Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съотношението доход-цени...

Публикувано от dmb 
Re: Съотношението доход-цени...
21-08-2010 - 17:10:13
Quote
paio
Има ли данни каква е средната заплата във Видин,Враца ,Монтана и подобни места и каква е безработицата там? Във врачанския балкан видях уникални местенца а въздуха ,особенно край Вършец и горите наоколо е страхотен!
Не забравяй че в Козлудуй има АЕЦ а в Стара Загора са Мариците.Там доходите са истински не се крият и като нищо могат да ударят София и Варна у земята
Re: Съотношението доход-цени...
21-08-2010 - 17:54:29
Егати глупостите!
Re: Съотношението доход-цени...
21-08-2010 - 18:52:21
Quote
др. Иванов
Егати глупостите!

Е имаш последователи.
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 02:54:19
Quote
antoninus_pius
Quote
batko
Средната заплата в София никога не е била 1000лв чисто имам впредвид.огромна маса хора получават по 500-800лв.

И аз съм съгласен с теб. Познавам хора, които вземат и по над 2 000 лв. Не са много. Но знам и 3-ма прависти напр., чийто заплати са под 800 лв (работят към общината). Наскоро моя позната, дизайнер на мебели, (проектант) с над 3 г. опит започна на нова работа за 550 нето. Имам 7 познати счетоводители и само 1 взима над 1000 (собственик на счет. къща) Над 1000 взимат предимно над 30-годишни, както и архитекти, програмисти (не всички), някои лекари, Мениджъри.
Сега някои ще каже, откъде да съм сигурен в достоверността на получената информация. Не съм. Както и изпитвам недоверие към поднесената статистическа информация. Ако 1 Директор взима 7000 лв и 11 служители взимат по 600 лв., то излиза, че получава над 1000 средно. В България няма точно инфо по отрасли и професии – пр. да сравниш твоята заплата със средната за отрасъла е невъзможно. У нас се осреднява всичко напр. заплатата на млад учител влиза в кюпа заедно със възнаграждението на 1 Директор.
Още нещо, в София са повечето централи на големите фирми, където заплатите са по-високи, от тези в магазините, бензиностанциите и местата, пряко контактуващи с клиенти.
А, сетих се за 1 пример – Макдоналдс са работодател N 1 у нас (заплатите 2007 г. бяха около 300 лв). Питата се как е възможно – просто анкетните карти се попълваха от мениджъри (научих го от един приятел на такава позиция).

Апропо, точно 3 двойки с доходи над 3 000 лв си взеха апартамент по Е550 – 600 м2 в квартали като Овча Купел и Бъкстон и 1 семейство за Е490 в Манастирските ливади – явно хората с прилични доходи, които познавам не оценяват централните части и не теглиха кредити за апартамент в центъра, а предпочетоха да използват налични пари за закупуване на апартамент в по-краен квартал. И трите са закупени в периода 2009 – 2010 г.

Големи глупости сте писали - едно към гьотере. Коя е тази малка фирма с директор със 7000 и 11 служители с по 600? Не всички програмисти вземали над 1000? Я ми покажете поне един под, ако ще и 20 годишно пишлеме да е.
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 08:29:14
avatar
Quote
Boby
Quote
antoninus_pius
Quote
batko
Средната заплата в София никога не е била 1000лв чисто имам впредвид.огромна маса хора получават по 500-800лв.

И аз съм съгласен с теб. Познавам хора, които вземат и по над 2 000 лв. Не са много. Но знам и 3-ма прависти напр., чийто заплати са под 800 лв (работят към общината). Наскоро моя позната, дизайнер на мебели, (проектант) с над 3 г. опит започна на нова работа за 550 нето. Имам 7 познати счетоводители и само 1 взима над 1000 (собственик на счет. къща) Над 1000 взимат предимно над 30-годишни, както и архитекти, програмисти (не всички), някои лекари, Мениджъри. Ако 1 Директор взима 7000 лв и 11 служители взимат по 600 лв., то излиза, че получава над 1000 средно. .

Големи глупости сте писали - едно към гьотере. Коя е тази малка фирма с директор със 7000 и 11 служители с по 600?
Не всички програмисти вземали над 1000? Я ми покажете поне един под, ако ще и 20 годишно пишлеме да е.
Не са глупости Боби, не навсякъде всичко тече по мед и масло.
Бая фирми закъсаха, бая програмисти стоят на стендбай и чакат поръчки - а те не идват.
Сега се хващат и за под 1000 лв./месечно, защото човек яде три пъти на ден.
Доста програмисти си вдигнаха стандарта много високо, но сега голяма част от тях се приземяват.
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 09:13:54
avatar
От НСИ:
I II III IV V VI месец, 2010г
-София(столица) 810 806 841 856 831 835 лв

До колко може да се вярва, незнам.
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 09:35:30
Абе вие верно изперкахте! Кого го е грижа калко са средните доходи при продажби на жилища? Това да не е хляб? Да не би да има закон според който лежиш в затвор ако не купиш? Който взима със жена си по 1500 лв., отзад има роднини, село и други доходи, които в чужбина ги няма, но най-важното има и жилище. Да сте видяли навалица от хора с 500 лв. заплати пред АНИ или банките за кредити? Влезте малко в час, все едно съм в санаториум за бавноразвиващи се. Като взимаш малко пари ще живееш в Опицвет или някъде по линията и ще ходиш на работа с влака, или ще продължиш да си живееш в двустайния или ще го продадеш и ще доплатиш 10 хил. лв. за тристаен, ще ти се хванат по 70-80 лв. на месец за 25 г.
Анонимен потребител
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 09:45:57
Виж методологията и ще разбереш
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 09:51:46
Този дето я гледат продавачите на коли, бяла и черна техника, за да си определят цените или някоя специална? И според която нов мерцедес струва 11 хил. лева, за да ни е според доходите?
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 09:54:37
Боби колко програмисти има в София колко директори и колко са учителите лекарите полиция държавни служители продавачки бачкери?Това че 5% от населението взема над 1000лв нищо не означава.Огромната маса е с мизерни доходи.Една кака на гише в банка взема 500-600лв.Един млад инженер с компютри или телекомуникации 700-800лв.Да не говорим бизнеса на какви пари ги осигурява?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход