Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?

Публикувано от Satori 
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
23-06-2011 - 21:42:11
Че оптимизмът не ме е напускал, аз знам, ама знам и друго - моят оптимизъм е основан на реалностите на пазара на НИ , а те са :
- очакван спад /на някои места драстичен/ на имотите
- постепенно успокояване на колебанията в цените, а за тези, за които е сложно да разберат какво значи това обяснявам - почти не се променят
- банките отново дават кредити при сравнително нормални условия
- за първата половина на тази година имам доста повече сделки, отколкото за същия период на миналата, а тогава имах повече от достатъчно
От всичко до тук за мен са ясни няколко неща :
- който твърди, че брокерите искат високи цени, е поизостанал в развитието си
- който твърди, че няма купувачи няма реална представа
- който твърди, че няма пазар - също
- който твърди, че предстои апокалипсис свързан с пазара на имоти,си живее в своя измислен , пълен с надежди за нечие чуждо нещастие свят, нямащ нищо общо с действителността

-
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
23-06-2011 - 22:31:59
Quote
k800i
Че оптимизмът не ме е напускал, аз знам, ама знам и друго - моят оптимизъм е основан на реалностите на пазара на НИ , а те са :
- очакван спад /на някои места драстичен/ на имотите
- постепенно успокояване на колебанията в цените, а за тези, за които е сложно да разберат какво значи това обяснявам - почти не се променят
- банките отново дават кредити при сравнително нормални условия
- за първата половина на тази година имам доста повече сделки, отколкото за същия период на миналата, а тогава имах повече от достатъчно
От всичко до тук за мен са ясни няколко неща :
- който твърди, че брокерите искат високи цени, е поизостанал в развитието си
- който твърди, че няма купувачи няма реална представа
- който твърди, че няма пазар - също
- който твърди, че предстои апокалипсис свързан с пазара на имоти,си живее в своя измислен , пълен с надежди за нечие чуждо нещастие свят, нямащ нищо общо с действителността

-
Апокалипсис не е точната дума, освен ако няма 6-та по Рихтер.....на новото масово строителство толкова му трябва. Иначе, не е лошо да се събудиш бате...................и не плачи и ти над чуждото нещастие, че нали знаеш оня лаф, твоя.............
Оценявам героизма с който искаш да спреш цунамито. Като Матросов си легнал върху картечницата...ама нема смисъл. По-добре земи се ориентирай правилно и си спасявай четирибуквието, че доколкото виждам много си заблуден за истинското положение.
Ако в твоя квартал има все още некви сделки, направо е уникално.......ама не е критерий за цяла държава. Знаеш ли, че в много градове в провинцията отдавна има имоти за 5, 10, 15хил. лева? В същото време има и оферти на уникално скапани имоти на баснословни цени. Все едно да продаваш оная дъртата нокия 3310 за 2000 лева и офертата и да стои две години и да влияе на средните цени на телефоните....... Това са първите вълнички на зараждащо се цунами.
И стига с тая Витошка, ти и Имотко виждали ли сте търговска улица в Европа и Щатите? До един Солун иди, ей го де е, и там има кво да видиш............
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 00:44:32
Дали съм виждал каквоооо......
Re: Гъби никнат по обектите !
24-06-2011 - 06:24:53
Quote
Imotko
Дали съм виждал каквоооо......
Търговска улица, Имотко! Нали мечтата ти беше да си купиш магазини на Витошка? Поразгледай и Сънсет булевард, може да ти хареса нещо.....
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 08:19:21
Даркчо, не разбрах над чие чуждо нещастие плача аз, ще ми обясниш ли ? И още - защо реши, че след като аз съм заблуден за истинското положение, ти си този, който е наясно ? Що така не ми се вижда много логично ?! Простичко - кой ти каза, че ти си човек , който знае истинското положение и този, който даже и съвети може да дава ?
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 08:55:50
avatar
Класната е права ! Пътят към възстановяването на българската икономика минава през ниските цени на имотите ! Има много затворени пари в имоти, нужни са ударни разпродажби, без значение цената ! И много по - високи данъци върху имотите - от порядъка на 1-2 % от данъчната оценка, както е в САЩ например smiling smiley

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 09:30:40
Quote
k800i
Даркчо, не разбрах над чие чуждо нещастие плача аз, ще ми обясниш ли ? И още - защо реши, че след като аз съм заблуден за истинското положение, ти си този, който е наясно ? Що така не ми се вижда много логично ?! Простичко - кой ти каза, че ти си човек , който знае истинското положение и този, който даже и съвети може да дава ?
По пътя на логиката ако ти не си прав, излиза, че аз съм прав, тъй като моята теза е обратна на твоята. А съвети не давам, нещо бъркаш. Изказвам мнения. Няма как и двамата да сме прави или обратното. Ако искаш, да оставим времето да покаже кой е сбъркал. Сигурен съм, че няма да чакаме дълго. Ако искаш към Коледа да обсъдим пак нещата, неслучайно мисля, че тогава ще е кристално ясно всичко.
Ако все пак искаш съвет, мога да ти дам и съм сигурен, че ще направиш точно обратното. Аз най-вероятно така бих направил, ако ти ме посъветваш. Разминаване на позиции, нема лошо. Т,ва тласка прогреса майна!
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 10:10:36
Quote
k800i
- очакван спад /на някои места драстичен/ на имотите
- който твърди, че предстои апокалипсис свързан с пазара на имоти, си живее в своя измислен , пълен с надежди за нечие чуждо нещастие свят, нямащ нищо общо с действителността
-


Е ли или не е драстичната обезценка на имот апокалипсис за собственика му? За някои - не, за други - да.

Ти пишеш за драстичен спад на имоти, след което пишеш, че който мисли, че идва драстичен спад (апокалипсис) живее в измислен свят.

Ако не съм те разбрал правилно - моля да бъда извинен.
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 10:16:26
Quote
darkside
Ако искаш към Коледа да обсъдим пак нещата, неслучайно мисля, че тогава ще е кристално ясно всичко.

OK, чудесно предложение, аз лично го приемам!
Доколкото разбирам, прогнозирате имотно "цунами"? Рязко обезценяване на активите в НИ до Коледа?
Няма лошо - всеки може да прогнозира каквото счита за особено вероятно. Моята прогноза е, че поне в големите градове , където има наистина сериозен пазар и в момента, нищо драматично няма да се случи до Коледа - нито като спад, нито като вдигане на цени.
На Коледа ще сравним прогнозите си.
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 10:38:28
avatar
До Коледа наистина може нищо да не се случи, защото промениха условията, при които банките отчитат лошите кредити smiling smiley Но това искуствено задържане на имоти от страна на банките няма да помогне !
Догодина най - вероятно ще стане ясно, че мерките за спасяване на Гърция са напразни, досега от гръцките банки са изтеглени 10 млрд. евро от вложители и продължава да се тегли. Гръцките банки ще се нуждаят от всяко евро и съответно гръцките банки, които оперират у нас ще изпращат всяко такова към централите !
Въобще има много голяма вероятност да се получи "перфектната буря" и наистина да има разпродажби "на кило".

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход