Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мъртва хватка на пазара на НИ

Публикувано от greenbul 
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 09:51:17
Виждам много добре боравиш с чуждите пари smiling smiley

Аз сметката съм си я направил, не ми трябват хинтове. В моята сметка влизат влизат и хипотези като непредвидени разходи, временно оставане без работа, възможност за погасяване на вноските с по-ниската заплата на жена ми и т.н



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-18 09:56 от Тинки Уинки.
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 10:02:35
Quote
bah
Тинки, с тези доходи, ако досега си спестил някой лев и не предприемеш действие за закупуване на жилище, ще сгрешиш. Един кредит 25-30.000 евро, не би бил проблем за хора с такива доходи.

100% съгласен и за момента и за размера на кредита smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 10:07:57
Quote
CR
той няма тези доходи.
ако ги имаше нямаше да е тук в този форум сега, да хлипа колко са скъпи имоти и колко са лоши банките. smiling smiley

човек с такива доходи няма подобни проблеми.
Прав си че по форумите всеки може да пише каквото си иска за доходите си smiling smiley

Quote
CR
човек с такива доходи, ако няма достатъчно кеш, отива в банката и казва: вижте ся, пичуви, аз съм ценен клиент, където и да вляза, ще се заоблизват. тъй че, дайте ми оферта: нуличка за предсрочно, отстъпка в 0,5 надолу в лихвата, без такси за застраховки /ще си ги плащам сам/ и т.н.
И тука си прав.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 10:15:41
Quote
CR
Quote
alex_dilan
На 100000 евро кредит, лихвата му е поне 1000 евро на месец. Ако семейство има 3000 лева доход и деца, как ще живее ? А и освен лихва, се плаща и част от главницата все пак !

ех тия краставици ... ех тая елементарна аритметика ...

0,084/12*100000=700 евро. сложи ги за 30 години и имаш вноска с включена главница 760 евро или при net income = 3000, то dti = 50%

И така да е , пак остават 1500лева за двама възрастни и дете. ... На мен не ми стигат за хубава храна.
А ГПР от 8.4% не ми се вярва да се намери реално..... Виж рекламите са друго нещо, то и пениса 30см го обещават :-))
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 10:18:01
Quote
Тинки Уинки
Quote
bah
Тинки, с тези доходи, ако досега си спестил някой лев и не предприемеш действие за закупуване на жилище, ще сгрешиш. Един кредит 25-30.000 евро, не би бил проблем за хора с такива доходи.

100% съгласен и за момента и за размера на кредита smiling smiley

Я стига бе. Тук никой не говори да даде всичките си спестявания за апартамент. Ако останеш без спестявания, какво правиш, ако останеш без работа, а ако ти се наложи да ползваш медицинка помощ? И какво пак ли е момента за апартамента?

Така и така дефицитът от апартаменти вече е запълнен. Този който има склонност към заробване, отдавна вече се е набълбукал, а тези които ценят живота и труда си няма да се набълбукат ако ще и 1000 аргумента да им дадете, Резултатът - мъртва хватка.Моето твърдение е че 90% от продавачите биха свалили цените, ако другите ги свалят. В момента повечето хора продават за да купят друго жилище, но не могат да смъкнат цените защото насрещният продавач не го прави. Резултатът е спад на цените, който обаче е твърде бавен. Всеки прави отстъпчици, но с много малки крачки и пазарът боксува.
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 10:28:30
Quote
greenbul
Я стига бе. Тук никой не говори да даде всичките си спестявания за апартамент. Ако останеш без спестявания, какво правиш, ако останеш без работа, а ако ти се наложи да ползваш медицинка помощ? И какво пак ли е момента за апартамента?

Естествено, че не става въпрос да си дадеш всичките спестявания за апартамент.
Лично аз смятам, че човек трябва така да си направи сметката и такъв заем да вземе, че след като свърши всичките разправии по прехвърляния, ремонти и т.н. да му останат едни 5-6000 евро настрана за спешни случаи. Също смятам, че за покупка не трябва да се ползват заеми от близки и роднини - тези евентуални пари също трябва да са в "резервен" фонд.

Накрая пак ще цитирам Хампарцумян: човек купува купува когато има нужда и възможности.
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 10:30:47
Абе човек като прехвърли 40-те по друг начин почва да мисли.
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 10:36:12
greenbul, тука бъркаш.
Кредити има. Въпроса е, че изискванията за отпускането им се промениха. Вече банката така да се каже се грижи да те отрезви. Един вид не се отпускат кредити на кило, а само ако докажеш, че не ти трябва smiling smiley Да парадоксално звучи, ама ако идеш в банка и покажеш доходи, с които за 4-5 години може да събереш пари за апартамент, банката на драго сърце ще ти отпусне 15 годишен заем.
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 10:45:35
Дай да си говорим за нормални срокове 10-15 години, а не за 30.
И да ти кажа мен лично ме съмнява банка да отпусне на 4 членно семейство с 3000 лева доход заем за 100000 лева.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 10:54:07
Quote
Тинки Уинки
Дай да си говорим за нормални срокове 10-15 години, а не за 30.
И да ти кажа мен лично ме съмнява банка да отпусне на 4 членно семейство с 3000 лева доход заем за 100000 лева.

И аз призовавам да си говорим за нормални срокове 2-3-4-(5 с много уговорки!!!!) години маааааксимум! Заем 10-15 години ще коментирам, когато генното инженерство ми гарантира продължителност на живота от 180-200 години. До тогава предалгам да се придържаме към разумното. Дори най-плановата от всички планови икономики не се изхвърляше да прави планове за повече от петилетка. Така че 5 години да, ама с идеята, че ще вземем петилетката за 2 или 3 години. Какво значи да планираш 3000 лева доход при условие, че човек на 3-4 години си сменя работата, а държавата на всеки 10 години преживява по една национална катастрофа, недейте така, моля ви!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход