ти си дал " на младини", за да си купиш жилище. Сега си под наем, но пак си правиш сметка да си купиш, че да не хвърляш зад гърба си.Че и семейство, и дете имаш.........
Така че, не се вписваш в групата на вечните наематели.
Поздрави и на теб!smiling smiley
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 21:34:11
avatar
Quote
камелия
Quote
Dancho M

Здравей Камелия,
Точно защото не искам да хвърлям зад гърба си двойно повече пари от тези, които хвърлям в момента за наем съм под наем. Като бях по-млад и ерген съм давал по 20 лв. за блондинка вместо 10 лв. за брюнетка, но кой ли не е правил глупости на младини.
Поздрави!

Ти си дал " на младини", за да си купиш жилище. Сега си под наем, но пак си правиш сметка да си купиш, че да не хвърляш зад гърба си.Че и семейство, и дете имаш.........
Така че, не се вписваш в групата на вечните наематели.
Поздрави и на теб!smiling smiley

Вечни наематели няма. Има наематели които са си направили добре сметката и разбрали че цените на НИ в БГ са тройни на нормалните. Има наематели които не желаят да паднат в плячка на банките и животът им и този на техните деца да мине под знака на крепостничеството. Има наематели които не желаят да пълнят гушите на тъпи брокери и още по-тъпи строители.
И когато настане "Време нормално" на цените на НИ и този пазар биде добре урегулиран тогава сегашните наемали ще станат собственици.
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 21:49:53
Quote
др. Иванов
И това какво променя? Въвежда някакъв нов вида математика, непознат досега? Не забеляза ли, че започнах с минимум и максимум на функция? Какво като ги имаш, очакваш да покажеш нотариалните актове на наемодателя и той да ти върне наемите?
Ако въобще този вариант съществуваше, защо навсякъде пътят е един и същ - ипотеката?
Здравей отново другарю Иванов,
Опазил ме Бог да имам някакви претенции към наемодателя ни. Оказва се много коректен човек, като сигурно и аз с жена ми и детето имаме заслуга за това му поведение. Предплатили сме наема за няколко месеца напред и си плащаме редовно всички комунални сметки. Ще взема да ти разкажа как се стигна до наемането на имота му. Търсехме да наемем от началото на есента двустаен апартамент в центъра на София. Видях предлагания от него имот в един от сайтовете за имоти и когато се свързах с него по телефона ми заяви, че обявения месечен наем от 50 лв. всъщност е 500 лв., като е посочил тази цена с цел обявата му да се показва в началото на обявите. Заяви ми също така, че при дългосрочно наемане на апартамента цената може да се коментира. На другия ден отидохме със семейството ми на оглед и на семейния съвет след това се оказа, че всички харесваме апартамента. Предложих на наемателя месечен наем от 330 лв. с 9 месечна предплата и той се обади на телефона ми на другия ден, че е съгласен с предложението ми. Когато предлагах цената имах предвид разходите по ежедневните ни пътувания до София и обратно, както и цената на която лесно щяхме да отдадем под наем нашия апартамент. Като от размера на месечния ни наем в София извадя сумата за гориво, което всеки месец давах за всекидневните ни пътувания до София, не включвам амортизацията на колата, и наема, който получаваме в момента за апартамента ни в провинцията, съм на печалба. В сметката не включвам 3-4-те часа повече, които ни остават за сън и почивка. Къде се минаваме в конкретния случай?
Хубава вечер и приятни почивни дни!
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 22:10:45
Не се минавате, защо все трябва да има някой минат.
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 23:00:28
Quote
Imotko
Не се минавате, защо все трябва да има някой минат.
Здравей Имотко,
Защо трябва някой да е минат?! Чувал ли си за понятието "взаимно изгодна сделка"? В конкретния случай смятам, че и двете страни са доволни. Аз от изгодния наем и наемателя от наемателите. Той ми сподели, че е "отказвал" други потенциални наематели заради това, че му са се сторили неблагонадеждни.
Поздрави!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход