Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мъртва хватка на пазара на НИ

Публикувано от greenbul 
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 15:26:27
Quote
alex_dilan
Собствен пресен опит : София, 2010г. Една служебна квартира 125кв.м. на Сливница и Опълченска. - 300 евро наем.Остатък от 2009г. началото. Полуобзаведена - тип посткомунистически кич, около 94та година, от както е кооперацията. С моите неща(мебели, техника и др.) бива, като за служебна.
Имам къща от известно време. Реших да я стегна и ползвам за нуждите на фирмата. Казвах си: Криза е. Промоции, майстори за "без пари"... евтини материали..... ще я направя "кукла" !
Обаче !... Понеже си е МОЕ! Кухнята от гранит, черен, истински.... и т.н..... и 5 бона до тук, без уредите.... понеже си е мое...........
Спалнята 2 бона без матрака, на промоция .... Понеже си е мое..... Вратите... по 300 лева вътрешните, нищо , че в Баумакс ги има по 100.... и тъй , поеже си е мое..... досега 20 бона, а съм на половина готов, и то къщата си беше "пушка", само малко "ретро"......
Като почна на пролет двора, ще ми излезе "през гъза".... и това е само за служебно ползване ! Ако трябва жена ми да я сложа в схемата, става.."СКЪПО" .....
Това е разликата между квартира и собственост.... Но жените не признават квартира, за тях ти си мухльо, ако не им осигуриш сигурност .
Но те жените са тъпи, все пак :-))
==============
================
================
Жените батка НЕ са тъпи, но виж за теб имам съмнения ...

п.п мъж съм *ok*
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 16:00:56
Quote
iNet_Hobo

п.п мъж съм *ok*

Ама мислиш като жена.

Смени ника на Homo и си готов.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 16:00:58
iNet Hobo,
от такива Икономически "експерти" сме на този хал. цени в небето - и ипотекарите с к... отзад.
Набутай се ти с ипотека от 100к - дето само лихвата ти е 700-800 евра месечно (БЕЗ ДА ПЛАЩАШ ГРАМ ГЛАВНИЦА), като може да си го вземеш под наем за 300 евра. И НЯМАШ ВОДЕНИЧЕН КАМЪК НА ШИЯТА при това 20-30години ...
Никой не те спира да си сложиш сам въжето на шията, ама не карай и другите да правят това.
Набутал си се, яж си гайлето - не си мисли че като набуташ и някои други ще ти е по леко
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 16:06:15
avatar
Quote
iNet_Hobo
Quote
peterpan111
Quote
CR

п.с. с 3000 лева общ доказан доход двама човека с две деца могат да изтеглят спокойно 70, 80 до 100 евра кредит. хайде пък да видим дали няма да си намерят имот по мярка.

Не е най-важното да ти отпуснат голям кредит. По-важно е да можеш да го изплащаш, без да си влошиш качеството на живот!!!

Аз избирам варианта който ми е по-евтин. А за момента ми е по-евтино на квартира. Ако изтегля кредит с жената ще трябва да харчим 7-800 лева месечно по-малко. Че защо да го правим. Цените на имотите може и да не падат, но наемите не са високи. Който има интерес - нека стиска празни имоти, нека плаща данъци. Само да не се окаже, че с години е мизерствал, в очакване да забогатее от имота си.


Съжалявам, но аз лично по-голяма простотия от това да живееш под наем не знам!
Съжалявам, защото не искам да засегна никого.
Съжалявам и защото знам, че не всеки има пари.
Съжалявам и затова, че тези, които го пишат изглежда, че се хвалят с това --- щели да има повече extra means за харчове.
Що за глупост в днешното несигурно време --- ти да нямаш минимума - т.е покрив над главата.
Ясно ми е, че не всеки има пари, за да купи дом или да тегли кредит, ама пък чак да се гордее с това, че живее под наем -- wtf?!?!
Не на последно място Съжалявам и за това, че не видях горния постинг по-рано!

Ами ако по цял ден седиш в къщи и се напиваш с последните си 10 лв. няма как да разбереш хората, дето рядко се застояват през почивните дни в Сф ....!!

Спа хотели има БОЛ, Гръцки острови, Австрйските алпи са ти на 60Е и 2 часа със самолет.

На кой му се кисне във вмирисана дупка по цял ден, пък била тя и с "лунички" (понятието за люлински лукс)
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 16:10:27
Quote
iNet_Hobo
...
Съжалявам, но аз лично по-голяма простотия от това да живееш под наем не знам!
Съжалявам, защото не искам да засегна никого.
Съжалявам и защото знам, че не всеки има пари.
Съжалявам и затова, че тези, които го пишат изглежда, че се хвалят с това --- щели да има повече extra means за харчове.
Що за глупост в днешното несигурно време --- ти да нямаш минимума - т.е покрив над главата.
Ясно ми е, че не всеки има пари, за да купи дом или да тегли кредит, ама пък чак да се гордее с това, че живее под наем -- wtf?!?!
Не на последно място Съжалявам и за това, че не видях горния постинг по-рано!

Има наем и наем. Наем стая за 100лв/месец с хазяи, наем 1000Е/месец.
Дилемата пред семейство с 5000лв месечен доход с дете, не е дали да живее под наем или да тегли заем.
Дилемата е дали срещу 1000Е/месец да изплащат 2-стаен в лош квартал, който нито сега, нито след като го изплатят ще им върши работа, или срещу 600-800Е месец да живеят в 4-стайна квартира в доста по-добър квартал. Ясно е, че най-добре е собствена къща в Монако, но за семейство с бюджет 1000-1500Е/месец, хубава голяма квартира е по-добър вариант от малък "собствен" апартамент. Собствен е условно казано, защото той пак ще е притежание на банката дълги години. Освен това при лошо стечение на обстоятелствата е много по-лесно да смениш квартирата с 2 пъти по-евтина, отколкото да успееш да убедиш банката да не ти взима ипотекирания имот.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 16:22:02
Ама bota156 ... не съм се набутал и не искам да набутвам никого за нищо ...
говоря от собствен опит
09.2004 купих с ипот. кредит от ОББ на етап изкоп двустаен - 58 м2 срещу Кауфланд в Младост 3 на цена 350 е/м2.
Когато завършиха строежа през 2006 г. апартаментите вече се търгуваха по 1000 е/м2, горе-долу толкова са и сега ...
През 2008 г. погасих предсрочно ипотеката и
11.2008 г. купих пак на етап изкоп двустаен 62,2 м2 в Младост 1 с ипот. кредит от Уникредит Булбанк ...
тук малко може и да се минах ... щото 3 дни по-късно почна кризата и цените паднаха. Но нищо няма драма ...
щото сега са 100 евро по-малко на м2, т.е 6000 евро съм назад ... т.е няма проблем ... съмтаймс люн, съмтаймс уин smiling smiley))
Каква е равносметката:
10.2010 г. новият ми апартамент е вече с Акт 15 (т.е кооперацията като цяло), май-юни 2011 почвам
да го обзавеждам. Относно кредита ... погасил съм го на 80% към днешна дата и края на 2011 ще
го погася изцяло ... пак предсрочно.
Онзи в Младост 3 го давам под наем и всеки месец си взимам 500 кинта от 'умни' наематели-донори,
решили да живеят под наем щото така било по-добре,
които обаче много ми помагат да си плащам всеки месец ипотеката новия в Младост 1.
Пропуснах отделно от тези двата имам и двустаен - 68 м2 панел пак в Младост 1, в който живея с жена ми
и детето, къща във вилната зона на Панчарево с 2 дка двор и още една собствена къща - селски имот (гредоред) за събота
и неделя на 70 км от София с голямо лозе, овощки и барбекю за цър-пър.
Карам нов - 2010 г. Фиат Гранде Пунто ... чувствам се добре, разбира се имам подкрепата и на
родителите си ... все пак съм само на 31 ...

Епилог:
---------------------------------------

ИЗБЕРЕТЕ САМИ НАЕМАТЕЛ ИЛИ СОБСТВЕНИК-РЕНТИЕР.
ИЗБОРЪТ Е ВАШ, А РЕШЕНИЕТО ВЪВ РЪЦЕТЕ ВИ.
ЖЕЛАЯ ВИ ВСИЧКО НАЙ-ДОБРО И ...
МИСЛЕТЕ ЗА ДЕЦАТА СИ ... ТЕ СЕ НУЖДАЯТ ОТ ВАС И ОТ ВАШАТА ПОДКРЕПА!
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 16:42:50
Quote
iNet_Hobo
Ама bota156 ... не съм се набутал и не искам да набутвам никого за нищо ...
говоря от собствен опит
09.2004 купих с ипот. кредит от ОББ на етап изкоп двустаен - 58 м2 срещу Кауфланд в Младост 3 на цена 350 е/м2.
Когато завършиха строежа през 2006 г. апартаментите вече се търгуваха по 1000 е/м2, горе-долу толкова са и сега ...
През 2008 г. погасих предсрочно ипотеката и
11.2008 г. купих пак на етап изкоп двустаен 62,2 м2 в Младост 1 с ипот. кредит от Уникредит Булбанк ...
тук малко може и да се минах ... щото 3 дни по-късно почна кризата и цените паднаха. Но нищо няма драма ...
щото сега са 100 евро по-малко на м2, т.е 6000 евро съм назад ... т.е няма проблем ... съмтаймс люн, съмтаймс уин smiling smiley))
Каква е равносметката:
10.2010 г. новият ми апартамент е вече с Акт 15 (т.е кооперацията като цяло), май-юни 2011 почвам
да го обзавеждам. Относно кредита ... погасил съм го на 80% към днешна дата и края на 2011 ще
го погася изцяло ... пак предсрочно.
Онзи в Младост 3 го давам под наем и всеки месец си взимам 500 кинта от 'умни' наематели-донори,
решили да живеят под наем щото така било по-добре,
които обаче много ми помагат да си плащам всеки месец ипотеката новия в Младост 1.
Пропуснах отделно от тези двата имам и двустаен - 68 м2 панел пак в Младост 1, в който живея с жена ми
и детето, къща във вилната зона на Панчарево с 2 дка двор и още една собствена къща - селски имот (гредоред) за събота
и неделя на 70 км от София с голямо лозе, овощки и барбекю за цър-пър.
Карам нов - 2010 г. Фиат Гранде Пунто ... чувствам се добре, разбира се имам подкрепата и на
родителите си ... все пак съм само на 31 ...

Епилог:
---------------------------------------

ИЗБЕРЕТЕ САМИ НАЕМАТЕЛ ИЛИ СОБСТВЕНИК-РЕНТИЕР.
ИЗБОРЪТ Е ВАШ, А РЕШЕНИЕТО ВЪВ РЪЦЕТЕ ВИ.
ЖЕЛАЯ ВИ ВСИЧКО НАЙ-ДОБРО И ...
МИСЛЕТЕ ЗА ДЕЦАТА СИ ... ТЕ СЕ НУЖДАЯТ ОТ ВАС И ОТ ВАШАТА ПОДКРЕПА!

На гости във форума е Доналд Трумп. eye popping smiley
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 16:51:27
По-скоро МъДОФ чати от "Алкатраз" .
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 16:56:35
Quote
javcho
Quote
iNet_Hobo
Ама bota156 ... не съм се набутал и не искам да набутвам никого за нищо ...
говоря от собствен опит
09.2004 купих с ипот. кредит от ОББ на етап изкоп двустаен - 58 м2 срещу Кауфланд в Младост 3 на цена 350 е/м2.
Когато завършиха строежа през 2006 г. апартаментите вече се търгуваха по 1000 е/м2, горе-долу толкова са и сега ...
През 2008 г. погасих предсрочно ипотеката и
11.2008 г. купих пак на етап изкоп двустаен 62,2 м2 в Младост 1 с ипот. кредит от Уникредит Булбанк ...
тук малко може и да се минах ... щото 3 дни по-късно почна кризата и цените паднаха. Но нищо няма драма ...
щото сега са 100 евро по-малко на м2, т.е 6000 евро съм назад ... т.е няма проблем ... съмтаймс люн, съмтаймс уин smiling smiley))
Каква е равносметката:
10.2010 г. новият ми апартамент е вече с Акт 15 (т.е кооперацията като цяло), май-юни 2011 почвам
да го обзавеждам. Относно кредита ... погасил съм го на 80% към днешна дата и края на 2011 ще
го погася изцяло ... пак предсрочно.
Онзи в Младост 3 го давам под наем и всеки месец си взимам 500 кинта от 'умни' наематели-донори,
решили да живеят под наем щото така било по-добре,
които обаче много ми помагат да си плащам всеки месец ипотеката новия в Младост 1.
Пропуснах отделно от тези двата имам и двустаен - 68 м2 панел пак в Младост 1, в който живея с жена ми
и детето, къща във вилната зона на Панчарево с 2 дка двор и още една собствена къща - селски имот (гредоред) за събота
и неделя на 70 км от София с голямо лозе, овощки и барбекю за цър-пър.
Карам нов - 2010 г. Фиат Гранде Пунто ... чувствам се добре, разбира се имам подкрепата и на
родителите си ... все пак съм само на 31 ...

Епилог:
---------------------------------------

ИЗБЕРЕТЕ САМИ НАЕМАТЕЛ ИЛИ СОБСТВЕНИК-РЕНТИЕР.
ИЗБОРЪТ Е ВАШ, А РЕШЕНИЕТО ВЪВ РЪЦЕТЕ ВИ.
ЖЕЛАЯ ВИ ВСИЧКО НАЙ-ДОБРО И ...
МИСЛЕТЕ ЗА ДЕЦАТА СИ ... ТЕ СЕ НУЖДАЯТ ОТ ВАС И ОТ ВАШАТА ПОДКРЕПА!

На гости във форума е Доналд Трумп. eye popping smiley

Защо пък Тръмп. Супер си е момчето, направо го заби на мързеливите сривльовци. Седнал някой да ми говори за СПА, Гърция и прочие дребни радости, и не ги говори за пръв път. Никога не можах да разбера какво пречи да имаш жилище и пак да ходиш до цървулския Тасос да речем или да се плицикаш по дупките във Велинград и Сандански. Защото сривльо там ще отиде, няма да даде 10000 за семейна Нова година в Кения, я. Нали пичове, не сте били в Кения.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 17:12:43
Quote
Imotko

Защо пък Тръмп. Супер си е момчето, направо го заби на мързеливите сривльовци.

Така си мислиш само ти, той и група руски учени.

Точно обратното постигна.

На мен най-яко ми го заби с това, че живее в 2 стаен панел в Младост, селскя имот на 70 км от София и новия ФИАТ.

Ще умра от яд и злоба и ще си отменя резервацията за Планет довечера, за да тъжа сам вкъщи.

И си прав, ще взема да послушам един толкова успял човек и ще направя каквото ме съветва.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-10-22 17:23 от javcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход