Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мъртва хватка на пазара на НИ

Публикувано от greenbul 
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
16-10-2010 - 18:00:58
Quote
CR
п.с. с 3000 лева общ доказан доход двама човека с две деца могат да изтеглят спокойно 70, 80 до 100 евра кредит. хайде пък да видим дали няма да си намерят имот по мярка.

Хайде пък да видим дали има човек с доказан 3000 лева доход дето да е толкова тъп да изтегли 100 000 евро кредит. Разберете, кредитите са за бедните. В България 1000 лева се счита за среден доход. Само хора под него вземат кредити.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
16-10-2010 - 18:35:14
Quote
greenbul
Quote
CR
п.с. с 3000 лева общ доказан доход двама човека с две деца могат да изтеглят спокойно 70, 80 до 100 евра кредит. хайде пък да видим дали няма да си намерят имот по мярка.

Хайде пък да видим дали има човек с доказан 3000 лева доход дето да е толкова тъп да изтегли 100 000 евро кредит. Разберете, кредитите са за бедните. В България 1000 лева се счита за среден доход. Само хора под него вземат кредити.

Абсолютно невярно
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
16-10-2010 - 19:18:05
Quote
greenbul
... кредитите са за бедните...
Наистина много погрешно твърдение.
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
16-10-2010 - 19:19:09
Quote
CR
п.с. с 3000 лева общ доказан доход двама човека с две деца могат да изтеглят спокойно 70, 80 до 100 евра кредит. хайде пък да видим дали няма да си намерят имот по мярка.

С жената имаме общо 5000 доказан доход. Харчим около 1500-2000 на месец без "изгъзици"(с едно дете сме). Никога няма да тръгна да вземам 70 000 евра кредит. При сегашните лихви 70 000 евро за 15 години си е вноска към 700 евро(като сложиш вътре и застраховките). Тази 700 евро на месец мен ме е страх да си ги помисля, камо ли пък някой с 3000 лева доход и две деца. Това си е живо самоубийство. За 100 000 евро кредит изобщо не ми се говори.
Анонимен потребител
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
16-10-2010 - 19:26:55
Quote
landstar
американците печатат пари като луди, само ЕС още лае насам-натам, но като види блокиране на износа - ще подвие опашка.

Това печатане на пари може да развърже възела.
Купилите на 1200е/м2 ще продадат на 1500 е/м2 и ще са щастливи, че са продали "на печалба", въпреки че ще си купуват сирене по 10 евро килото. Другите пък ще си правят сметка, че квадрата е 150 кила сирене, а 2008 е бил 400 кила сирене - един вид цените са паднали почти 3 пъти.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
16-10-2010 - 19:46:54
Quote
CR

п.с. с 3000 лева общ доказан доход двама човека с две деца могат да изтеглят спокойно 70, 80 до 100 евра кредит. хайде пък да видим дали няма да си намерят имот по мярка.

Не е най-важното да ти отпуснат голям кредит. По-важно е да можеш да го изплащаш, без да си влошиш качеството на живот!!!

Аз избирам варианта който ми е по-евтин. А за момента ми е по-евтино на квартира. Ако изтегля кредит с жената ще трябва да харчим 7-800 лева месечно по-малко. Че защо да го правим. Цените на имотите може и да не падат, но наемите не са високи. Който има интерес - нека стиска празни имоти, нека плаща данъци. Само да не се окаже, че с години е мизерствал, в очакване да забогатее от имота си.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
16-10-2010 - 19:49:55
avatar
И как мислиш, кой ще оцелее през зимата - този, който има да дава или този, който има да взема? winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
16-10-2010 - 19:57:59
avatar
Quote
greenbul
Quote
CR
п.с. с 3000 лева общ доказан доход двама човека с две деца могат да изтеглят спокойно 70, 80 до 100 евра кредит. хайде пък да видим дали няма да си намерят имот по мярка.

Хайде пък да видим дали има човек с доказан 3000 лева доход дето да е толкова тъп да изтегли 100 000 евро кредит. Разберете, кредитите са за бедните. В България 1000 лева се счита за среден доход. Само хора под него вземат кредити.


Не в вярно това което казваш. Аз например имам около 8000 лв. доказан доход и кредити за около 80 000 евро.

italinea.net
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
16-10-2010 - 21:12:24
Quote
landstar
...
Паричната маса също е причина - тия 50 млрд. лева в банките просто седят и чакат.
....

Много ме съмнява към момента, а и в скоро време в българските банки да има и 1/4 от тази сума.
Re: Мъртва хватка на пазара на НИ
16-10-2010 - 21:50:57
Няма никаква мъртва хватка. Хватката сами си я прилагате!

Вие искате, а и не само вие, и аз самият – имоти по 200-300Е в прилиен квартал и с прилична локация. Тези желания естествено са плод на общото ни финансово състояние, разбираемо е наистина.. Дерзанията ни изглеждат нормални и на пръв поглед трезви.. но разсъждавайки без предразсъдъци, излиза, че по скоро те са вследствие на тежкото положение и още повече - намаляващата надежда за скорошно оправяне. Според мен това е пак така нормално и разбираемо. Но реалността е съвсем друга, и тя не споделя нито нашите виждания, нито дерзанията.
Намалената доходност в никакъв случай не може да бъде пряко свързвана с драстично (че дори и изобщо) намаляване на цените.
Нееднократно сме обсъждали и в крайна сметка доказвали минималната СЪВРЕМЕННА себестойност на НОВИТЕ имоти (съвременна по отношение на актуални цени на всичко – суровини, материални, данъци, разрешителни, възнаграждения и тн) - Без да включваме локацията (цената на земята), сме изчислявали груго себестойност около 300Е – при положение че няма драстични разминавания в качеството. По въпроса за земята, надявам се няма кой да отрече, че нейната цена по един или друг начин ще влезе в тази себестойност, независимо как са извъртяни нещата. При това положение получаваме около 450Е себестойност – приблизително, зависимо е от твърде много субективни неща и обстоятелства. Ако говорим за качество, то тогава себестойността може да бъде оскъпена от 50%, та до 300% и нагоре от тази приблизителна цифра - надявам се също да не спорим за качествени материали, “извънстандартни” решения, ЕКСТРИ и пипнати неща.
Но да оставим този вид строителство, нека гледаме масовото “евтино” решение – най-вече, защото то е масовото на пазара и също - с оглед на нашите дерзания за минимални цени. Сега идва ред и на най-простият въпрос, който всъщност задавам за пети път: Как очаквате каквото и да е жилищно строителство при горепосочената цифра – 450Е (нека е 400 дори) без абсолютно никаква ПЕЧАЛБА? - А както знаем това е ЕДИНСТВЕНИЯТ стимул за да се реализира не само тази продукция, ами и абсолютно всичко свързано с някаква консумация. “Ама чакай сега, криза е и доходите са никакви – няма как да дадем повече от 200-300Е на квадрат, неразумно, неправилно и нечовешко е!” Пак опираме до ДЕРЗАНИЯТА по отношение определянето на цените. Но пък и аз пак да подсетя – дерзанията са най-нелепият фактор за определяне нива на цени – за каквото и ще да е. Определящите фактори са: необходимост, полезност, разходи за осъществяване. От тук (а и винаги е било така, независимо дали го осъзнаваме, искаме или не искаме) единственото дерзание е “мога да си позволя – възползвам се”, “не мога да си позволя – не се възползвам” - Така се е създала цялата класова структура още от пантивека, така ще е и за в бъдеще. Всички други дерзания могат само да бъдат описвани в книгите, научните трудове, споделяни на седянки, по кръчми и подобни форуми. Споделените мисли - “щом е криза, щом няма кьорав лев, щом е глад” или “той ще го даде на безценица за да отърве кожата, за да не умре от глад” остават просто към тази страна на дерзанията по-горе.
А и как очаквате (ето ви елементарни съждения) – ако даден производител е убеден, че няма да му искате продукцията (ако изобщо зависи това от вас), то той няма да я произвежда – елементарно Уотсън. В случая, ако нямаме ново строителство, цените на съществуващото просто НЯМА как да не се увеличават – естествено това ще е за сметка на качеството, тоест качествените и като изпълнение и като локация ще стават още по непосилни за дерзаещите. - Добре дошли в реалността – от замъците в средновековието, та до замъците днес и от ратаите (преди) до масите (сега). Хах а вие друго ли си бяхте помислили??! За съжаление него ще намерите само в трудове, подобни на на марксовия.. Баланс хора, забравяте за баланса. Ако няма бедни и богати, този свят няма да съществува smiling smiley
Добре, бая гня стана... та, ако спре стоителството поради абсолютното куково отричане, насъщото, особено това което СТАВА ще бъде още по-недостижимо за РАБОТЕЩИЯТ човек. Разбира се малки изключения винаги има, но добре знаем че този късмет пък не всеки има и му се дава smiling smiley Жилищата, които вече са на границата да бъдат изобщо категоризирани като такива не са обект на желания от страна на “можещите да си го позволят”, тоест борбата ще бъде имено за тях (масовият пазар за жилища) – в тази връзка какво поражда борбата smiling smiley Излиза, че при спиране / намаляване на ново строителство ПОРАДИ НЕПОКРИВАНЕ НА ЖЕЛАНАТА СЕБЕСТОЙНОСТ И ДЕРЗАНИЯ – кукувите 149Е, потребителят си вкарва автогол. И не само, ами се предизвиква (ето това е хубав балон) дефицит “за които могат да си го позволят” и още повече и най-вече “за които имат нужда” - е кое най-добре вдига цената, освен дефицита... (Тука споменавам уговорката за свръхстроителството и моето най-поддържано мнение, че единствено то свали цените)
Така че колкото и странно да ви се струва, колкото повече се строи, толкова повече ще е на кяр потребителя, защото по този начин се създава конкуренция и една продукция която за да бъде реализирана все пак, трябва да е максимално ориентирана към тези две (по-горе) категории клиенти.
Обаче на практика какво става. Наблюдаваме повишаване на абсолютно всичко свързано с производството на тази продукция. Като почнем от цената на земята, минем през документите и разрешителните, продължим смело с цените на суровини, материални, гориво, та през разходите за труд (а качественият е скъп), та стигнем до разрешителните за ползване и лицензиите на доставчиците и естествено без да подминаваме няколкото вида данъци, и дори и не помисляме за “основният стимул за наличието на подобни продукти”... и къде отидохме?? “А аз мога да дам макс 200Е и по-принцип не ми се дава 150Е дори” Ами да smiling smiley желанията могат да бъдат сбъднати и тогава снимките на Иванов от Обеля ще са блян за много от пишещите тук. Така всъщност и са възникнали тези комплекси - реално те си бяха блян smiling smiley


За това мразя сривьовците, защото те не олицетворяват “дерзания за разумни и достъпни цени”, напротив, олицетворяват слабост, падение и крах – тоест един много гаден и неосъзнат вид съвременен мазохизъм.
Само точно такъв “неосъзнал се индивид” може да се хване в “мъртвата хватка”
Групата, така да се каже на продавачите се изкарва като някакви зли и подли юдеи без да се мисли, че това е най-малко половината от населението... След като тази голяма част, да не кажа основната “държи” такива цени, значи ТОВА Е ЦЕНАТА – “диктувана” от шибаната полезност и паритет на полученото в замяна. Всичко друго са яки, нелепи и несмислени сривщини!

И като последно: В стремежа си да получим най-лесно и евтино обекта на дерзанията си, без да осъзнаваме - пропадаме. Или както съм казвал много пъти; Гониме се надолу по дерето – ниски цени – ниски печалби – ниски доходи.

Друг път ще ви поясня защо са наложени подобни блуждения като будизма, “духът на тялото”, дао, бао, мао, цън-дрън-пръц и прочие калибристически масовки, без да изключвам разбира се милосърдността на християнството и добродетелността на ислямизма :}
winking smiley




И кой е почнал да ми минава с четката постовете а бре банана-бенд
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход