Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?

Публикувано от Satori 
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
24-06-2011 - 22:17:26
Quote
ivorad
Quote
darkside
Ще се изразя по друг начин.

Хммммм, самият предложител се опитва да върне педала на газта........
Защо така? Нали бяхте напълно сигурен в "кристалната" яснота по Коледа? Как така се разколебахте за 15 минути?

Защо ли нямах почти никакво съмнение, че предложилият облога ще се откаже веднага щом някой го приеме?......
winking smiley
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
25-06-2011 - 09:58:42
Quote
ivorad
Quote
ivorad
Quote
darkside
Ще се изразя по друг начин.

Хммммм, самият предложител се опитва да върне педала на газта........
Защо така? Нали бяхте напълно сигурен в "кристалната" яснота по Коледа? Как така се разколебахте за 15 минути?

Защо ли нямах почти никакво съмнение, че предложилият облога ще се откаже веднага щом някой го приеме?......
winking smiley
Лицемерен, хитър, лееко мазен Ивораде, от нищо не съм се отказал! Очаквам да мрънкаш до Иванов ден най-малко!
Внушил си си, че можеш да надприказваш всеки. Ама те и лелките на Женския го могат по подобен начин.....Общо взето стила ти е ..."а сега де, Даркчо е обаден на Моля Другарката"... и " Ами вие що биете негрите..."
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
26-06-2011 - 10:10:42
Quote
darkside
Quote
ivorad
Quote
ivorad
Quote
darkside
Ще се изразя по друг начин.

Хммммм, самият предложител се опитва да върне педала на газта........
Защо така? Нали бяхте напълно сигурен в "кристалната" яснота по Коледа? Как така се разколебахте за 15 минути?

Защо ли нямах почти никакво съмнение, че предложилият облога ще се откаже веднага щом някой го приеме?......
winking smiley
Лицемерен, хитър, лееко мазен Ивораде, от нищо не съм се отказал! Очаквам да мрънкаш до Иванов ден най-малко!
Внушил си си, че можеш да надприказваш всеки. Ама те и лелките на Женския го могат по подобен начин.....Общо взето стила ти е ..."а сега де, Даркчо е обаден на Моля Другарката"... и " Ами вие що биете негрите..."



Ааааа, любимата ми порода - докачлив юнак !
Така и не може да разбере, че е обект не на мрънкане, а на кодош.......
:]
Re: 681.25 EUR за кв. до ключ в Иван Вазов добра цена ли е?
26-06-2011 - 21:40:03
Quote
Satori
Quote
k800i
Че оптимизмът не ме е напускал, аз знам, ама знам и друго - моят оптимизъм е основан на реалностите на пазара на НИ , а те са :
- очакван спад /на някои места драстичен/ на имотите
- постепенно успокояване на колебанията в цените, а за тези, за които е сложно да разберат какво значи това обяснявам - почти не се променят
- банките отново дават кредити при сравнително нормални условия
- за първата половина на тази година имам доста повече сделки, отколкото за същия период на миналата, а тогава имах повече от достатъчно
От всичко до тук за мен са ясни няколко неща :
- който твърди, че брокерите искат високи цени, е поизостанал в развитието си
- който твърди, че няма купувачи няма реална представа
- който твърди, че няма пазар - също
- който твърди, че предстои апокалипсис свързан с пазара на имоти,си живее в своя измислен , пълен с надежди за нечие чуждо нещастие свят, нямащ нищо общо с действителността

-
Ето ти реалността на пазара на НИ, от гледната точка на един купувач:

Quote
k800i
- очакван спад /на някои места драстичен/ на имотите
- постепенно успокояване на колебанията в цените, а за тези, за които е сложно да разберат какво значи това обяснявам - почти не се променят
-
Спад има и то осезаем. Има оферти, които са си ОК, за това което се предлага. Има други, които все още летят. От 10 огледа средно на 6-7 още на място брокера ми обяснява, че това е офертна цена и може да се свали с XXk евро. Ако не проявиш интерес, случвало се е обявите още на следващата седмица да са коригирани на долу. Случвало се е да видя разлика между стартова цена и текуща цена от порядъка 30к и 40к евро - в рамките на няколко месеца. Според мен, тук вашата роля на брокери е решаваща - да ориентирате продавачите какви са реалните цени в момента, а не да стартират от нереални.
Quote
k800i
- банките отново дават кредити при сравнително нормални условия
На какви нива кредитират банките? Какъв % от реалната цена? Мои приятели искаха да купят с креди есента на миналата година - банката ги одобри за 80% от цената на имота. Само, че оценката на банката за имота беше около 80%, от това което се бяха договорили двете страни. Тогава реалното кредитиране ти идва на около 65% от истинската цена - и може сериозно да ти обърка плановете. Те така и не стигната до сделка.
Quote
k800i
- за първата половина на тази година имам доста повече сделки, отколкото за същия период на миналата, а тогава имах повече от достатъчно
Браво на теб - ако ти си кадърен и справяш добре ще оцелееш винаги. Сделките никога няма да стигнат до 0. Обаче какво се случва с другите? Един от брокерите, с които контактувах фалира. На друга и бяха предложили държавна работа в Северо-западна България - явно е приела, не съм попадал скоро на обяви, публикувани от нея - беше и тя под наем жената, какво да прави ...
Quote
k800i
- който твърди, че брокерите искат високи цени, е поизостанал в развитието си
Не знам кой го твърди, но продавачите трябва да се вслушат по-добре в съветите ви тогава. Прави впечатление, че новите оферти излизат с много по-адекватни цени спрямо стари оферти, които висят с месеци, ако не и с години по порталите.
Quote
k800i
- който твърди, че няма купувачи няма реална представа
Въпроса е колко от тези "купувачи" ще купят. Аз например търся да купя, но имам изисквания. Ходя и гледам, ако не харесам нищо до месец, просто ще спра. Ще се занимавам с нещо друго половин година, ще поработя още да изкарам още пари, тогава пак ще изляза да търся. Не бързам. Ще излезе моята оферта в един момент - не чакам 149 евро/м, не чакам и 500, нито 600. Така, че мога да направя и 50 огледа преди да го намеря - дано 30те брокера, с които се срещна не си мислят, че има 30 купувачи на пазара - сам съм, други няма ...

Моля те, по-бързо вкарвай твойте 25000 евро на пазра, че изгинахме.
Re: Гъби никнат по обектите !
08-07-2011 - 22:55:42
avatar
защо цените при търговете са по-ниски от офертните от сайтовете и обяви?
Елементарно Уотсън!

-при търговете се наддава (поне малко)
- при обикновенна продажба се сваля от офертната- Драстично!
smiling smiley

--------------------

Истината за Блона при НИ, казана през 2004
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход