Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!

Публикувано от OwnerBG 
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
25-12-2010 - 19:42:57
avatar
Оунърчето иска да развърже имотите, че скоро ако не го направи банката ще го направи и тогава ще остане да седи на един хълм от дългове това му е зора. smiling smiley
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
25-12-2010 - 19:43:40
avatar
Quote
drakkar
Добре Оунъре,
защо искаш високи цени ? Защото искаш да продаваш ! Имаш имоти, нямаш кеш. Ако нямаше да продаваш защо ще искаш високи цени ? Ще ти е все едно, нали ?!
Обаче сме 2011 почти, 2008 остана в миналото, да си продал тогава.

Какво искам аз, няма никакво значение.На пазара не му пука за моите желания.Важни са намеренията на достатъчно голяма група хора.
Критичната маса на чакащи чудо, нараства от близо 15 месеца.Докога смяташ че ще чакат.От профкомитета и от общината отдавна не дават жилища, трябва си купуване.
И точно това предстои.
А тръгне, ли ще разберем къде са нивата на цените, които са приемливи.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
25-12-2010 - 19:50:13
avatar
Quote
gekko
Оунърчето иска да развърже имотите, че скоро ако не го направи банката ще го направи и тогава ще остане да седи на един хълм от дългове това му е зора. smiling smiley

Бе ти да не си изчезналото внученце на Ванга.
А хълма от дългове е интересно сравнение.Друго си е.Не е като пробити джобета, с бонбонки Тик Так с китайски произход.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
25-12-2010 - 19:52:57
avatar
Quote
OwnerBG
Критичната маса на чакащи чудо, нараства от близо 15 месеца.

Критичната маса на купувачите намалява пропорционално на намаляването на наемите и на вече купилите (все пак за две години сделките си вървят). Докато критичната маса на продавачите расте пропорционално на лошите кредити, споминалите се пенсионери оставили жилища на наследниците, емигрантите, върналите се по селата и т.н.
Докато изброените фактори не си сменят посоката, трудно ще дочакаме смяна на посока и на цените на имотите. Поне аз така мисля, а и не само аз winking smiley
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
25-12-2010 - 20:03:35
avatar
Quote
dodo2
Quote
OwnerBG
Критичната маса на чакащи чудо, нараства от близо 15 месеца.

Критичната маса на купувачите намалява пропорционално на намаляването на наемите и на вече купилите (все пак за две години сделките си вървят). Докато критичната маса на продавачите расте пропорционално на лошите кредити, споминалите се пенсионери оставили жилища на наследниците, емигрантите, върналите се по селата и т.н.
Докато изброените фактори не си сменят посоката, трудно ще дочакаме смяна на посока и на цените на имотите. Поне аз така мисля, а и не само аз winking smiley

От една страна е така.Въпроса май е какво търсят купувачите.И дали продавачите и ЧСИтата го предлагат.Ти ровиш по статистиката.Колко от целия жилищен фонд в активните локации е ипотекиран.И за какви цени ако е.И дали е смислено банката да развърже имот от които няма да вземе и 50% от даденото.И после ще гони на босия цървулите за додатъка.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
25-12-2010 - 20:20:35
avatar
Quote
gekko
Оунърчето иска да развърже имотите, че скоро ако не го направи банката ще го направи и тогава ще остане да седи на един хълм от дългове това му е зора. smiling smiley
............
100% съм убеден, че Оунърчето е сто пъти по-богат и стойностен човек от теб. Ти си само един празнодумко от една отдавна несъществуваща партия. Все пак весела Коледа и на теб, както и на всички сривльовци. Пожелавам Ви поне в идното десетилетие да си купите имот и да мирясатеwinking smiley
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
25-12-2010 - 20:23:05
Quote
OwnerBG
И дали е смислено банката да развърже имот от които няма да вземе и 50% от даденото.И после ще гони на босия цървулите за додатъка.

А бе дали не е по-добре половината и после да търси на босия цървулите от колкото само второто.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
25-12-2010 - 20:24:09
Оунъре, "Намеренията на достатъчно голяма група хора" - ако не са подплътени с кеш, си остават само намерения.
Ами то проблема при доста хора не е толкова че изчакват да паднат цените колкото им се иска, а нямат толкова пари, няма и откъде да вземат.
Така че и с очаквания, плашене, подканяне и без подканяне - все тая. Пари нямат, няма и кой да им даде и съответно няма и да купят. А ония от другата страна няма и да продадът.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
25-12-2010 - 20:31:38
avatar
Quote
дами и господа
Оунъре, "Намеренията на достатъчно голяма група хора" - ако не са подплътени с кеш, си остават само намерения.
Ами то проблема при доста хора не е толкова че изчакват да паднат цените колкото им се иска, а нямат толкова пари, няма и откъде да вземат.
Така че и с очаквания, плашене, подканяне и без подканяне - все тая. Пари нямат, няма и кой да им даде и съответно няма и да купят. А ония от другата страна няма и да продадът.
.............
Напълно си прав Дами и господа, но защо пък трабва да купуват? Колко хора живеят на запад в собствени жилища? Айде нема нужда. Нека си ми плащат наема и да не купуват нищо. Това да не е за всеки-юруш на маслините. Все едно всеки да си купува яхта или частен самолет.
Re: Който има пари да се спасява - Имотите СИ ИДВАТ НА РАЗУМНИТЕ ЦЕНИ!!
25-12-2010 - 20:32:24
Първо, по време на балона цените бяха "неразумно" високи. Слуховете за още "по-високи" и алчността предизвикаха това което се случва днес. Всичко е в повече отколкото може да поеме нормален пазар. А при финансова криза да не говорим. Това подмами търсачите на лесни пари да строят или да купуват с цел продажба или наем.Обаче освен "нагоре" има и "надолу". Тук някой говореше за себестойност на апартамент в модерните гета от 800 до 1000е.на кв.м. ! Подобна глупост не си струва да бъде коментирана!Около 400е. се движат в скъпите локации. И не разбирам защо "нагоре" е за праведниците с имоти за отърване (или ипотеки) а "надолу" е ерес , сривльовци , селяни , гаЩници.Навсякъде има риск. Но при имотите май се оказа най-голям. Приемете естествения ход на нещата. А той в близките година две е *bow* Тука някой спомена, че за 90 наема почти му се е изплатил имота. Ами защото го е купил за 10-15к.е. Същия обаче, ако му предложа да го купя за толкова ще подскочи а аз съм гаден щото не му давам 45к.! На такава основа е целия тоя зор за лесни пари. От 89-та насам не съм виждал толкова оферти "продава" и "дава под наем"! Ми като е толкова готино, що не си ги държите? Нали е престижно да си собственик? Май всички искат да правят busines ?Ако пък собствеността допълва егото Ви и така имате самочувствие, което иначе нямате, потърсете проблема някъде в миналото, в детството или най-добре се обърнете към психолог. Цените ще тръгнат нагоре не когато пръдне гущер, а когато пръдне dragon komodis! (ако е ял нещо от топлата витрина)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход