Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена/Наем?

Публикувано от dodo2 
Re: Цена/Наем?
02-05-2011 - 22:15:14
Quote
UP dal

Ако тук тренда почне да потъва към 150, то още на 400 тук ще се появят чужденци.
В никоя европейска столица няма апартаменти за 10.000 евро.

:] Така ли се успокояваш? Ми кво пречи София да стане първата европейска столица с цени по 10 000 евро?
Упс, май няма да се преборим за първото място - в столицата на Германия (!!!) има обяви за имоти по 10000 Е:

[www.immobilienscout24.de]


А за 14 000 Е предлагат 60 м2 (по стандартите на нашенските строители - около 100 м2)
[www.immobilienscout24.de]
[picture.immobilienscout24.de]
Re: Цена/Наем?
02-05-2011 - 22:36:04
Quote
UP dal
Ако тук тренда почне да потъва към 150, то още на 400 тук ще се появят чужденци.
В никоя европейска столица няма апартаменти за 10.000 евро.
Ами ако приемеш България като щат от САЩ, сравниш България с Алабама. Ето малко имоти от там, защо ли не ги искупуват (къщи за чудо за по 70-80000 долара или около 50000 евро), а е от столицата на щата. Май това очаква и София, но се надявам да греша *pardon*
Re: Цена/Наем?
02-05-2011 - 22:44:12
avatar
Quote
hala


:] Така ли се успокояваш? Ми кво пречи София да стане първата европейска столица с цени по 10 000 евро?
Упс, май няма да се преборим за първото място - в столицата на Германия (!!!) има обяви за имоти по 10000 Е:

[www.immobilienscout24.de]


А за 14 000 Е предлагат 60 м2 (по стандартите на нашенските строители - около 100 м2)
[www.immobilienscout24.de]
[picture.immobilienscout24.de]

Нека тези, които знаят немски помогнат, но това, което разбрах за първата оферта е, че 10 000Е е началната цена на търга.
Втората оферта е в сграда от 1931г., тотално амортизирана, както предупреждават в обясненията.
Re: Цена/Наем?
02-05-2011 - 23:02:37
Ползвай Google translator, ако се затрудняваш. На търг са, да. Ти би ли ми дала подобни оферти за търгове в София, пък нека да са амортизирани тухлени жилища?

Ако не е на търг може и нещо такова (от 1900 г.) за нормална цена 16500 Е (426 Е немския квадрат, като отделно има и мазе):

[www.immobilienscout24.de]?

Сметни тези цени на колко тамошни заплати се равняват!
Re: Цена/Наем?
02-05-2011 - 23:07:12
avatar
Quote
hala
Ползвай Google translator, ако се затрудняваш. На търг са, да. Ти би ли ми дала подобни оферти за търгове в София, пък нека да са амортизирани тухлени жилища?

Ако не е на търг може и нещо такова (от 1900 г.) за нормална цена 16500 Е (426 Е немския квадрат, като отделно има и мазе):

[www.immobilienscout24.de]?

Сметни тези цени на колко тамошни заплати се равняват!

Ами, ползвах го и така разбрах, че става въпрос за търг и за амортизирана сграда от 1931г.
Не ме интересува на колко заплати се равняват, просто уточнявам, за да не се подведе някой.
Третата оферта окончателно доказва, че този вид имоти, имайки предвид стандарта им на живот- във всяко едно отношение, е нещо, което отговаря на имотите в кв. Ботунец на София или на циганския блок 20, който събориха.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-02 23:11 от камелия.
Re: Цена/Наем?
02-05-2011 - 23:20:44
И като разбра, че става въпрос за търг, кво следва от това? Че в Берлин не, но в София непременно "на 400 Е ще се появят чужденци", щото за разлика от тамошните тухли, тукашните панеляци хич не са амортизирани, пък и тук съседите ще са прекрасни и хлебарките ще са златни?

Трета оферта доказва, че не си била в Берлин, и не можеш да съдиш дали отговаря на Ботунец. Няма нищичко общо! Дори от родния ти Женски пазар е в пъти по-добре! BTW, в твоя мизерничък роден квартал на каква цена се продават амортизираните жилища от началото на миналия век, би ли споделила?

И кво пак спориш - да не би да се съмняваш колко глупави надежди са това, че в София на 400 евро щели да се появят чужденци?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-02 23:21 от hala.
Re: Цена/Наем?
02-05-2011 - 23:49:14
avatar
Quote
hala
И като разбра, че става въпрос за търг, кво следва от това? Че в Берлин не, но в София непременно "на 400 Е ще се появят чужденци", щото за разлика от тамошните тухли, тукашните панеляци хич не са амортизирани, пък и тук съседите ще са прекрасни и хлебарките ще са златни?

Трета оферта доказва, че не си била в Берлин, и не можеш да съдиш дали отговаря на Ботунец. Няма нищичко общо! Дори от родния ти Женски пазар е в пъти по-добре! BTW, в твоя мизерничък роден квартал на каква цена се продават амортизираните жилища от началото на миналия век, би ли споделила?

И кво пак спориш - да не би да се съмняваш колко глупави надежди са това, че в София на 400 евро щели да се появят чужденци?

Аз не споря, още повече- въобще не съм коментирала някакви 400Е, нито появата на някакви чужденци, та за какво се бориш, така и не знам.
В Берлин съм била и знам какво представляват тези сгради, ама нали ти си специалистка по всичко- можеш да обясниш по- подробно.
Просто обясних коректно, че цената на първия имот не твърдо 10 000, а е начална тръжна.
Обясних и че, вторият имот е в силно амортизирана сграда от 1931г.- неща, които беше спестила в желанието си да покажеш какви евтинии има там.
Ако имаш понятие от еврейския квартал, няма да го наричаш мизерен, но като не си от града, няма начин да си запозната с подробностите.
Така че, оставям на развинтеното ти въображение да обясниш всичките " подробности" на тънещите в невежество съфорумци.
Re: Цена/Наем?
03-05-2011 - 01:20:05
Quote
камелия

"въобще не съм коментирала някакви 400Е" - ами аз този пост коментирам, в случай че пак не си схванала - че няма надежда чужденците да се появят на 400 Е тук. Но понеже се чувстваш длъжна да кажеш нещо глупаво, за да разводниш разговора, ти се захвана за цената от 10000Е в нойекьолн, която съм дала "в желанието си да покажа какви евтинии има там" - ами има - хайде де, покажи и в София начални тръжни цени от по пет средни заплати (699 х 5 = 3495 лв.)! Желание ли ти липсва?:]

"знам какво представляват тези сгради" - да, ей сега ти повярва някой winking smiley Това са сгради в Зап. Берлин - ти най-много да си ходила в изт. Берлин по соца. На линковете към обявите има опция Street View - използвай я, та поне наистина да видиш какво представляват. BTW, Street View опцията е мн. полезна за имотни обяви.

"като не си от града" - ппфф, доживях някаква си простовата лелка от Женския пазар да ми обяснява окъде съм, или по-точно откъде не съм! :] Нещо не се усещаш какви ги пишеш като си изнервенка, а? Няма защо да си кривиш душата - мн. добре знам дали е или не е мизерен родния ти квартал - все пак близо е до моя.

"ама нали ти си специалистка по всичко" - хехе, кой го казва! Изобщо не мога да се меря с теб - все пак я се виж, оспамила си с глупостите си всяка тема.

Относно силно амортизираната сграда от 1931 г., попитах те в твоя роден квартал на какви цени се предлагат амортизираните жилища от началото на миналия век? На по-ниски ли са, като са амортизирани?
Че аз друго виждам.

[www.imoti.net]
50 000 Е - 943.40 Е/м2, на Поп Богомил, за ремонт, без баня и тоалетна! Ахахаха, тва ако стане на 400 Ем2, чужденците ще рипнат да купуват, специално заради нечуваната екзотика "без баня и тоалетна"!

Или пък жилище в тази олющена сграда "паметник на културата" (извинете!) - кухня с малка тераса, две спални [www.imoti.net] Олющена двустайка на 1-ви ет. в амортизирана сграда за 85 000 - 1164.38 EUR! *xxx*

А това двустайно жилище ("Възможно е преустройство на тристаен"!!!, хахаха) в сграда от 30-те години, до Психиатрията, по каква логика може да е 73000 Е, след като жилище в сграда от 30-те в германската столица се предлага на търг за 14000Е?
[www.imoti.net]

Абе, и трите двустайки в амортизирани сгради са в пъти по-скъпи от 14 000 Е, откъдето и да го гледаме. Но да се върнем на въпроса "Какво пречи София да стане първата европейска столица с цени по 10 000 евро?"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-03 01:30 от hala.
Re: Цена/Наем?
03-05-2011 - 02:51:00
хала, историята на форума е доказала че с Камелия Присадашка (камелия) спор не бива да се води (дори и за 2 стотинки да я направите) тя винаги ще отговори последна (та било дори и само с емотикон).
Re: Цена/Наем?
03-05-2011 - 08:33:00
avatar
Quote
hala
Quote
UP dal

Ако тук тренда почне да потъва към 150, то още на 400 тук ще се появят чужденци.
В никоя европейска столица няма апартаменти за 10.000 евро.

Така ли се успокояваш? Ми кво пречи София да стане първата европейска столица с цени по 10 000 евро?
Упс, май няма да се преборим за първото място - в столицата на Германия (!!!) има обяви за имоти по 10000 Е:
А за 14 000 Е предлагат 60 м2 (по стандартите на нашенските строители - около 100 м2

Знаех, че някой ще опонира с примери от Берлин спрямо София.
Преди 5 години разговарях с българин работещ като шеф на звено в голяма берлинска агенция (около 250 човека персонал), който ми обясни да не правя преки математически съпоставки между цена кв.м. там и в България. Разговора не беше в тиха и спокойна среда , той говореше доста детайлно с хиляди техни особености и затова не вдянах в същността на различията там и тук. Не мога да напиша нещо по-конкретно, да не изпадна в смешна ситуация. Само си помислете, има ли логика да не си купиш апартамент с пет залати? - Няма.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход