Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените на имотите в София трябва да паднат!

Публикувано от slynce 
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
05-10-2010 - 20:58:34
avatar
Пантер, разбирам те добре. Но това е дълга тема.
А и темата е друга smiling smiley
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
05-10-2010 - 21:32:59
Quote
Брокеръ
Пантер, разбирам те добре. Но това е дълга тема.
А и темата е друга smiling smiley

А може и да не е друга тема. Дейтвително най-големите набалончвания станаха в посткомунистиеските дъжави, пораи ниската финансова култура на населението и нагалсата, че някой някъде дава на народа, а народа със зейнали уста го поглъща лакому. Цените в София трябва да паднат защото това се случва с цените в другите подобни на нас държави. Гледаме Париж и Лондон, а сме на дереджето на Латвия и Румъния. Със свършването на резерва у нас започва латвийския сценарии. От 2011 вече няма какво да перечи на нормалния ход на кризата. Уроците ще бъдат научени, макар и на поправителната сесия.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
05-10-2010 - 21:41:33
Изумително е как едни и същи хора години наред пишат едни и същи глупости.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
05-10-2010 - 22:08:50
Quote
Брокеръ
Quote
Panther1
Quote
greenbul
Пантер, не си прав. За всичко са си виновни хората - за купуването, за фин. култура пък съвсем.
Сигурно си чувал за Хитър Петър. Всички му се радваме като излъже някои. Ама като стане обратното - ние не сме виновни. Не става така. Всеки си носи кръста.

Мили деца,
Не мога да се въздържа да не взема отношение по изключително актуалната ви дискусия:
"Кой ми нацапа панталонките?”
или както би се изразил пред съда на Република БГ всеки един убеден в невинността си мафиот :
“ Г-да съдии, ама аз наистина не знам кой ми сра в гащите. Какво ли не ми се случи в тази държава: подхвърлиха ми 50 кг наркотици в багажника-добре че прокурорра беше честен и ме разбра че е инсценировка. Складираха 5 калашника с 3000 патрона, 60 лимонки и 3 противотанкови мини в гаража ми и се обадиха на полицията. Късмет извадих че попаднах на най-честния полицай на Вселената, които прозря че калашниците са пластмасови, лимонките от дунапрен,а мините дървени и не си струва да се вдига шум за нищо.
Та така и с имотите.
Основния въпрос е: ‘’ Кой ми нацапа панталонките” Аз нямам никаква вина , когато кандидаствувах с влажен поглед и разтреперани ръце за ипотечен кредит пред банкера , за да платя апартамент на дупка в Младост 19 на цената на готово жилище в Берлин.
Мили деца, аз като ваша Класна съм длъжна да ви помогна да раберете механизма на налудничавото повишение на цените и ролята на банкерите (не на банките в него) Механизма на повишението на цените е гениално прост. В зората на това събитие основни кредитополучатели бяха шефовете на банки и приближените им .
Техните кредити не бяха олихвявани и бяха ОГРОМНИ ! С тези безлихвени кредити тези Господа с поувиснали шкембета и тежки атрофирали тестиси, грозно подмятащи се ту в единия, ту в другия крачол на луксозните им шибани костюми купуваха земи по морето , парцели в София и строяха ли , строяха. Но кредитите независимо дали са с лихва , или без лихва,трябва да се връщат. И тук е разковничето, или ключето от бараката , мили деца. Кредитите могат да се върнат с продажбата на една част от построеното, а останалото си е чиста печалба, ако разбира се, построеното си е вдигнало цената неколкократно. От тук нататък обяснението за налудничавото покачване на цените е по силите дори на тези от вас , които бягат от час и рисуват по тоалетните. С две думи : това беше програмирана манипулация , нещо от рода на фалита и обира на банките през 97, когато БГ народа реши че отсега нататък спира да работи , защото банките дават 70% лихва

. И по същия начин не без участието на огромен процент от населенито, което сега наивно пита :

“Кой ми нацапа панталонките?”

Това е всичко за днес , мили деца
Довиждане



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-05 22:20 от Класната.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
06-10-2010 - 04:45:48
avatar
Ей нищо не казвате, по въпроса за нашата странна мярка - "квадратен метър", който сравнен със западния "квадратен метър" е 2 пъти по-малък, защото включва какви ли не глупости. Та само от тук цените дето ги говорите 500 евро на кв. метър са реално 1000 евро на кв. метър по западните стандарти, а какво да кажем за 1000 евро за младост, т.е. 2000 по западните стандарти... Като сложим и отделно качеството на инфраструктурата и качеството на живот, стандарта на живот - тия цени надхвърлят с много даже цени в Германия и Австрия с тяхната инфраструктра и качество на живот.
Вие ми говорите за себестойност, да се чуди човек, как в Германия себестойността е по-ниска... *pardon**huh*
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
06-10-2010 - 08:56:29
Абе ББ вчера каза че резерва не е пипан, тоест пари от него не са харчени*pardon*, както писах и преди мерките в България се правят с прекалено малко и прекалено късно. Най големия бизнес пак ще се завърне както беше през 92-98,тоест рекет,заплаха за у...ство,отвличания и така. В колко западни държави днес може да се случи така че да дойдат дебели вратове и да те питат кога можеш да им дадеш еди колко си лева за да те пазят. Като цяло още не сме в криза,тя ще дойде до 1-2 години,така че споко. Първите признаци са масирани стачки на национално ниво после едно заемче от знаем къде и после ще обясна пак за останалото.

Ама естествено че трябва да падат имотите в софия. Все пак е нужно да се спомене че ББ се грижи донякъде добре за софето,прави повече метро станции което е добре като цяло,не може да се отрече*drink2*
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
06-10-2010 - 12:49:22
avatar
Имам един прост въпрос към всички,спорещи за цените ...Знае ли някой,каква е ДАНЪЧНАТА оценка на 3стаен апартамент в "Стрелбище" 98 м2 с мазе, и таван?И на каква е пазарната цена на такъв имот в момента?!Ако някой знае -нека сподели...Ако не-ще ви кажа ,за да млъкнат един път завинаги сривльовците...
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
06-10-2010 - 12:56:12
Данъчната оценка е между 120 000 и 135 000 лева. Пазарната ти я кажи.
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
06-10-2010 - 13:05:02
avatar
Quote
Imotko
Данъчната оценка е между 120 000 и 135 000 лева. Пазарната ти я кажи.

Не питам теб ,а такива,които говорят глупости за 147 евро:}
Да-148366лв и 80 стотинки...Което по Трънският курс прави 74000евро приблизително...Цената на която се продаде е 97500евро...за 1(един) ден...
Като толкова разбират такива като автора на темата,биха ли ми обяснили,как може-по принцип говоря-да паднат цените толкова,че да са ПОД данъчна оценка?!:}
Re: Цените на имотите в София трябва да паднат!
06-10-2010 - 13:09:06
avatar
Quote
Перловец
Имам един прост въпрос към всички,спорещи за цените ...Знае ли някой,каква е ДАНЪЧНАТА оценка на 3стаен апартамент в "Стрелбище" 98 м2 с мазе, и таван?И на каква е пазарната цена на такъв имот в момента?!Ако някой знае -нека сподели...Ако не-ще ви кажа ,за да млъкнат един път завинаги сривльовците...

през оная работа м ие колко е данъчната оценка...
твоята кочина като е на данъчна оценка 10 000 що не я продадеш на 10 000 ?

отворковци..
гладни сте ми прошлячета и ви е яд че не разпродадохте всичко докато можехте...
колко била данъчната оценка...
Кво ми с енапъвате и се правите на космати булки?
гарсониерка 2008 - 45 000 евра
гарсониерка днес 35 000 евра
гарсониерка след 4 месеца 30 000 евра...
тогава си принтирайте глупостите които сте писали на този форум
намачкайте ги и си триййте голите осрани гъзове с тях!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход