Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2011

Публикувано от Imotenbalon 
bah
Re: Преглед на печата 2011
18-02-2011 - 13:40:50
avatar
Quote
greenbul
Quote
Imotko
Три неща много ме дразнят при сривльовците: циганската тема, темата за хилядите закъсали с ипотеки и темата за многото имоти при ЧСИ-тата.
Нито циганите са ти проблем, нито има закъсали ипотекари, нито се задава вълна от публични разпродажби.
Циганите са проблем пред който не трябва да си затваряме очите.
Как, ще се оправим с тях - не знам.
Закъсалите ипотекари били около 20% - това е стряскащо.
Но те представляват само 2% от домакинствата в страната.
Кажете, кога е нямало 2 - 3% домакинства в тежко положение?
Ако се въведе закона за фалит на физическо лице - добре.
Re: Преглед на печата 2011
18-02-2011 - 13:58:50
Quote
bah
...Закъсалите ипотекари били около 20% - това е стряскащо.
Но те представляват само 2% от домакинствата в страната.
Кажете, кога е нямало 2 - 3% домакинства в тежко положение?
Ако се въведе закона за фалит на физическо лице - добре.
Тези 2% само преди 2-3 години взимаха огромни заеми и смятаха, че могат да ги плащат без проблеми.
Т.е. 20% от и без това малката средна класа вече са потънали.
Бедните дето са 80% - тях никой не ги брои.
А иначе има сигурно 5% богати с големите депозити дето всички брокери си точат зъбите за тях, само дето пропускат факта, че тези 5% (олигархията, изпила кръвта на България), вече са се подсигурили с НИ за 10 поколения напред.
А закон за личен фалит ще приемем сигурно след еврото (няма да е скоро).
Re: Преглед на печата 2011
18-02-2011 - 14:19:08
Quote
Imotko

Колко скоро? Тъпанар.

Днес
Re: Преглед на печата 2011
18-02-2011 - 14:33:17
Quote
bah
Ако се въведе закона за фалит на физическо лице - добре.

Въвеждането на закон за личния фалит би изкривило първоначалния замисъл на ипотекарството в България. Целта е този, които владее земята да владее и хората в/у нея. Иначе какво излиза, ипотекарят фалира и отново става свободен гражданин и всичко е пито-платено. Не става така.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Преглед на печата 2011
18-02-2011 - 14:38:52
Quote
камелия
Quote
hunterA

В момента на 48% от първокласниците българския език не им е роден, а за изминалата година над 52% от новородените деца не са от български етнос. Като се счете, че милите братя роми започват да плододават на 12-13 годишна възраст (българките около 20-25) и със доста "чавета" ми се струва, че никак не е далеко това време. Ако даде господ и поживееш още 25-30 години съм сигурен, че ще го видиш с очите си (разбира се с условието да си пиеш редовно лекарствата и да не се ядосваш за падащите цени на имотите *angel*).

Само за протокола- оказа се, че не е вярно. Официално от БАН го опровергаха. И е логично, след като при последното преброяване, българският етнос е 74% от нацията, няма начин 48% да са първолаците от друг етнос.Има начин, почни да мислиш!
Що се отнася до ражданията на циганите- не е зле да видиш каква е и смъртността им.
Мрат бебета като мухи по гетата и сметищата.

Не виждам смисъл да се плашим и да си всяваме безнадежност.
Не мрат достатъчно! Стига с тоя хуманизъм! Те биха ни избили ако имаха тая възможност. Всъщност вече го правят. Като станат 3 милиона мангалета пак ли ще си говорим за топлокейшън, а Ками? Капиш? Понимаеш? "Не е проблем ако руснаците ти спрат газа, проблем е ако германците ти го пуснат!" (стара еврейска поговорка)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-18 14:46 от darkside.
Re: Преглед на печата 2011
18-02-2011 - 14:43:28
avatar
Quote
darkside
Не мрат достатъчно! Има си "циклон В" за тая работа. Стига с тоя хуманизъм! Те биха ни избили ако имаха тая възможност. Всъщност вече го правят. Като станат 3 милиона мангалета пак ли ще си говорим за топлокейшън, а Ками? Капиш? Понимаеш? "Не е проблем ако руснаците ти спрат газа, проблем е ако германците ти го пуснат!" (стара еврейска поговорка)

Е, като си наясно, взимай мерки!
Аз не съм толкова войнствена. Но бих помогнала с каквото мога.
Re: Преглед на печата 2011
18-02-2011 - 15:04:55
Quote
darkside
...Не мрат достатъчно! Стига с тоя хуманизъм!...
Нека да видим данните от преброяването все пак. Процентно циганите сигурно се увеличават, но темпа не е сериозен. Изглеждат много защото безработицата при тях е голяма - нямат какво да правят и се размотават безконтролно. За разлика от бай Тошово време, когато първо имаха работа - доброволна или доброзорна, второ - циганин с каруца в центъра на голям град беше нещо немислимо.
При тях също ги има 2 от факторите, които влияят на останалата част от населението - миграция извън България и намаляване на раждаемостта.
Отделно голяма детска смъртност и ниска средна продължителност на живота.
Не че не са проблем, но при добро желание лесно могат да се вкарат в правилните релси. Тяхна работа е главно битовата престъпност, която въпреки че допринася за атмосферата на несигурност в страната и понякога се изразява в много жестоки посегателства срещу личността, реално не нанася големи щети икономически.
Ако наистина се инвестират разумно пари за интегриране на тези хора (знам че е трудно, но може да стане) ако се затворят малко устите на фондациите дето ги пазят, ако се затегнат и ускорят делата срещу тях... - много бързо може да има резултати. Реално - много се съмнявам че нещо подобно ще стане. Няма пари и организация дори за толкова елементарни и много по-ползотворни неща като образование и здравеопазване.
Иначе, веднага мога да дам един списък с 240 души, които са причинили на България щети, в размери хиляди пъти повече от цялото циганско население.
Re: Преглед на печата 2011
18-02-2011 - 15:23:07
Quote
камелия
Quote
darkside
Не мрат достатъчно! Има си "циклон В" за тая работа. Стига с тоя хуманизъм! Те биха ни избили ако имаха тая възможност. Всъщност вече го правят. Като станат 3 милиона мангалета пак ли ще си говорим за топлокейшън, а Ками? Капиш? Понимаеш? "Не е проблем ако руснаците ти спрат газа, проблем е ако германците ти го пуснат!" (стара еврейска поговорка)

Е, като си наясно, взимай мерки!
Аз не съм толкова войнствена. Но бих помогнала с каквото мога.
Ками, въпроса с циганите хич не е за подценяване! Те са паразити които не могат да съществуват самостоятелно. Трябва им организъм, живо тяло от което да смучат. Вместо да си образоваме и интегрираме паразитите, най-добре е да изберем подходящ дезинфектант. Или да предложим на европейците, като са такива човеколюбци да ги приберат да видят как е! Всички животни, влечуги и хищници са "по-морални" ! Да си видяла вълк да ти открадне кабел или да ти обере вилата? Мечка да е преджобила някого? Куче да ти извади нож и да ти свие ланеца и телефона? Мисля, че нещо от рода на ку-клукс клан трябва за да имат страх от нещо, от физическа разправа. Щото в момента виждайки с какви преференции ги дарява държавата, се смятат за недосегаеми и ще стават все по-нагли, това е само началото! Да си чула циганин да е наказан адекватно на престъплението си?
Re: Преглед на печата 2011
18-02-2011 - 15:41:14
avatar
Quote
darkside
Ками, въпроса с циганите хич не е за подценяване! Те са паразити които не могат да съществуват самостоятелно. Трябва им организъм, живо тяло от което да смучат. Вместо да си образоваме и интегрираме паразитите, най-добре е да изберем подходящ дезинфектант. Или да предложим на европейците, като са такива човеколюбци да ги приберат да видят как е! Всички животни, влечуги и хищници са "по-морални" ! Да си видяла вълк да ти открадне кабел или да ти обере вилата? Мечка да е преджобила някого? Куче да ти извади нож и да ти свие ланеца и телефона? Мисля, че нещо от рода на ку-клукс клан трябва за да имат страх от нещо, от физическа разправа. Щото в момента виждайки с какви преференции ги дарява държавата, се смятат за недосегаеми и ще стават все по-нагли, това е само началото! Да си чула циганин да е наказан адекватно на престъплението си?

Съгласна съм с теб, но да мечтаеш за газови камери и Ку-клукс-клан, е напразно губене на време.
Трябва твърда ръка и затваряне устите на разните цигански фондации, които се изхранват уж защитавайки правата им.
Трябва да се въведат минимални квадратури за обитаване от човек, така както разписаха в закон за животните. Да се съборят незаконнопостроените гета, а обитателите да се върнат по родните им места.
Но, тъй като санкцията няма как да се отнася само за тях, няма и да се приеме.
Re: Преглед на печата 2011
18-02-2011 - 16:39:23
Quote
Imotko
Quote
hunterA
Quote
Imotko

Колко скоро? Тъпанар.
Това говори неуспоримо за психическото ти състояние, щом обиждаш без никакъв повод.
Все пак съм възпитан човек и ще отговоря на въпроса, било той и толкова просташки зададен.
В момента на 48% от първокласниците българския език не им е роден, а за изминалата година над 52% от новородените деца не са от български етнос. Като се счете, че милите братя роми започват да плододават на 12-13 годишна възраст (българките около 20-25) и със доста "чавета" ми се струва, че никак не е далеко това време. Ако даде господ и поживееш още 25-30 години съм сигурен, че ще го видиш с очите си (разбира се с условието да си пиеш редовно лекарствата и да не се ядосваш за падащите цени на имотите *angel*).

Три неща много ме дразнят при сривльовците: циганската тема, темата за хилядите закъсали с ипотеки и темата за многото имоти при ЧСИ-тата.
И трите неща нямат нищо общо с истината, но се дъвкат и предъвкват постоянно, кагота се говори, че имотите в България трябва да станат по 2 за лев.
Доста се поколебах за епитета, но да предвиждаш, че цяла България ще стане циганска, ми се видя прекалено.
Съдейки по последвалия пост и тая глупост за първокласниците, съм бил прав.

Imotko глупако свали си очилата и се огледай.Ама добре се огледай наоколо.София е циганска вече ти за провинцията ми говориш.От Халите в посока Надежда и Обеля е пълно с мангали.Училището до пазара Д.Петков е мангалско.Останаха няколко града където те не са мнозинство.В провинцията вече няма какво да крадат.Доняколко години ще има катуни пред МС Президентството в градинката пред Кристал в Борисовата градина.Излезте този интернет и тези офиси и се огледайте хубаво.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход