Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?

Публикувано от ASSETION 
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
03-08-2010 - 13:04:02
Относно конструкциите като проектант не се подписвам в акт 7 и не давам разрешение в заповедната книга за бетониране ,ако армировката не е на ред и ако кофража ме съмнява.Дали е качествена стоманата или бетона не е моя работа аз ги предписвам надзорника да си гледа сертификатите.Често архитектурата води до лоши земетръсни решения от гледна точка на разположението на противоземетръснте шайби,доста лоша регуларност на конструкцията,различни коравини в направленията,малка усуквателна коравина,променящи се коравини по нива,отвори в тежко натоварени шайби и кво ли още не.
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
07-08-2010 - 23:25:30
Моля за съвет, относно това дали мога да изискам от Инвеститора , от който 2008 г закупихме апартамент да направи нещо по въпроса с шума , за който и не подозирах , преди да заживея в апартамента
Шумотевицата от съседните апертаменти е неописуема ,чувам най обикновен говор , тихо пуснат ТВ, чувам как съседът се бръсне и жена му пържи риба и тн и тн ,
В последствие разврах ,че навсякъде е строено с тухли 1- ци , може ли с такива тухли да се строи блок и да се отделят отделните апартаменти
Имали някакъв и най малък законов ред по който да изискам промяна
Благодаря



Един въпрос за ценовиците:
Колко по-скъпо сте готови да платите за апартамент от 70 м2, ако тези проблеми са решени? |Обръщам внимание, че цялото ново строителство е такова, не говорим за изолиран случай, а за правило. Като се има предвид, че да се отстрани шумът ще отиде 1 месец в ремонти и 2500-3000 Е и загуба от 2-3 м2 заради новите изолации.
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
08-08-2010 - 00:26:45
И аз винаги съм се чудил по въпроса за шумоизолацията. Изглежда даже, че повече се чува от апартаментите на горния и долния етаж, отколкото от съседите на етажа. Какво липсва? Нещо плочите ли са тънки? Бях няколко дни на гости на приятел в старо соц. ЕПК, сградата като цяло е ужасна, но един път вече в апартамента не може да се разбере, че има съседи. Къде е точно разликата и как човек може да се изолира от шума, идващ от горния или долния етаж?
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
08-08-2010 - 08:29:48
Разликата е, че шумът се спира от маса. Трябва дебела и тежка стена. При панела са желозобетон и не се чува, там щумът се предава от дограмите, пред стълбището, от прозорците и баните. При ЕПК-то стените са по 30 см. дебели и често са зидани със стари единици с молките кръгли дупки. Така са стигнали чиста плътност около 18-20 см. и 10-12 см. кухо. При панела връзките стени под са на отделни заварки, арматурата не преминава и не пренася шум навсякъде, а при ЕПК-то са дебело измазани с варова мазилка.
Сегашното строителство, със сегашните технологии е лошо, технологично лошо. Първо изисква голяма проектонтска и строителна дисциплина, каквато тук няма. Защо в Германия няма проблеми с итонга при по-голяма влага, а тук има? Това е със всичко. Отделно трябва да се слагат всички елементи, което при изпълнение идва скъпо. Напр. слагаш изолации, но ако не е изпълнено всичко дакрай, т.е. максимално скъпо и с влагане на всичко според фирмите продавачи, стените мухлясват.
Това е с изолациите. Тук се прави това, което се е правили винаги, но с нови материали, негодни за това. Старите тухли са плътни, без дупки и правят с мазилката 30 см. плътна стена, която спира шума, по-новите, както вече казах правят 20 см. плътно и 10 см. дупки/въздух/. Сегашните тухли при 25 см. зид правят 7-8 см. плътно, с тънки шпакловки или мазилки стават 10 см и 17-18 см. въздух. Чува се всичко, вкл. когато съседът си реже салатата на дъската в кухнята. Плочите са дебели обикновенно 18 см./безгредово/, но ако се спази всичко трябва да отидат със замазките на 27-28 см. и задължително да имат звукова изолация срущу ударен шум. Това не се плави, върху плочата се слага минимална замазка да излавни и отгоре ламинат. Даже замазката се пести и се изравнява с хеликоптери.

Изходът? Плащаш още една торба пари и губиш 2-3 м2, т.е. квадратът ти се оскъпява с около 100Е или не се пазариш като циганин при покупката, а се насочваш главно към качеството на строителството, което едва ли ще намериш, защото циганията е такава, че никой строител няма да тръгне да прави нещо качествено, защото знае, че никой няма да му го плати. Напр. като кажа, че на пода имам 1 см. корк, клиентът въобще не го чува, а настоява, че едикой си в квартала продавал с 50Е/м2 по-евтино и не искал гипс-картон и изолация да му биело на кухо, а да е по-евтино. След което започва да се тюхка колко некачествено се строи.
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
08-08-2010 - 12:36:44
Нещо любопитно за шума! Физиологическата характеристика за шума е фон.1 фон =1000 Hz =1 dB!
Шепот при говор на разстояние 1 м. дава 30 фона или 30 dB! На новите тухли индекса на звукоизолация е 39dB! Шансът да чуете какво си шепнат тайно съседите е само ,ако са на по-малко от метър до стената!:]
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
08-08-2010 - 14:55:56
avatar
И затова, най-доброто решение да звукоизолираш помещенията си, е ти да вдигаш по-голям шум от съседите, така звуковите вълни ще се погасяват взаимно! :]

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
08-08-2010 - 16:09:44
Човек може да придобие и представа за сексуалния живот на съседите във входа. Повечето са семейни, най-активен е един ерген над мен, той често ги сменя мацките smiling smileysmiling smileysmiling smiley Още малко и ще придобия комплекс за малоценност, заради тези пусти стени и плочи smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
08-08-2010 - 16:38:49
avatar
Пускай си по-силно звукът на късните канали, така както прави и той!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
08-08-2010 - 16:39:56
Аз пък мисля, че такива жилища с лоша шумоизолация трябва да са по скъпи от останалите, защото гарантират, че никога няма да се почустваш изолиран и самотен, т.е създават някаква социална атмосфера в жилището. Поне с 50-100Е отгоре на квадрат. Ако сте гледали филма Топло - те това е - комшийке да ти се намира туй онуй - абе въобще друго си е
Re: Айде някой да покаже тук оферта която мисли че си струва?
08-08-2010 - 18:16:49
Ама нали затова и тъй се казвам .:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход