Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!

Публикувано от OwnerBG 
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
25-12-2010 - 20:42:47
Ха, Стопанин, ми питай Оунъра - той подканва хората да купуват.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
25-12-2010 - 21:10:36
avatar
Quote
дами и господа
Ха, Стопанин, ми питай Оунъра - той подканва хората да купуват.

Абе то с подканване не става.А и не го правя.Споделям своето мнение.Но знам защо го правя.И не е за да манипулирам или за да подгрявам пазара.Той си знае работата.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-25 21:11 от OwnerBG.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
25-12-2010 - 23:16:38
avatar
Весели, спокойни и доволни празници.За всеки от нас, семейството, домът и приятелите са важни неща.
Нека всеки има от всичко желано,

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
26-12-2010 - 10:09:33
Весела Коледа на всички и от мен.Стана ми интересна темата по една причина.Забелязах нещо интересно у много от своите сънародници, което виждам и тук.Сигурен съм че масата хора които искат да им поскъпнат имотите не са продавачи или ипотекари, те просто искат да се будят всяка сутрин и да смятат с колко са забогатели без да работят.Така беше и при бума на фондовия пазар в Бг, когато се чуех с мои приятели в България всяка сутрин ми казваха че пиейки си кафето активите им се били увеличили с еди колко си, аз бях анатемосан като страхлив инженер който отишал да се бъхте в Англия, да за добри пари, но защо да не съм вложил каквото съм спестил и от "парите да правя пари" и да се пенсионирам млад.Имаше се предвид да препродавам имоти покупка-ремонт-продажба и да купувам акцийки тип Мостстрой и Холдинг пътища които били "акции-ракети":].Един друг познат когато започна срива ми каза че искал да заспи и като се събуди просто всичко това да е отминало и пак всичко да върви "нагоре".Шокиран съм наистина, масата ми сънародници не се радват на живота, а само на това да имат повече и повече пари и то спечелени без да се работи, така тази държава до никъде няма да стигне.Не ме разбирайте погрешно не съм болен на тема банкови депозити.Аз също макар с доста трудности си купих наскоро имот в София, на много добра цена според мен и честно казано въобще не ми пука колко струва в момента, колко ще струва утре и след 5 години.Имам и акции но на големи компании включени в Дау Джоунс увеличаващи плащането на дивидента си всяка година в продължение на над 30 години, без да знаят що е криза.Това се казва дивидентно инвестиране и е част от стратегията на Уорън Бъфет, за което пишман инвеститорите на БФБ я са чували, я не.За това когато българските им хартийки сега струват 1/10 от това което са били , аз имам повече отколкото преди кризата.Цената на акция се определя от печалбата на акция , от дивидента които се дава и най-вече от бъдещите възможности за увеличаване на печалбата.Но да не се отклонявам.Докато тук не гледате фундамента на един актив, а само гледате как цената му щъка нагоре-надолу нищо няма да спечелите.Ще се пускате лъжливи фишеци по медии за да си пробутате стоката, ще се надлъгвате и до там.
Все пак да сме живи и здрави и се радвайте на живота, не на парите.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
26-12-2010 - 10:36:28
Така е. Фундаментално темата е свързана с другата за демографския срив. За целия си калпав живот най-високото достижение на булгаристанецът е панелната кутийка от татово време. Та ако тя не струва десетки хиляди евра, колко струва живота им при условие, че издънкте им са тотален провал на пазара на труда в Европа. Ипотекарите ги е страх да не настинат, че са се минали това е вече ясно. Брокерите се надяват пак докато си пият кафето някой баламурник да им стовари една торба пари, е така щото са му в повече и т.н. И що за тема е това имотите си идват на нормалните цени. Че идват идват ама с тази скорост сигурно още 2 години ще падат.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
26-12-2010 - 12:48:45
avatar
Кюфтетата на кредит от Европа са изядени, сега трябва да се плаща сметката, много хора не искат да разберат това.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
26-12-2010 - 13:37:40
Quote
greenbul
Така е. Фундаментално темата е свързана с другата за демографския срив. За целия си калпав живот най-високото достижение на булгаристанецът е панелната кутийка от татово време. Та ако тя не струва десетки хиляди евра, колко струва живота им при условие, че издънкте им са тотален провал на пазара на труда в Европа. Ипотекарите ги е страх да не настинат, че са се минали това е вече ясно. Брокерите се надяват пак докато си пият кафето някой баламурник да им стовари една торба пари, е така щото са му в повече и т.н. И що за тема е това имотите си идват на нормалните цени. Че идват идват ама с тази скорост сигурно още 2 години ще падат.

Сега отлагаме сривчето с 2 години, после още с 2 години, после гледаме, че станало 2016г., а ние пак сме си в същата квартира.
Гадничко, а?
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
26-12-2010 - 14:02:12
avatar
Quote
Imotko
Quote
greenbul
Така е. Фундаментално темата е свързана с другата за демографския срив. За целия си калпав живот най-високото достижение на булгаристанецът е панелната кутийка от татово време. Та ако тя не струва десетки хиляди евра, колко струва живота им при условие, че издънкте им са тотален провал на пазара на труда в Европа. Ипотекарите ги е страх да не настинат, че са се минали това е вече ясно. Брокерите се надяват пак докато си пият кафето някой баламурник да им стовари една торба пари, е така щото са му в повече и т.н. И що за тема е това имотите си идват на нормалните цени. Че идват идват ама с тази скорост сигурно още 2 години ще падат.

Сега отлагаме сривчето с 2 години, после още с 2 години, после гледаме, че станало 2016г., а ние пак сме си в същата квартира.
Гадничко, а?

Гледай графиките, аз не виждам нищо да се отлага, от година и половина (офертните) цени са все надолу спада е 40%, като това изобщо не репрезентира реалната обстановка, където спада е над 50%, спад, срив ти си избери как да го наричаш, запазвайки тренда още 2 години, познай къде ще отидат цените? В същото време погледни и ръста на лошите кредити, този ръст познай как ще се материализира и накъде ще повлече пазара. Виж и развитието в фирменото и жилищно кредитиране, скоро излезнаха данните от БНБ, ако те мързи да ги търсиш ще ти кажа, че такова почти няма. Айде сега събери 2+2 и познай накъде отива пазара на НИ. А с подобни "молебени" като на оунъра просто си проличава, че някой "играчи" са доста поизневрени и доста им пари под дупетата.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
26-12-2010 - 19:36:28
avatar
Quote
gekko
Quote
Imotko
Quote
greenbul
Така е. Фундаментално темата е свързана с другата за демографския срив. За целия си калпав живот най-високото достижение на булгаристанецът е панелната кутийка от татово време. Та ако тя не струва десетки хиляди евра, колко струва живота им при условие, че издънкте им са тотален провал на пазара на труда в Европа. Ипотекарите ги е страх да не настинат, че са се минали това е вече ясно. Брокерите се надяват пак докато си пият кафето някой баламурник да им стовари една торба пари, е така щото са му в повече и т.н. И що за тема е това имотите си идват на нормалните цени. Че идват идват ама с тази скорост сигурно още 2 години ще падат.

Сега отлагаме сривчето с 2 години, после още с 2 години, после гледаме, че станало 2016г., а ние пак сме си в същата квартира.
Гадничко, а?

Гледай графиките, аз не виждам нищо да се отлага, от година и половина (офертните) цени са все надолу спада е 40%, като това изобщо не репрезентира реалната обстановка, където спада е над 50%, спад, срив ти си избери как да го наричаш, запазвайки тренда още 2 години, познай къде ще отидат цените? В същото време погледни и ръста на лошите кредити, този ръст познай как ще се материализира и накъде ще повлече пазара. Виж и развитието в фирменото и жилищно кредитиране, скоро излезнаха данните от БНБ, ако те мързи да ги търсиш ще ти кажа, че такова почти няма. Айде сега събери 2+2 и познай накъде отива пазара на НИ. А с подобни "молебени" като на оунъра просто си проличава, че някой "играчи" са доста поизневрени и доста им пари под дупетата.

Шмотко, молебен е друга работа.И кредита не е единствения начин за купуване.Кеша идва, и никой не може да го спре.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
26-12-2010 - 20:09:23
Quote
gekko
Quote
Imotko
Quote
greenbul
Така е. Фундаментално темата е свързана с другата за демографския срив. За целия си калпав живот най-високото достижение на булгаристанецът е панелната кутийка от татово време. Та ако тя не струва десетки хиляди евра, колко струва живота им при условие, че издънкте им са тотален провал на пазара на труда в Европа. Ипотекарите ги е страх да не настинат, че са се минали това е вече ясно. Брокерите се надяват пак докато си пият кафето някой баламурник да им стовари една торба пари, е така щото са му в повече и т.н. И що за тема е това имотите си идват на нормалните цени. Че идват идват ама с тази скорост сигурно още 2 години ще падат.

Сега отлагаме сривчето с 2 години, после още с 2 години, после гледаме, че станало 2016г., а ние пак сме си в същата квартира.
Гадничко, а?

Гледай графиките, аз не виждам нищо да се отлага, от година и половина (офертните) цени са все надолу спада е 40%, като това изобщо не репрезентира реалната обстановка, където спада е над 50%, спад, срив ти си избери как да го наричаш, запазвайки тренда още 2 години, познай къде ще отидат цените? В същото време погледни и ръста на лошите кредити, този ръст познай как ще се материализира и накъде ще повлече пазара. Виж и развитието в фирменото и жилищно кредитиране, скоро излезнаха данните от БНБ, ако те мързи да ги търсиш ще ти кажа, че такова почти няма. Айде сега събери 2+2 и познай накъде отива пазара на НИ. А с подобни "молебени" като на оунъра просто си проличава, че някой "играчи" са доста поизневрени и доста им пари под дупетата.

Глупости, естествено, ниво І-б клас.
Защото:
Първо: Спад 40%, после още 40% и още 40% и така до пълното подаряване на имотите, нали.
Само ми кажи защо например в Борово 2008г. новите строежи бяха по 950-1000 евро за кв.м., сега са по 800-900 евро.
Също ми кажи защо например в Стрелбище 2008г. новите строежи бяха по 1400-1500 евро за кв.м., сега са по 950-1050 евро.
Какъв срив, какви пет лева. За "Модерното предградие" не говоря.
Второ - пълна безсмислица е да очаквате някакви жадувани от неразбиращите огромни нива на лоши кредити за повлияят на цените на жилищата. Нито нещо читаво е излязло досега от ЧСИ-тата измамници, нито ще излезе. Лошите кредити за жилища са не-повече от 2-3% от общия им брой. Ама защо се хабя въобще, направо си отваряйте сайтовете на ЧСИ-тата и гледайте какви пълни глупости се предлагат.
Трето - кредитиране има и то доста сериозно, по-голямо от очакваното. Напълно достатъчно, за да движи намалелия пазар. Ти като не знаеш, си е твоя работа.
Не ги мисли банките за толкова прости. Ей сега ще си сринат имотите и ще фалират една по една, та да напълнят сривльовците от форума гушите. Ха-ха-ха.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход