Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?

Публикувано от ASSETION 
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
08-08-2010 - 18:59:51
Quote
др. Иванов
Разликата е, че шумът се спира от маса. Трябва дебела и тежка стена. При панела са желозобетон и не се чува, там щумът се предава от дограмите, пред стълбището, от прозорците и баните. При ЕПК-то стените са по 30 см. дебели и често са зидани със стари единици с молките кръгли дупки. Така са стигнали чиста плътност около 18-20 см. и 10-12 см. кухо. При панела връзките стени под са на отделни заварки, арматурата не преминава и не пренася шум навсякъде, а при ЕПК-то са дебело измазани с варова мазилка.
Сегашното строителство, със сегашните технологии е лошо, технологично лошо. Първо изисква голяма проектонтска и строителна дисциплина, каквато тук няма. Защо в Германия няма проблеми с итонга при по-голяма влага, а тук има? Това е със всичко. Отделно трябва да се слагат всички елементи, което при изпълнение идва скъпо. Напр. слагаш изолации, но ако не е изпълнено всичко дакрай, т.е. максимално скъпо и с влагане на всичко според фирмите продавачи, стените мухлясват.
Това е с изолациите. Тук се прави това, което се е правили винаги, но с нови материали, негодни за това. Старите тухли са плътни, без дупки и правят с мазилката 30 см. плътна стена, която спира шума, по-новите, както вече казах правят 20 см. плътно и 10 см. дупки/въздух/. Сегашните тухли при 25 см. зид правят 7-8 см. плътно, с тънки шпакловки или мазилки стават 10 см и 17-18 см. въздух. Чува се всичко, вкл. когато съседът си реже салатата на дъската в кухнята. Плочите са дебели обикновенно 18 см./безгредово/, но ако се спази всичко трябва да отидат със замазките на 27-28 см. и задължително да имат звукова изолация срущу ударен шум. Това не се плави, върху плочата се слага минимална замазка да излавни и отгоре ламинат. Даже замазката се пести и се изравнява с хеликоптери.

Изходът? Плащаш още една торба пари и губиш 2-3 м2, т.е. квадратът ти се оскъпява с около 100Е или не се пазариш като циганин при покупката, а се насочваш главно към качеството на строителството, което едва ли ще намериш, защото циганията е такава, че никой строител няма да тръгне да прави нещо качествено, защото знае, че никой няма да му го плати. Напр. като кажа, че на пода имам 1 см. корк, клиентът въобще не го чува, а настоява, че едикой си в квартала продавал с 50Е/м2 по-евтино и не искал гипс-картон и изолация да му биело на кухо, а да е по-евтино. След което започва да се тюхка колко некачествено се строи.
Иванов много скоро ще си признаеш че новото строителство е пълен боклук и не отговаря на никакви норми.Да не говорим за устойчивост.Голямата трагедия предстои въпроса е кога.
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
08-08-2010 - 20:24:12
Иванов много скоро ще си признаеш че новото строителство е пълен боклук и не отговаря на никакви норми.Да не говорим за устойчивост.Голямата трагедия предстои въпроса е кога.

Никага не съм твърдял, че е добро. Има строители, които страят хубаво, но масовото се строи за да се продава евтино. Не знам кои са по-прави, защото виждам, колко малко внимание обръщат хората на качеството. Аз съм се напатил от шум и правя всичко така, че нищо да не се чува, но никой не му обръща внимание, блещят се с празен поглед и викат: Абе ти ми дай цена, аз ще се оправя! Строителят срещу мене е преустроил гаражите в апртаменти, защото никой не иска да ги плаща. Утре като сложи общината цена за паркиране в цяла София същите ще реват, как строителят не им е осигурил парко-места, а и да не въведе общината аз ще искам да се забрани паркирането на улицата, защото моите са под колонада и излизат през тротоара, ако някой спре ще им пречи. Така изведнъж една къща с една кола става кооперация с 15 коли без нито едно парко място, при положение, че по закон се искат 15 х 1,1 или 17 паркоместа.
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
08-08-2010 - 21:45:56
avatar
Quote
др. Иванов
Иванов много скоро ще си признаеш че новото строителство е пълен боклук и не отговаря на никакви норми.

Никага не съм твърдял, че е добро. Има строители, които строят хубаво, но масовото се строи за да се продава евтино. Не знам кои са по-прави, защото виждам, колко малко внимание обръщат хората на качеството. Аз съм се напатил от шум и правя всичко така, че нищо да не се чува, но никой не му обръща внимание, блещят се с празен поглед и викат: Абе ти ми дай цена, аз ще се оправя!

Абсолютно сте прав другарю.
Само от няколко изречения се вижда, че раздел "строителство" Ви е ясен.
Не сте някакъв теоретик, който да налучква в мнението си.

Народът бедничък и търси най-тънко да мине. Резултатът: евтиното излиза скъпо.
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
09-08-2010 - 06:32:08
Иванов как хората да дадат 15-20000 евро за гараж?Откъде?И да вкарат вътре трошка за 5000лв.Ти нещо си се убъркал
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
09-08-2010 - 07:50:54
avatar
Хората "инвестират" в гаража за да направят кварталната бакалия и след една година, според някои тука, имат вече оборот, за да си купят поне едно Бентли да вкарат вътре! winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
10-08-2010 - 10:53:44
Строеше се и се строи лошо, защото има кой да го купи. Ама българският народ е много наивен, а се мисли за тарикат.
А какъв е този лаф: хубавото е много скъпо. Какъв е този бизнес, в които 80-90 % от стоката е некачествена? Май само на сметището е така?
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
10-08-2010 - 16:47:52
Ама българският народ е много наивен, а се мисли за тарикат.

С това си изчерпал цялата народопсихология на дивото, мързеливо и крадливо азиатско племе.

Искаш ли да шитнеш нещо на балъка му кажи, че това дето си го построил нищо не струва, но е много евтино и той/клиентът/ щато хване брато и бадженака ще си го оправи без пари и така ще удари кьоравото.

Една позната си купи тристаен на Триъгълника в един от блоковете строени в началото на деветдесетте, които са без акт 16. Купи го за 45 хил. евро и като я питах как си е купила в блок дето 15 години не може да вземе акт 16, тя каза че е на сметка, защото с малка част от спестените 20-25 хил.щяла заедно с останалите купувачи да извади разрешението за ползване, а и освен това строителят бил един алкохолик дето се минал много. Слушаш, слушаш и и ти идва да си теглиш куршума, че си част от този народ.
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
10-08-2010 - 17:20:03
Банкя:

Париж:

Quote
author=gogolcho link=topic=303.msg10703#msg10703 date=1281425911
Quote
author=dodo2 link=topic=303.msg10445#msg10445 date=1280965994
Къща 281м2 се продава на търг за 1200000 [www.sales.bcpea.org]
Пощенска яко са се нагълтали с вода с този имот. 600 000е тази къща не е струвала и по време на пика.
За тези, които не успеят да спечелят търга за
къщата от 281м2 (2135 евро/м2) с дворче от 1000м2 в Банкя
им предлагам утешителна печалба:
замъче от 450м2 (1966 евро/м2) и парк от 7000м2 на 45 минути от Париж smiling smiley
[www.bellesdemeures.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-10 18:43 от barbaron.
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
10-08-2010 - 17:26:23
avatar
Виж сега, разликата в цената се дължи на Супермен като комшия в добавка към имота.
Къде ти в Париж, втори като него, а? winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
10-08-2010 - 17:53:58
barbaron!

Би ли споделил колко е годишния данък на замъчето и дворчето от 7 дка.?Да не е някъде около продажната му цена и така Френската република да се бори срещу Реставрацията!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход