Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мъртва хватка на пазара на НИ

Публикувано от greenbul 
bah
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 20:18:53
avatar
Quote
paio
Скъпи Хобо! Знам,че не си богат. Начина ти на мислене е на човек който е на заплата и не би рискувал , а имотите внушават спокойствие. Чувството за собственост допълва егото и повдига самочувствието.

Защо приемаш, че под наем живеят бедните? Голяма заблуда. Човек , който притежава работещ бизнес , инвестирал в машини и съоръжения носещи сериозен годишен доход може да си позволи да живее под наем, вервай ми! Каквато и да е кризата.

Пайо, в България на осем човека - седем са на заплати. Това не е порок.
Той е рискувал чрез закупуването на две жилища с кредит.
Аз нямам смелост да дърпам кредит (никога не съм теглил такова чудо).

Относно спокойствието, което ти дава бизнеса - това е измамно.
Пред очите ми фалираха много сериозни предприемачи. Гледката е ужасяваща.
Да загубиш за 400.000 евро бизнес е кофти. Единия ми казва: Да бях купил преди година 10 апартамента и сега щях да съм цар, ама аз не: бизнес, та бизнес.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-22 20:46 от bah.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 20:21:04
Quote
paio
Скъпи Хобо! Знам,че не си богат. Начина ти на мислене е на човек който е на заплата и не би рискувал , а имотите внушават спокойствие. Чувството за собственост допълва егото и повдига самочувствието. Много хора смятат ,че е продължение на оная им работа.Скъпата кола също.За това си има термин." Комплекси" е думата .Тия 500 лева наем след квартирант вандал стават 5000 за ремонт. Ако пък не плаща - гониш го и търсиш с месеци друг , по-читав. Риска на бизнеса! Защо приемаш, че под наем живеят бедните? Голяма заблуда. Човек , който притежава работещ бизнес , инвестирал в машини и съоръжения носещи сериозен годишен доход може да си позволи да живее под наем, вервай ми! Каквато и да е кризата. Относно Майбаха-на теб това ли ти е мечтата ? На лизинг е идеалния вариант . Един мой познат кара по тая схема.Първа вноска 79000е. Месечна xxxxx е. На три - четири месеца им дава малко и го търпят. Кой да го вземе след него? А отстрани изглежда внушително! Респект майна! По същата схема строи и в Младост 4. Леко, с пиниз.

Ами Paio всеки си има гледна точка. Аз изложих моята.
Майбах не ми е мечта, просто това беше метафора.
Кой разбрал, разбрал, кой не ... следващия път пак smiling smiley
Айде лека и доходна amigo mio
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 20:30:08
Quote
iNet_Hobo
по-добре да го удариш на харчлък и ходене по Планет и прочие
чалга истории ...

Хора пложението е трагично.

Ти си 3-4 човек, на който споменавам, къде обичам да ходя и той да ме обяви за чалгар, в последния месец.

Вземете излизайте малко, стига с тоя интернет.

Пари ли нямате, незнам вече.

Планет, който беше чалга, го няма от години. Аз ходя в този на ул. Оборище.

Разходете се малко из тази София поне.

Направо се излагате.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-22 20:38 от javcho.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 20:35:42
Quote
bah
Quote
paio
Скъпи Хобо! Знам,че не си богат. Начина ти на мислене е на човек който е на заплата и не би рискувал , а имотите внушават спокойствие. Чувството за собственост допълва егото и повдига самочувствието.

Защо приемаш, че под наем живеят бедните? Голяма заблуда. Човек , който притежава работещ бизнес , инвестирал в машини и съоръжения носещи сериозен годишен доход може да си позволи да живее под наем, вервай ми! Каквато и да е кризата.

Пайо, в България на осем човека - седем са на заплати. Това не е порок.
Той е рискувал чрез закупуването на две жилища с кредит.
Аз нямам смелост да дърпам кредит (никога не съм теглил такова чудо).

Относно спокойствието, което ти дава бизнеса - това е измамно.
Пред очите ми фалираха много сериозни предприемачи. Гледката е ужасяваща.
Да загубиш за 400.000 евро бизнес е кофти. Единия ми казва: Да бях купил преди година 10 апартамента и сега щях да съм цар, ама аз не бизнес, та бизнес.

Даааам ...
тук някъде е разковничето ...
защо ли евреите инвестират само в злато и недвижими имоти ... защо ли ... защо ли ...

А иначе без да влизам в полемика КАТЕГОРИЧНО не съм съгласен с Пайо, че богати хора живеят под наем ...
говоря за реално състоятелни хора, а не такива дето продават наркотици или ги трепят през ден ...

-------------------------

Богат човек под наем ... няма такова чудо --- дори офисите са им собствени, богатият човек априори
не акцептира мисълта да робува ... още по-малко на наемодатели ... Богатият човек иска да е собственик ...
това са азбучни истини

Имаш ли пари ... влагай ги в образование и недвижими имоти --- това е истината за мен ... не Я налагам, който
иска може да ги пилее за наеми, по барове, дискотеки и метреси ... или пък да ги държи на влог

-------------------------------

ПАРИТЕ СА СИ ВАШИ. МОЖЕ ВИЕ ДА РАБОТИТЕ ЗА ТЯХ, НО АКО СТЕ ПО-УМНИ ЩЕ НАПРАВИТЕ ТАКА
ЧЕ ТЕ ДА РАБОТЯТ ЗА ВАС!
(as simple as that)
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 20:41:47
Quote
javcho
Quote
iNet_Hobo
по-добре да го удариш на харчлък и ходене по Планет и прочие
чалга истории ...

Хора пложението е трагично.

Ти си 3-4 човек, на който споменавам, къде обичам да ходя и той да ме обяви за чалгар, в последния месец.

Вземете излизайте малко, стига с тоя интернет.

Пари ли нямате, незнам вече.

Еми javcho нямаме --- плащаме ипотеки.
Какво да правим *pardon*

Иначе тоя път наистина излизам ... мисля да скокна до Жасмин-а в Симеоново ... ако видиш едно Пунто Гранде червено

с лети джанти ... аз съм ... заповядай да се видим. Лека,smiling smiley
bah
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 20:54:14
avatar
Относно сигурността на бизнеса у нас, отново статията за ситуацията:

През ден фалира по една фирма във Варна.
Пазарът е силно дестабилизиран, което води до рязко увеличаване на фирмените фалити. 68 дела по несъстоятелност са образувани във Варненския окръжен съд (ВОС) само тази година, заяви за агенция "Черно море" Ванухи Аракелян, председател на ВОС. По нейните думи средно на 2 работни дни при тях постъпва по едно искане за обявяване в несъстоятелност - било от самия търговец или негови кредитори. Тази тенденция на бум на фалитите започна още миналата година, когато бе отчетено над 140% увеличение на фирмите в открита процедура по несъстоятелност. Общо 48 дела за фалити е имало през 2009 г. От тогава насам техният брой расте лавинообразно, каза Аракелян. По този показател Варна и София са водещите у нас, което се обяснява с голямото разрастване на фирми през 2006 - 2007 г. Обстановката е силно притеснителна, защото се получава нещо като параграф 22. Кризата, която тръгна от 2008 г., доведе до масови фалити, което, от своя страна, още повече задълбочава дестабилизацията на пазара, а оттам се разлюлява и базата на обществото, коментира председателят на ВОС. Анализът на делата показва, че затрудненията на търговците не са временни, а резултат от трайно, постепенно и необратимо декапитализиране на дружествата, придружено с тенденция към увеличаване на тяхната финансова задлъжнялост, подчерта Ванухи Аракелян. Фирмите твърдят, че изпитват дефицит на оборотни средства, което им пречи да обслужват падежите по поетите задължения към банки и други финансови институции. Последващото ново рефинансиране отново със заемни средства води до още по- голямо задълбочаване на кредитната задлъжнялост, която накрая стига до обявяване на фалит.
CR
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 21:16:38
Quote
javcho
Quote
iNet_Hobo
по-добре да го удариш на харчлък и ходене по Планет и прочие
чалга истории ...

Хора пложението е трагично.

Ти си 3-4 човек, на който споменавам, къде обичам да ходя и той да ме обяви за чалгар, в последния месец.

Вземете излизайте малко, стига с тоя интернет.

Пари ли нямате, незнам вече.

Планет, който беше чалга, го няма от години. Аз ходя в този на ул. Оборище.

Разходете се малко из тази София поне.

Направо се излагате.

все същата селяния.

гордееш се, да?!

п.с. а из софия с карта ли се разхождаш?!
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 21:41:34
Quote
CR
все същата селяния.

гордееш се, да?!

п.с. а из софия с карта ли се разхождаш?!

Дай пример, къде е по-хубаво.

Много ми е интересно.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
23-10-2010 - 12:30:34
Quote
bah
Quote
paio
Скъпи Хобо! Знам,че не си богат. Начина ти на мислене е на човек който е на заплата и не би рискувал , а имотите внушават спокойствие. Чувството за собственост допълва егото и повдига самочувствието.

Защо приемаш, че под наем живеят бедните? Голяма заблуда. Човек , който притежава работещ бизнес , инвестирал в машини и съоръжения носещи сериозен годишен доход може да си позволи да живее под наем, вервай ми! Каквато и да е кризата.

Пайо, в България на осем човека - седем са на заплати. Това не е порок.
Той е рискувал чрез закупуването на две жилища с кредит.
Аз нямам смелост да дърпам кредит (никога не съм теглил такова чудо).

Относно спокойствието, което ти дава бизнеса - това е измамно.
Пред очите ми фалираха много сериозни предприемачи. Гледката е ужасяваща.
Да загубиш за 400.000 евро бизнес е кофти. Единия ми казва: Да бях купил преди година 10 апартамента и сега щях да съм цар, ама аз не: бизнес, та бизнес.
Щом 7 от 8 са на заплата, значи около 90% са застрашени. Битието им зависи от работодател с неясна според теб съдба. Най-вероятно фалит. Моят съвет е да ходят редовно на черква да палят свещи за икономическото здраве на шефа си. За приятеля ти , дето съжалява че не бил купил апартаменти 2009 за да си запази парите , много странна мисъл за човек от бизнеса! Повечето съжаляват , че са купили 2009 ,защото към днешна дата са загубили около 40% от парите си.А до март 2011 колко още, един бог знае и освен него Додо и Тинки Уинки може би! В момента фирмата България има 6300000 души администрация ( помощи,пенсии , армия, полиция и т.н.) и около 500000произвеждащи нещо си и то не особено ефективно и конкурентно. Дайте мнение такава фирма може ли да просъществува по този модел. Аз в моята фирма не мога да си позволя подобен лукс!
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
23-10-2010 - 13:55:50
Сам човек съм с 3200 лева чист доказан доход на медец + още до 1000 лева допълнителен чист доход на месец.
Живея в мезонет 120 квадрата до Американското посолство за 400 лева на месец. Купих си парцел на Панчарево и си строя къща там.
Парцела 1 декар ми излезе 16 000 евро, къща на 2 етажа по 150 квадрата на етаж по груби сметки ще излезе по 250 евро на квадрат -
всичко със скъпи материали, до ключ - без мебелите само. Да ги сложим 100 000 евро излиза къща 300 квадрата + към 1 декар двор.
Та ... какъв ми е келепира да си купя мезонетче или апартаментче за същите пари ? Ми никакъв. smiling smiley
Първият етаж на къщата е готов, другата година и втория ще оправя. На 25 години съм.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход