Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?

Публикувано от Dancho M 
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 15:53:28
avatar
Quote
Angel_80
Геко в една др. тема "Раздвижване" или подобно беше има линк. Там си пише, че има повишаване в Пловдив и Стара Загора. А и в доста обласни градове започва да има много повече сделки. Всичко с времето си, явно времената се оправят. С повишаване на търсенето ще тръгнат и цените нагоре.
Делуксе няма какво да се радваш, докато твоите пари с тази лихва станат до толкова да си позволиш свясно жилище, тогава се радвай. До тогава събирай парици и си живей под наем. Аз като продам единия апартамент и рефинансирам др. кредит няма и лихва почти да давам на банката.
Пък то нали ще падат цените поне още 10 години, тогава може да си купя апартамента на безценица отново - ще поживеем и ще видим.

Ангелчо, аз викам догодина да купя твоето апартаментче от ЧСИ след 3-ти търг на цена около 189 евро. А остатъка ти ще си го изплащаш към "лошата" банка. Пък както раздаваш акъл, ако сам си вярваш може и другуя апартамент на нагушиме. winking smiley
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 16:14:36
Имотко, с никой не се заяждам.

Човека е написал това, аз го цитирам и питам за потвърждение на думите му.
1.9
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 18:17:15
Quote
Angel_80
Геко в една др. тема "Раздвижване" или подобно беше има линк. Там си пише, че има повишаване в Пловдив и Стара Загора. А и в доста обласни градове започва да има много повече сделки. Всичко с времето си, явно времената се оправят. С повишаване на търсенето ще тръгнат и цените нагоре.
Делуксе няма какво да се радваш, докато твоите пари с тази лихва станат до толкова да си позволиш свясно жилище, тогава се радвай. До тогава събирай парици и си живей под наем. Аз като продам единия апартамент и рефинансирам др. кредит няма и лихва почти да давам на банката.
Пък то нали ще падат цените поне още 10 години, тогава може да си купя апартамента на безценица отново - ще поживеем и ще видим.

А бе момче, що си толкова наивно, да не кажа тъпо! Па що ли се учудвам щом така си се набутал!
Че ще дадеш фира е ясно, но гледай кръвта да е малко, че да я възстановиш по-бързо (на банката).
Да, продажби има, но на теб ти трябва не (менте-) статистика, а реален купувач.
Кво предлагаш - двустаен с ипотека! Знаеш ли колко двустайни без ипотека се предлагат?

От къде ще дойде търсенето, да ми кажеш?
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 18:40:49
Quote
Angel_80
Аз давам идея да не чака до безкрай, няма само да падат цените я, вече има тенденции и се качват в Пловдив, Стара Загора, скоро и в София. Човека иска да купува, а не като тебе - да няма финансовата възможност.
Все пак Данчо браво, ако си намерил подобен апартамент на такава цена.
Здравей Ангеле,
Или грешно съм се изразил, или грешно си ме разбрал. Аз бих станал потенциален купувач на недвижим имот тогава, когато цените на месечните наеми на интересуващите ме имоти, двустайни и тристайни апартаменти в центъра на София, станат близки до месечните вноски по ипотечните кредити за същите имоти. В моментите месечните лихви са около два пъти по-високи от месечните наеми за тези имоти. Ти какво ще предпочетеш? Да спонсорираш (подариш) с един лев наемател или с два лева банка. В сметката дори не включвам доходите, които носят спестените пари и спокойствието, които дават при евентуален битовизъм, болест или безработица.
Поздрави!
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 19:20:34
А навремето какво образование имаше.... Смятане от първи клас, после аритметика, па математика, учиш, учиш....
А сега?!? Учеждават те, че 1+1-1 е различно от 1+0. Ех Тодоре, Тодоре, що си отиде без време!
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 19:41:32
Quote
др. Иванов
А навремето какво образование имаше.... Смятане от първи клас, после аритметика, па математика, учиш, учиш....
А сега?!? Учеждават те, че 1+1-1 е различно от 1+0. Ех Тодоре, Тодоре, що си отиде без време!
Ми то си е различно, бре наборе? Нещо не моа да ти сфана мисълта, мноу сложно си се изразил....
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 19:44:47
Quote
др. Иванов
А навремето какво образование имаше.... Смятане от първи клас, после аритметика, па математика, учиш, учиш....
А сега?!? Учеждават те, че 1+1-1 е различно от 1+0. Ех Тодоре, Тодоре, що си отиде без време!
Здравей другарю Иванов,
От мненията ти във форума съм си изградил мнение за теб като за ерудиран и стойностен човек, независимо от постоянните ти провокативните опити да се представиш в обратна светлина. Моля те да ми помогнеш да открия къде бъркам в сметката.
Поздрави!
1.9
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 19:52:04
Quote
Dancho M
Quote
др. Иванов
А навремето какво образование имаше.... Смятане от първи клас, после аритметика, па математика, учиш, учиш....
А сега?!? Учеждават те, че 1+1-1 е различно от 1+0. Ех Тодоре, Тодоре, що си отиде без време!
Здравей другарю Иванов,
От мненията ти във форума съм си изградил мнение за теб като за ерудиран и стойностен човек, независимо от постоянните ти провокативните опити да се представиш в обратна светлина. Моля те да ми помогнеш да открия къде бъркам в сметката.
Поздрави!

Недей, Данчо. Той човечеца не е преминал фазата "1+1". Прекалено много искаш. Де у брокерче толкоз акъл.
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 20:05:18
Има минимум и максимум на функция. Затова сматяй какво ще спечелиш ако сегашното положение не се промени до пенсия.
Сега ипотеката е 1 плюс 1 наема, тоест си на кяр 1 наем като не плащаш ипотека и така до пенсия, когато започваш да взимаш 50-60% от заплатата, а след 30 години може и на 30-35% да падне. И какво става? Оставаш на улицата, като наемодателят си прибира апартамента и всичко което си платил до този момент отива в мръсния канал, а то е равно на един наем месечно или ако беше плащал ипотека от загубената единица трябваше да извадиш нула загуба и пак да остане единица. Чатна ли пиниза? Чатна ли защо в цял свят първата работа на всяка новобрачна двойка е да си направи ипотека? Не заради децата, както те лъже жена ти, а заради вас двамата, защото идва един момент когато заплатите ги няма, а след него още един момент, когато от двамата остава само един. Капичи? И ако на млади години може да живееш и на палатка, на 70 години е покъртително, особено зимата.
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 20:08:39
Доктор иванов е прав - нямат търпение младите двойки по света да си го набучат с ипотека на двойна и тройна цена! Направо се избиват, наддават - аз ще дам за двойно, аз за четворно...
Добре че са банките и такива като доктора, да вкарват малко ред и да има за всички.

Капичи, докторе?
Йок?
Еееее, няма да се обясняваме цял ден я.

Доктор Иванов, вие колко ипотеки имате?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-15 20:10 от Атанас Янев.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход