Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До къде стигнахме с имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: До къде стигнахме с имотния балон
08-03-2011 - 01:43:48
Quote
Imotko
Quote
greenbul
Quote
bah
Quote
greenbul
bah ! baaaaaaaaaah !!! Съвсем превъртяхте хора, ей съвсем превъртяхте. Семейство с 1000 лева доход е на границата на мизерията и нищетата вие тръгнахте да смятате, че половината ще отива за кредит. Аз като ви говоря, че имотите са прекалено скъпи, имам предвид, че са скъпи за домакинствата с 4000-5000 лева доход, което е горе долу средната класа.

Не сме превъртяли бе човек. Млади семейства от глухия прованс преместили се в по-голям град са с доходи около 1000лв. Мъжа взима 650 лв, жената 350 лв. - тва е майна реалитито. Тъй като пътят назад е отрязан, а квартирите са несигурен начин на живот, то точно такива семейства предприемат стъпки за закупуване на двустайни панелки в крайните квартали за цени 25 - 30.000. Дърпат кредити от банките (ако им дадат), защото целта им е да си имат собствен дом в големия град. Повече от ясно е, че са на ръба на оцеляването, но тогава помагат и родителите от село ( бухчите с манджа фърчат по влака с колети, защото бензина е скъп).
В София 4 - 5.000 лева доход може да е нещо нормално, но в прованса живота е друг.

Не знам с коя ръка да се кръстя. Спред мен екзистенц минимумът е около 1500 лева. Само нормалното хранене на човек от домакинство е минимум, ама минимум 400 лева. Егати и просперитета. Да се завреш в на баба си рушащата се панелка, банката ти диша във врата, да чакаш колета от село да се наядеш. Трябва да си голям комплексар за да понесеш всичко това. В такова положение аз щях да ида да живея на село. А иначе 4-5000 лева не казвам, че е нормален доход за София. Нищо подобно и тук е пълно с голтаци турили на гол тумбак чифте пищови (или ако не пищови то поне някоя 8-10 годишна таратайка). 4-5000 лева е доход, с който се поддържа нормално съществуване. Това е доходът на хората със среден интелект (около 5% от поселението по тези земи). Тези хора са непретенциозни. Нито искат да се доказват някому, нито искат да забогатяват. Просто искат да живеят нормално и това са болшинството от познатите ми. Единственото нещо, което им липсва най-често е едно нормално жилище, а такова в момента струва минимум 130 000 лева. От една страна средно интелигентните хора търсят жилища от друга никой със среден интелект няма да плати двойно, когато става дума за толкова голяма сума. Пазарът замира в мъртва хватка. Или цените трябва да вървят надолу или отново някой трябва да набута пари в ръцете на простите селяни, което не го виждам следващите 10-15 години.

Егати "голямата сума". Нещо не си в час, що не се опитате с интелигентните ти познати да произведете нормално жилище за жълтите стотинки, които предлагаш, и после ще поговорим по въпроса с цените.
Нормалните жилища ще липсват винаги на хората без достатъчно средства. Затова по света и у нас има наеми.

Нормални жилища са се купували години наред на нормални цени и нормални жилища ще се купуват години наред на нормални цени. Въобще не ти пиша за хора без достатъчко средства. 4-5000 лева на месец далеч не са недостатъчно средства. Просто цените в момента са безумни. Наемите са подходящи именно за хората дето си броят парите дали ще им стигнат до края на месеца. Когато наемът ти е 1/10 от заплатата, хич не ти дреме, че шепа мошенници и тарикати са решили да си играят на имотен балон.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
bah
Re: До къде стигнахме с имотния балон
08-03-2011 - 06:55:47
avatar
Quote
Imotko
В имоти.нет може и със 100% да нараснат, по обясними причини-ниска изходна база. В другия сайт - 11% е нищо, просто непродаваемите боклуци се раздават на по 10 фирми, има и много наеми, има и едни и същи неща, които, в опита да се продадат, биват рекламирани по десет начина и като намиращи се в различни райони. Въобще не се подвеждай, че предлагането се е увеличило, хеле пък читавото такова.

Има фирми рекламиращи един имот въведен в няколко района на града.
Същия този имот го рекламират няколко агенции на различни цени.
Това води до грешни изчисления за брой оферти и средни цени за даден район.

Като цяло боклуците преобладават, добрите жилища или ги няма или тези които са на тезгяха са с дебела цена.
Анонимен потребител
Re: До къде стигнахме с имотния балон
08-03-2011 - 08:25:48
Нека имаме 10 АНИ и 100 имота. Всяка АНИ иска да предлага поне по 20 имота за да изглежда сериозно на пазара. Значи всяка обява се повтаря средно 2 пъти. Хайде сега да видим какво става ако имотите са само 20. Ами всяка от 10 АНИ ги предлага всичките и повтаряемостта е 10.
Анонимен потребител
Re: До къде стигнахме с имотния балон
08-03-2011 - 08:28:35
А производителите на кашкавал?
Що не вземат и те да смъкнат цените. Дет се вика човек може на хляб и вода да кара и кашкавалът да е лукс.
bah
Re: До къде стигнахме с имотния балон
08-03-2011 - 08:33:50
avatar
Quote
Seira
Нещо не познаваш добре банковата система в България. Аз съм работил по банките доста години и смея да твърдя, че 50% от кредитните инспектори са хора доста ограничени и с липса на елементарна финансова култура. Някои от тях даже имат доста голям проблем с аритметиката, колкото и да ти звучи невероятно това.

Като се замисля, много си прав. Аз бях заслепен от нивото "кредитен инспектор в банка".
Гледах и не вярвах на очите си "професионализъма" с който работят.
Не го проглеждах, защото си мислех, че те са преминали през яко сито, за да седнат на тази позиция.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
08-03-2011 - 09:08:07
Много често длъжността кредитен инспектор се наследява по роднинска линия. На по-високите нива пък са политическите и партийните назначения. И накрая се стига до абсурди - отивам лятото в Уникредит и искам да направя валутен превод в Евро, а момата ми бута едно платежно нареждане и ме кара да го попълня, след което ме праща с него на касата, при положение, че парите са ми вече във валутната сметка :}
Re: До къде стигнахме с имотния балон
08-03-2011 - 09:13:43
След КАТ, най-големите тъпанари са в банките. По-тъпи са даже от любимите ви брокери.
Анонимен потребител
Re: До къде стигнахме с имотния балон
08-03-2011 - 09:54:50
Не си попаднал на подходящата мома в Уникредит.
Аз оплаквания нямам от Уникредит, ама на визитката на момата пише:
"специалист отношения със заможни клиенти" smiling smiley
Re: До къде стигнахме с имотния балон
08-03-2011 - 11:29:29
avatar
Quote
bah
Quote
Imotko
В имоти.нет може и със 100% да нараснат, по обясними причини-ниска изходна база. В другия сайт - 11% е нищо, просто непродаваемите боклуци се раздават на по 10 фирми, има и много наеми, има и едни и същи неща, които, в опита да се продадат, биват рекламирани по десет начина и като намиращи се в различни райони. Въобще не се подвеждай, че предлагането се е увеличило, хеле пък читавото такова.

Има фирми рекламиращи един имот въведен в няколко района на града.
Същия този имот го рекламират няколко агенции на различни цени.
Това води до грешни изчисления за брой оферти и средни цени за даден район.

Само че това се е правело и преди. Т.е. ако гледаме нарастване в %, не ни интересува абсолютната стойност.

Друго става, ако се твърди, че сега повтаряемостта била нарастнала и всъщност затова има нарастване на броя обяви. Само че аз със същия успех мога да твърдя, че повтаряемостта е намаляла (поради някакво наблюдение, звучащо логично) и всъщност нарастването на броя реално да е още по-високо.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
08-03-2011 - 11:36:20
Quote
Тинки Уинки
Не си попаднал на подходящата мома в Уникредит.
Аз оплаквания нямам от Уникредит, ама на визитката на момата пише:
"специалист отношения със заможни клиенти" smiling smiley

:}Тинки,тая визитка е от масажния салон братко,нещо си ги объркал в бързината!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход