Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съотношението доход-цени...

Публикувано от dmb 
Анонимен потребител
Re: Съотношението доход-цени...
18-08-2010 - 17:17:31
То когато цените са на минимум и наемите са на минимум пак поради причините, които си изброил за банките.
Така че като съотношение нещата се запазват.

Аз твърдя, че не може съотношението цена/наем да пада много под равновесното си положение. То или е в равновесно положение или скача нагоре при балон на цените. Причината за това е, че няма как да има балон на наемите. Тях с заем, продажба на нивата на баба и т.н. няма как да ги плащаш.
Re: Съотношението доход-цени...
18-08-2010 - 17:19:16
Quote
Тинки Уинки
Че наема отразява икономическото състояние съм съгласен, но че е нормално 7-8 годишни наема да е цената на жилище ???

Айде да проиграем ситуацията - 7-8 годишни наема за цена на жилище.

Заем при лихва от 10.6% за 15 години го връщаш двойно.

Значи какво излиза - ако купя едно жилище със заем 100% за 15 години то ще плащам вноски колкото наема.
Е, кой ще е този луд дето при това положение ще живее под наем?
Всеки ще предпочете да купи.

Айде и една друга сметка
Ако имот се изплаща с 7-8 наема то парите от банките ще изчезнат и всички ще вложат в имоти - ми то това са си 12-13% годишно.

paio, тази система с 7-8 годишни наема за цена на жилище "стабилна" ли ти се струва?
Честно казано, предполагам какво си мислиш:" Пайо е стоял малко повече на слънце отколкото трябва или е прекалил с мохитото! " Към днешна дата си прав. Цените са все още в "балона". Обаче,между курс "купува 2008" и курс "продава 2011" се явява една разлика ,която банките със сигурност няма да поемат, защото ще фалират.Мисля, че е възможен срив (временен) на всичко което не става за ядене ,пиене и горене.А маржа расте.Правилния вариант беше да растат доходите и наемите и пак да се стигне до" равновесните" 7-8 год. наема, но кредитния вариант на живот през последните години рано или късно щеше да взриви пазара. Аз самия бях се набълбукал2005г. и в началото на декември 2009г. реших да предприема нещо , поисках съвет от тебе от Оунъра , Барба.Уважавам вашето мнение и ви чета с интерес - винаги има какво да научи човек.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-18 17:51 от paio.
Re: Съотношението доход-цени...
18-08-2010 - 17:27:16
Девет пъти по-голяма квадратура купува средната заплата в други столици


Жилищата най-солени в София, Букурещ и Варшава
София, Букурещ и Варшава са трите най-скъпи столици в ЕС, когато става дума за съотношението между средната заплата на жител на съответния град и цените на жилищата.

Това съобщава полското електронно издание "Уорсо бизнес джърнъл", цитирано от БТА.

Средната годишна заплата в Полша, Румъния и България стига да се купи едва един или два квадратни метра в центъра на съответната столица, отбелязва изданието. В противоположния край на класацията според Хоум Брокър (Home Broker) са Брюксел, Берлин и Виена, където средната заплата би била достатъчна да се купят 9 квадратни метра също в центъра.

Средната месечна работна заплата у нас през второто тримесечие на годината е 640 лв., сочат данните на НСИ. В София обаче, средното трудово възнаграждение гони 1000 лв.
В същото време цените на жилищата в столицата през второто тримесечие е 1558 лв. за кв. м., отново по данни на националната статистика.
Re: Съотношението доход-цени...
18-08-2010 - 17:28:32
Quote
Тинки Уинки
Quote
Пламен Николов
ПРОДАВАЧА определя ЦЕНАТА

Продавачът може много цени да си определя.
Цената, на която се сключва сделката е тази, която купувачът е определил, защото той брои парите.
Чудесно като идея - отиди в Билата, напечатай си етикети и ги лепи на стоките. А на охраната обясни, че ти негово ВЕЛИЧЕСТВО КУПУВАЧА си оторизиран да си определяш каквито си цени решиш *black eye*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-18 17:31 от Пламен Николов.
Re: Съотношението доход-цени...
18-08-2010 - 17:46:16
Когато продавачите надвишават броя на купувачите няколко хиляди пъти , наемател няма от 3 месеца и ТЕЦ-а иска пари за тръбите , чистачката иска , за общия ток искат , за асансьора, за саниране......пенсията закъсня и тоя месец......става ясно кой определя цената - Голямата Зъбата Криза!
Re: Съотношението доход-цени...
18-08-2010 - 18:04:50
Щом си решил, че само пенсионери и цървули продават жилища, иди си купи от тях. Само може би няма да ти харесат самите жилища, макар че и Люлин има "добри" части.
Re: Съотношението доход-цени...
18-08-2010 - 21:45:55
Изобщо не смятам, че тия хора са цървули. Повечето даже са далеко от пенсия (все по-далеко). Те са от всички професии за които се сетиш . Много от тях ще продават без да са купували последните 20 години поради загуба на работа в София,и тогава може би ще станат цървули отивайки на село. Но не си мисли , че това не влияе на целия пазар на имоти .
Re: Съотношението доход-цени...
18-08-2010 - 22:47:25
Що па да станат цървули. Аз ще се счета за успял, точно когато отида на село winking smiley
Re: Съотношението доход-цени...
18-08-2010 - 23:39:03
Когато много народ го закъса (освен баровците тъдява), гледайте Пайо да не ви превари за далаверата.
Re: Съотношението доход-цени...
19-08-2010 - 00:05:34
Привет Светославе,

Една малка история от моето детство./ Идва даскала по физика и вика.
- Ще изпитвам цял час по желание. Целия клас на дъската.
- Ама нали ще изпитвате по желание :'( ?????
- По мое желание деца.

Затова не съм съгласен с теб. От време на време пропускаш шибаната възможност за всякакви теми, В тази тя е, да не се върнеш в селото поради свое желание, а въпреки него. Аз си мислех че всеки се връща успял там, но
странно живота е уникален и интересен. Познавам хора които си мислех, че ще се върнат там само ако много успеят и вече не работят но уви.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход