Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

25000 евро за панел

Публикувано от Kreditor 
Re: 25000 евро за панел
30-10-2010 - 22:06:03
Quote
Imotko
Quote
greenbul
Quote
bah
Всяка седмица се женят млади хора. Гледат да направят семейно гнездо (дом).
Като начало, парите са малко - и ето, те са купувачи на панелна гарсониера, след 5-6 години продават гарсониерата и ето, че вече са купувачи на двустаен (тухла или панел), след още 10-тина годинки - скачат на тристаен. Кръговрата на живота.

Така е в нормалния свят. В Булгаристан младите двойки си накупиха вече холбоксовете, ама заемите са такива, че за да купят нормално жилище първо трябва да изплатят климизарника. Цената на климизарника пада, а лихвите се вдигат. Семейството е закрепостено за дълги години в тази тясна клия. Нито може да я продаде нито може да я изплати. Един прекрасен ден в прекрасната ни родина се случва нещо (ние националните катастрофи ги правим поне по една на всеки 10 години). Банката взема апартамента на вече не толкова младото семейство и се опитва да го продаде на други балъци. Новото младо семейство обаче вече може да си позволи по-добро жилище и се мръщи на холбокса. Стока дето никой я не ще, цената и отива надолууууууу докато се намери купувач.

Единствено кометара на Иворад го приемам.
Никой не знае кога ще се случи. Всички знаехме, че имотите са чудовищен балон още от 2005, но 2007-2008 още помпахме ли помпахме. Може да е след година, може да е след 5. Според мен ще е най-много след 2-3.

Много сте смешни това сривльовците. Във всеки коментар или прогноза "банката взема апартамента", като че ли в цяла България няма нито един да си изплати кредита. А не може ли поне на някой човек да не го взема, егати глупостите пишете.

В цяла Бълария може и да има някой, но аз познавам само взели кредити. Върнал кредит не познавам. Набълбукаха се 2007-2008 като ела стои и гледай. Сега ме питат "ама ти от къде знаеше"? Тези с 15 годишните изведнъж ги преструктурираха на 20-25. Тези с 20 станаха с 30 годишни. Сезифови мъки са това, така да знаете. Колкото и да плащат банката все казва, че още много оставало. А хората не са слепи. Тази седмица един познат сподели, че в кооперацията където купил за 1000 евро квадрата, съседи се опитвали на 750 да продадат и нямало никакъв интерес от купувачи. Е на него няма как да не му прави впечатление, че със същите пари можеше да има още една стая.
Re: 25000 евро за панел
30-10-2010 - 22:17:45
avatar
АБЕ НЕЗНАМ АМА ВЗЕХА ДА ОМЕКВАТ НЕЩО ЪПЕРИТЕ...забелязвате ли smiling smiley

ВЕЧЕне скачат така отривисто... поомърлушиха се нещо smiling smiley ИмотКо и той посдаде фронтаsmiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: 25000 евро за панел
31-10-2010 - 10:52:26
А-а-а,не!Аз съм ъпър-фундаменталист и ще го кажа.Цените ще растат,но не само на имотите,а на всичко.Просто парите са хартийки,които някой печата,за да си решава политическите проблеми.Ми погледнете крадливите политици,мутробарони и вся осталная сволочь кво прай с хартийките.Не ги държи на влог я.Щото хартийките са това,хартийки.Построеното преди 15-20-30години струва повече от парите ,с които е построено.Даже къщатата на дядо ми днес струва повече от парите,които е спечелил през живота си.
Re: 25000 евро за панел
31-10-2010 - 12:53:13
avatar
абе зависи дядо ти дали е нацелил мястото ...
доста къщи на дядовци има на които и 5 000 не могат да им вземат smiling smiley

иначе цената от заглавието е приятно звучащаsmiling smiley
аз като намеря по 25 000 ще си взема още два да има smiling smiley

... само ме е страх да не ме изпревари имотКо че той на килограм иска да пазарува...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-31 12:54 от ASSETION.
Re: 25000 евро за панел
31-10-2010 - 18:30:20
Не искам да пазарувам каквото и да е, търся си определени неща. Е, не панелче за 25000, нещо по-така.
Върнали кредитите си има много, твой проблем е, че познаваш само позакъсали. В средата, в която се движиш, може да е така, всеки определя гледната си точка според информацията, с която разполага. Нали, битието определя съзнанието.
Пък и още нещо, ако не бяха купили хората с кредити, всички под наем ли щяха да живеят? Ако нямаше ново строителство и всичко живо живееше под наем, какви наеми трябваше да плащате сега, уважаеми сривльовци? Какви? Цялата си заплатка може би.
Сега се събрали във форума 5-6 човека тарикати и се биете в гърдите: Аз казвах ли ви, казвах ли ви. Нааааааа. Е, голяма работа, там още някъде в началното училище всъщност се учи това за икономическите цикли, открили сте топлата вода ли, що ли. Айде малко по-скромно.
Re: 25000 евро за панел
31-10-2010 - 20:35:38
Quote
Imotko
Върнали кредитите си има много, твой проблем е, че познаваш само позакъсали. В средата, в която се движиш, може да е така, всеки определя гледната си точка според информацията, с която разполага. Нали, битието определя съзнанието.

Вмоята сфера заплатите са в диапазона 2000-3000 лева и не ме убеждавай че са ниски. Това са високи заплати за България. Не виждам как някой ще си е върнал заема, като ипотекарите купуваха с минимум 15 годишно поробване, а са минали само 3 години от 2007. Не отричам, че има хора, които са си върнали заемите, ама я ми кажи колко процента са. 5%-10%, а другите?

Quote
Imotko
Пък и още нещо, ако не бяха купили хората с кредити, всички под наем ли щяха да живеят? Ако нямаше ново строителство и всичко живо живееше под наем, какви наеми трябваше да плащате сега, уважаеми сривльовци? Какви? Цялата си заплатка може би.

Щяха да плащат наеми на половина на вноската по кредита и да си купят апартменти с 30% по-евтини. Иначе на героите ипотекари - вечна слава. Ако не баха техните парици не само какви биха били наемите се питам, а от къде щяха да се вземат пари тлъстите банови сметки. Ако ги нямаше балъците да плащат яки лихви, колко ли щяха да са лихвите по депозитите ... затова не споря. Ако не беше имотния бум, как щяхме да стигнем ситуация на свръх предлагане и задаващия се ценови крах. Въобще хубаво е да има ипотекари, ама да не си от тях.

Quote
Imotko
Сега се събрали във форума 5-6 човека тарикати и се биете в гърдите: Аз казвах ли ви, казвах ли ви. Нааааааа. Е, голяма работа, там още някъде в началното училище всъщност се учи това за икономическите цикли, открили сте топлата вода ли, що ли. Айде малко по-скромно.

Не сме се събрали сега. Бием камбаната от 3-4 години. Бием и набиваме в празните канчета на народа. И по твоето тропаме щото тука такива тарикати като тебе имаше много. Една химичка се кълнеше, че панела под 1000 евро няма да го видим. Къде е сега Камиелия ... Ще дойдат и времента когато панелките ще са масово под 25 000 евро, ама народа ще се мръщи и няма да ги ще. Предполагам обяче, че тогава и ти като Камелия ще зачезнеш ...
Re: 25000 евро за панел
31-10-2010 - 21:28:32
avatar
мани на imotCo простотиите...
той вече взе назад да дава и от 100 кладенеца вода да вади...
аз познавам няколко човека с ипотека и им се реве..
на единия бизнеса му вървеше по рано ама сега цикли и едвам плаща... щом опира да ми иска на заем по някой стотаккк.. начи никак не м уе лесно..
другия зъболекар човека изкарва...
100 000 евра заем... едвам ходи
вдигнаха им лихвите и не ги питаха дали искат...
аз плащам наем за магазин същия като неговото помещение 700 лева
а той плаща 1300 евра на месец

айде да видим на кого му е по добре а?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: 25000 евро за панел
01-11-2010 - 01:46:34
Кредитите си погасиха, умните, по-точно разумните и трезвомислещи хора, които реално си прецениха възможностите.
Българинът има странен манталитет. Заплатата може да е 400 лв, но телевизорът трябва да 4 000, а телефонът поне 800 лв. Така и не се научихме, че кучето скача според тоягата. Всеки иска най-доброто, но не всеки може да си го позволи. Лошото е, че много хора го разбраха едва след като им се наложи да се разделят със жилищата си. Повечето от случаите, с които се сблъсквах по време на търсенето на апартамент бяха точно такива. Много, много рядко някой продава, защото заминава някъде, или решава да се премести в друго жилище. При останалите е истинска драма за продавача и семейството му.
Re: 25000 евро за панел
01-11-2010 - 09:07:38
Quote
alana
Кредитите си погасиха, умните, по-точно разумните и трезвомислещи хора, които реално си прецениха възможностите.
Българинът има странен манталитет. Заплатата може да е 400 лв, но телевизорът трябва да 4 000, а телефонът поне 800 лв. Така и не се научихме, че кучето скача според тоягата. Всеки иска най-доброто, но не всеки може да си го позволи. Лошото е, че много хора го разбраха едва след като им се наложи да се разделят със жилищата си. Повечето от случаите, с които се сблъсквах по време на търсенето на апартамент бяха точно такива. Много, много рядко някой продава, защото заминава някъде, или решава да се премести в друго жилище. При останалите е истинска драма за продавача и семейството му.
Кредит се погасява с пари.За манталитета си права.Разумните и трезвомислещи хора не взехме кредити и предупреждавахме какво ще стане.А то има и още да става.Но получихме и продължаваме да получаваме присмех и обиди.Ако се бяха вслушали нямаше да има такова осиране на София нямаше да има и драми.
Re: 25000 евро за панел
01-11-2010 - 10:25:43
Quote
batko
Quote
alana
Кредитите си погасиха, умните, по-точно разумните и трезвомислещи хора, които реално си прецениха възможностите.
Българинът има странен манталитет. Заплатата може да е 400 лв, но телевизорът трябва да 4 000, а телефонът поне 800 лв. Така и не се научихме, че кучето скача според тоягата. Всеки иска най-доброто, но не всеки може да си го позволи. Лошото е, че много хора го разбраха едва след като им се наложи да се разделят със жилищата си. Повечето от случаите, с които се сблъсквах по време на търсенето на апартамент бяха точно такива. Много, много рядко някой продава, защото заминава някъде, или решава да се премести в друго жилище. При останалите е истинска драма за продавача и семейството му.
Кредит се погасява с пари.За манталитета си права.Разумните и трезвомислещи хора не взехме кредити и предупреждавахме какво ще стане.А то има и още да става.Но получихме и продължаваме да получаваме присмех и обиди.Ако се бяха вслушали нямаше да има такова осиране на София нямаше да има и драми.

Той и сега сме обект на присмех и обиди с тази разлика, че хората вече по промениха тона. Едно време като разправяхме за лоши кредити и "хахахаххахах", "хихихиихихиихихихи". Сега не знам кой се хихика гледайки това:



Тъй както гледам линейната зависимост на графиката къде лятото всеки 4-ти кредити ще е предсрочно изискуем. Нима някой си мисли, че банките ще стискат имотите вечно? Нима си мислите, че банката няма да предпочете 25 000 евро кеш пред рушащ се панел. Хора приземете се! Преди не се вслушвахте в предупрежденията ни. Вслушайте се сега. Който има възмжност да продаваа, да продава. Иде дебелия край!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход