Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мъртва хватка на пазара на НИ

Публикувано от greenbul 
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
16-10-2010 - 23:36:28
Quote
ASSETION
Quote
PER0
Като става въпрос за 149Е ЕТО ГО УМНИКА създател на ТОП ЛОКЕЙШЪНА за 149Е/м2. Питайте него как е стигнал до това число, дали го е видял след алкохолно опиянение, дали е бил в делириум тременс, или е имал видения и господ бог му го е подшушнал на ушенцето

Не - тая тема е нова а 149 евро на квадрат се дъвче от преди да дойда smiling smiley

Ти си сравнително отскоро и естествено нямаш представа в колко теми са се бистрели тези прословути 149Е, а тази тема, която съм ти показал е една от последните. Но имаше и времена, когато тези 149Е не слизаха от сцената ежедневно и ежечасно, и много хора повярваха, че аха аха да стане. И всичко това благодарение на мр куку - кумир на всички сривлювци, питай някой който е по отдавна в форума. Затуй и на мен тези 149Е са ми любима тема - хем да си припомним, хем да се посмеем
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
17-10-2010 - 00:01:27
Quote
ASSETION
Quote
PER0
Като става въпрос за 149Е ЕТО ГО УМНИКА създател на ТОП ЛОКЕЙШЪНА за 149Е/м2. Питайте него как е стигнал до това число, дали го е видял след алкохолно опиянение, дали е бил в делириум тременс, или е имал видения и господ бог му го е подшушнал на ушенцето

Не - тая тема е нова а 149 евро на квадрат се дъвче от преди да дойда smiling smiley

За умрелия пазар...
Не можете да ме убедите че има пазар при положение че в Разсадника който е малък квартал и знам офертите от последната година на изуст няма и 5 продажби за последните 6 месеца. Едни и същи имоти едни и същи цени едни и същи обяви... едни и същи фирми... Не намалят цените smiling smiley но и имотите стоят непродадени...
Ново старо всичко стои... какъв пазар има? има дръжки...
И да вдигнат цената на 1500 евро пак няма кой да купи.
Има Тристайни по 50 000 и пак си седят има и по 85 000 и те стоят... никой не ги иска ? що ?




Искат ги. Продавачите чакат купувачите да посъберат пари.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-17 00:19 от Imotko.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
17-10-2010 - 00:29:25
avatar
голямо чакане бре младеж... една година ще стане...
беше то едно време да се дават грешни пари за мърляви коптори...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
CR
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
17-10-2010 - 09:13:26
Quote
greenbul
Quote
CR
п.с. с 3000 лева общ доказан доход двама човека с две деца могат да изтеглят спокойно 70, 80 до 100 евра кредит. хайде пък да видим дали няма да си намерят имот по мярка.

Хайде пък да видим дали има човек с доказан 3000 лева доход дето да е толкова тъп да изтегли 100 000 евро кредит. Разберете, кредитите са за бедните. В България 1000 лева се счита за среден доход. Само хора под него вземат кредити.

не знаеш къде се намираш, пич.

жилищни кредити взимат и хора с 10 000 лева заплата на месец.
факт.
CR
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
17-10-2010 - 09:26:24
Quote
Тинки Уинки
Quote
CR
п.с. с 3000 лева общ доказан доход двама човека с две деца могат да изтеглят спокойно 70, 80 до 100 евра кредит. хайде пък да видим дали няма да си намерят имот по мярка.

С жената имаме общо 5000 доказан доход. Харчим около 1500-2000 на месец без "изгъзици"(с едно дете сме). Никога няма да тръгна да вземам 70 000 евра кредит. При сегашните лихви 70 000 евро за 15 години си е вноска към 700 евро(като сложиш вътре и застраховките). Тази 700 евро на месец мен ме е страх да си ги помисля, камо ли пък някой с 3000 лева доход и две деца. Това си е живо самоубийство. За 100 000 евро кредит изобщо не ми се говори.

хората с дете и 3000 лева нетни спестявания на месец не се облизват с години по форуми и не плащат на хазяйки.
те си решават проблема веднага.

п.с. един хинт за по-неориентирани финасово, но добре платени люде. кредити могат да се погасяват и предсрочно. 2000 лева да ти остават от 5-те на месец, не 3, по 12, тва са 12 000 евро на година или кредит от 70 000 евро се гаси за 5 години с редовните вноски. не за 15.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-17 09:28 от CR.
CR
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
17-10-2010 - 09:38:20
Quote
peterpan111
Quote
CR

п.с. с 3000 лева общ доказан доход двама човека с две деца могат да изтеглят спокойно 70, 80 до 100 евра кредит. хайде пък да видим дали няма да си намерят имот по мярка.

Не е най-важното да ти отпуснат голям кредит. По-важно е да можеш да го изплащаш, без да си влошиш качеството на живот!!!

Аз избирам варианта който ми е по-евтин. А за момента ми е по-евтино на квартира. Ако изтегля кредит с жената ще трябва да харчим 7-800 лева месечно по-малко. Че защо да го правим. Цените на имотите може и да не падат, но наемите не са високи. Който има интерес - нека стиска празни имоти, нека плаща данъци. Само да не се окаже, че с години е мизерствал, в очакване да забогатее от имота си.

първи имот се купува не за инвестиция /да забогатееш/, а за да имаш сигурност и да си го направиш по личен вкус и мярка.
това са предимството пред хазяйката - няма кой да те изхвърли като мръсне коте и можеш да имаш всичко, което си поискаш.

за тези предимства се плаща екстра.

всеки сам си прави сметката, кое го устройва повече.
bah
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
17-10-2010 - 09:39:59
avatar
Quote
Тинки Уинки
С жената имаме общо 5000 доказан доход. Харчим около 1500-2000 на месец без "изгъзици"(с едно дете сме). Никога няма да тръгна да вземам 70 000 евра кредит. При сегашните лихви 70 000 евро за 15 години си е вноска към 700 евро(като сложиш вътре и застраховките). Тази 700 евро на месец мен ме е страх да си ги помисля, камо ли пък някой с 3000 лева доход и две деца. Това си е живо самоубийство.

Тинки, с тези доходи, ако досега си спестил някой лев и не предприемеш действие за закупуване на жилище, ще сгрешиш. Един кредит 25-30.000 евро, не би бил проблем за хора с такива доходи. В провинцията хората със семеен доход 1200 лв. теглят кредит (вноска 600 лв.) и купуват жилище. Трябва да знаеш, че на доходите Ви ти завижда 70% от населението.
CR
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
17-10-2010 - 10:02:04
Quote
bah
Quote
Тинки Уинки
С жената имаме общо 5000 доказан доход. Харчим около 1500-2000 на месец без "изгъзици"(с едно дете сме). Никога няма да тръгна да вземам 70 000 евра кредит. При сегашните лихви 70 000 евро за 15 години си е вноска към 700 евро(като сложиш вътре и застраховките). Тази 700 евро на месец мен ме е страх да си ги помисля, камо ли пък някой с 3000 лева доход и две деца. Това си е живо самоубийство.

Тинки, с тези доходи, ако досега си спестил някой лев и не предприемеш действие за закупуване на жилище, ще сгрешиш. Един кредит 25-30.000 евро, не би бил проблем за хора с такива доходи. В провинцията хората със семеен доход 1200 лв. теглят кредит (вноска 600 лв.) и купуват жилище. Трябва да знаеш, че на доходите Ви ти завижда 70% от населението.

той няма тези доходи.
ако ги имаше нямаше да е тук в този форум сега, да хлипа колко са скъпи имоти и колко са лоши банките. smiling smiley

човек с такива доходи няма подобни проблеми.

човек с такива доходи, ако няма достатъчно кеш, отива в банката и казва: вижте ся, пичуви, аз съм ценен клиент, където и да вляза, ще се заоблизват. тъй че, дайте ми оферта: нуличка за предсрочно, отстъпка в 0,5 надолу в лихвата, без такси за застраховки /ще си ги плащам сам/ и т.н.

и все някъде ще клъвнат.

п.с. ако все пак имаше такива доходи, обаче, биха му завиждали, не 70%, а 90% от народонаселението.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
17-10-2010 - 10:55:12
Quote
CR
...
2000 лева да ти остават от 5-те на месец, не 3, по 12, тва са 12 000 евро на година или кредит от 70 000 евро се гаси за 5 години с редовните вноски. не за 15...


12000Е/г * 5 години = 60000Е < 70000Е

Бива те в елементарните сметки.

Пробвай с кредитния калкулатор на сайта - 70000Е за 5 години са 1470Е на месец. По 1000Е/месец са 9 години.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-17 11:09 от айрян.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
17-10-2010 - 13:43:14
avatar
Quote
CR


хората с дете и 3000 лева нетни спестявания на месец не се облизват с години по форуми и не плащат на хазяйки.
те си решават проблема веднага.

Стига бе smiling smiley ела да се запознаем smiling smiley
изкарвам много над 3 000 на месец и още се облизвам по форуми и ПЛАЩАМ НА ХАЗЯЙКИ smiling smiley

дете нямам ама пък знаеш ли какво голямо куче имам smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-17 13:43 от ASSETION.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход