Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Катастрофа на имотния пазар след 2012

Публикувано от demograph 
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-01-2011 - 12:34:59
avatar
Най- общо казано, никъде не се говори за задължително презаваряване на панелите, като част от операциите по санирането.
Набляга се на необходимостта от укрепване на сгради, строени през петдесетте години................
И се отбелязва, че панелите са едни от най- устойчивите конструкции...........
Което много ще натъжи нЕкои хора......:]
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-01-2011 - 12:35:20
Quote
камелия
Позволявам си да се усъмня в заключението, защото изпускаш един фактор- амортизацията на сградния фонд.
Новото строителство е с престъпно ниско качество и само след 10г. не се знае какво ще е останало от повечето сгради.
Kaмелия доживях да видя.Заслужаваш почерпка.Има и един друг фактор 5,5-6,0 по Рихтер.Тогава много хора ще разберат че са се набутали не само с пари.За качеството на новото строителство съм писал много пъти за работниците също.Няма смисъл да повтарям.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-01-2011 - 12:40:09
avatar
Quote
batko

Kaмелия доживях да видя.Заслужаваш почерпка.Има и един друг фактор 5,5-6,0 по Рихтер.Тогава много хора ще разберат че са се набутали не само с пари.За качеството на новото строителство съм писал много пъти за работниците също.Няма смисъл да повтарям.

А, това го говоря от години- затова и не съм продавала ново строителство.........
Само се моля да няма земетресение, щото колкото и да е глупав един човек, не заслужава такава участ.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-01-2011 - 12:46:47
Quote
камелия
Quote
batko

Kaмелия доживях да видя.Заслужаваш почерпка.Има и един друг фактор 5,5-6,0 по Рихтер.Тогава много хора ще разберат че са се набутали не само с пари.За качеството на новото строителство съм писал много пъти за работниците също.Няма смисъл да повтарям.

А, това го говоря от години- затова и не съм продавала ново строителство.........
Само се моля да няма земетресение, щото колкото и да е глупав един човек, не заслужава такава участ.
Камелия според законите и наредбите за София сградите трябва да устискат при 9 по Рихтер.Но ''качественото'' строителство го докарва да не може сградите да издържат повече от 6.0.За такава престъпност говоря и липса на какъвто и да е контрол.Всички видяхме разликата между Хаити и Чили миналата година.Ние сме точно като хаитяните.Иначе дано Бог да ни пази не пожелавам на никого такава съдба.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-01-2011 - 13:01:09
Quote
batko
Quote
камелия
Quote
batko

Kaмелия доживях да видя.Заслужаваш почерпка.Има и един друг фактор 5,5-6,0 по Рихтер.Тогава много хора ще разберат че са се набутали не само с пари.За качеството на новото строителство съм писал много пъти за работниците също.Няма смисъл да повтарям.

А, това го говоря от години- затова и не съм продавала ново строителство.........
Само се моля да няма земетресение, щото колкото и да е глупав един човек, не заслужава такава участ.
Камелия според законите и наредбите за София сградите трябва да устискат при 9 по Рихтер.Но ''качественото'' строителство го докарва да не може сградите да издържат повече от 6.0.За такава престъпност говоря и липса на какъвто и да е контрол.Всички видяхме разликата между Хаити и Чили миналата година.Ние сме точно като хаитяните.Иначе дано Бог да ни пази не пожелавам на никого такава съдба.

Защо пишеш глупости, като хал хабер си нямаш. Нормите по тоя въпрос са изключително строги и се спазват, никой не е луд.
bah
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-01-2011 - 13:06:56
avatar
Quote
Imotko
Нормите по тоя въпрос са изключително строги и се спазват, ..............

Тук е мястото "др.Иванов" да вземе думата.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-01-2011 - 13:14:32
Quote
Imotko
Quote
batko
Quote
камелия
Quote
batko

Kaмелия доживях да видя.Заслужаваш почерпка.Има и един друг фактор 5,5-6,0 по Рихтер.Тогава много хора ще разберат че са се набутали не само с пари.За качеството на новото строителство съм писал много пъти за работниците също.Няма смисъл да повтарям.

А, това го говоря от години- затова и не съм продавала ново строителство.........
Само се моля да няма земетресение, щото колкото и да е глупав един човек, не заслужава такава участ.
Камелия според законите и наредбите за София сградите трябва да устискат при 9 по Рихтер.Но ''качественото'' строителство го докарва да не може сградите да издържат повече от 6.0.За такава престъпност говоря и липса на какъвто и да е контрол.Всички видяхме разликата между Хаити и Чили миналата година.Ние сме точно като хаитяните.Иначе дано Бог да ни пази не пожелавам на никого такава съдба.

Защо пишеш глупости, като хал хабер си нямаш. Нормите по тоя въпрос са изключително строги и се спазват, никой не е луд.
Имотко наистина ми е трудно да се въздържам.Ако продължаваш с глупостите ще ти тегля някоя......Никой не ти говори за нормите знаем че са строги.Знаем че никой не ги спазва и никой не контролира.В София е трудно да намериш сграда в която всички изисквания на проекта да са спазени.Не повече от 1% от сградите.Нито арматурата е с проектното сечение нито бетона е с проектната якост.За София дебелината на изолацията трябва да е минимум 8 сантиметра.Да си видял някъде повече от 5.Вземи се скрии щото ставаш досаден.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-01-2011 - 13:24:20
За изолациите може и да си прав частично.
За бетона и желязото пишеш приказки от 1001 нощ. Ти видя лично и премери желязото и бетона на всички нови сгради в София????? Та и каваш категорични заключения.
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-01-2011 - 13:25:47
avatar
Quote
Imotko

Защо пишеш глупости, като хал хабер си нямаш. Нормите по тоя въпрос са изключително строги и се спазват, никой не е луд.

Не, не са луди, алчни са. Да си виждал арматурното желязо от Китай?
Да си виждал как се лее при минус 10-15 градуса- през нощта, на прожектори?
Или нищо не си виждал, или имаш причина да криеш........
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
25-01-2011 - 13:26:16
Камелия, никъде не се говори и за ЗАДЪЛЖИТЕЛНО саниране, защо извърташ нещата ????

Това за връзките/заварките между панелите, както и останалия анализ го е писах ПРОФЕСОР от УАСГ, т.е. човек с ценз и специалист в строителството....

Ти каква беше по образование ? а ? хайде спести си анализа на неговия анализ, че си жалка... Попита за мнение на специалист, намерих ти, сега ама той не е баш прав, ама не е задължително ама еди кво си, ужас !!

За новите сгради също ставаш смешна, конструирани са да отговарят на по-високи изисквания, а това че някой малоумник като теб е решил че е по тарикат от конструктора и е спестил от тук от там, и после е излъгал и клиентите си е чиста измама и няма значение в случая !

Да разбирам ли че живееш в панел, продавала си САМО панели и затова така ревностно скачаш срещу едно саниране и плюеш новите сгради ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход