Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

25000 евро за панел

Публикувано от Kreditor 
Re: 25000 евро за панел
27-10-2010 - 21:36:49
Quote
Kreditor
Няма проблем колега.
кв. Слатина, бл.5 (на улица Слатинска река), на 1-етаж, цена 28 000 евро.
Това ми бе предложено последно, спешно се продавал апартамента(което значи че може да се направи значителна отстпка от цената, според мен).
Ще ти кажа защо за мен този имот не представлява интерес, а ти прецени за себе си:

1. Много лошо местоположение, точно до тоя канал "Слатинска река".
2. В радиус от 2 км. няма нито един голям магазин, само квартални селски бакалии, зарадени със стока за 50 лв.
3.Адски мнооого цигани,постоянно обикалят с каруците.
4.Голяма мръсотия и цигания(все пак е до кв. Хр. Ботев)
5. Апартамента е на 1-етаж, което в квартал с таква престъпност според мен не е за предпочитане. (Доскоро имах офис в този район и за 2 години ми го бяха разбивали 5 пъти!)
6. Много глутници кучета в района

Ако имаш наистина интерес пиши ми да ти дамо повече инфо.


Има проблем, колега - средната продажна цена на панелните двустайни в посочените райони е с долна граница някъде около 40 000 евро. Имот на 25 000 означава само едно - проблем.
Толкова от мен.
Re: 25000 евро за панел
27-10-2010 - 21:41:05
Quote
фло
Quote
batko
Quote
фло
batko,чети тука!


Наредба №2 Чл. 71. (1) При скелетни сгради зидарията на самоносещите стени се
свързва със скелета на сградата посредством еластични връзки.
(2) Между самоносещите стени и колоните на скелета се предвижда фуга
(междина) не по-малка от 20 mm, която се запълва с нискоякостни материали
(като клас на якост на натиск на вароциментов разтвор М 1 N/mm2 и др.).
(3) По цялата дължина на самоносещите стени на нивата на етажните
конструкции се предвиждат земетръсни пояси, свързани със скелета на
сградата.
Ми чета особено алинея три.Нали това ти говоря.Или бъркаш колона с етажна плоча
batko ,уважаеми колега, ти четеш ,както чете дявола евангилието!*pardon*В алинея 3 земетръсните пояси се свързват със скелета на сградата, а не със самоносещата зидария ,защото още алинея първа изрично казва,че зидарията се свързва със скелета посредством еластични връзки . Скелета на сградата е съвкупност от греди и колони.
Трябва да правиш разлика между самоносеща зидария и носещ зид! Идеята за междината,запълнена с еластична връзка е да даде свобода на трептенията и усукването на скелета,без зида да оказва инерционен теглови натиск върху скелета и скелета да не оказва натиск върху самоносещите тухли! Земетръсния пояс може да бъде в самата етажна плоча или изпълнен като отделна греда под нея ,но във всички случаи се отделя с междина от самоносещия зид.Това е положението!
Точно така земетръсния пояс е в самата етажна плоча затова аз простия и кьорав лаик не го виждам.То и арматура не виждам и цимент в бетона не виждам и шайбите не виждам и изолацията и нея не виждам да е 8см. щото съм прост и кьорав.Те и двустайните са такива а не са гарсониери и спалните са по 15-16 квадрата ама аз кьоравия не ги виждам.Аз и контрол не виждам.Но ще дойде ден когато щастливите ипотекари ще ви изпочупят главите.Щото хем няма да имат жилища хем ще са платили по 250 000лева с лихвите.Като дойдат у вас с бухалките и пищовите ти вземи та им прочети наредба 2 и им обясни разликата между самоносеща зидария и носещ зид.За да нямаш неприятности много внимателно чети алинея три.Там много ясно е записано и няма никакви простотии за които говориш.
Re: 25000 евро за панел
27-10-2010 - 21:49:44
Quote
batko
Quote
фло
Quote
batko
Quote
фло
batko,чети тука!


Наредба №2 Чл. 71. (1) При скелетни сгради зидарията на самоносещите стени се
свързва със скелета на сградата посредством еластични връзки.
(2) Между самоносещите стени и колоните на скелета се предвижда фуга
(междина) не по-малка от 20 mm, която се запълва с нискоякостни материали
(като клас на якост на натиск на вароциментов разтвор М 1 N/mm2 и др.).
(3) По цялата дължина на самоносещите стени на нивата на етажните
конструкции се предвиждат земетръсни пояси, свързани със скелета на
сградата.
Ми чета особено алинея три.Нали това ти говоря.Или бъркаш колона с етажна плоча
batko ,уважаеми колега, ти четеш ,както чете дявола евангилието!*pardon*В алинея 3 земетръсните пояси се свързват със скелета на сградата, а не със самоносещата зидария ,защото още алинея първа изрично казва,че зидарията се свързва със скелета посредством еластични връзки . Скелета на сградата е съвкупност от греди и колони.
Трябва да правиш разлика между самоносеща зидария и носещ зид! Идеята за междината,запълнена с еластична връзка е да даде свобода на трептенията и усукването на скелета,без зида да оказва инерционен теглови натиск върху скелета и скелета да не оказва натиск върху самоносещите тухли! Земетръсния пояс може да бъде в самата етажна плоча или изпълнен като отделна греда под нея ,но във всички случаи се отделя с междина от самоносещия зид.Това е положението!
Точно така земетръсния пояс е в самата етажна плоча затова аз простия и кьорав лаик не го виждам.То и арматура не виждам и цимент в бетона не виждам и шайбите не виждам и изолацията и нея не виждам да е 8см. щото съм прост и кьорав.Те и двустайните са такива а не са гарсониери и спалните са по 15-16 квадрата ама аз кьоравия не ги виждам.Аз и контрол не виждам.Но ще дойде ден когато щастливите ипотекари ще ви изпочупят главите.Щото хем няма да имат жилища хем ще са платили по 250 000лева с лихвите.Като дойдат у вас с бухалките и пищовите ти вземи та им прочети наредба 2 и им обясни разликата между самоносеща зидария и носещ зид.За да нямаш неприятности много внимателно чети алинея три.Там много ясно е записано и няма никакви простотии за които говориш.

По-спокойно, колега, няма нужда от толкова нервозни изпълнения*yes*
Re: 25000 евро за панел
27-10-2010 - 21:55:58
Ивчо откъде ти хрумна че съм нервозен дори напротив много ми е весело.
Re: 25000 евро за панел
27-10-2010 - 22:09:30
*drink1*Е, колега batko поне опитах да ти обясня нещо от противоземетръсното строителство,което напълно нормално е да ти е встрани от интересите и това,което си видял някъде да не разбереш смисъла на направата му! Уверявам те ,че чета много внимателно не само алинея 3, ами цялата нормативна уредба в тази посока,защото освен,че чета и строя в момента!Бъди здрав!
Re: 25000 евро за панел
28-10-2010 - 10:37:06
avatar
с това земетръсното вече па се прекалява...
гледах няколко къщи около софия строени 80-90 години...
какво антиземетръсно те са готови и от вятъра да паднат, само едни стълбища ги крепят...
цялата къща на тухли и една плоча 10 см и втори етаж пак тухли нито една колона...
и това е масово.
предпочитам да съм в панелка отколкото в подобно къщенце...

цени от 25 000 има за сега само в ботунец и кремиковци...
но много скоро се надявам да има и на други места...
все пак преди година и половина една гарсониера под 40 000 не падаше - двустаен 60
сега доста са с епроменили нещатаsmiling smiley и п овсичко личи че няма да има скок на цените в скоро време - който не бърза да чака -който е на зор да се пазари и избира много.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: 25000 евро за панел
28-10-2010 - 11:59:23
Quote
Svetlio
Аз ви к'азах, че панелките ще станат обект на внимание, ама пусто, никой не вярва smiling smiley

Това ще е основният пазар за в бъдеще - панелките. Не казвам нито, че са лоши, нито че са убави - просто кризата ги избута на преден план. Новото и качественото умре (щото бай сривьо себестойността му е скъпа). Панеляка, със скромната си стойност (бай татовата) донякъде се вписва в сривската картинка...

Най си обичам лафа - каквото повикало - такова се обадило winking smiley

Наистина ще продължават да са си основен сегмент. Тъй като 80% от хората вземат заплати от 500-600 лева, то нормално е те да поселяват долните 80% от имотния сегменет, който се пада основно на панелките, като цените съответно е нормално да са около 250-300 евро на квадрат. Така един двустаен в Люлин ще бъде близо 32 - 38 000 лева, което е доста сериозна сума тези хора.
Re: 25000 евро за панел
29-10-2010 - 18:23:18
Кога това-до 2030-та ще стане ли...че нещо съм песимист...
Re: 25000 евро за панел
29-10-2010 - 18:35:46
То е ясно, че няма да стане. Още ли има наивници, вярващи в глупости?
Има наеми бре хора. Като нема продажби ще има наеми. Що пък трябва да си купуваш жилише - кой те кара?? Ако беше обезателно купуването на жилище, както и продаването му, то до сега вече неминуемо щяхте да ги видите тези 300Е. Някои неща просто не са задължителни, особено ако не устройват страните... а и все пак имаме много добра алтернатива, хем и е проповядано от западният модел smiling smiley А ние винаги сме били много яки по състезанията - копи-пейст :]
Re: 25000 евро за панел
29-10-2010 - 23:47:57
Quote
Kreditor
Къде си го пуснал това търсене...................в сайтовете за имоти ли.....Оттам ако черпиш информация и мислиш, че това са цените на които реално се продава си в заблуда колега.


Не са точно това цените, но няма и голяма разлика. И аз се наслушах на големите отстъпки по форумите- 15-20 %, но не видях нищо такова. Търсех си жилище от порядъка на 55 000 евро, и с мъка успях да сваля от 57 000, с три хилядарки. Иначе, ако действително има обява за двустаен до 25 000евро, или е в насипно състояние, или е на кофти място. Такава цена за мен означава едно-очаквай огромни неприятности.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход