Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2011

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2011
08-11-2011 - 08:34:17
Още една "лоша" новина *drunk*

monitor.bg
Re: Преглед на печата 2011
08-11-2011 - 08:56:11
Скоро май ще стане интересно. Най-големият институционален собственик на НИ в България се кани да продава. Очаквам шеметен ръст на цените през 2012 :]
Re: Преглед на печата 2011
08-11-2011 - 09:03:02
Народът прост, животът тежък! Банките срещу какво ще продават жилища, при положение, че нямат складове за картофи, а сейфове? Сега банката има пари в трезора (или съответните документи за наличието им) и ипотекирани жилища. Като ги изкара на пазара хората ще си изтеглят парите, за да купят жилищата. В резултат Банката (събирателно) ще има същите пари в сейфа, колкото са изтеглени ще се върнат като цена на продадените жилища, но няма да имат ипотекирани активи, т.е. портфейла й ще е намален.

Защо Бог ме наказа да живея тук и сред този народ? Да не би да съм бир Хитлер в предишен живот, та трябва да понеса това?
Re: Преглед на печата 2011
08-11-2011 - 09:08:04
др. Иванов, категорично не съм съгласен с Вас!

Ипотекирания имот се продава, но останалото задължение на длъжника остава висящо във времето, до изплащането му.

Тоест банката един път си взима обезпечението и втори път поне още толкова от изплатеното до момента и в бъдеще по ипотечния договор.

Ти не мисли банките, те на същото дередже няма да останат, както и няма да опрощават огромните суми на фалиралите лица.
Re: Преглед на печата 2011
08-11-2011 - 09:11:18
Quote
др. Иванов
Народът прост, животът тежък! Банките срещу какво ще продават жилища, при положение, че нямат складове за картофи, а сейфове? Сега банката има пари в трезора (или съответните документи за наличието им) и ипотекирани жилища. Като ги изкара на пазара хората ще си изтеглят парите, за да купят жилищата. В резултат Банката (събирателно) ще има същите пари в сейфа, колкото са изтеглени ще се върнат като цена на продадените жилища, но няма да имат ипотекирани активи, т.е. портфейла й ще е намален.

Защо Бог ме наказа да живея тук и сред този народ? Да не би да съм бир Хитлер в предишен живот, та трябва да понеса това?
Иванов явно е имало защо Бог да те накаже.Но ще има и още защото продължаваш да упорстваш.Банките не са фирми за имоти.
Re: Преглед на печата 2011
08-11-2011 - 09:20:07
Другарят Иванов явно никога не е чувал за провизиране на просрочени кредити и няма и идея колко милиарда са отделили банките за тази дейност, без да могат да ги пипнат дори. Като се продаде имота, задължението ще намалее, провизиите също, и ето и на банката още пари в брой, освен прибраните от продажбата. Само ми е чудно къде спаха досега, трябваше да продават активно още през 2009. Но явно великите им анализатори с по 20 бона месечни заплати не можаха да повярват, че пазарът тръгва надолу и им трябваха цели 3 години да реагират. А може и така да им бяха наредили, да се правят на слепи и глухи.
Re: Преглед на печата 2011
08-11-2011 - 09:25:14
Само си чешете езиците с напразни надежди за евтини имотчета без пари. Банките жилища нямат никакви, имат само разни боклуци и именно защото са боклуци, кредитите са станали лоши. Ако Юнионбанк продава ипотекирана ливада, фабрика за галоши или хотел в Чепръчево, вас какво ви грее това. Тристайните в "Иван Вазов" ще станат по два за лев? А дано, а дано, ама надали. Щото трябваше отдавна да са станали, ако слушам форумните сривльовци.
Re: Преглед на печата 2011
08-11-2011 - 09:27:43
Quote
др. Иванов
Защо Бог ме наказа да живея тук и сред този народ? Да не би да съм бир Хитлер в предишен живот, та трябва да понеса това?
Бе остави ти, ами нас защо ни наказва с с теб. Да ти четем глупостите за Обеля и Сл. бряг.
Re: Преглед на печата 2011
08-11-2011 - 10:01:20
avatar
Quote
Imotko
Само си чешете езиците с напразни надежди за евтини имотчета без пари. Банките жилища нямат никакви, имат само разни боклуци и именно защото са боклуци, кредитите са станали лоши. Ако Юнионбанк продава ипотекирана ливада, фабрика за галоши или хотел в Чепръчево, вас какво ви грее това. Тристайните в "Иван Вазов" ще станат по два за лев? А дано, а дано, ама надали. Щото трябваше отдавна да са станали, ако слушам форумните сривльовци.

Имотко, чувал ли си за "Ефекта на пеперудата" ? Най - вероятно не... Най - общо казано размахването на крилата на една пеперуда в единия край на света, може да доведе до урагани в другия край на света. Ефекта на пеперудата илюстрира част от теорията на хаоса, която по - принцип е изучавана математически, но в процеса на изследвания са установени процеси, които не са подчинени на някаква логика, т.е. математически не могат да бъдат обяснени...
Та да се върнем към темата smiling smiley Разпродажбите на "разни боклуци" от банките на 1/4 от цената платена преди години за тях ще доведе до спад и на тристайните в "Иван Вазов". С колко, ще видим smiling smiley

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Преглед на печата 2011
08-11-2011 - 10:23:53
avatar
"В новата пазарна ситуация цените на жилищните имоти ще се определят от българския потребител, а не от спекулативни настроения", каза главният изпълнителен директор на УниКредит Булбанк Левон Хампарцумян на откриването на Конференцията за недвижими имоти BaLREc, съобщиха банката.

Левон за цените на НИ

Внимание, внимание ! Към всички продавачи и брокери ! Имаме нова пазарна ситуация. Клиента диктува правилата ! Цените ги определя този, който дава парите. Дичо и иворад да го прочетат много пъти и да го запомнят !

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход