Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мъртва хватка на пазара на НИ

Публикувано от greenbul 
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
17-10-2010 - 21:26:22
Quote
айрян
Quote
bah
Понеже пазара е в мъртва хватка, то предлагам всички да си забият кеша в банки и след 7 - 8 години да очакват да купят по два апартамента. Продавачите пък да спрат да рекламират продажбата на имотите си, за да не си хабят парите за реклама. Пак ще се срещнем след 7 години и животът, ще тръгне с пълна сила. Кризата, ще е в историята.
Хей живот, здравей, здравей ............. както пееше Христо Кидиков от Веф-а навремето.

Даваш ли гаранция, че след 7-8 години банките с парите в тях ще ги има?

Давам гаранция, че след 7-8 години ще има банки с пари в тях!!
bah
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
17-10-2010 - 22:13:37
avatar
Quote
PER0
Quote
айрян
Даваш ли гаранция, че след 7-8 години банките с парите в тях ще ги има?

Давам гаранция, че след 7-8 години ще има банки с пари в тях!!

Ако става въпрос за пари в банките, то и сега те пращят от спящи пари.
Гъчени са с пачки, ама трудно дават.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
17-10-2010 - 22:18:04
avatar
Quote
bah
или пачките ти са виртуални или блъфираш за квартирата.
Виждал съм 50-годишни семейни с деца на квартира - не го пожелавам на никого.

Аз деца нямам, нямам и желание да имам в близките поне пет години.
За пачките... да оставим моите пари настрана и да приемем че ги нямам, а само се правя на оборотен.
Вземи жената. Ми тя има спестени пари за последните три години. достатъчно са да си купи една гарсониерка в Люлин сама
Ама няма желание да си даде парите за някаква дупка в Люлин и живее с мен на квартира. Плащам 450 лева на месец квартира - не ги усещам че ги давам. Апартамента в който съм на квартира струва в момента точно 100 000 лева. Двустаен, широк по голям е от четиристаен ново строителство.. ЕПК от 2004 година е май. Кухнята е колкото хола на един ново строителство. Та отплеснах се
същия на друг етаж струва точно 100 000 лева с ремонта 120 000 лева?
Е кажи ми защо да ги дам тия пари ? Това са 120 000 лева разбираш ли тази сума какво значи ? 120 000! защо да ги дам за двустаен апартамент. Ако някой агент ме убеди да го направя- ще го взема за посредник и ще му дам комисионна ?

Защо да дам 120 000 лева на купчина, като мога да плащам наем 450 лева?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
17-10-2010 - 22:42:32
Quote
ASSETION
Quote
bah
или пачките ти са виртуални или блъфираш за квартирата.
Виждал съм 50-годишни семейни с деца на квартира - не го пожелавам на никого.

Аз деца нямам, нямам и желание да имам в близките поне пет години.
За пачките... да оставим моите пари настрана и да приемем че ги нямам, а само се правя на оборотен.
Вземи жената. Ми тя има спестени пари за последните три години. достатъчно са да си купи една гарсониерка в Люлин сама
Ама няма желание да си даде парите за някаква дупка в Люлин и живее с мен на квартира. Плащам 450 лева на месец квартира - не ги усещам че ги давам. Апартамента в който съм на квартира струва в момента точно 100 000 лева. Двустаен, широк по голям е от четиристаен ново строителство.. ЕПК от 2004 година е май. Кухнята е колкото хола на един ново строителство. Та отплеснах се
същия на друг етаж струва точно 100 000 лева с ремонта 120 000 лева?
Е кажи ми защо да ги дам тия пари ? Това са 120 000 лева разбираш ли тази сума какво значи ? 120 000! защо да ги дам за двустаен апартамент. Ако някой агент ме убеди да го направя- ще го взема за посредник и ще му дам комисионна ?

Защо да дам 120 000 лева на купчина, като мога да плащам наем 450 лева?

Обърка си се. на 120 00 лева. ?60 000 се казва. ?60 000 евро са малко пари, защото по принцип еврата за разлика от левовете са едни такива мистични и забулени в тайна. Те не са точно като левовете в които си плащаш наема. Иначе при 4,5 възпвращаемост, очевидно че ти е по-добре, ако имаш парите, да ги дъжиш в банка, заради това, че ще ти носят повече пари от наема, а ако включим и длаверата с колко му е паднала цената, да не говорим.

Нормалната цена на апартамента, който пишеш е 60 000 лева. Тогава съм сигурен, че сериозно ще се замислиш дали пък да не го купите. До тогава пазарът ще е мъртва хватка.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
17-10-2010 - 22:46:54
avatar
Quote
bah
Quote
PER0
Quote
айрян
Даваш ли гаранция, че след 7-8 години банките с парите в тях ще ги има?

Давам гаранция, че след 7-8 години ще има банки с пари в тях!!

Ако става въпрос за пари в банките, то и сега те пращят от спящи пари.
Гъчени са с пачки, ама трудно дават.

И като са фрашкани с пари, що не ги дават???
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
17-10-2010 - 22:59:40
avatar
Quote
greenbul

Нормалната цена на апартамента, който пишеш е 60 000 лева. Тогава съм сигурен, че сериозно ще се замислиш дали пък да не го купите. До тогава пазарът ще е мъртва хватка.

Да - за мен нормалната цена е точно толкова колкото казваш ти.
Колкото и Атеистично ще прозвучи на господа ъперите...
Бих дал и 80 макар че няма да ми е приятно, но 100 просто ми е грехота да дам!
Това ми е като да ми искат за 20 годишен опел 10 000 лева.
Предпочитам да пътувам с трамвая отколкото да го купя.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 00:01:30
На 100000 евро кредит, лихвата му е поне 1000 евро на месец. Ако семейство има 3000 лева доход и деца, как ще живее ? А и освен лихва, се плаща и част от главницата все пак !
CR
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 00:31:02
Quote
айрян
Quote
CR
Quote
айрян
Quote
CR
...
2000 лева да ти остават от 5-те на месец, не 3, по 12, тва са 12 000 евро на година или кредит от 70 000 евро се гаси за 5 години с редовните вноски. не за 15...


12000Е/г * 5 години = 60000Е < 70000Е

Бива те в елементарните сметки.

Пробвай с кредитния калкулатор на сайта - 70000Е за 5 години са 1470Е на месец. По 1000Е/месец са 9 години.

на краставичар краставици ще продаваме, ам?

предсрочното погасяване си е предсрочно погасяване. не те лишава от погасяване на редовната месечна вноска.

5*12 + редовните главници за 5-те години = 70

айде обратно във вечновтори клас winking smiley


Нищо не си написал.
Ако изплатиш 70к кредит за 5 години с месечна вноска от 1000Е си финансов гений.

а ти нищо не си разбрал. т.е. определено не си финансов гений.

айде, че съм в настроение да просвещашам илитерати, да зема да ви пооткрехна:

1. вземаш 70 хилки за 20 години примерно. вноска около 600 евра. примерно.

накрая на година първа гасиш предсрочно 12 к евра (спесетени)

2, обаче влизаш в година 2 с дълг = 70 к - 12 к предсрочно погасени - 1,4 к от вноски = 56,6 к

3. смъкваш срока до 155 месеца, като запазваш вноска 600 евра

плащаш вноските още една година.

2.1. гасиш 12 к евра

2.2 дълга в края на втората година е 56,6 к - 12 к - 2,4 к от вноски = 50,2 к

2.3. смъкваш срока на 126 месеца, запазваш вноска 600 евра

и т.н. и т.н.

в края на петата година, поради периодичното намаляване на срока тези екстра 10 к главница си ги погасил от редовни месечни вноски.


п.с. чешете ги тия тикви от време на време, иначе мозъчната кора закърнява.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-18 00:38 от CR.
CR
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 00:36:14
Quote
alex_dilan
На 100000 евро кредит, лихвата му е поне 1000 евро на месец. Ако семейство има 3000 лева доход и деца, как ще живее ? А и освен лихва, се плаща и част от главницата все пак !

ех тия краставици ... ех тая елементарна аритметика ...

0,084/12*100000=700 евро. сложи ги за 30 години и имаш вноска с включена главница 760 евро или при net income = 3000, то dti = 50%



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-18 00:39 от CR.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
18-10-2010 - 00:40:21
Quote
айрян
Quote
bah
Понеже пазара е в мъртва хватка, то предлагам всички да си забият кеша в банки и след 7 - 8 години да очакват да купят по два апартамента. Продавачите пък да спрат да рекламират продажбата на имотите си, за да не си хабят парите за реклама. Пак ще се срещнем след 7 години и животът, ще тръгне с пълна сила. Кризата, ще е в историята.
Хей живот, здравей, здравей ............. както пееше Христо Кидиков от Веф-а навремето.

Даваш ли гаранция, че след 7-8 години банките с парите в тях ще ги има?

Както писа някой по-горе: "Който избира сигурността пред свободата, губи и двете" точка



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-18 00:40 от scbfc.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход