Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съотношението доход-цени...

Публикувано от dmb 
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 19:48:52
Очаквах някой да го сметне -като се има предвид лихвата по депозит за тея 60 000 евро за година ,плюс инфлацията пак на годишна база.Сравнено с покупката на имота -среден наем на апартамента спрямо цената си и обезценяването в проценти на годишна база.
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 21:07:35
Сметките по тоя въпрос станаха като перпетум мобиле във форума. Айде стига глупости вече, дръж си парите там в банката и не реви.
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 21:51:57
Д-р Иванов - точно СЕГА НЕ Е момента - точно щото СЕГА ЛИХВИТЕ са големи (10+ %), точно СЕГА наемите са малки, доста по малко като стойност само от лихвата на 60к евра, без да се плаща ИЗОБЩО главница (ако се взема заем).
Иначе няма лошо да си купиш апартамент - ама не и да се ЗАРОБВАШ ЦЯЛ ЖИВОТ - 25-30г.
Питай 15-те % дето не могат да си плащат вноските, питай и още толкова които изпитват трудности?
Виж болката и мъката им в очите...
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 22:33:52
Имотко пак нищо не каза.Аз за мен съм си го сметнал -излиза ми едно към едно и с еднакъв риск , както сега така и след 1-2 години.Колко е един среден наем в София в среден квартал за тия 65-80 квадрата апартамент струващ или поне толкова му искат -60 000 евро.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-22 22:39 от filmatoplo.
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 23:38:57
"СЕГА"-то с рихви от 10+ мина, както след 1 година ще е минало и времето с лихви 7+, а след 5-6 години лихвите ще са на супер промоция от 2-, колкото са в Европа, а като вземеш 2% на година ще ходиш и да си платиш данъка върху лихвите, но може и да минеш метър, защото едва ли ще платиш много върху 200 лв. на месец, а 3 студенти, всеки в самостоятелна стая в тристайният в Люлин или Обеля до метрото, ще си плащат чинно по 200-250 лв. на месец, като перспективата ще е съвсем ясна - рихвите на 2 и под 2 прозента, а наемът нагоре.

В краткосрочна перспектива? Ще взимаш по 400 лв. на месец лихви, но докато хванеш какво става цените ще скочат и вместо тристаен ще купиш двустаен.Защото ако преди година цените бяха по 700 и при нови стоежи и надолу, сега такива цени няма. Това дето преди година струваше ново 700, сега е 800 или е "изяло" лихвите на 2 години.

Да не споменавам, че сега поради изключителността на ситуацията инфлацията е 2-3%, а не поне 7-8, както е редно за да се изравним по цени с ЕС след 10-12 г. Т.е. от лихви ще затъваш/ще си на минус/ с 5% на година, а инфлацията вмиза в цените на жилищата.

На времето знаеш ли колко хора ми дуднеха да си продадем апартаментите, да вложим парите в банки и с 10% на месец да си живеем живота. Ама живота в един момент нещо свърши, банките дадоха фира и на българите пак стана виновно международното положение, дългата ръка на Москва и всичко друго освен собствената глупост.
Re: Съотношението доход-цени...
22-08-2010 - 23:54:01
avatar
Quote
Imotko
За влогарите-с джакузи.
Филмът на ужасите "1000 евро в Борово, Бели брези и Гоцето, 1100 в Стрелбище" ще го дават догодина напролет или най-късно по това време.
Фантастичният филм "149 евро на топлокейшън" ще го дават на върба.

С джакузи де. 1000-1100 евро за топ локеишън на улица "Кал до колене" номер дръж се да не паднеш вече е в архивите, излезе калпав филм и много от актьорите бяха самодейци! Сега гледаш "Надлъгването" и очаквайте "149 лева"

Ни копува ни продава
Re: Съотношението доход-цени...
23-08-2010 - 00:08:34
Там, за където ти говоря, няма кал до колене. И надлъгване няма, има прости пазарни принципи. Отделен е въпросът, че всеки ги разбира както му отърва.
Re: Съотношението доход-цени...
23-08-2010 - 00:39:49
Quote
ТОРТКО

С джакузи де. 1000-1100 евро за топ локеишън на улица "Кал до колене" номер дръж се да не паднеш вече е в архивите, излезе калпав филм и много от актьорите бяха самодейци! Сега гледаш "Надлъгването" и очаквайте "149 лева"

Туй във вашто село ли да го чеками. Коей то ако не е тайна? Нии у градо чекаме 149 ама евро, и още гу чекаме, мъ не ще и не ще да става на толкоз пък годините минават и туй то. Язе искаме да купиме на 149Е за тип топ локейшън, ма никой не сака да продава на толкоз, само ми съ смеиат кат им кажа толкоз, па други напрао ма гонят. Язе ше го зеиме и без жакузи им викам ако го дадат, ма пак не сакат. Кви ора значи не земат от дума и толкоз. Я им думам криза мриза, ма те пак си знаят техното
Re: Съотношението доход-цени...
23-08-2010 - 08:08:50
д-р Иванов.
Как така хем няма инфлация хем имотите са поскъпнали от 700 на 800кв метър?
И нещо май много ЩЕ има в твоето изказване - лихвите Ще, имотите Ще, Студентите Ще и т.н.
Само един пример - ходих да гледам апартамент под наем - 3-стаен 100кв новопостроен с перфектна баня и тоалетна, кухня - с печка но без хладилник и пералня, обзаведен постничко но с чисто нови мебели - маса с 4 стола за 200лв, спалня с гардероб за 400-500лв, другата спалня е едно старо легло и гардероб (абе за изхвърляне). Всичко това за 200 евра месечно.
ДА си го купиш СЕГА - ще му искат поне 70-80к евра, А познай кога ще ги дам, след като 10г наем идва 25к евра - 3 ПЪТИ по малко,
само лихвата на 70к ЗАЕМ (да кажем че е 6%, колкото в БГ не са били от 20години) е 350евра месечно. При сегашните нива на лихвите си е 500-550 евра. Да не съм "шибан" както казва един професор за Българите ....
Предпочитам да взема ипотечен кредит и да си ми стоят парите - я акцийки, я лихви. Като(АКО) станат лихвите 2-3 % ще съм един от първите взел.
Re: Съотношението доход-цени...
23-08-2010 - 08:39:12
Аз освен с ЩЕ съм говорил и за БЕШЕ, естествено за който има нещо в тенжурето. Когато беше кризата наемът на гарсониерите беше по 10-12 долара. Това бешене беше за 3-4 месеца, а след 1 година вече си отиде на 70-80. Каквото съм казал съм го казал за хора, които могат освен да гледат и да мислят. За разлика от тебе аз не търся квартира под наем, а плащам по малко над 3000 лв. имотни данъци и такса смет, затова всеки може да отбере кой да слуша. Като кажа нещо не го правя за да влизам в полемика, а защото е факт, ако някой не го вярва си е за негова сметка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход