Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на 3-ст. апартамент в кв. Витоша*sos*

Публикувано от senisha 
INT
Re: Цена на 3-ст. апартамент в кв. Витоша*sos*
19-01-2011 - 20:08:09
Едно въпросче наивно. Може па купувача да му даде рана за размисъл. Допуска се че вашия доход на година е много над средния за София да речем. Защо търсите апартамент а не къща ? Преполага се че при такива доходи:
А.има много образовани хора в България които имат високи доходи (според вещите имотни форумни герои), вследствие държавата има
повече приходи и влага в инфраструктура и всичко ако не е на 6 е поне на 5 по шестобалната система. И по натам - около една такава
хипотетична локация ще имате училища, администрация, банкови клонове, супермаркети, медисински клиники, и т.н. и транспорт.
Това допускане вярно ли е ?
Горния сценарий е невъзможен в България на сегашния етап. Дори и да имате сравнително високи доходи те се недостатъчни за постигане на условията на живот описани в А. Де факто избора е малък. Социалната мешавица по блоковете е временно състояние, разслоението идва неминуемо в България (такова няма само в Куба и С.Корея). Купувайки апартамент вие купувате и начин на живот, (наложен с нарочна умисъл или просто от глупост и алчност на 'инвеститорите'- няма значение), наложени социални отношения и лека полека и наложен калъп на мислене.
Ако сценариото в А не е възмоно в България причините са - е , хайде - няма да се впуска по нататък. Щом имате тия доходи сигурно знаете отговрите.
Успех. И дори и нищо да не стане - признайте тоя форум има high entertainment value !
Re: Цена на 3-ст. апартамент в кв. Витоша*sos*
19-01-2011 - 20:10:05
Quote
senisha
Здравейте на всички.
От около година търсим си имот за покупка. Младо семейство сме и това ще бъде наше първо жилище. Огледахме доста неща за този период.
Най-накрая харесахме си тристаен в кв.Витоша(111 м2 общо/95м2 чисто, 2-ри жилищен етаж, източен, с акт 16 от началото на 2010г., на шпакловка и замазка, с поставени ал.радиатори и котле на газ, на асфалтирана уличка на 150-200 метра от бул.Симеоновско шосе).
На съпругата ми много и допадна имота.
Предстоят ни преговори. Офертната цена е 770 Е/м2, като продавача не е склонен да намалява (поне според предварителни разговори). Ще се опитаме да вземем на заем тук-там, за да съберем парите кеш и да преговаряме за по-добра цена.
Ще сме благодарни, ако споделите вашите мнения относно цената, за която си заслужава да преговаряме в момента.

Преди 3 години младо семейство искаше да се набълбочи на 1000 еврака в надежда. Последния влак изпускали. Имали дете трябвало да мислят за него. Няколко пъти ги запознавах с теорията и практиката на имотния балон. Десетки пъти ме питаха сигурен ли съм. Последния разговор казаха, че дори и с 10% да паднат цените би било добре, но сигурен ли съм в това което казвам. В крйна сметка ми повярваха. Щом сте младо семейство недейте се набълбочва. Изчакайте имотният балон да спихне. Знам, че е трудно да се чака, но струва ли си заради една нетърпеливост да се поробвате. Не виждате ли, че цените са нереално високи.

Следващият ми съвет е да наемете професионален преговарящ. Абсурд е в цената от 770 евро да няма калкулирани едно 20% резерв. Абсурд! Ако толкова не можете да чакате тропнете едни 60 000 евро на масата пък да видим кон боб яде ли.

Това са реалностите в момента. Ако искате по-евтино ще трябва да почакате. Не забравяйте, че раздялата с илюзийте е дълъг процес, на продавачите ще им трябва време да свикнат.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Цена на 3-ст. апартамент в кв. Витоша*sos*
19-01-2011 - 21:22:59
senisha , нека най - после да кажа какво мисля за преговорите Ви с продавача, че от кресливи неудачници , които освен да злобеят друго не могат, не остана време. Ясно е, че въпроса дали да купувате сега пред Вас не стои, взели сте решение , доколкото разбирам се опитвате да съберете парите , за да имате кеш при покупката вероятно с презумпцията, че така продавача ще бъда по- склонен на сваляне на цената, ще Ви разочаровам - ако другият Ви вариант е кредит, то разликата е не повече от седмица - две, т.е. при кредит продавача ще получи парите си малко - по- късно, което не е мотив за него да сваля цената. Мотив би било конкретно предложение от Ваша страна, не "Колко ще свалите?", а - "Аз Ви предлагам толкова". Позволих си да напиша това на базата на наистина прекалено големия си опит, въпреки напъните на недоучили комплексарчета тук да омаловажават опита на работещите в този бранш. Успех !
Re: Цена на 3-ст. апартамент в кв. Витоша*sos*
19-01-2011 - 21:31:25
Дичо, айде всеки за каквото е учил, малади са неопитни са, нищо чудно да са попитали каква отстъпка може да им направи. Нека си наемат един печен преговарящ, които е професионалист. Това си е професия има си гамбити има сума правила. Малко неувереност да проявят и отсрещната страна ще я използва.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Цена на 3-ст. апартамент в кв. Витоша*sos*
19-01-2011 - 21:36:47
senisha помолете дичо да ви окаже честта да ви посредничи ако ви каже че сте безпарични поплювковци му пляскате 990 евро/м2 давате му едни скромни 8% комисион и така ще си осигурите единственият апартамент на пазара който си струва. Успех

================
kolev@decaleges.com
Re: Цена на 3-ст. апартамент в кв. Витоша*sos*
19-01-2011 - 21:39:19
greenbul , доколкото разбирам се изказваш като вещ преговарящ, твое право си е да се мислиш за какъвто искаш, но защо отричаш моето право да си кажа мнението ?
Re: Цена на 3-ст. апартамент в кв. Витоша*sos*
19-01-2011 - 21:57:37
Quote
greenbul
Quote
senisha
Здравейте на всички.
От около година търсим си имот за покупка. Младо семейство сме и това ще бъде наше първо жилище. Огледахме доста неща за този период.
Най-накрая харесахме си тристаен в кв.Витоша(111 м2 общо/95м2 чисто, 2-ри жилищен етаж, източен, с акт 16 от началото на 2010г., на шпакловка и замазка, с поставени ал.радиатори и котле на газ, на асфалтирана уличка на 150-200 метра от бул.Симеоновско шосе).
На съпругата ми много и допадна имота.
Предстоят ни преговори. Офертната цена е 770 Е/м2, като продавача не е склонен да намалява (поне според предварителни разговори). Ще се опитаме да вземем на заем тук-там, за да съберем парите кеш и да преговаряме за по-добра цена.
Ще сме благодарни, ако споделите вашите мнения относно цената, за която си заслужава да преговаряме в момента.

Преди 3 години младо семейство искаше да се набълбочи на 1000 еврака в надежда. Последния влак изпускали. Имали дете трябвало да мислят за него. Няколко пъти ги запознавах с теорията и практиката на имотния балон. Десетки пъти ме питаха сигурен ли съм. Последния разговор казаха, че дори и с 10% да паднат цените би било добре, но сигурен ли съм в това което казвам. В крйна сметка ми повярваха. Щом сте младо семейство недейте се набълбочва. Изчакайте имотният балон да спихне. Знам, че е трудно да се чака, но струва ли си заради една нетърпеливост да се поробвате. Не виждате ли, че цените са нереално високи.

Следващият ми съвет е да наемете професионален преговарящ. Абсурд е в цената от 770 евро да няма калкулирани едно 20% резерв. Абсурд! Ако толкова не можете да чакате тропнете едни 60 000 евро на масата пък да видим кон боб яде ли.

Това са реалностите в момента. Ако искате по-евтино ще трябва да почакате. Не забравяйте, че раздялата с илюзийте е дълъг процес, на продавачите ще им трябва време да свикнат.

Браво, супер си постъпил. Можеше и още поне десетина човека да откажеш.
Re: Цена на 3-ст. апартамент в кв. Витоша*sos*
19-01-2011 - 22:52:17
Quote
dicho
greenbul , доколкото разбирам се изказваш като вещ преговарящ, твое право си е да се мислиш за какъвто искаш, но защо отричаш моето право да си кажа мнението ?

Ни най-малко. Аз също бих наел професионалист. Цената очевидно е абсурдна, хората очевидно са неопитни, не казвам, че нямаш право да съветваш хората, просто считам, че съветите ти не биха принесли полза на питащите. Що народ изгоря от брокери дето ги съветваха да купуват. Няма за къде да се бърза. Имотният балон спихва и е супер набитване, когато краят е толкова близо, да се изкушуш и да се набълбочиш.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Цена на 3-ст. апартамент в кв. Витоша*sos*
19-01-2011 - 22:55:23
Краят е близо??? Когааааааа.
Re: Цена на 3-ст. апартамент в кв. Витоша*sos*
20-01-2011 - 07:29:14
Quote
Imotko
Краят е близо??? Когааааааа.

Имай търпение. Отвори форума от преди 2 години и ще видиш как 35% спад са били немислими тогава. Обърни внимание как разни терикати питат къде го сривът. Единият беше ообено досаден, а именно "Продавач". Беше си сложил подпис нещо от сорта "Ходя, разпитвам, цените навсякъде вместо да падат се повишават". Що сега не ходи да разпитва. Защо не пита "Когаааааа", ще паднат цените?

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход