Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съотношението доход-цени...

Публикувано от dmb 
Анонимен потребител
Ура другари!
22-08-2010 - 09:55:56
Quote
др. Иванов
или ще продължиш да си живееш в двустайния или ще го продадеш и ще доплатиш 10 хил. лв. за тристаен, ще ти се хванат по 70-80 лв. на месец за 25 г.

Точно така др. Иванов!

Разликата между двустаен и тристаен е някъде към 20-25м2.
Като се сметнат и разходите за нотариуси, оценки, такси на банката - честито другари - др. Иванов докара заветната цена от 149 е/м2 smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 09:58:37
Явно не си запознат със заплатите в полицията, цените на частните уроци, консултантските услуги по усвояване на европейски фондове и т.н. smiling smiley
Анонимен потребител
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 10:16:48
На доста места се произвеждат коли, които да отговарят на доходите - Логана в Румъния, Симбола в Турция, 406 в Иран, бръмбара в Бразилия мисля.

В България се продават български жилища - строени от българи, с българска инфраструктура, с български материали, по българска технология.
Мерцедеса е правен от немци, с немска прецизност, по немска технология.

Ако немците дойдат да строят и продават - цените ще са като за Мерцедеси.
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 10:19:45
Quote
др. Иванов
Абе вие верно изперкахте! Кого го е грижа калко са средните доходи при продажби на жилища? Това да не е хляб? Да не би да има закон според който лежиш в затвор ако не купиш? Който взима със жена си по 1500 лв., отзад има роднини, село и други доходи, които в чужбина ги няма, но най-важното има и жилище. Да сте видяли навалица от хора с 500 лв. заплати пред АНИ или банките за кредити? Влезте малко в час, все едно съм в санаториум за бавноразвиващи се. Като взимаш малко пари ще живееш в Опицвет или някъде по линията и ще ходиш на работа с влака, или ще продължиш да си живееш в двустайния или ще го продадеш и ще доплатиш 10 хил. лв. за тристаен, ще ти се хванат по 70-80 лв. на месец за 25 г.

Колкото по-рано успееш да прогледнеш, по-успешно ще ти върви бизнеса. Но при теб случая е тежък, заел си една позиция от 2000г. и това е истината за теб. Крачка назад е недопустима. Това което мисля, че кризата ще удари най-силно столицата и инвестиралите там дълго време няма да могат да освободят парите си. Иванов, ако не се съобразяват имотите с клиентите, за кого подяволите ги строите?
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 10:50:52
Боби, не съм казал, че фирмата е от 12 души. Може да е просто 1 дирекция - дори големите фирми имат дирекции с повече персонал и такива с по-малко служители. А иначе нямах в предвид, че дирекцията (фирмата) е от 12 души, а че ако 1 директор взима напр. 7000, а 11 служители по 600, осреднено всеки взима над 1000 (фирмата/дирекцията може да има и 50 служители). За програмисти - 1 приятел бачкаше за 800 лв. чисто в София и когато се премести (2009 г.) имаше 5 г. опит (започнал е 2004 на 250 лв) . Сега наистина работи за над 1000, но не и преди това. 1 друг познат работеше като старши програмист до 2008 г. за 750 лв. Разбира се могат да взимат под масата още нещо. Един приятел и ръководител на група (инж.) в най-големият стационарен оператор взимаше до 2008 г. преди да напусне 900. Ръководител сектор с голям строителен хипермаркет взимаше допреди 1 година малко под 1000.
Също така искам да кажа, че посочените цифри са НЕТО (за възнаграждения рядко ползвам бруто).
Повечето примери са мои близки, родени в София, съоветно малка част от тях живеят под наем. Давам пример не за това, дали ще купят или няма да купят НИ, а за това, че дори в посочените статистически данни (които не са особено оптимистични) е дадена заплата, каквато малка част (максимум 20% от хората реално получават). А ако доходът на семейство с малко дете е 1500 лв., трудно могат да се спестят повече от 700 лв (Е 350). При полоцение, че не плаща наем.

А иначе наскоро разбрах, че има учители, които взимат и над 3000 в София което не ми се вярва. Без даване на частни уроци. *huh*

А поради причина, че с едни средни доходи не може да спестиш кой знае колко, много млади и образовани хора са се замислили да емигрират. Дано нещата не се влошат много в България, че тогава няма само да се замислят.

Др. Иванов,
много хора по селата не останаха, които да пращат на младите семейства храна (за пари е доста трудно). Ако родителите (баба и дядо) живеят в друг град, евентуално могат и да пращат храна на младото семейство. Но колко ще спестиш, ако бабата и дядото пращат месечно 5 кила домати, 2 кила чушки и 1 суджук - 25 - 30 лв. А колко е 1 м2 в краен квартал в панел в голям град?
И колко са семействата, които искат 20-30 г. баба и дядо пенсионери да ги издържа. Аз поне се чувствам кофти, когато родителите ми ми дават пари (предпочитам да ги слагам в банка на сметката на дъщеря ми), а не да ги харча.

P.S. Възможно е да имам правописни грешки, но днес гледам щерката, затова пиша набързо, тъй като има само 15 мин. почивка :]
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 10:54:57
Quote
Тинки Уинки


В България се продават български жилища - строени от българи, с българска инфраструктура, с български материали, по българска технология.
Мерцедеса е правен от немци, с немска прецизност, по немска технология.

Ако немците дойдат да строят и продават - цените ще са като за Мерцедеси.

Кои материали освен пясъка и чакъла можеш да припознаеш като български?

Цимента ли,керемидите ли,тухлите ли или гипскартона и дограмата?Не ,че няма и български с несъществен пазарен дял!
Анонимен потребител
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 11:01:35
Абе то и Трабанта е с немски материали ама не струва колкото Мерцедеса
Анонимен потребител
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 11:06:34
Програмистите, за които говориш да не са били на държавна работа или извън София?

Как та ти кажа 250 лева 2004 ми се виждат доста малко при положение, че аз току що излязъл от казармата с една гола диплома (не тази от казармата) 1997 (онази 1997) почнах за 200 лева.

Ако доходът на семейство с малко дете е 1500 лева то може да спести една кръгла 0.
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 11:39:03
avatar
Quote
Тинки Уинки
Ако доходът на семейство с малко дете е 1500 лева то може да спести една кръгла 0.

Ако това семейство с малко дете си постави за цел да има собствено жилище (дори и панел в краен квартал), то с доходи 1500 лв. трябва да задължително да спестява. След време (с две деца) ще е още по-трудно.
В провинцията 1500 лв. семеен доход са мечта за много, много семейства. Човек може с две, може и с двеста.

Мой познат с 90.000 евро кредит все ми реве, как ще се оправя с трудното положение.
Преди дни заминаха семейно на почивка в гръцко, сега ще издухат поне две- три хиляди евро и после пак ще се чудят, как да се справят. На всеки му се живее, ама ...................
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 12:29:59
Quote
Тинки Уинки
Програмистите, за които говориш да не са били на държавна работа или извън София?

Как та ти кажа 250 лева 2004 ми се виждат доста малко при положение, че аз току що излязъл от казармата с една гола диплома (не тази от казармата) 1997 (онази 1997) почнах за 200 лева.

Ако доходът на семейство с малко дете е 1500 лева то може да спести една кръгла 0.

Примерите за програмистите са от частният сектор в София. Само за юристите примерите са за държавния сектор (или към общината) или към някоя комисия/организация.

В интерес на истината единият от двамата се беше хванал за 1 година като асистент към ТУ.

За 1500 лв - ако не живееш под наем твърдя, че е възможно. В моето тричленно смейство изкарваме с около 800 лв лятото и 1000 зимата и по нещо пестим. Плащам вноска за потребителски кредит около 300 лв, но на опитите да ме зарибят да тегля ипотечен кредит директно отказвам - ако след 1-2 г. се решим и на второ, то разходите средно ще отидат на над 1100. А за да тегля ипотечен кредит (за София), трябва заплатата да е > 2000 лв. За да може апартаментът да се ремонтира на 5-10 г. (който е съгласен да живее е неремонтиран апартамент си е негов проблем) в случай на нужда, а и колата си иска своето.
И накрая - не се оплаквам - това са само мои наблюдения.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход