Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Защо цените на НИ са в евро ?
09-04-2011 - 21:51:36
avatar
Защо цените на НИ са в евро ? В Бг официалната валута е лева, но цените на НИ са в евро, също и отпусканите ипотечни кредити. Имотите са български, банките са също български юридически лица. Лева е вързан към еврото. Защо тогава продавачите обявяват цени в евро и банките отпускат заеми в евро ? Левовите кредити са с клауза за превалутиране, нали всичко е ОК в скъпата ни родина ?

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Защо цените на НИ са в евро ?
09-04-2011 - 22:54:53
avatar
По традиция. Едно време бяха в долари, въпреки, че никога не сме били вързани за долара. Просто стоките които си имат цена са в твърда валута. Колите пък тогава бяха в марки, щото марката беше по-евтина от долара. Рядко ги обявяваха в долари. Аз мисля, че трябва да пуснат имотите в английски паунди или кувейтски динари, но това си е само мое мнение.smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-09 22:55 от ПОМЕЩИК.
Re: Защо цените на НИ са в евро ?
09-04-2011 - 23:26:16
avatar
Защото хората имат някакво вътрешно чувство към числата - като са в евро са по-малки. Едно е да ти кажат 60000 евро, друго е 120000 лева. Още повече, че като е в лева по-лесно тъпаците могат да сметнат на колко заплати се равнява, докато с еврото като трябва да умножат на 1.95 се получава сложна математическа задача и се отказват.

Затова винаги съм се чудел, защо не ги обявяват в английски лири.
Re: Защо цените на НИ са в евро ?
09-04-2011 - 23:48:23
На мен ми е по-интересно един ден като ни приемат в еврозоната (когато и да е това) какво ще стане с цените от една страна на имоти, а от друга на храните. На храните сигурно просто ще ги калкулират по 2 за по-лесно. На имотите няма как да стане по 2 обаче, щото са си в евро.*yes* Според зависи какъв е пазара тогава може да скочат с някакви проценти (но не по 2), но ако е запечан като сега, ще се запече още повече...
Re: Защо цените на НИ са в евро ?
10-04-2011 - 04:52:17
Quote
drakkar
Защо цените на НИ са в евро ? В Бг официалната валута е лева, но цените на НИ са в евро, също и отпусканите ипотечни кредити. Имотите са български, банките са също български юридически лица. Лева е вързан към еврото. Защо тогава продавачите обявяват цени в евро и банките отпускат заеми в евро ? Левовите кредити са с клауза за превалутиране, нали всичко е ОК в скъпата ни родина ?

Защо ли? Ами заради пословичното чуждопоклонство у нашего брата българина. При наличието на красиви български думи вие използвате глупаво звучащи английски. Или ако името над дюкяна не звучи американско то няма как да просъществуваш. Те и твоето гръмко "ОК" също дава отговор на въпросът ти ама какво ли те интересува, ти търсиш някакво скандално обяснение и в това. Абе комунетата са виновниwinking smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Защо цените на НИ са в евро ?
10-04-2011 - 09:49:02
Предстви си българският неудачник, на него целия му живот е в лева - образованието му е девалвирано, няма акъл за пет пари, брои левче по левче, че да купи авомобил от автоморга, левче по левче смята как ще върже двата края до края на месеца ...

И изведнъж.О! Изведнъж. Има признание и за него. Имотът му купен по бай Тошово време с лихвоточки го прави богаташ в евро. В истинско евро, не в български левчета. Еврото, то е някак магическо, далечно, навява усещане за европейско бъдеще. "Да, аз продавам в евро" - казва си купувача.

После идва простия селяк, който до вчера е ходил по нужда във външен нужник и цялата тази София му се струва доста лъскава, а вътрешната тоалетна си е направо лукс, особено през зимата. Хубава, ама като му кажеш 120 000 лева, той пова да ги обръща в Голф тройки по 3000 лева единия и сумата вече му се вижда дооооооооста голяма. Замисля се дали да не продължи да ходи по нужда в бараката на двора. Но виж ако му кажеш 60 000 евро. Евро! О! евро... как магически звучиш само и как навяваш усещане за европейско бъдеще. Освен това еврото не се изкарва, него ти го дават у банката, което е най-голямото признание в живота ти. В този живот дето винаги в училище си бил последен, дето все другите са ги назначавали на хубава работа, а твоя талант е останал недооценен. И изведнъж! О! изведнъж и най-после идва признанието одобрен си за кредит (и най-после одобрен за нещо въобще). "Аз ще купувам в евро" - казва си купувача.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Защо цените на НИ са в евро ?
10-04-2011 - 10:01:49
avatar
В днешния ден, когато сме в чакалнята на еврото е много по-рационално цените на траен актив да са в евро, отколкото преди 20 години когато се наложи в цените на обявите долара. Сега има много по-голямо основание, отколкото тогава. А това , че някой се опитва да подценява толкова българина, че не може да сметне 1х2, е показателно за автора на това твърдение, че или е напушен много здраво или сега влиза в дебрите на таблицата за умножение.:]
Re: Защо цените на НИ са в евро ?
10-04-2011 - 10:41:37
avatar
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-10 12:23 от UP dal.
Re: Защо цените на НИ са в евро ?
10-04-2011 - 11:33:46
Да, наистина повечето цени са в евро, но мисля че не трябва да се създава проблем от това, и продавачите трябва да направят този компромис на купувачите, като приемат плащането да бъде и в лева, по централния курс на БНБ. Нека купувачът сам да избере как да плати, и това е една стъпка в постигането на съгласие чрез компромиси и от двете страни.
Re: Защо цените на НИ са в евро ?
10-04-2011 - 12:15:09
Quote
PER0
Да, наистина повечето цени са в евро, но мисля че не трябва да се създава проблем от това, и продавачите трябва да направят този компромис на купувачите, като приемат плащането да бъде и в лева, по централния курс на БНБ. Нека купувачът сам да избере как да плати, и това е една стъпка в постигането на съгласие чрез компромиси и от двете страни.

Късно е за подобни пазарлъци. Да баха други времена, да се върже някой. Вече на всички е ясно, че цените са си тези, но валутата е лева, а не евро. По-скоро компромисът е ако продавачът иска сумата в евро то цената да бъде разделена върху централния курс на БНБ, както предлагаш.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход