Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съотношението доход-цени...

Публикувано от dmb 
dmb
Съотношението доход-цени...
17-08-2010 - 08:31:26
Днес прочетох - мисля че в този сайт някъде, че в Англия цената на среден имот била приблизително 7 годишни заплати, и това било много високо, защото преди време било 3 годишни заплати. Ако допуснем че в България цените могат да са 10 годишни заплати, това значи средна цена от 60-70К лв., т.е. 35К евро. Не знам кога това ще стане, но че чудя на какво разчитат продавачите. Кой ще купува тия имоти, обявини на настоящите цени? Как с 500-700 лв. месечна заплата, ще се купуват имоти по 70-80 хиляди евро.
Re: Съотношението доход-цени...
17-08-2010 - 09:06:25
Купуват, купуват. 2000х12х7. Бягай да си търсиш читава работа.
Re: Съотношението доход-цени...
17-08-2010 - 09:12:38
Quote
dmb
Днес прочетох - мисля че в този сайт някъде, че в Англия цената на среден имот била приблизително 7 годишни заплати, и това било много високо, защото преди време било 3 годишни заплати. Ако допуснем че в България цените могат да са 10 годишни заплати, това значи средна цена от 60-70К лв., т.е. 35К евро. Не знам кога това ще стане, но че чудя на какво разчитат продавачите. Не знам кога ще стане, но е време да се разбере, че в София, например, средните заплати на специалисти с добро образование са твърдо над 1000 лв. месечно. При тези нива 7-8 годишен доход е някъде между 40 и 60 000 евро. Това са горе-долу и ценовите нива, на които се реализират апартаменти средна ръка в столицата, т.е. - постигнат е някакъв относителен баланс, поради което дългоочакваният срив "149" все още не се случва.Кой ще купува тия имоти, обявини на настоящите цени? Хора с достатъчно доходи, ако преценят, че имотите си струват. Това, че не принадлежите лично към тази група не означава , че няма такива хора.Как с 500-700 лв. месечна заплата, ще се купуват имоти по 70-80 хиляди евро.Никак. Заплати от този порядък не предполагат покупка на имот. Живее се под наем , при това - твърде, твърде скромно.
Анонимен потребител
Re: Съотношението доход-цени...
17-08-2010 - 09:20:50
Ти вземаш 10 средни годишни заплати за страната и ги сравняваш с цени в София.

Ето данните от статистиката:
[www.nsi.bg]
Средна заплата като я смятам за второто тримесечие на 2010 година излиза към 640 лева.

[www.nsi.bg]
Средна цена за страната 971.20 лева/м2.

Ами с 10 средни годишни заплати за страната си купуваш 79 м2 жилище, което си е даже малко над средното за страната жилище.
Re: Съотношението доход-цени...
17-08-2010 - 10:20:31
Quote
dmb
Днес прочетох - мисля че в този сайт някъде, че в Англия цената на среден имот била приблизително 7 годишни заплати, и това било много високо, защото преди време било 3 годишни заплати. Ако допуснем че в България цените могат да са 10 годишни заплати, това значи средна цена от 60-70К лв., т.е. 35К евро. Не знам кога това ще стане, но че чудя на какво разчитат продавачите. Кой ще купува тия имоти, обявини на настоящите цени? Как с 500-700 лв. месечна заплата, ще се купуват имоти по 70-80 хиляди евро.
В централна Европа един имот се изплаща за 7-8 годишни наема. Това не е мое мнение а на експерти от въпросния ЕС. Над тази цена му викат "балон" . Изключвам источен Берлин и бившите источни провинции на Германия, където при средна мес.заплата 900е. има доста интересни цени в малките градове.
Re: Съотношението доход-цени...
17-08-2010 - 10:56:23
Quote
paio
В централна Европа един имот се изплаща за 7-8 годишни наема. Това не е мое мнение а на експерти от въпросния ЕС.

Глупости на търкалета - за едно Т3 в луксозен квартал на добър френски град компанията ни плаща 834Е месечно, барабар с шаржовете, а оценката на имота е над 280 000. В Будапеща за подобно - 640Е при оценка от 200 000.
Какви 7-8 годишни наема сънувате, драги?
Re: Съотношението доход-цени...
17-08-2010 - 11:30:23
Не знам кой говори глупости! При вашия вариант тези имоти ще се изплатят след 35-40 години и то ако са купени кеш.Ако съм ви разбрал правилно в наема влизат и разходите? 99-та купих цветя и бонбони за 86е. и после вечеря в приличен ресторант (в Париж) 130е.Явно всичко е поефтиняло драстично!
Re: Съотношението доход-цени...
17-08-2010 - 11:44:07
Quote
paio
Не знам кой говори глупости! При вашия вариант тези имоти ще се изплатят след 35-40 години и то ако са купени кеш.Ако съм ви разбрал правилно в наема влизат и разходите? 99-та купих цветя и бонбони за 86е. и после вечеря в приличен ресторант (в Париж) 130е.Явно всичко е поефтиняло драстично!

Драги господине - това не е "моят" вариант - това са средни цени във Франция и Унгария в момента. Просто дадох примерите, защото имам преки наблюдения, които никак не се връзват с твърденията на "експертите", които цитирате. И твърдя, че по подобен начин стоят нещата в целия ЕС.
Що се отнася до цветята и бонбоните, през 99-а във Франция се пазаруваше във франкове. Наемите бяха малко по-ниски от сегашните. Цените на НИ - също.
Цветя и бонбони за 86Е може да се позволи единствено заможен французин или парвеню-българин. Вечеря за двама от 130 евро е точно три пъти повече от средната цена на това нещо в "приличен" ресторант.
Та, казвахте нещо за глупостите?
winking smiley
Re: Съотношението доход-цени...
17-08-2010 - 11:46:06
Иворад, гледал съм обяви в нета за апартаменти в Будапеща.
Направили са ми впечатление някои на цени от около 600-700 евро.
От тези старите , с високите тавани, централни райони . По снимките като гледам са доста добре в сравнение с софийските аналози.
От поста разбирам че може да имате по-преки наблюдения от вашата фирма може би ?
Та въпроса ми е -защо са толкова евтини там , вероятно данъците са солени , верно и там е криза, но предполагам има и някакви други специфични особености ?
Да беше някой друг град -хич нямаше да ми направи впечатление, ама Будапеща?
Единствено прочетох мнения че храните били скъпи там, по-скъпи от Лондон , ама колко по-скъпи и дали въобще е вярно ?
Re: Съотношението доход-цени...
17-08-2010 - 12:18:46
Драги Ивораде, благодаря за квалификацията относно моята личност. Цените написах в евро за да ви е по-лесно.Когато преговаряте за неща значително надхвърлящи стойността на вечерята и сте поканил контрагента и съпругата му , не става с бира и кебапчета ! Две нощи спах в нелуксозен апартамент около25кв.м. за около 50 е. на вечер . Няма смисъл да се дракаме. Явно цените са паднали много. Тогава седмичния наем за луксозен апартамент в луксозен квартал беше около 800-1000е.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-17 13:04 от paio.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход