Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?

Публикувано от Dancho M 
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
15-07-2011 - 23:30:24
Quote
dеlluxx
Quote
камелия
Quote
Dancho M

Здравей Камелия,
Точно защото не искам да хвърлям зад гърба си двойно повече пари от тези, които хвърлям в момента за наем съм под наем. Като бях по-млад и ерген съм давал по 20 лв. за блондинка вместо 10 лв. за брюнетка, но кой ли не е правил глупости на младини.
Поздрави!

Ти си дал " на младини", за да си купиш жилище. Сега си под наем, но пак си правиш сметка да си купиш, че да не хвърляш зад гърба си.Че и семейство, и дете имаш.........
Така че, не се вписваш в групата на вечните наематели.
Поздрави и на теб!smiling smiley

Вечни наематели няма. Има наематели които са си направили добре сметката и разбрали че цените на НИ в БГ са тройни на нормалните. Има наематели които не желаят да паднат в плячка на банките и животът им и този на техните деца да мине под знака на крепостничеството. Има наематели които не желаят да пълнят гушите на тъпи брокери и още по-тъпи строители.
И когато настане "Време нормално" на цените на НИ и този пазар биде добре урегулиран тогава сегашните наемали ще станат собственици.
Реших да се доверя на това мнение на Delluxx. Благодаря на всички, които писаха в темата ми и много здраве на всички съфорумци!
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
16-07-2011 - 00:50:40
Quote
Dancho M
Quote
Imotko
Не се минавате, защо все трябва да има някой минат.
Здравей Имотко,
Защо трябва някой да е минат?! Чувал ли си за понятието "взаимно изгодна сделка"? В конкретния случай смятам, че и двете страни са доволни. Аз от изгодния наем и наемателя от наемателите. Той ми сподели, че е "отказвал" други потенциални наематели заради това, че му са се сторили неблагонадеждни.
Поздрави!

Чудесно значи. Ама Делукса го остави, той ни е малко краен сривльо, чака цените да паднат с още 120%, та да отговарят на финансовите му възможности.
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
16-07-2011 - 08:42:49
Данчо, пашата обича смелите. Тука бивши брокери, набълбукани ипотекари и всякакви мекотели всяват страх и апокалиптични сценарии за дълбоко нящасти старини. Те дори не разбраха, че ако някой вярваше в караконджули и талъсъми, когато цените бяха нагоре, то сега будят само усмивки. Поне още 2 години цените ще са или плавно надолу или рязко надолу, в зависимост от външни фактори, а колко дълго ще продължи процесът зависи от ръста на доходите, който за сега е само мираж в най-бедната държава на ЕС.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
16-07-2011 - 10:20:39
avatar
Quote
greenbul
Данчо, пашата обича смелите. Тука бивши брокери, набълбукани ипотекари и всякакви мекотели всяват страх и апокалиптични сценарии за дълбоко нящасти старини. Те дори не разбраха, че ако някой вярваше в караконджули и талъсъми, когато цените бяха нагоре, то сега будят само усмивки. Поне още 2 години цените ще са или плавно надолу или рязко надолу, в зависимост от външни фактори, а колко дълго ще продължи процесът зависи от ръста на доходите, който за сега е само мираж в най-бедната държава на ЕС.

Данчо, тук всякакви мекотели, неспособни да направят нищо в живота си, всяват страх и апокалиптични сценарии за земетресения, сриващи със земята, за фалити и задължения към банки, оставащи за поколенията до девето коляно. Тези мекотели, Данчо, са самички като вълци- единаци, щото и да се оженят ги е страх, а деца да имат е непосилен и ненужен разход.
Тези хора, Данчо, наистина вярват в караконджулите и таласъмите, с които денонощно плашат...........гаргите.
Re: Какви тенденции да очаквам в цените на наемите и имотите в София?
17-07-2011 - 21:29:45
Здравейте Greenbul и Камелия,
Съжалявам, че темата ми е станала пореден повод да се създава напрежение между участници в този форум, едни от които очакват намаление на цените на имотите и други, които смятат, че същите няма да падат повече или ще се повишават. Тези, които знаят категорично отговора на този въпрос следва да се похвалят след 2-3 години, че са станали милионери. Аз няма да съм от тях. Моите очаквания са след година и половина да няма такава разлика между месечните разходи за наем на имот и цената на ипотеката му, но не знам дали цените на имотите ще намалеят, цените на наемите ли ще се повишат или цените и на двете ще се повишат или намалеят с различни темпове. Затова реших да се допитам и до мнението на брокери, строители и други професионалисти и експерти в сферата на имотите, каквито съм се убедил, че в този форум преобладават. Аз не бих си купил жилище в София при сегашните цени, но е факт, че миналата седмица наше приятелстко семейство сключи предварителен договор за покупка на ипотекиран апартамент в ж.к. "Люлин" на цена над 70 000 евро. Платиха си капарото и част от комисиона на посредническата агенция за недвижими имоти.
Поздрави!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход