Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

До къде стигнахме с имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: До къде стигнахме с имотния балон
23-02-2011 - 08:43:21
Quote
greenbul
Quote
Satori
Quote
status
Малко се "пооливате" с презентациите.smiling smiley
Аз мога да покажа подобни, че и "по-брутални" снимчици от всички софийски "топ локации". Даже някой "дестинации " в центъра са доста по-живописни. При това са и по-опасни, щото сградния фонд е доста над 50 годишен - хем грозно хем опасно и като прибавим и скъпо - става "три в едно".

Защо смяташ, че нещо което е 50 годишно е опасно?
Аз по-скоро смятам, че голяма част от старите сгради са се доказали във времето.
Преди няколко месеца нова сграда, още преди акт 16, с вече отлепена външна изолация.

Ходи си купи 30 годишен москвич, здрав доказан във времето ... преди няколко месеца видях чисто нов VW и вече му се беше раздрънкала предницата. Естествено не би искал по-ниска цена за москвича, нали се е доказал във времето, егати!

Хайде стига смешки. Панелната коптория е в учасно състояние и не струва и 1/4 от цените за които се оферира. Ако има ново строителство, което е по-зле от панелите - ОК, значи на него ще му е още по-ниска цената.

Сравнението ти с автомобили не мисля че е удачно - на сградите периодът на експлоатация е "леко" по-дълъг от този на автомобилите.
Ако ще правиш аналогия с автомобили - какво би си купил - 5 годишно волво или чисто нова дачия?

И къде по-точно видя 50 годишен панел в центъра?
Re: До къде стигнахме с имотния балон
23-02-2011 - 10:07:28
Quote
greenbul
Quote
salvador
Ае...панелите трябваше да станат на по 20 години,за да им потекат покривите.Новите като ги гледам....на третата година вече са с проблеми.И тук нещата не са черни и бели.Конструктивно повечето панели са си ОК.Обаче конструкцията не е всичко в една сграда.Блокът може конструктивно да е читав,да няма един теч,да е добре направен...и въпреки всичко в него да е такава дива мизерия,че да те е гнус да влезеш във входа...какво остава да купиш и да живееш там.

За това говоря. Гнусно е. Не смееш да се пипнеш за нищо. Ако ще ги стягт да ги стягат, ако ще ги бутат да ги бутат, ама и ние сме ЕС, па ако ще и в периферията. Не може такава гнусотия. Тук могат да живеят само най-ниските слеве на населението, а тяхните доходи знаете какви са, та да се върнем на темата за балона. Там формулите покават, че двустайната панела по гетата, трябва да е между 30 000 и 40 000 лева, отново безумно скъпо за качеството им, ако питате мен.

С така очаквания срив е нормално да става все по-гнусно и по-гнусно. Не може да очакваш да поддържаш нещо, което смяташ че ще падне драстично. Със срива в цената идва и мизерията.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
23-02-2011 - 12:17:28
Quote
PER0
Quote
greenbul
Quote
salvador
Ае...панелите трябваше да станат на по 20 години,за да им потекат покривите.Новите като ги гледам....на третата година вече са с проблеми.И тук нещата не са черни и бели.Конструктивно повечето панели са си ОК.Обаче конструкцията не е всичко в една сграда.Блокът може конструктивно да е читав,да няма един теч,да е добре направен...и въпреки всичко в него да е такава дива мизерия,че да те е гнус да влезеш във входа...какво остава да купиш и да живееш там.

За това говоря. Гнусно е. Не смееш да се пипнеш за нищо. Ако ще ги стягт да ги стягат, ако ще ги бутат да ги бутат, ама и ние сме ЕС, па ако ще и в периферията. Не може такава гнусотия. Тук могат да живеят само най-ниските слеве на населението, а тяхните доходи знаете какви са, та да се върнем на темата за балона. Там формулите покават, че двустайната панела по гетата, трябва да е между 30 000 и 40 000 лева, отново безумно скъпо за качеството им, ако питате мен.

С така очаквания срив е нормално да става все по-гнусно и по-гнусно. Не може да очакваш да поддържаш нещо, което смяташ че ще падне драстично. Със срива в цената идва и мизерията.

Първо не смятам, че при цена от 30 000 - 40 000 за двустайна панелка можем да говорим за какъвто и да е било срив. Това е просто една корекция която да отключи пазара. За живущите в тези жилища това си е крупна сума пари. Второ не считам, че мизерията е провокирана от корекцията на цените. Хигиената си е до манталитет. Щом този манталитет го няма, редно е държавата да задължи собствениците да си оправят фасадите, да си сменят дограмите, да ремонтират входовете и инсталациите. Според вас един току що построен блок би ли получил акт 16 ако покрива му тече, по стълбищата има строителни отпадъци, мазилката му се люпи, а дограмите имат по един пръст фуги, тук таме има отвори в носещите стени, а балконите са преустроени и понасят тежест, за която не са предвидени. Ами не, няма. Тогава е редно разрешението за ползване на панелните жилища да бъде отнето до привеждането им във вид годен за обитаване. Какво пречи и хората да си почистят боклуците около блоковете, да облагородят зелените площи и вместо междублоковото пространство да е нещо средно между сметище и кучешки нужник, там да има зеленина и детски площадки.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: До къде стигнахме с имотния балон
23-02-2011 - 16:22:30
Re: До къде стигнахме с имотния балон
23-02-2011 - 16:50:36
бааааа.... гадост. Питам се, които е купил на 1000 еврака такова под въздействие на мантрата, че жилище се плаща цял живот, дали се чувства успял човек. Мен би ме било срам от родителите ми, които са вложили толкова много в мен, да ме видят че съм изпаднал до толкова, че да живея в подобна кочина, ако и някой накога да се е кълнял, че струва десетки хиляди евра. Най-официално ви казвам, че ако някой ми предложи, да живея в подобно нещо без пари, даже няма да му се изсмея!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: До къде стигнахме с имотния балон
23-02-2011 - 17:08:30
Такова без пари не го искам, щото не съм мазохист . Ван Дам и Долф Лундгрен могат да снимат некой готически екшън, пари могат да се правят !!! Между другото, няма вид на населено. Живее ли някой там?
Re: До къде стигнахме с имотния балон
23-02-2011 - 17:15:22
Quote
greenbul
Quote
PER0
Quote
greenbul
Quote
salvador
Ае...панелите трябваше да станат на по 20 години,за да им потекат покривите.Новите като ги гледам....на третата година вече са с проблеми.И тук нещата не са черни и бели.Конструктивно повечето панели са си ОК.Обаче конструкцията не е всичко в една сграда.Блокът може конструктивно да е читав,да няма един теч,да е добре направен...и въпреки всичко в него да е такава дива мизерия,че да те е гнус да влезеш във входа...какво остава да купиш и да живееш там.

За това говоря. Гнусно е. Не смееш да се пипнеш за нищо. Ако ще ги стягт да ги стягат, ако ще ги бутат да ги бутат, ама и ние сме ЕС, па ако ще и в периферията. Не може такава гнусотия. Тук могат да живеят само най-ниските слеве на населението, а тяхните доходи знаете какви са, та да се върнем на темата за балона. Там формулите покават, че двустайната панела по гетата, трябва да е между 30 000 и 40 000 лева, отново безумно скъпо за качеството им, ако питате мен.

С така очаквания срив е нормално да става все по-гнусно и по-гнусно. Не може да очакваш да поддържаш нещо, което смяташ че ще падне драстично. Със срива в цената идва и мизерията.

Първо не смятам, че при цена от 30 000 - 40 000 за двустайна панелка можем да говорим за какъвто и да е било срив. Това е просто една корекция която да отключи пазара. За живущите в тези жилища това си е крупна сума пари. Второ не считам, че мизерията е провокирана от корекцията на цените. Хигиената си е до манталитет. Щом този манталитет го няма, редно е държавата да задължи собствениците да си оправят фасадите, да си сменят дограмите, да ремонтират входовете и инсталациите. Според вас един току що построен блок би ли получил акт 16 ако покрива му тече, по стълбищата има строителни отпадъци, мазилката му се люпи, а дограмите имат по един пръст фуги, тук таме има отвори в носещите стени, а балконите са преустроени и понасят тежест, за която не са предвидени. Ами не, няма. Тогава е редно разрешението за ползване на панелните жилища да бъде отнето до привеждането им във вид годен за обитаване. Какво пречи и хората да си почистят боклуците около блоковете, да облагородят зелените площи и вместо междублоковото пространство да е нещо средно между сметище и кучешки нужник, там да има зеленина и детски площадки.
Ти си се убъркал.Срещу малко пари и няколко шишета получават и акт 20.Новото строителство е страшно.Няма норми няма правила няма контрол.Който иска да си купува....
Re: До къде стигнахме с имотния балон
23-02-2011 - 17:27:54
Купуват си, Бате, купуват си. Които си имат кинти.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
23-02-2011 - 17:35:07
Мисля,че всичките са населени на 100%.Това са стари блокове,от 85-та нататък.И да има някое необитаемо жилище,то е едно на 2-3 входа,примерно.
Мизерията и мръсотията са най-вече по общите части.Нагоре е санирано,нови дограми и т.н.Т.е. не е до парите.В случая е до хората.Със сигурност всичките могат да съберат пари за една торба шпакловка и бака латекс,за да си оправят входа.Но никой не го прави.
Re: До къде стигнахме с имотния балон
04-03-2011 - 00:12:17


Говорим си, продължава да се спекулира около имотния балон, има ли го няма ли го. Колкото повече време минава толкова повече нашата графика показва, че нашия имотен балон си е ама напълно средностатистически. Днешните еврови цени в лева, не само са достижими, а и са по-скоро корекция отколкото срив. Вижте какво става с Дианабад.



твърдо стоя зад твърденето си, че средната цена ще достине около 65 000 лева.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход