Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мъртва хватка на пазара на НИ

Публикувано от greenbul 
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 20:58:08
Quote
Imotko
Това за среща няма да го бъде никога вече. Едното е в лева по статистика, не отчита грам сива икономика или други доходи, извън заплата, които доходи обаче са доста като видове и като размер. Другото /цените/ отчита средно аритметично на не знам си кои квартали.
Знам обаче, че цените на ново тухлено жилище в добър софийски квартал няма как да паднат до 350 евро/кв.м.
Като няма да паднат на новото, няма да паднат и на старото, така че си оставате на мечти и графики.
Ако все пак паднат, аз ще си купя 10 апартамента още на 400 евро, и за вас сривльовците пак няма да има.winking smiley

Аааааа не може така, тук и други желаещи има, ако трябва и списъци ще правим и ще се редим по нощите:] И да не се пререждате ей, че кат гледам сривлювците ще са най-нахалните май....
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 21:28:28
Те няма да искат да плащат комисиони и пак ще ги изпреварим. Или беше брокерите да плащат комисиони на купувачите ли, купувачите на брокерите ли, нещо се обърках...
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 21:48:04
Quote
Imotko
...
Ако все пак паднат, аз ще си купя 10 апартамента още на 400 евро, и за вас сривльовците пак няма да има.winking smiley

Написаното е показателно. Уж си ъпър и оптимист за НИ-пазара пък повече от 400Е/м2 не даваш.

"Сривльовците" писаха, че биха купили на 500-700Е/м2 - очакванията им за пресечната точка на пазара.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-21 22:14 от айрян.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 22:10:59
Quote
CR
Quote
айрян
Quote
CR
Quote
айрян
Quote
CR
...
2000 лева да ти остават от 5-те на месец, не 3, по 12, тва са 12 000 евро на година или кредит от 70 000 евро се гаси за 5 години с редовните вноски. не за 15...


12000Е/г * 5 години = 60000Е < 70000Е

Бива те в елементарните сметки.

Пробвай с кредитния калкулатор на сайта - 70000Е за 5 години са 1470Е на месец. По 1000Е/месец са 9 години.

на краставичар краставици ще продаваме, ам?

предсрочното погасяване си е предсрочно погасяване. не те лишава от погасяване на редовната месечна вноска.

5*12 + редовните главници за 5-те години = 70

айде обратно във вечновтори клас winking smiley


Нищо не си написал.
Ако изплатиш 70к кредит за 5 години с месечна вноска от 1000Е си финансов гений.

а ти нищо не си разбрал. т.е. определено не си финансов гений.

айде, че съм в настроение да просвещашам илитерати, да зема да ви пооткрехна:

1. вземаш 70 хилки за 20 години примерно. вноска около 600 евра. примерно.

накрая на година първа гасиш предсрочно 12 к евра (спесетени)

2, обаче влизаш в година 2 с дълг = 70 к - 12 к предсрочно погасени - 1,4 к от вноски = 56,6 к

3. смъкваш срока до 155 месеца, като запазваш вноска 600 евра

плащаш вноските още една година.

2.1. гасиш 12 к евра

2.2 дълга в края на втората година е 56,6 к - 12 к - 2,4 к от вноски = 50,2 к

2.3. смъкваш срока на 126 месеца, запазваш вноска 600 евра

и т.н. и т.н.

в края на петата година, поради периодичното намаляване на срока тези екстра 10 к главница си ги погасил от редовни месечни вноски.


п.с. чешете ги тия тикви от време на време, иначе мозъчната кора закърнява.

Голяма схема си измислил, няма що. Финансов гений си.
Плащащ 5 години по 600Е/месец + още 12000Е годишно за погасяване, т.е. общо 1600Е/месец. Още в първия пост писах, че кредитния калкулатор на сайта ти предлага същата сума за същия срок, но за 1470Е/месец - СРЕДНА банкова оферта, ( 1419Е минимална ). Ти въртя, сука, домонстрира познание на материята, и... 1600Е/месец.
За краставичар на Женския пазар може и да ставаш, но за кредитен консултант не бих ти се доверил.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-10-21 22:23 от айрян.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
21-10-2010 - 23:43:27
Пресечната точка на пазара? Който я знае, ще стане милионер, ако вече не е, де.
Казвам 400 евро, щото хората искат сегашните цени в левове, та 800 евро сегашни цени са 800 лева, т.е. 400 евро.
500, 700 ще видим дали ще ги има и най-вече къде, в Люлин ли, в Надежда ли, или в Триъгълника /др.Иванов, как върви строежа и продажбите/.
Сега по принцип има изгодни сделки, но са малко, трудно се намират.
Знам за Лозенец-Южен парк за 750, Драгалевци апартамент за 600, за Борово апартамент за 750, ама знам и за Манастирки ливади 800. Все реални сделки, дето се вика, от вчера.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 12:03:03
Quote
Imotko
Пресечната точка на пазара? Който я знае, ще стане милионер, ако вече не е, де.
Казвам 400 евро, щото хората искат сегашните цени в левове, та 800 евро сегашни цени са 800 лева, т.е. 400 евро.
500, 700 ще видим дали ще ги има и най-вече къде, в Люлин ли, в Надежда ли, или в Триъгълника /др.Иванов, как върви строежа и продажбите/.
Сега по принцип има изгодни сделки, но са малко, трудно се намират.
Знам за Лозенец-Южен парк за 750, Драгалевци апартамент за 600, за Борово апартамент за 750, ама знам и за Манастирки ливади 800. Все реални сделки, дето се вика, от вчера.

Като ти слушам приказките, едно мило ми става. Тези цени биха били чудесни, ако човек може да си подаде наличните имоти. Ама ако трябва да намали двойно цените на това което подава, ще иска и този от който купува да намали двойно.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 12:22:41
Аз пък знам за панелна гарсониера за ремонт в Младост 2 на 800 . От началото на месеца.

Средна цена на имотите в извадката: 35691 euro
Средна цена на кв.м: 766 euro.

Това за всички панелни гарсониери в Младост. Имайте предвид, че в 90% от случаите се слагат от 2 до10 кв.м. в обявите над квадратурата в документа за собственост.
Миналата година цените бяха същите.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-10-22 12:29 от dragula.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 14:56:08
avatar
Quote
drakkar
Quote
Imotko
На вас двамата може и в лева да ви устройва, някой може и в рубли да иска, въпросът е пазара какво ще реши.
Все ми се струва, че няма да ви огрее по 800 лева за кв.м. в Борово при себестойност на новото 550 евро /1100 лева/.

И какво като себестойността е 550 евро ? Какво значение има тя за цената ? Ти да не си завършил ВИИ "Карл Маркс" по време на соца ?
Ако е така - една задача: Каква трябва да е цената на 40 годишен панел строен от трудоваци, 70 кв.м. чисто, без виртуални ОЧ, купен за 8 000 лв и изплатен със заем към ДСК за 20 години и лихва 1,5 % ?

Имотко, затрудни ли те задачката ?!
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 15:07:08
Quote
peterpan111
Quote
CR

п.с. с 3000 лева общ доказан доход двама човека с две деца могат да изтеглят спокойно 70, 80 до 100 евра кредит. хайде пък да видим дали няма да си намерят имот по мярка.

Не е най-важното да ти отпуснат голям кредит. По-важно е да можеш да го изплащаш, без да си влошиш качеството на живот!!!

Аз избирам варианта който ми е по-евтин. А за момента ми е по-евтино на квартира. Ако изтегля кредит с жената ще трябва да харчим 7-800 лева месечно по-малко. Че защо да го правим. Цените на имотите може и да не падат, но наемите не са високи. Който има интерес - нека стиска празни имоти, нека плаща данъци. Само да не се окаже, че с години е мизерствал, в очакване да забогатее от имота си.


Съжалявам, но аз лично по-голяма простотия от това да живееш под наем не знам!
Съжалявам, защото не искам да засегна никого.
Съжалявам и защото знам, че не всеки има пари.
Съжалявам и затова, че тези, които го пишат изглежда, че се хвалят с това --- щели да има повече extra means за харчове.
Що за глупост в днешното несигурно време --- ти да нямаш минимума - т.е покрив над главата.
Ясно ми е, че не всеки има пари, за да купи дом или да тегли кредит, ама пък чак да се гордее с това, че живее под наем -- wtf?!?!
Не на последно място Съжалявам и за това, че не видях горния постинг по-рано!
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
22-10-2010 - 15:15:39
Quote
ASSETION
Quote
greenbul

Нормалната цена на апартамента, който пишеш е 60 000 лева. Тогава съм сигурен, че сериозно ще се замислиш дали пък да не го купите. До тогава пазарът ще е мъртва хватка.

Да - за мен нормалната цена е точно толкова колкото казваш ти.
Колкото и Атеистично ще прозвучи на господа ъперите...
Бих дал и 80 макар че няма да ми е приятно, но 100 просто ми е грехота да дам!
Това ми е като да ми искат за 20 годишен опел 10 000 лева.
Предпочитам да пътувам с трамвая отколкото да го купя.

Ама човече ти така или иначе ще ги дадеш тези 100 бона.
Не разбираш ли ... това ти е наема за 16 години. Ама след 16 години
няма да си придобил имущество и ще се окаже, че си профукал
100 бона на вятъра.
Вземи се вразуми, моля те и тегли кредит ... поне ще придобиеш нещо за
теб и ще осигуриш децата си ... абе к'ви хора сте ... да не сте от Люлин?
Щото иначе нямам обяснение *huh*... no offence
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход