Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите в София трябва да паднат!

Публикувано от slynce 
Re: *write**zzz**smiley_ahh*Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
27-09-2010 - 14:16:12
Quote
korenqk
Quote
slynce
korenqk не, че искам да те обидя, но правописът ти е доста зле!Май се чувстваш застрашен от конкуренцията?!Думи като софиянци, врачанци, ловечлии и пр. се пишат всичките с малка буква.Мисля, че горката София е в такова "архитектурно" критично състояние точно заради софиянци, които се имат за кореняци.Кой е разрешил, поощрил и дори строил тия нахвърляни навсякъде панелки, сякаш създадени от нищо не разбиращи малчугани.Мъка ми е като си помисля какво е нужно на София за да изглежда що годе добре!Тия панелки...изоставени,порутени сгради, буренясали площи, нищета и мизерия навсякъде!

От никаква конкуренция не се чувствам застрашен, ни най-малкото за "Софянци" с която имах нещо в предвид ,но щом не си разбрал посланието ми хубаво*ok* ,не искам да споря."Кой е разрешил, поощрил и дори строил тия нахвърляни навсякъде панелки",ами,париията любима за да докара в София работици ! Хората от провинцията даваха преди, мило и драго за панелка и жителство в София.Аз не се имам,аз съм кореняк СОФЯНЕЦ.Достатъчно е да ти кажа,че моите баба и дядо са родени в София още преди освобождението ,когато София е наброявала под 12 000 души .Не ти се сърдя за казаното от теб ,защото част от това е истина.Примерно от 12 000 души към освобождението до 2 200 000 души сега много Софиянци ПЪРВО-ПОКОЛЕНИЕ са дошли в София и са я компроментирали,ако щеш и архитектурно ."Мъка ми е като си помисля какво е нужно на София за да изглежда що годе добре!"-в моето детство изглеждаше много добре,всички се събирахме и заедно почиствахме пред кооперациите -на улицата която живея сме играли на рибче с топката ,а сега е като булевард,Има очуждение, хората не се събират да почистят,разчитат на фирмите за чистота а това е стимол на хората да правят мърсотия и т.н.. .Просто ,София беше към 800 000 хил. и нямаше толкова коли !София е била една от най-чистите столици,а виж сега ,какво става .Това е от мен. Успех !

Много сериозен проблем с правописа, изложи кореняците. Не знам кое елитно столично училище си посещавал, но подобни грешки са комични:

няма "в предвид", само "предвид"
пред "за да" има запетая
да не говорим за "аз съм кореняк СОФЯНЕЦ":]
запетая и точка се слагат след края на думата, а не преди следващата
не е правилно "примерно от 12 000 души...", а трябва да бъде "например ..."
пред "а" има запетая
малко тире не се слага в нито един от случаите, в които си го поставил
пише се "стимул", а не "стимОл"*ok*
дума мърсотия няма!
"й" въобще не ползваш

има и други ...


Аз съм роден в провинцията, от 10 години живея в София и ми се струва, че много от кореняците не успяха да се адаптират точно към новосъздалата се конкуренция. Вместо кореняците да се развиват, образоват, за да не пишат неграмотно като горния, те свикнаха с идеята, че саламите падат от небето. Е, хубаво е да си търтей и пчеличките да бачкат ама в един момент вече ставаш ненужен и никой не се съобразява с теб.

Реститутите не ги броим, тях нещастните дебили от провинцията ги направиха милионери. Те могат да си позволят да бъдат неграмотни.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
27-09-2010 - 20:15:29
Може да е такъв случая.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
27-09-2010 - 21:14:44
"Е, хубаво е да си търтей и пчеличките да бачкат ама в един момент вече ставаш ненужен и никой не се съобразява с теб."

С горното съм съгласен. Много хора загубиха работата си имено защото бичето от планината бачка 2 пъти повече за 2 пъти по-малко. Смятайте как се получава и когато стимула ти е "мизерното софе"...
Това е действителността! Конкуренцията на трудовият пазар е факт, за разлика от някой други също така важни колелца от икономиката ни...
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
28-09-2010 - 16:17:12
Не е заради мизерното Софе...заради някои чужди фирми, които са наляли инвестиции в София.Кажете им, че не им искате инвестициите, за да не идват кадри от провинцията да видиш почуда!Кажете им да инвестират в провинцията, че там хората работят за по-малко пари.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
28-09-2010 - 16:39:54
avatar
Абе какво се дърляте още на тема софиянци, 2/3 от квартала говори мИекУ
тези дето говореха по-твърдо и те взеха покрай другите да мякат... smiling smiley

и без това повечето Столичани са пришълци - дали преди или след 1990 гоялма разлика няма smiling smiley
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
28-09-2010 - 17:14:25
avatar
И като си помисли човек, че само преди две години имаше тук теми, как цените никога, ама никога няма да паднат под 1000 евро на кв.м и почва да се смее на глас.:]


Колкото повече време минава от тогава насам, толкова по-ниско падат очакванията за пазара winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
28-09-2010 - 18:30:36
Quote
slynce
Цените на имотите в София е крайно време да паднат.Всички разбраха, че това е земетръсна зона така че не чакайте имотите да паднат преди цените им!Повечете сгради не приличат на нищо включително и новите кооперации!Кой излъга архитектите или който там ги измисля, че стъклените парапетчета на тераси са нещо красиви или ефективни?!И престанете да живеете с заблудата, че всеки роден в провинцията си мечтае да живее в София!!!

Здравейте,

Не мога да Ви разбера!
Писали сте в заглавието на темата, че цените на имотите "трябва да паднат".
Цените на имотите - това са реалните цени на реално сключените сделки. Те буквално всеки месец "слизат надолу".
Ако някой си представя, че обявените в рекламите цени имат нещо общо с реалния пазар - жестоко се лъже!

*black eye*
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
28-09-2010 - 19:06:41
Slynce - естетиката струва пари. Първо парите - после естетиката, или за толкоз пари - толкоз естетика. Реалните стойности на строителството и тук и в Япония и в Германия са близки, средата за обитаване прави имотите 1000 или 20000 ервро за квадрат.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
28-09-2010 - 19:17:42
avatar
Quote
iciltd

Ако някой си представя, че обявените в рекламите цени имат нещо общо с реалния пазар - жестоко се лъже!

*black eye*

Лошото е че има хора които не го знаят...
Оня ден казвам на едни че двустайния апартамент епк с паркет по бдс не струва 59 000 евра та да се споразумеем на 100
ония едва ли не ме напсуваха да съм видел какви били цените! ХОДИ ИМ ОБЯСНИ НА ТЯХ smiling smiley
Иначе има иразбрани които веднага свалят с 1/5 от обявената цена минимум.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
28-09-2010 - 23:23:42
Quote
slynce
Не е заради мизерното Софе...заради някои чужди фирми, които са наляли инвестиции в София.Кажете им, че не им искате инвестициите, за да не идват кадри от провинцията да видиш почуда!Кажете им да инвестират в провинцията, че там хората работят за по-малко пари.

Ами спрете да идвате.... па си поизградете инфраструктура (нали се управлявате местно), па после научете език (в т.ч. българският), не се колете вечер по кръчмите.. и ще дойдат инвеститорите smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход