Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!

Публикувано от OwnerBG 
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
26-12-2010 - 21:31:51
avatar
Добре нека да са 450, ти не гледай само инфлацията а гледай и доходите.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
26-12-2010 - 21:39:30
Quote
brotarius
Quote
Imotko
Също ми кажи защо например в Стрелбище 2008г. новите строежи бяха по 1400-1500 евро за кв.м., сега са по 950-1050 евро.
Какъв срив, какви пет лева.

Значи казваш това не е срив smiling smiley, ти как му викаш?
Другото станно е защо оценителите на търговете при ЧСИ не се съобразяват с пазарната действителност, а правят толкова ниски оценки.
Тъй като сме на тема "Стрелбище", ето ти един апартамент тук оценен на около 800Е/м2 и търга тръгва естествено на 600Е/м2. Дали този апартамент е боклук ще ми е интересно мнението ти.
До кога според теб банките ще продължават да успяват да купуват тези жилища по търговете, за да подпират цените, след като се очаква 2011 да не е по-лека от 2010 за тях, а може и по-тежка да бъде?
Аз лично не виждам причини за каквото и да е повишение, естествено това важи и за намаление на цените поне на този етап, но в зависимост от това как ще се развият някой неща идната година според мен остава по-вероятно да видим спад, отколкото растеж smiling smiley

Това, ако е в която сграда си мисля, струва поне 100000 евро. От какъв зор е на търг, си знае само собственика, на мен не ми се отваря обявлението, но може би е част от обезпечение за по-голям кредит.
Кажи крайния резултат от търга, като излезе.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
26-12-2010 - 21:44:26
Quote
gekko
Quote
Imotko

Глупости, естествено, ниво І-б клас.
Защото:
Първо: Спад 40%, после още 40% и още 40% и така до пълното подаряване на имотите, нали.
Само ми кажи защо например в Борово 2008г. новите строежи бяха по 950-1000 евро за кв.м., сега са по 800-900 евро.
Също ми кажи защо например в Стрелбище 2008г. новите строежи бяха по 1400-1500 евро за кв.м., сега са по 950-1050 евро.
Какъв срив, какви пет лева. За "Модерното предградие" не говоря.

Както сам казваш в стрелбище бяха(!!!) 1500, сега като идеш при строителя и ще си стиснете ръчете на 750 което е точно 50% надолу, а това, че е написал 900 няма никакво значение, той може и един милион да напише, тогава според твоята логика това ли ще е цената? Ти явно искаш с отделни примери да докажеш някаква теза, да беше извадил някой имот на бул. Васил Левски за милион и половина, така направо можеш да докажеш, че цените на имотите са се качили. Това че даваш отделни примери не променя абсолютно нищо и не доказва по никакъв начин тезата ти, дори напротив, изключенията потърждават правилото. За тези няма и 2 години спада е наполовина, като станат средните цени в софия 400 евро, може и да настъпи равновесие на пазара, дотогава ще има падащи цени.

Quote
Imotko
Второ - пълна безсмислица е да очаквате някакви жадувани от неразбиращите огромни нива на лоши кредити за повлияят на цените на жилищата. Нито нещо читаво е излязло досега от ЧСИ-тата измамници, нито ще излезе. Лошите кредити за жилища са не-повече от 2-3% от общия им брой. Ама защо се хабя въобще, направо си отваряйте сайтовете на ЧСИ-тата и гледайте какви пълни глупости се предлагат.

Пълна лъжа, това лесно можеш да го провериш, ето ти малко данни от БНБ:

Quote

Лошите и преструктурирани кредити достигат 17.95% в края на ноември, сочи статистиката на БНБ.Като цяло кредитите за Нефинансови предприятия за месеца нарастват със 111 млн. лв. и достигат 31.596 млрд. лв. (44.7% от БВП). Дълговете на домакинствата също растат, с 44.5 млн. лв. за изминалия месец, до 19.026 млрд. лв. (26.9% от БВП).В края на ноември жилищните кредити са 8.67 млрд. лв., като нередовните такива достигат 15.55 на сто. Потребителските кредити възлизат на 7.604 млрд. лв., а лошите кредити при тях са 16.86%.При други кредити, които са в размер на 906 млн.лв., лошите и преструктурирани са най-много - 21.44%. Нередовните кредити на фирмите също са с висока стойност - 19.1%. Link


Quote
Imotko
Трето - кредитиране има и то доста сериозно, по-голямо от очакваното. Напълно достатъчно, за да движи намалелия пазар. Ти като не знаеш, си е твоя работа.
Не ги мисли банките за толкова прости. Ей сега ще си сринат имотите и ще фалират една по една, та да напълнят сривльовците от форума гушите. Ха-ха-ха.

Това на базата на какви данни го казваш или го чувстваш с корема си? Аз ще ти кажа това е поредната лъжа написана от теб ! Много са умни банкерите, затова правителствата в Ес им изкупуват лошите активи че да не фалират, за справка HypoReal. Дали е срив, спад както искаш го наречи, но за година и половина имотите струват наполовина, а интерес така и няма... няма и откъде да дойде, освен ако нещо пак китайците не прояват интерес.
Quote

Данните на БНБ за ноември сочат, че заемите за фирми, домакинства, жилищни и други са се увеличили с едва 0.3% (155.5 млн.лв.). Така продължава замръзналата кредитна активност в сектора, като размерът на общия портфейл достига 50.62 млрд. лв. Заемите без отпуснатите през месеца овърдрафти са 39.63 млрд. лв., което на месечна база е ръст от 0.02% (9.5 млн.лв.).

Отново най-голямо е нарастването при жилищните кредити – с 0.68% до 8.67 млрд. лв. Това е и сегментът, в който има най-много банкови предложения през последните месеци, както и различни промоционални условия. Изменението е и най-голямото от повече от година. Спрямо ноември 2009 г. жилищните кредити са с 3.83% повече (3.71% през октомври).

При заемите за фирми раздвижването се забавя до 0.35% през ноември спрямо 0.43% през октомври и 2.62% през септември. В същото време обаче по-малък е и темпът на нарастване на лошите и преструктурирани бизнес кредити - 2% спрямо 7.95% през октомври. Към края на ноември те са 4.29 млрд. лв., или 19.1% от портфейла без овърдрафти (13.6% с овъдрафти). На годишна база темпът на влошаване също се забавя от 122% през октомври на 111.8%.

Потребителските кредити продължават да спадат спрямо година по-рано с 3.44%, въпреки че на месечна база има ръст с 0.09% до общо 7.6 млрд. лв. Link

Нищо не си разбрал, само с тракане по клавиатурата и с четене на статистика ако ставаше, сривльовците от форума щяха да са най-големите богаташи. Ти от тая статистика какво разбра, че комшията ти скоро ще ти подари неговия апартамент ли. Тинки се опитваше да ви ограмотява няколко страници по-назад, ама като не вдявате-недейте.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
26-12-2010 - 21:50:06
avatar
Quote
Imotko
Нищо не си разбрал, само с тракане по клавиатурата и с четене на статистика ако ставаше, сривльовците от форума щяха да са най-големите богаташи. Ти от тая статистика какво разбра, че комшията ти скоро ще ти подари неговия апартамент ли. Тинки се опитваше да ви ограмотява няколко страници по-назад, ама като не вдявате-недейте.

Просто ти показвам колко си некомпетентен и как пишеш пълни глупости колкото да се намираш на работа. Иначе знаем ти си лесен отиваш и чакаш да "ти паднат едни пари" с които си плащаш ипотеката, плащай си и чакай центите да се върнат на тези нива на които си си купил панелката, успех !
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 00:37:58
Парите паднаха, когато му беше времето. Това не е баница, нито в България, нито в Ирландия.
Ако на всеки месец-два т.нар. лоши+преструктурирани кредити, дето никой не знае какво всъщност представляват, се увеличават с 1% от паричната маса на отпуснатите кредити, това дали на тебе лично ще ти донесе нещо: пари, радост, кеф че на Вуте му е зле или какво?
Ипотеката е пък последното нещо, което може специално мен да ме изплаши.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 00:41:28
avatar
Quote
Imotko
Само това ли можа да кажеш, като няма аргументи срещу истината, го обръщате на майтап и на "прост бил народа". А ние сме най-умните.

Е какво друго - само кръгъл идиот може да тегли 30 годишен ипотечен кредит над 10% лихва с неясни условия в договора и основното под което се е подписал "банката може да ви е** по всяко време както си поиска".

Идеята ми беше, че вече много хора разбраха, че поне трябва да четат под какво се подписват и да не подписват договори като горния. А след Биг Брадър или подобно Коефициентът на Тъпота на населението се повишава по ред причини.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 00:42:52
avatar
Quote
Тинки Уинки
Не чакай цени от 400е/м2 просто заради многото напечатани пари.
Парите се обезценяват - провери в магазина.
Имотите могат да се обезценяват, но ще е спрямо сиренето, а не спрямо хартийките.

Апартаментите се обезценяват и спрямо хартийките и двойно повече спрямо сиренето.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 00:48:23
За 30 годишните кредити си много прав. За това, че имотите ще станат без пари-не си.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 00:49:01
--Ипотеката е пък последното нещо, което може специално мен да ме изплаши.

така ли? ти си бил много корав, както героите от 'съдбата на войника' и 'как се каляваше стоманата.'

ипотека е последното нещо което бих искал да имам в момента. особено при Бг условията.

друг е въпроса ако с милионите си правиш по 20 процента на година та да плащаш 10 процента по ипотекате си е жива далавера.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
27-12-2010 - 01:14:10
Как разбра от раз, личи си задокеанската школа.
Тука две години на никой не му увря главата да го схване.
Така беше досега, сега малко почивка, заслужена така да се каже.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход