Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

съвет от сривльовците за цена на гараж

Публикувано от sid 40 
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 21:38:39
Ако предложиш минимална отстъпка съм почти сигурен, че строителя ще се съгласи веднага на твоята цена. Защо не предложиш по-голяма? Ако строителя е и бизнесмен, ще ти направи контра оферта, която е много възможно да е по-изгодна от първоначалното ти намерение. Ако ли не - пълно е с гаражи, а и винаги може да приемеш неговата цена.
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 21:47:54
avatar
Quote
Dancho M
Ако предложиш минимална отстъпка съм почти сигурен, че строителя ще се съгласи веднага на твоята цена. Защо не предложиш по-голяма? Ако строителя е и бизнесмен, ще ти направи контра оферта, която е много възможно да е по-изгодна от първоначалното ти намерение. Ако ли не - пълно е с гаражи, а и винаги може да приемеш неговата цена.

Това е много хубава идея Данчо, но се боя да не ни отствири с високомерен жест, щото тогава трудно бих се върнал в преговорите.
Инече идеята много си заслужава, щото мога да стигна до много изгодна за мен сделка.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 21:59:54
Пропуснал съм да те предупредя за този потенциален риск. Една реститутка на преклонна възраст ме нарече сиромах и пумияр, когато се опитвах да намаля обявената от нея цена за наем на апартамента й. Апартаментът още се отдава под наем, а моя наемодател нарече семейството ми стабилни наемодатели, когато му дадох откритите от нас в един долап забравени златно бижу и пендара на баба му.
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 22:08:55
avatar
Quote
Dancho M
Пропуснал съм да те предупредя за този потенциален риск. Една реститутка на преклонна възраст ме нарече сиромах и пумияр, когато се опитвах да намаля обявената от нея цена за наем на апартамента й. Апартаментът още се отдава под наем, а моя наемодател нарече семейството ми стабилни наемодатели, когато му дадох откритите от нас в един долап забравени златно бижу и пендара на баба му.

Боже търся такива наематели! Ти къде живееш под наем. Мога ли да се наредя на опашката като твой резервен хазяин?
Иначе този играч строителя и той си има някакви слаби места които съм проучил, но обещавам да ги споделя след като се разбере дали ще се откажа от сделката или след като роднината ми закупи.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 22:29:32
Наемател съм на двустаен апартамент, находящ се в карето между булевардите "Дондуков" и "Васил Левски" и улиците "Раковски" и "Искър" в София. Хазяин може да ми станеш след 31.12.2012 г. Дотогава имам договор с настоящия хазяин, скрепен с ръкостискане, мъжка дума и капаро.
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 22:33:58
avatar
Quote
Dancho M
Наемател съм на двустаен апартамент, находящ се в карето между булевардите "Дондуков" и "Васил Левски" и улиците "Раковски" и "Искър" в София. Хазяин може да ми станеш след 31.12.2012 г. Дотогава имам договор с настоящия хазяин, скрепен с ръкостискане, мъжка дума и капаро.

Аааа, дотогава според 3/4 от форума ще сме се гътнали всички и хазяи и наематели. Освен това явно ти си търсиш в идеалния център, а аз там нямам имоти. Братчедка ми държеше бистро в този район точно срещу сградата на "Труд", но се махна от там. Може и да си си пил кафенцето при нея.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
06-07-2011 - 23:28:28
Quote
sid 40
Ще преговарям за закупуване на гараж от мой много близък в София. Той в момента има 17500лв. Харесал съм няколко от една строителна фирма, която все акт 16 още преди половин година.
Та моля сривльовците за съвет, с какви доводи да излъжа строителя да ми намали поне Е500 за прехвърлянето. Ще се плаща в брой цялата сума. Този е единственият ми довод за който се сещам, че може да ми намали. Иначе ако почна да му говоря за страшни цигани, безработица, ниски заплати, демографски срив де да знам дали ще го умилостивя.... Вие как мислите?

П.П. Моля без разни обиди, квалификации и разводняване на темата. Питам напълно сериозно!




Драгомире гаража е специфично нещо.Ако не се продаде първите няколко месеца на продавача му остава да го отдава под наем.Разучи от колко време го продава защото това ще ти е най-важната информация и ще ти покаже на какъв акъл е вече продавача.Това че не е на кота 0 ти е в плюс защото не става и за склад.Ако става дума за Редута или Слатина според мен тези пари са ти достатъчни и може и да останат.smiling smiley
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
12-07-2011 - 10:21:04
avatar
Продажбата на паркоместа е незаконосъобразна, предупредиха депутати от ГЕРБ, които обмислят как да се регламентира нормативно проблемът.
"Много често срещаме оферти за продажба на жилища заедно с паркоместа, за които се калкулира цена. Терминът “паркомясто” обаче не съществува в законодателството ни, затова не може да бъде продавано", коментира Емил Радев от ГЕРБ, цитиран от "24 часа".

По думите му, нито една агенция или строител не продава реално място за паркиране. Вариантите били два - или се продава право на ползване върху част от терена, обособено като паркомясто с граници, или се продават идеални части от терена или подземния паркинг, но без ясно обособено право на собственост върху съответното място.
Правото на ползване обаче е непрехвърлимо право, защото е вещно и не носи автоматично собственост, обясни Радев.

Така след години, когато даден собственик на апартамент реши да го продаде, той не може да продаде заедно с него своето паркомясто, независимо че то е записано в нотариалния му акт и той е платил за него.
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
12-07-2011 - 13:52:04
Правния спор го има отдавна, има различни тези с аргументи за и против...
По темата. Бих посъветвал преди да купите на каквато и да е цена да поговорите поне с 1, 2 ма собственици на паркоместа в сградата. Да разберете какво е 'положението'.
Невероятно е колко интересни истории могат да разкажат хората занимаващи се с хидроизолации. Аз бях изумен smiling smiley
Масова практика е че навсякъде е икономисвано здраво по това перо и докато сградата е в гаранция, строителя макар и рядко но периодично прави разни 'кръпки' на неспирните течове, ама какво ще стане като мине (мисля 5 годишната или колкото е там) гаранция всички може да се сетим... Според мен течаща и много влажна клетка не си струва да се купува, (все пак и навън почти не спираме в локвите smiling smiley ) особено като сградата е няколко годишна, ами след 5, 10 години на какво ще мяза .... ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-12 13:53 от sashe.
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
12-07-2011 - 14:39:53
avatar
ами какво да кажа, достатъчен аргумент за сваляне на цена е че паркомясто в подземен гараж, не е имот!

Освен това достъпа в чужда сграда винаги може да стане проблем, нищо че имаш парко място smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход