Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: 25000 евро за панел
27-10-2010 - 14:12:32
Quote
фло
batko,чети тука!


Наредба №2 Чл. 71. (1) При скелетни сгради зидарията на самоносещите стени се
свързва със скелета на сградата посредством еластични връзки.
(2) Между самоносещите стени и колоните на скелета се предвижда фуга
(междина) не по-малка от 20 mm, която се запълва с нискоякостни материали
(като клас на якост на натиск на вароциментов разтвор М 1 N/mm2 и др.).
(3) По цялата дължина на самоносещите стени на нивата на етажните
конструкции се предвиждат земетръсни пояси, свързани със скелета на
сградата.
Ми чета особено алинея три.Нали това ти говоря.Или бъркаш колона с етажна плоча
Re: 25000 евро за панел
27-10-2010 - 16:38:35
Quote
Kreditor
ходил съм досега на 2 огледа в Младост 4 и в Мусагеница. Цените им бяха 32 000 евро и 31 000 евро, но 2-та продавачи бяха готови на корекция с още 4-5 хил. евро надолу. Бяха обаче на последен етаж и се нуждаеха от ремонт за поне още 10 хил. лева.
Моите изисквания са да не е последен и първи етаж и блока да не е в изключително окаяно състояние(рушащи се фасади, течащи покриви, течове по стените и т.н.)
"

Голямо търсене ще падне, но ако междувременно случайно намерите на тази цена на 1 етаж в тези квартали свиркайте, може да почерпя.

kasak
==============================
Да ставам ли брокер на НИ или не!??
[monitori.start.bg]
[projektori.start.bg]
[blog.kasakov.com]
Re: 25000 евро за панел
27-10-2010 - 17:21:38
Няма проблем колега.
кв. Слатина, бл.5 (на улица Слатинска река), на 1-етаж, цена 28 000 евро.
Това ми бе предложено последно, спешно се продавал апартамента(което значи че може да се направи значителна отстпка от цената, според мен).
Ще ти кажа защо за мен този имот не представлява интерес, а ти прецени за себе си:

1. Много лошо местоположение, точно до тоя канал "Слатинска река".
2. В радиус от 2 км. няма нито един голям магазин, само квартални селски бакалии, зарадени със стока за 50 лв.
3.Адски мнооого цигани,постоянно обикалят с каруците.
4.Голяма мръсотия и цигания(все пак е до кв. Хр. Ботев)
5. Апартамента е на 1-етаж, което в квартал с таква престъпност според мен не е за предпочитане. (Доскоро имах офис в този район и за 2 години ми го бяха разбивали 5 пъти!)
6. Много глутници кучета в района

Ако имаш наистина интерес пиши ми да ти дамо повече инфо.
Re: 25000 евро за панел
27-10-2010 - 18:18:03
Абе аз пуснах едно търсене за 2-стаен до 25 000 Евро и излязаха само 2 - един в Ботунец (за ремонт) и един в Нови Искър (също за ремонт). Другото са гарсониери до 48м2.
Май това ще е следващата мантра на сривлювците - като не връзват на 149Е на жълтите павета, ще търсим 2-стаен панел до 25 000Е.
Re: 25000 евро за панел
27-10-2010 - 18:38:27
Къде си го пуснал това търсене...................в сайтовете за имоти ли.....
Оттам ако черпиш информация и мислиш, че това са цените на които реално се продава си в заблуда колега.
Re: 25000 евро за панел
27-10-2010 - 19:31:10
avatar
За мен 25 000 лв. за панелможе само ако е тристаен над 90 кв.м.
пък нека да питат пак къде са тез панели smiling smiley
Re: 25000 евро за панел
27-10-2010 - 19:34:03
Quote
Пламен Николов
Абе аз пуснах едно търсене за 2-стаен до 25 000 Евро и излязаха само 2 - един в Ботунец (за ремонт) и един в Нови Искър (също за ремонт). Другото са гарсониери до 48м2.
Май това ще е следващата мантра на сривлювците - като не връзват на 149Е на жълтите павета, ще търсим 2-стаен панел до 25 000Е.

Нали ти казвам. Търсачката може да ти бъде ориентир колко е цената, но в лева не в евро.
Това е много стар стрик, който се прилага в бизнеса. Кажат ти някаква цена и гледат как ще реагираш, ако си супер доволен ти казват, че е в евро, ако ти се скъпо, казват, че е в лева и смъкват малко.
На скоро излезе един скандал как са продали земите около с. Лозенец и хората си декларирали пиходите в лева, ама те не били в лева, а в евро и сега ги гонят данъчните.
Такива мити номера от селски вечеринки. Както виждаш търсачката казва само в Ботунец, а пактиката показва, че и в Слатина има.
Re: 25000 евро за панел
27-10-2010 - 20:06:31
И в Лозенец има, потърсете си. И не панел, а тухла.
Re: 25000 евро за панел
27-10-2010 - 20:40:51
Quote
batko
Quote
фло
batko,чети тука!


Наредба №2 Чл. 71. (1) При скелетни сгради зидарията на самоносещите стени се
свързва със скелета на сградата посредством еластични връзки.
(2) Между самоносещите стени и колоните на скелета се предвижда фуга
(междина) не по-малка от 20 mm, която се запълва с нискоякостни материали
(като клас на якост на натиск на вароциментов разтвор М 1 N/mm2 и др.).
(3) По цялата дължина на самоносещите стени на нивата на етажните
конструкции се предвиждат земетръсни пояси, свързани със скелета на
сградата.
Ми чета особено алинея три.Нали това ти говоря.Или бъркаш колона с етажна плоча
batko ,уважаеми колега, ти четеш ,както чете дявола евангилието!*pardon*В алинея 3 земетръсните пояси се свързват със скелета на сградата, а не със самоносещата зидария ,защото още алинея първа изрично казва,че зидарията се свързва със скелета посредством еластични връзки . Скелета на сградата е съвкупност от греди и колони.
Трябва да правиш разлика между самоносеща зидария и носещ зид! Идеята за междината,запълнена с еластична връзка е да даде свобода на трептенията и усукването на скелета,без зида да оказва инерционен теглови натиск върху скелета и скелета да не оказва натиск върху самоносещите тухли! Земетръсния пояс може да бъде в самата етажна плоча или изпълнен като отделна греда под нея ,но във всички случаи се отделя с междина от самоносещия зид.Това е положението!
Re: 25000 евро за панел
27-10-2010 - 20:47:30
Аз ви к'азах, че панелките ще станат обект на внимание, ама пусто, никой не вярва smiling smiley

Това ще е основният пазар за в бъдеще - панелките. Не казвам нито, че са лоши, нито че са убави - просто кризата ги избута на преден план. Новото и качественото умре (щото бай сривьо себестойността му е скъпа). Панеляка, със скромната си стойност (бай татовата) донякъде се вписва в сривската картинка...

Най си обичам лафа - каквото повикало - такова се обадило winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход