Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?

Публикувано от tuomas 
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
04-01-2011 - 14:51:43
като един икономист-статистик да посоча - лош, добър и най-очакван сценарий.
Лош - 40-50% спад = т.е - 400-500евра
Добър - 5-10% спад = 700евра
Нормален = 15-20% спад = 600 евра. (аз залагам на това)
С уточнение че това са цени за апартамент.
Преди бях оптимист - мислех че имотния пазар ще се държи като нормален и ще спихне балона за 2-3 години. Не може вечно да е изкривен пазара ама съм се лъгал. Но колкото и да се пънат равновесието е кв.м=средна работна заплата.
та сега е 800лв и пада без да има перспектива в близките 2 години (поне докато Боко е на власт) да расте = гоним цени от 400евра, че и по надолу - кога ще стане бог знае но ще стане.
И спада ще е повсеместен - не ги слушайте че само калпавото, не знам си кво още ..
В БГ всичко е малко или много калпаво и "ЛУКС" няма. ЛУКС И АПАРТАМЕНТ за 2 взаимно изключващи се понятия.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
04-01-2011 - 15:26:06
30% спад поне!!
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
04-01-2011 - 15:40:28
Quote
bota156
като един икономист-статистик да посоча - лош, добър и най-очакван сценарий.
Лош - 40-50% спад = т.е - 400-500евра
Добър - 5-10% спад = 700евра
Нормален = 15-20% спад = 600 евра. (аз залагам на това)

Съгласен съм с всичко написано, само един въпрос имам. Кой, защо и от какъв зор натрапи тази идея, че цената на нещо да падне е лош сценарии?
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
04-01-2011 - 18:09:11
avatar
Quote
bah
Quote
Boby
800, колкото и в момента.

Боби, ако не греша, в момента графиката сочи 771.

Утре ще е 795, спокойно smiling smiley
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
04-01-2011 - 19:39:39
Quote
greenbul
Quote
bota156
като един икономист-статистик да посоча - лош, добър и най-очакван сценарий.
Лош - 40-50% спад = т.е - 400-500евра
Добър - 5-10% спад = 700евра
Нормален = 15-20% спад = 600 евра. (аз залагам на това)

Съгласен съм с всичко написано, само един въпрос имам. Кой, защо и от какъв зор натрапи тази идея, че цената на нещо да падне е лош сценарии?

Ами ако падне цената на нещо, дето ти го продаваш.*huh*
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
04-01-2011 - 19:44:19
avatar
Всичко опира до това ще има ли фалирала поради лошите си кредити банка през второто тримесечие?!
Моите очаквания са за поне две банки да дадат фира по него време (съдя по балансите им) и след техният фалит да започне паническа разпродажба на задържаните имоти от другите банки, за да се освободят от токсичните си пасиви. Ако тая песимистична прогноза се сбъдне, на фона на настояща средна по графика цена от 800 е/м2 - в края на годината ще слезе със сигурност под 400.
Успеят ли с промени в закона да запазят съществуванието си с 20-25% лоши кредити и задържане на НИ над 1 година ( което понастоящем нямат право да правят ) ще задържат изкуствено цените до ниво 600.
Очаквам натиск над банковата ни система не отвътре, а отвън - ние сме най-застрашената държава след Гърция за региона. ЕС на никаква цена няма да иска да ни спасява като нея, по-евтино ще му излезе, ако ни извади от съюза - поводи има достатъчно, още повече след скандалните публикации на Уикилийкс, които също наливат масло в огъня. winking smiley

За мен една от причините да се задържат изкуствено банковите фалити, чрез одобряване на фалшифицираните им отчети е да не се случва това през зимата, за да не се прави конкретна асоциация между управлението на Бойко Борисов и Жан Виденов

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
04-01-2011 - 19:49:45
Лелее, че си тъп. Чак сега разбрах на какво се крепи силната ти вяра в светлото сривльовско бъдеще - на чаканите банкови фалити. Повтарям - на банкови фалити. От балансите го разбрал милия, никой друг не го видял, само той. И то съсем скоро, а, до два-три месеца.
Абе ти личен лекар нямаш ли, на дядо Коледа ли вярваш, не мога да разбера. Ха-ха, така не съм се смял отдавна.
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
04-01-2011 - 19:55:03
avatar
Смей се - лошо няма, смехът казват е здраве.
За последните 20 години съм се научил да очаквам обратното на това, което ми се обещава от телевизора и до сега не съм бъркал в очакванията си. Напоследък много зачестиха клетвите името на банковата ни стабилност, един след друг се кълнат от екрана в нея, което вече си е повод за сериозно притеснение. АКО я имаше, никой нямаше да се кълне в нея, а просто щеше да преведе конкретни факти, с които да я покаже нагледно. ФАКТЪТ, че никой не иска да го направи поне за мен си говори достатъчно.
Както и малкото налична информация за отчетените загуби на банките през последната година заради отчисления по лоши кредити.

Но, на такива експерти като теб няма смисъл това да им го обяснявам, о Велики Инвеститоре!
Сега е момента да купуваш, защо не го направиш?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
04-01-2011 - 20:37:08
avatar
Какво значи да фалира банка? "Банка А купи Банка Б за 0 лева" или "затваряме кепенците, вървете да проверите Закона за защита на влоговете дали работи"? Второто е много малко вероятно да се случи. Освен ако не е предизвикано нарочно от бившите комунисти, за да се докопат до властта след пълния погром който ще последва smiling smiley
Re: Колко според вас ще е средната цена в края на годината в София?
04-01-2011 - 20:46:57
avatar
Колко от фалиралите сто и кусур банки в САЩ от началото на кризата са изкупени към момента?
Колко от тези на Латвия са погълнати от шведски?
Това, че една банка като опъне петалата се купува автоматично от някоя друга е мит, с който предстои да се разделим през тази година.

Още един интересен въпрос - колко милиарда лева има в гарантиращият фонд на фона на стопеният ни валутен резерв??!
Как мислиш, кое ни стопи резерва?

И... малкото пари във фонда дали ще могат да поемат удара на три фалирали едновременно банки, не повече - не съм чак такъв оптимист?

Просто... това, което се случва у нас си е по един много внимателно подготвен сценарий белязан от няколко много знакови масови ограбвания на населението ни. Стъпка по стъпка политиката на пълен геноцид си върви.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход