Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

съвет от сривльовците за цена на гараж

Публикувано от sid 40 
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
12-07-2011 - 19:01:42
Сиде, какво стана с гаража, да не сте му счупили на 1/2 от цената и сега да те е срам да кажеш колко евтино вървят имотите в Слатина ?
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
12-07-2011 - 19:10:54
avatar
Quote
palamud
ами какво да кажа, достатъчен аргумент за сваляне на цена е че паркомясто в подземен гараж, не е имот!

Освен това достъпа в чужда сграда винаги може да стане проблем, нищо че имаш парко място smiling smiley

Това звездите ли ти го нашепват, или комшийката ти го каза.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 10:39:55
avatar
Quote
OwnerBG
Quote
palamud
ами какво да кажа, достатъчен аргумент за сваляне на цена е че паркомясто в подземен гараж, не е имот!

Освен това достъпа в чужда сграда винаги може да стане проблем, нищо че имаш парко място smiling smiley

Това звездите ли ти го нашепват, или комшийката ти го каза.

А ти имаш ли да кажеш нещо или просто се заяждаш, собственико на .... парко места smiling smiley
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 10:50:56
avatar
Quote
palamud
Quote
OwnerBG
Quote
palamud
ами какво да кажа, достатъчен аргумент за сваляне на цена е че паркомясто в подземен гараж, не е имот!

Освен това достъпа в чужда сграда винаги може да стане проблем, нищо че имаш парко място smiling smiley

Това звездите ли ти го нашепват, или комшийката ти го каза.

А ти имаш ли да кажеш нещо или просто се заяждаш, собственико на .... парко места smiling smiley

Имам да кажа.
Имот е.
С граници и прилежащи общи части.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 10:53:35
Quote
OwnerBG
Имам да кажа.
Имот е.
С граници и прилежащи общи части.
И къде точно е описано като имот, с граници и общи части? На ухо, на хвърчащ лист?
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 11:16:34
avatar
Quote
Атанас Янев
Quote
OwnerBG
Имам да кажа.
Имот е.
С граници и прилежащи общи части.
И къде точно е описано като имот, с граници и общи части? На ухо, на хвърчащ лист?

Обикновено в нотариален акт и схема от кадастъра съм виждал да се описва подобен имот.
А като подробно описание може да се погледне и в архитектурния проект и площоразделянето.
На ухо не знам как става, а при любителите на хвърчащите листове, има опасност да се приземяват в прокуратурата.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 11:27:42
avatar
Quote
OwnerBG
Quote
Атанас Янев
Quote
OwnerBG
Имам да кажа.
Имот е.
С граници и прилежащи общи части.
И къде точно е описано като имот, с граници и общи части? На ухо, на хвърчащ лист?

Обикновено в нотариален акт и схема от кадастъра съм виждал да се описва подобен имот.
А като подробно описание може да се погледне и в архитектурния проект и площоразделянето.
На ухо не знам как става, а при любителите на хвърчащите листове, има опасност да се приземяват в прокуратурата.

Виждал бил ... ха аха, това ли е начина да се узакони едно парко място?

Става дума за това да се продава отделно парко място - не заедно с апартамента! Това е като с мазетата
Ако купиш само парко място в някоя маза гориш, що се правиш че не разбираш?

А мазе можеш ли дапродаеш на друг който няма апартамент в тази сграда а?
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 12:00:22
Quote
palamud

А мазе можеш ли дапродаеш на друг който няма апартамент в тази сграда а?

Да, ако го обособиш като ателие да речем. Поне няколко хиляди тавана и мазета са продадени от зората на демокрацията по този начин.
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 12:17:40
avatar
Quote
palamud
Quote
OwnerBG
Quote
Атанас Янев
Quote
OwnerBG
Имам да кажа.
Имот е.
С граници и прилежащи общи части.
И къде точно е описано като имот, с граници и общи части? На ухо, на хвърчащ лист?

Обикновено в нотариален акт и схема от кадастъра съм виждал да се описва подобен имот.
А като подробно описание може да се погледне и в архитектурния проект и площоразделянето.
На ухо не знам как става, а при любителите на хвърчащите листове, има опасност да се приземяват в прокуратурата.

Виждал бил ... ха аха, това ли е начина да се узакони едно парко място?

Става дума за това да се продава отделно парко място - не заедно с апартамента! Това е като с мазетата
Ако купиш само парко място в някоя маза гориш, що се правиш че не разбираш?

А мазе можеш ли дапродаеш на друг който няма апартамент в тази сграда а?

Скокни до някой нотариус когото познаваш и на който вярваш.
Иначе ще има да претакаме от пусто в празно прекалено дълго време.
Само паркомясто може и се купува и се прави отдавна и непрекъснато.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
13-07-2011 - 12:22:19
avatar
Ето едно ценно мнение на Стоян Ставру

Правни средства за придобиване на “паркомясто”

Правото на паркомясто предоставя възможност за ползване на определен недвижим имот или на реална част от такъв имот за паркиране(оставяне за престой) на определено превозно средство. Паркомястото може да представлява отделен недвижим имот или реална част от такъв имот, която има специфично предназначение: да се използва за паркиране на превозно средство.
1. Облигационно правни средства
Характерен за облигационните средства, включително за тези, използвани за придобиване на възможност за ползване на паркомясто, е приложимият спрямо тях принцип за свобода на договаряне. Страните са свободни да уредят отношенията помежду си по начина, който намерят за най-добър, стига с това да не се нарушават императивни разпоредби на закона или изискванията на добрите нрави.
[www.sobstvenik.com]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход