Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

25000 евро за панел

Публикувано от Kreditor 
Re: 25000 евро за панел
01-11-2010 - 10:36:26
greenbul , за какви ли хора е характерна тази неистова радост, че някой е закъсал с кредита си ? Като повтарям от години, че сте комплексари, ето за това е. "Аз нали ви казвах..", "Ние ви предупреждавахме" и т.н., т.е., ви е тъпите и ние умните. Смешко, хората няма да спрат да купуват и продават имоти, като показваш 16 процента на лошите кредити, отчиташ ли, че останалите 84 % не са такива ? Оказва се, че си по - умен от 16-те процента. Че се и гордееш с това.
Re: 25000 евро за панел
01-11-2010 - 10:47:22
Quote
ASSETION
мани на imotCo простотиите...
той вече взе назад да дава и от 100 кладенеца вода да вади...
аз познавам няколко човека с ипотека и им се реве..
на единия бизнеса му вървеше по рано ама сега цикли и едвам плаща... щом опира да ми иска на заем по някой стотаккк.. начи никак не м уе лесно..
другия зъболекар човека изкарва...
100 000 евра заем... едвам ходи
вдигнаха им лихвите и не ги питаха дали искат...
аз плащам наем за магазин същия като неговото помещение 700 лева
а той плаща 1300 евра на месец

айде да видим на кого му е по добре а?

Ти си икономически гении. Плащаш 350 евро за нещо, дето друг плаща за същото 1300. И аз знам вицове за Киркор и Гарабед, ама не ги разказвам по форумите.
Не отричам, че има закъсали, то оставаше и да няма. Това обаче не означава, че няма и много успели и спечелили. Само с шубе и мъдри мисли не става.
Re: 25000 евро за панел
01-11-2010 - 10:50:25
Грийна си е отявлен сривльо, само Васли повече от него се радва на чуждото нещастие. Малко спря напоследък, ама негови са най-големите простотии.
Сега са на мода призивите "продавайте", та дано стигнат до 25000 евро двустайните в Дианабад. Ама надали.
Re: 25000 евро за панел
01-11-2010 - 10:55:35
avatar
Quote
dicho
greenbul , за какви ли хора е характерна тази неистова радост, че някой е закъсал с кредита си ? Като повтарям от години, че сте комплексари, ето за това е. "Аз нали ви казвах..", "Ние ви предупреждавахме" и т.н., т.е., ви е тъпите и ние умните. Смешко, хората няма да спрат да купуват и продават имоти, като показваш 16 процента на лошите кредити, отчиташ ли, че останалите 84 % не са такива ? Оказва се, че си по - умен от 16-те процента. Че се и гордееш с това.

Дичо, ти виждаш ли какво си написал ? 16 % лоши кредити според теб не са проблечм ?!? И то за държава във валутен борд ?!? Айде, като не разбираш от финанси поне не пиши да се излагаш. 16 % са си трагедия, аз лично се чудя какви гимнастики правят банките с отчетите си, ама предполагам скоро ще стане ясно.
Re: 25000 евро за панел
01-11-2010 - 11:05:01
drakkar , аз прекрасно знам какво съм написал, ти къде прочете, че съм казал, че не е проблем ?! Попитах кротко какъв човек трябва да си, че да се кефиш, че някой е закъсал и евентуално е останал без жилище .
Re: 25000 евро за панел
01-11-2010 - 11:15:53
avatar
Защото изтъкваш, че останалите 84% са ОК, все едно 16% са нищо. За някой , който не е учил финанси така представени цифрите може да изглеждат ОК, обаче срещу 1 евро от тия 16% има отпуснати около 8 евро кредити. Така че, в абсолютна стойност цифрите са съвсем други. За нормално ниво на лошите кредити са приема процент под 6%, тогава всичко е ОК, а и няма как да няма лоши кредити въобще.
Re: 25000 евро за панел
01-11-2010 - 11:24:51
Quote
dicho
greenbul , за какви ли хора е характерна тази неистова радост, че някой е закъсал с кредита си ? Като повтарям от години, че сте комплексари, ето за това е. "Аз нали ви казвах..", "Ние ви предупреждавахме" и т.н., т.е., ви е тъпите и ние умните. Смешко, хората няма да спрат да купуват и продават имоти, като показваш 16 процента на лошите кредити, отчиташ ли, че останалите 84 % не са такива ? Оказва се, че си по - умен от 16-те процента. Че се и гордееш с това.

Лошите кредити ще достигнат 30-35% и това съм го писал още когато бяха 2%. Това се базира на проучвания и анализи на структурата на раздадените кредити и доходи на населението, с които надлежно се запознах. От остналите 84% още 14-19% са хора на ръба, хора които се задъхват и съвсем не смогват. Те ще окапят, но ще са щастливци спрямо тези които ще остискат. Тогава ще ме питаш ами другите 65% които не са окапали. Ами те, просто ще са си купули едни коптори на двойни и тройни цени, които поради оскъпването от кредита се явяват четворни и шесторни. Защо се кефя ли. Защото на времето ни се присмиваха как въобще можем да говорим за какъвто и да е било спад по пътя на България към европейските висини. Защото е време глупакът да разбере, че е такъв и когато излага тези да приема контра аргументи. Всички канчета на ипотекарите трабва да бъдат така яко начукани, щото дорде са живи те техните деца и внуци да не помислят за кредитни далаверки. В Германия е така, немците не се подведоха по имотния балон. Време е и нашата нация да узрее и затова яко присмех, яко набиване на канчетата и никаква милост към далавераджиите дето мислеха че удрят кьоравото с 30 годишен кредит.
Re: 25000 евро за панел
01-11-2010 - 11:50:54
След още няколко дена огледи ситуацията е следната, спряхме се на тези 2 имота

1) Панел в Дружба 1, ет 2 , 62кв.- Панел, след ремонт, непреходен, 2 балкона, теракот, паркет, PVC дограма, крайна цена - 18 800евро.

2) Пак панел Младост 4, ет 6- за ремонт, непреходен, 1 балкон, 55кв..крайна цена - 28500 евро

В момента се колебаем за тези два апартамента. Жилището ще купуваме за възрастна жена, която няма да излиза много и не й трябва някаква топ-локация, а спокойствие. С оглед на това как намирате кв. Дружба 1, защто заради по-ниската цена май натам ще се насочим.
Re: 25000 евро за панел
01-11-2010 - 11:57:34
Всички канчета на ипотекарите трабва да бъдат така яко начукани, щото дорде са живи те техните деца и внуци да не помислят за кредитни далаверки
---------------
greenbul , разбрах, ти си много добър човек. Нищо, че си злобчо и смешко. Изостанал си някъде в развитието си момко, щом те е яд, че някой някъде може и да спечели от имоти.
Re: 25000 евро за панел
01-11-2010 - 11:58:22
avatar
Quote
Imotko
Quote
ASSETION

аз плащам наем за магазин същия като неговото помещение 700 лева
а той плаща 1300 евра на месец

Ти си икономически гении. Плащаш 350 евро за нещо, дето друг плаща за същото 1300. И аз знам вицове за Киркор и Гарабед, ама не ги разказвам по форумите.

Аз ти давам шансове да докажеш че не си толкова просТ колкото лъха от постовете ти, но ти не и осираш се тотално вече...
прочети, помисли и после скачай да пишеш!
АЗ ПЛАЩАМ НАЕМ 700 ЛЕВА, А ТОЙ ГО КУПИ С КРЕДИТ И СЕГА МЕСЕЧНО 1300 ЕВРА МУ ПЛАЩА...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход