Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

съвет от сривльовците за цена на гараж

Публикувано от sid 40 
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 16:26:56
Quote
1.9
Това поредната тема за ЪП ли е?
За ЪПчетата, които не си пият редовно АПчетата. "Според някои учени след "Големия Срив" през 2013-та се е зародил пазара на имоти."
Така ще пише пресата през Дянковата 2050-та!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-05 17:54 от darkside.
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 18:06:39
Quote
sid 40
[..] но той иска да си купува нова кола и въобще [..]
...въобще да не си купува сега гараж winking smiley

Да не реши да си взима някой семеен 6+ ван или не дай си Боже джип - няма да може да си ползва подземната клетка... Всичко според мярката winking smiley

Няма ли нещо на кота 0 в района? По-скъпо ще е, но поне ще е за цял живот smiling smiley
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 18:21:38
avatar
Quote
Атанас Янев
Quote
sid 40
[..] но той иска да си купува нова кола и въобще [..]
...въобще да не си купува сега гараж winking smiley

Да не реши да си взима някой семеен 6+ ван или не дай си Боже джип - няма да може да си ползва подземната клетка... Всичко според мярката winking smiley

Няма ли нещо на кота 0 в района? По-скъпо ще е, но поне ще е за цял живот smiling smiley

Абе толкова близо няма- 50м. Иначе височината на гаража е 2.85м. така че няма проблем за ванове, джипове и т.н.
Засега едната клетка ми хареса и ако сключим сделка, ще кажа подробности. По отношение на наводненията, днес в София валя и беше подходящо време за тест. Нямаше никакви течове, а и техническия ми показа някаква шахта с помпа, която би изпомпвала при наводнение. Макар, че не съм много сигурен, че при по-сериозни валежи няма да има проблеми- Благодаря за мненията, всички клонят, не към намаление на цена на избраното нещо, а към некупуване. Бяха достатъчно показателни*yes*

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-05 18:26 от sid 40.
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 18:31:20
Въпроса не е само във височината, а в това дали има възможност за маневра smiling smiley

До сега не съм видял подземно паркомясто (освен в моловете, като изключим Фое Мол), където мога да завъртя Мицубиши L200 - ако някой във Варна знае - да казва да направим теста winking smiley

Моето мнение клони към купуване на по-скъпо, но на кота 0 winking smiley
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 19:01:40
Отиваш с един Ланд Крузер и се гъздисваш половин час, на 100% няма да е много удобно в подземен паркинг, защото е голяма машина, а в подземните има много колони. Как е въпроса с изхода вали ли там ? Ако да зимата при сняг и поледица е интересно особено за кола без 4Х4. Др. е как се слиза там (има ли асансьор от входната врата до подземието) и вратата на самия гараж каква е. Все пак около 450 евро/кв.м. излиза, а за Слатина (поне викаш че ви е фамилията там) малко множко за гараж са, все пак има панелки за толкова, а ти за гараж толкова да дадеш (или мнимия познат от фамилията).
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 19:27:28
Quote
sid 40
Ще преговарям за закупуване на гараж от мой много близък в София. Той в момента има 17500лв. Харесал съм няколко от една строителна фирма, която все акт 16 още преди половин година.
Та моля сривльовците за съвет, с какви доводи да излъжа строителя да ми намали поне Е500 за прехвърлянето. Ще се плаща в брой цялата сума. Този е единственият ми довод за който се сещам, че може да ми намали. Иначе ако почна да му говоря за страшни цигани, безработица, ниски заплати, демографски срив де да знам дали ще го умилостивя.... Вие как мислите?

П.П. Моля без разни обиди, квалификации и разводняване на темата. Питам напълно сериозно!


Отиваш и му предлагаш с 1500 Е отгоре.Така ще сложиш началото на ЪПааааааааааа
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 20:26:42
Quote
sid 40
Quote
greenbul
По-скоро говори с купувача наиситина ли е на зор да купи сега. Каква кола кара той? Ако гаражът струва повече от 50% от колта, няма смисъл по-добре навън да си я държи.

В интерес на истината колата е два пъти по-евтина от гаража, но той иска да си купува нова кола и въобще колата му не е проблема върху който мисли, а това къде ще си я паркира, без да му я драскат, режат катализатора, чупят огледалата и други екстри ако си я държи на улицата. Не мога да го разубеждавам да не купува гараж на тази цена, а ме интересува с какъв довод мога да сваля цаната на съществуващ и избран от нас такъв. Благодаря ви за мненията на всичките. Бяха интересни и полезни. С почти всичко съм съгласен което казахте, но съм пропуснал да отбележа факта, че като фамилия в радиус 200м. имаме два апартамента и нито един гараж. А освен съществуващото старо строителство, направиха и няколко блока ново и проблема с паркирането става твърде сериозен.

За кой квартал става дума, поясни. Тук не знам на някой да са ми драскали колата, да са му чупили стъклата или да са му крали катализатора. Само едни дипломати пострадаха, ама то беше защото ги бяха объркали с един мафиот от съседната къща. Ако колата му е два пъти по-евтина от гаража, наистина е страшен бунак да купува гараж. На гол тумбак чиште пищови ще му е гаража. А иначе преговори с шопска глава се водят като се постави в тенджера, затисната с камък. Като омекне камъка се преговаря.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 20:42:25
avatar
Quote
greenbul
Quote
sid 40
Quote
greenbul
По-скоро говори с купувача наиситина ли е на зор да купи сега. Каква кола кара той? Ако гаражът струва повече от 50% от колта, няма смисъл по-добре навън да си я държи.

В интерес на истината колата е два пъти по-евтина от гаража, но той иска да си купува нова кола и въобще колата му не е проблема върху който мисли, а това къде ще си я паркира, без да му я драскат, режат катализатора, чупят огледалата и други екстри ако си я държи на улицата. Не мога да го разубеждавам да не купува гараж на тази цена, а ме интересува с какъв довод мога да сваля цаната на съществуващ и избран от нас такъв. Благодаря ви за мненията на всичките. Бяха интересни и полезни. С почти всичко съм съгласен което казахте, но съм пропуснал да отбележа факта, че като фамилия в радиус 200м. имаме два апартамента и нито един гараж. А освен съществуващото старо строителство, направиха и няколко блока ново и проблема с паркирането става твърде сериозен.

За кой квартал става дума, поясни. Тук не знам на някой да са ми драскали колата, да са му чупили стъклата или да са му крали катализатора. Само едни дипломати пострадаха, ама то беше защото ги бяха объркали с един мафиот от съседната къща. Ако колата му е два пъти по-евтина от гаража, наистина е страшен бунак да купува гараж. На гол тумбак чиште пищови ще му е гаража. А иначе преговори с шопска глава се водят като се постави в тенджера, затисната с камък. Като омекне камъка се преговаря.

Не знам на китайски ли пиша или повечето не искате да разберете. Казал съм, че проблема не е в колата. Единствената причина за да не си купи нова кола е факта, че няма гараж. Няма квартал в София където да не драскат коли или не им чупят огледалата щом стоят на улицата. Опитваш се да ми кажеш че някъде има елитен квартал дето хората си държат едва ли не колите отключени. Само, че пропускаш, че аз София я познавам като на длан. Няма квартал който да не съм посетил поне 10 пъти. Въпросът ми е каква отстъпка мога да договоря и по-какъв начин. Повечето бъркате въпроса с този дали да се купи. Избрано е какво да се купи триста дяволи!

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 21:17:55
Моят опит от закупуването на апартамент преди доста години и наемането на апартамент преди малко повече от месец ми дава основание да смятам, че парите в наличност са сериозен аргумент при преговорите за цената на имота, съответно наема му. Аз си договорих изгоден наем, според мен, защото предложих дългосрочно наемане на имота и предплата за 9 месеца. При покупката на апартамента също имах готови пари и собственика много се изненада, че съм готов за изповядване на сделката утре.
Re: съвет от сривльовците за цена на гараж
05-07-2011 - 21:24:01
avatar
Quote
Dancho M
Моят опит от закупуването на апартамент преди доста години и наемането на апартамент преди малко повече от месец ми дава основание да смятам, че парите в наличност са сериозен аргумент при преговорите за цената на имота, съответно наема му. Аз си договорих изгоден наем, според мен, защото предложих дългосрочно наемане на имота и предплата за 9 месеца. При покупката на апартамента също имах готови пари и собственика много се изненада, че съм готов за изповядване на сделката утре.

Така е. И аз през 2009-та като си имах работа със собственик и брокер, успях да сваля 27% надолу от продажната цена на едно магазинче, но тук продавача е строител, а те обикновено са с големи резерви. Може и да се надява да продаде набелязания от нас гараж на някой който иска да си купи и свободен апартамент. Щото моят роднина си има апартаменти, интересува се единствено от гаража. Иначе ще му предложа да ни направи малка отстъпка и ще изчакам няколко дни.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход