Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

*drink1* Носи ли спокойствие отпуснатият кредит?

Публикувано от okorosent 
Re: *drink1* Носи ли спокойствие отпуснатият кредит?
06-04-2011 - 19:05:38
avatar
ДЕДО 2 написа:
Съвсем ти се развинти фантазията - ползваш кредит друг път - на тебе кредит няма да ти отпуснат с тази заплата.[/quote]


Нито ме знаеш нито ме познаваш, за да знаеш какво ползвам аз. Съсредоточете се върху написаното, а не върху това кой какъв е. Това е последното нещо което ще изтъквам за изтъканите от злоба дънори. Времето за вашето стрижене е настъпило с преминаване на точката на пречуване. Някои ще я усетят като точката "G":] Пазете стадото цяло, щото някоя овца излезе ли от строя знаете какво се случва. Хрус.
Re: *drink1* Носи ли спокойствие отпуснатият кредит?
06-04-2011 - 23:16:24
avatar
Quote
ПОМЕЩИК
ДЕДО 2 написа:
Съвсем ти се развинти фантазията - ползваш кредит друг път - на тебе кредит няма да ти отпуснат с тази заплата.


Нито ме знаеш нито ме познаваш, за да знаеш какво ползвам аз. Съсредоточете се върху написаното, а не върху това кой какъв е. Това е последното нещо което ще изтъквам за изтъканите от злоба дънори. Времето за вашето стрижене е настъпило с преминаване на точката на пречуване. Някои ще я усетят като точката "G":] Пазете стадото цяло, щото някоя овца излезе ли от строя знаете какво се случва. Хрус.[/quote]

Иска ти се. Аз знам всеки, който се логне в нета, кой е и дали живее като теб в панелка smiling smiley

Между другото, прави ми впечатление, че 90% от "ъпърите" живеят в панелки. Странна работа. Пукате се от яд, че не послушахте през 2008 да продадете боклуците и да си построите къща на два етажа с парите ли? В този форум един човек се похвали с това и сега си късате косите, че не сте могли и вие.
Re: *drink1* Носи ли спокойствие отпуснатият кредит?
07-04-2011 - 00:29:09
avatar
А от всички панелки на света, най-здравите са построени в Слатина, нали така?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: *drink1* Носи ли спокойствие отпуснатият кредит?
07-04-2011 - 08:50:10
Quote
10000 eur/m2
Quote
dodo2
Това не е пунди, това е Собственик 31. На пунди коефициентът на интелигентност е поне двоен на тоя.

Пунди е, вълка го подушвам го отдалече :] Собственикът има съвсем друг стил на писане.

Ей много ви е страх от този Пунди ей!!!! Ако Пунди се появи ей сега ще има поне с 50Е/м2 моментален скок на имотите:]
Re: *drink1* Носи ли спокойствие отпуснатият кредит?
08-04-2011 - 22:04:08
В отговор на [forum.imoti.net]

Quote
Тинки Уинки
Апартамент струваш 70 000К евро според статистиката на сайта е около 90 м2, които според статистиката на наемите се отдават за 300 евро, което е 600 лева, а не 450.

Ако семейството има спестени 35 К, ще тегли кредит за 35 К за 15 години които ще се изплаща с вноска от около 600 лева.

Е сега възниква въпросът - кое е по добре - под наем за 600 лева, които ще се покачват с инфлацията или вноска с по кредит, която от инфлация не зависи т.к. тя е калкулирана в лихвата.



Абе, чета тоя форум от време на време още от края на 2007 година и защо имам чувството, че по едно време ти рязко смени тона.
Да не ти е платил някой за това ?
Но да не се занимаваме с глупости.
Много неща изчетох за това какво ще стане с цените на имотите и реших и аз да добавя моето мнение.
Да кажа, че се занимавам с математика и информатика, за това мнението ми е лишено от всякакво пристрастие.
За човек който може да събере две и две, не би трябвало да е проблем да вземе решение относно казуса, който цитираш към настоящия момент.

Нека променим малко ситуацията която си описал.

Давам пример лично с моята ситуация в която съм.

Живея близо до Испанската гимназия в прословутия район "Оборище". (Като казвам близо, имам предвид 20 метра)
Живея в тухлен апартамент 105 кв. метра, 3 етаж, изложение Изток-Запад с много добре поддържан вход и общи части. (Може би е строена 80те години кооперацията)
(Както и изключителни приятни и отзивчиви хора за мой късмет, защото това е небивала рядкост в България)

Държа да кажа, че апртамента го наех преди две години напълно обзаведен, като наема е на името на фирмата ми така че и това са някакви разходи
който би трябвало да махнем от цената на наема.
Наема който плащам е:
.....::::: 575 лева :::::.....

Ще дам следния изключително прост математически пример:

За Удобство ще преизчислим всичко в левове по фиксинг БНБ EUR ~ 1.956


Направих си труд да проверя колко струва подобен апартамент в моя квартал с сходни характеристики:

Цък

Средната цена на кв. метър е точно 1071.13 евро

Не знам какво би станало с цената на имотите след 1 година, камо ли след 10 или 20 години, защото не съм капацитет в областта,
затова ще дам пример за една година - период достатъчен след него да се вземе друго решение ако това е било грешно, и за да е максимално просто,
ако подходим по най тъпия начин към парите ако ги имаме в наличност към момента.

И така, моят апартамент би трябвало да струва точно 105 x 1071.13 = 112468.65 eur
Или моя апартамент преизчислен в левове струва точно 219988,6794 лева

Да кажем че аз съм от най-глупавите инвеститори и имам 219988,6794 в наличност и освен това понеже съм глупав е
естествено да избера една от двете възможности за печалба:

a: Купувам този апартамент и го давам с наем 575 лева за 1 година

b: Слагам парите в банка на депозит 1 година и получавам лихва за това.
(
http://www.fibank.bg/bg/page/1877 - тримесечен депозит в лева за 1 година като подновявам на всеки три месеца в годината за да не ми мине депозита на стандартните условия
)

(Изобщо пропускам възможноста за развитие на бизнес, инвестиция в образование, технологии, наука и т.н. ...при това не в България)

и така сметката е:

а: 575 x 12 = 6325 лева
b: (219988,6794 * 6.20 / 100) = 13639,2981228 лева.

Очевидно колкото и глупави да са двете инвестиции, за човек с обикновена професия като Програмист а не Инвеститор, то очевидно вариант b ни носи два пъти по голяма печалба.

Тук говоря за краткосрочен бизнес план не за покупка за живеене.

И Извода който налага горното разсъждение е:

За следващата една година по-добре е да си държа парите на депозит, отколкото да си купя апартамент и да го давам под наем.


(За някой който ще каже: "да но в вариант b имаш и апартамент като актив", аз ще кажа" "да но в вариант a имаш 219988,6794 лева като актив"winking smiley




Това е едно елементарно разсъждение, но с малко ум в главата, предвид икономическото състояние на държава, демографска криза, безработица,
както и малко четене отук отам на общоприети норми по отношение на имоти по света и най вече в западна европа като например как се формира цената какво е годишна доходност и т.н.
не е трудно да се направи и извод за дългосрочна инвестиция, както и

НАЙ-ВЕЧЕ ЗА КУПУВАНЕ НА ПЪРВО ЖИЛИЩЕ КЪМ НАСТОЯЩИЯ МОМЕНТ В БЪЛГАРИЯ,

като отделен въпрос е дали си струва да живеем изобщо в държава без образование, без медицина, без бъдеще за децата ни,

където чалгата, простотията и култа към парите напоследък е всичко за Всеки
.




п.с. Към горната сметка изобщо не са вкючени:
данъци
такси смет
поддръжка и ремонти на апартамента
евентуално обзавеждане
таските за покупката на жилището (Нотариус)
данъка който се дължи за отдаване под наем
процента за брокера който е СЪДЕЙСТВАЛ (присъствал) на сделката

Разбира се, ако се включат, вариант "a" става още по губещ.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-08 22:09 от empedoklkokalov.
Re: *drink1* Носи ли спокойствие отпуснатият кредит?
08-04-2011 - 22:30:26
avatar
empedoklkokalov е за какво изхаби толкова труд за писане? Сега ще дойде Svetlio и ще каже "не е верно".

В тоя форум на хората не може да им се вкарат в главите елементарни неща, примерно че средно аритметично от средно аритметични не е средно аритметично от всичко и се изписват по 20 страници с мнения с опити за показване на същото по 40 различни начина.

Нали ако всички можеха да видят очеизвадното несъответствие между наеми и цени и от друга страна лихви на кредити и депозити, никой нямаше да купи нищо, освен от разни закъсали, продаващи на 2-3 пъти по ниска цена?

Тук хората като видят знака "%" или два знака събиране, умножение и деление в един ред им става "словесна задача, заради която учителката по математика ми писа двойка в пети клас" и блокират автоматично.

Сега ще ти кажат - ти живееш в обзаведено, ама мебелите са гадни и т.н. Защото все едно не живеят 95% от хората (а значи и голяма част от същите коментиращи) в подобни местообитания с "луксозни" мебели с китеници от прабаба им и мушама на масите:

Re: *drink1* Носи ли спокойствие отпуснатият кредит?
08-04-2011 - 22:43:35
Ами Додо, аз съм човек който обича хубавите неща в живота, така че тая кочина долу е обида за сетивата ми в момента, какво остава да живея и един ден в подобно нещо. А това което си написал е точно същината на проблема, че може би първо трябва да научим какво е: "процент", "средноаритметично", "статистика", "цена", "лихва", "защо парите взети на заем са най-скъпи" и после като премислим всичко 100 пъти поне 1 година преценим си финансовите възможности и обстановката където живеем, посмятаме малко.... Е тогава да тръгнем да взимаме решение което за обикновения човек остава за цял живот.


поздрав:

Re: *drink1* Носи ли спокойствие отпуснатият кредит?
08-04-2011 - 23:06:50
Quote
empedoklkokalov

...Това е едно елементарно разсъждение, но с малко ум в главата, предвид икономическото състояние на държава, демографска криза, безработица,
както и малко четене отук отам на общоприети норми по отношение на имоти по света и най вече в западна европа като например как се формира цената какво е годишна доходност и т.н..

Е ти верно ли помисли, че никой в този форум не се е сетил за тази сметка до сега? Много ме кефи, като дойде някой и изпращи нещо, дето сме го дъвкали тука сто пъти. Хайде малко повече уважение към другите.
Re: *drink1* Носи ли спокойствие отпуснатият кредит?
08-04-2011 - 23:19:47
moskvi4, да не се заяждаме за глупости, опитвам се да покажа по най-простия нещо от което зависи живота на повечето хора, ако е казано друг път хубаво, не е лошо да се каже още веднъж.

"Много ме кефи, като дойде някой и изпращи нещо" това по скоро е неуважително, отколкото моя пост по темата.
Re: *drink1* Носи ли спокойствие отпуснатият кредит?
08-04-2011 - 23:48:06
Quote
empedoklkokalov
moskvi4, да не се заяждаме за глупости, опитвам се да покажа по най-простия нещо от което зависи живота на повечето хора, ако е казано друг път хубаво, не е лошо да се каже още веднъж.

"Много ме кефи, като дойде някой и изпращи нещо" това по скоро е неуважително, отколкото моя пост по темата.
Извинявам се, ако така е прозвучало. Просто това, което казваш е писано тук поне 60 пъти. Все едно да влезеш в математически форум и с бодър глас да заявиш: пичове, да знаете, че 2+2=4. Нима не сте се сетили до сега?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход