Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Навлизаме във фаза 12 на имотния балон

Публикувано от greenbul 
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
29-09-2011 - 10:35:27
avatar
Quote
Seira
Огромната част от българите са едни бедняци, които нямат 100 лева в джоба, но имат собствено жилище. Докато това не се промени, пазарът на НИ ще е само надолу.

Какво, предполагаш, ще се случи?
Да си продадат жилищата за жълти стотинки, да отидат под наем, да изядат и изпият остатъка..............и какво?
Ако го направят и на пазара излязат тия жилища, а имащите възможност да купят са 20%, какво ще се получи?smoking smiley
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
29-09-2011 - 11:27:18
Quote
камелия
Quote
Seira
Огромната част от българите са едни бедняци, които нямат 100 лева в джоба, но имат собствено жилище. Докато това не се промени, пазарът на НИ ще е само надолу.

Какво, предполагаш, ще се случи?
Да си продадат жилищата за жълти стотинки, да отидат под наем, да изядат и изпият остатъка..............и какво?
Ако го направят и на пазара излязат тия жилища, а имащите възможност да купят са 20%, какво ще се получи?smoking smiley

Не за жълти стотинки, а за да могат да си позволят лечение, да изучат дето си или просто да се наядат.
В Ямболския блок 20 бях стигнали до там да си горят дограмите за да се стоплят.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
29-09-2011 - 11:42:44
avatar
Quote
greenbul

Не за жълти стотинки, а за да могат да си позволят лечение, да изучат дето си или просто да се наядат.
В Ямболския блок 20 бях стигнали до там да си горят дограмите за да се стоплят.

Хайде малко по- интелигентно и коректно, ако можеш, де!
В блок 20 бяха настанени под общински наем цигани.smoking smiley
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
29-09-2011 - 12:33:18
Quote
greenbul
Quote
камелия
Quote
Seira
Огромната част от българите са едни бедняци, които нямат 100 лева в джоба, но имат собствено жилище. Докато това не се промени, пазарът на НИ ще е само надолу.

Какво, предполагаш, ще се случи?
Да си продадат жилищата за жълти стотинки, да отидат под наем, да изядат и изпият остатъка..............и какво?
Ако го направят и на пазара излязат тия жилища, а имащите възможност да купят са 20%, какво ще се получи?smoking smiley

Не за жълти стотинки, а за да могат да си позволят лечение, да изучат дето си или просто да се наядат.
В Ямболския блок 20 бях стигнали до там да си горят дограмите за да се стоплят.[/quot

В Ямболския блок 20 дограмите и паркета го изгориха още първата зима,някъде 80-те години.Тогава беше популярен вица Айше ша са топлим ли,или ша прайм чааве.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
29-09-2011 - 15:22:47
Quote
камелия
Какво, предполагаш, ще се случи?
Да си продадат жилищата за жълти стотинки, да отидат под наем, да изядат и изпият остатъка..............и какво?
Ако го направят и на пазара излязат тия жилища, а имащите възможност да купят са 20%, какво ще се получи?smoking smiley

Аз не предполагам, аз съм го видял на някои други места малко по-назапад от Калотина. Една фирма притежава 2-3000 10-етажни блока и ги дава под наем. И 35-45% от населението живее под наем или под мостовете, а не като тука, всеки да е собственик, пък да иска социални помощи от държавата. Аз познавам трима безработни и социално слаби със собствени наследствени апартаменти над 50000 евро. За теб това нормално ли е, щото за мен не е.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
29-09-2011 - 15:39:15
Quote
1.9
Quote
greenbul
Да де, ама 80% от българите са с продънени джобове, както и 80% от жилищата са боклуци.
Следователно 80% от пазарът има да пада не двойно, а многократно повече ...
Аз бих казал, че това няма как да не се отрази и на нормалните жилища (около 10-15%), защото голяма част от тях се купуват от хора, които до скоро са били в 80-те процента и продават боклука за да купят средно добро жилище.
И накрая остват едни 5% от пазара, за който твърдиш, че цените им няма да падат. Е няма да падат, прав си, защото 5% от населението не си знае парите ...

Добави и това,че предлагането е огромно, а 80-те процента нарастват.

Аз докато да го напиша и хоп пресата потвърди изказването ми:
Няма криза за суперскъпите имоти

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
29-09-2011 - 16:11:23
avatar
Quote
Seira
Quote
камелия
Какво, предполагаш, ще се случи?
Да си продадат жилищата за жълти стотинки, да отидат под наем, да изядат и изпият остатъка..............и какво?
Ако го направят и на пазара излязат тия жилища, а имащите възможност да купят са 20%, какво ще се получи?smoking smiley

Аз не предполагам, аз съм го видял на някои други места малко по-назапад от Калотина. Една фирма притежава 2-3000 10-етажни блока и ги дава под наем. И 35-45% от населението живее под наем или под мостовете, а не като тука, всеки да е собственик, пък да иска социални помощи от държавата. Аз познавам трима безработни и социално слаби със собствени наследствени апартаменти над 50000 евро. За теб това нормално ли е, щото за мен не е.

Как би се подобрило собственото ти положение, ако това се случи и тук?
Ако 35-45% от хората останат под наем или под мостовете?
Ще купиш апартаменти по 2 за лев и ще ги даваш под наем на тези, които са толкова бедни, че е трябвало да ти подарят собствеността си? Колко време ще ти плащат и какъв ще е размера на наема? А, колко ще ти излезе да санираш и оправиш сградите според европейските изисквания, че и данъците, и застраховките да покриваш?
Не можеш да разбереш, че колкото е по- голям процента на безимотните и безработните, толкова по- зле е и за т. н. " средна класа", защото ще трябва да плаща все по- високи данъци.
Що се отнася до твоите познати- та, нали само благодарение на собствеността си не са стигнали до кофите с боклук, откъдето връщане няма. И винаги могат да продадат, да си купят нещо я по- евтино в същото населено място, я другаде. Което си е възможност.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
29-09-2011 - 16:33:57
Quote
Отец Нахендерий
Quote
Seira
Аз не предполагам, аз съм го видял на някои други места малко по-назапад от Калотина. Една фирма притежава 2-3000 10-етажни блока и ги дава под наем. И 35-45% от населението живее под наем или под мостовете, а не като тука, всеки да е собственик, пък да иска социални помощи от държавата. Аз познавам трима безработни и социално слаби със собствени наследствени апартаменти над 50000 евро. За теб това нормално ли е, щото за мен не е.

Тъй тъй чадо мое, не може да иска една бабка да остави 50 иляди наследство на унуците и същевременно да цоца от държавата. Не са длъжни данъкоплатците да се грижат и за наследниците на бабите. Тъй де. Не се коркай чадо и в БГ така ще стане: искаш помощи - може, НО първо да си изядеш това що имаш, чак тогава клопай на портата на данъкоплатците. Тук в мойта енория е така и не виждам причини и в Анадола да не се случи. След гръцките истории Европа ще се досети и за Булгаристан. Въпрос на време е (язе викам 10 години най-много)


Хе хе.... тая приказка дето си я хортувате гаче ли сте я сънували - в мокри чаршафе.
Нема да стане тая не само след 10 ами и след 10x10 години.
Ми то българското племе 500 год. под турско е живяло и винаги собствен дом е имало - анадънмо ?
Та значи тъй- като не вървят скъпо "луксозните" кочини давай рентиери да ставаме - с по 2-3000 блока. Кво ще правите - панелките "ан гро" ли ще изкупите ?
И кое е нормално едва ли зависиси от мнението на "сейра" или на отец пък бил и той "Надухверий".
Що се отнася до "бабките" то над 99% от тях имат реален трудов стаж и си заслужават както пенсиите така и помощите .
И ми писна от коментари на келеши-жълтурковци обявили се за "данъкоплатци" и гледащи в чуждите панички. Първо се огледайте и ослушайте къде живеете, по какви улици и инфраструктура ходите и ползвате и си набийте в празните кратуни, че над 90% от това което ползвате е строено от тези "бабички и дядовци" за без пари а също и от тези "безработни и социално слаби" ,повечето от които не са такива по собствно желание и сигурно притежават жилища защото са ги заработили и платили.
И преди да се правите на отворковци -неолайняри вземете са образовайте на тема "социални помощи и защита" в Германия Франция, САЩ и пр. бели държави - дали ви стиска да плащате техните данъци за издръжка по техните социални стандарти ?
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
29-09-2011 - 17:17:29
Да де ....като гледам главата ти е голямшка - то и волът най-голяма глава носи и мнооого акъл в нея...

И имаше един такъв с подобен стил на писане като теб - Пунди ли ,Пундю ли беше ....ти да не си му роднина и кандидат за поредния форумен шут... или ти плащат админите да вдигаш "кликовете".
И понеже и най-умния си е малко прост - може да ти е полезно това от един друг форум :

all_trader2


Вчера, 14:33

Начално Неолиберализмът катастрофира, държавата е на ход



Милиардери взеха да дават пари на хазната, за да не ги разследват

Германия е несправедлива страна. Това е факт, а не лява идеология. Нашата система води до един вид "преразпределение от бедните към богатите", твърди специалистът по конституционно право и данъчен експерт Паул Кирхоф, когото Ангела Меркел навремето искаше за свой финансов министър. Той формулира нещата по следния начин: "Ако нашата система иска да оцелее, нещо в нея трябва да се промени".
Ето няколко примера: Най-добре печелещите 5000 домакинства в Германия са увеличили от средата на 90-те години дела си в националния доход с около 50 на сто. Същевременно обаче реалните възнаграждения на всички германци за същия период са останали приблизително същите. Чистата работна заплата т.е. делът на заплатите в националния доход в Западна Германия до 80-те години е все още около 44% Десет години по-късно: малко над 38%. Днес - около 35%. В същото време дела на доходите от печалби постоянна расте. В ход са неимоверни преразпределения. Всичко това е отдавна известно. Но ние сме безучастни наблюдатели. Защо всъщност? Защото идеологията на приватизацията, идеологията на оттеглящата се държава, идеологията не неолиберализма замъглява общественото мнение вече за цяло поколение.
Но тази идеология вече се пропуква. "Едно десетилетие на разюздана финансова икономика се оказа най-успешната програма за ресоциализация на обществената критика от ляво", беше писал Франк Ширмахер. Не силата на лявата аргументация надви над капитализма. Капитализмът продължи да се разраства, докато не стана несъвместим с демокрацията.
Живеем все повече в система, в която малцинството извлича печалби, а мнозинството - не. При демокрацията обаче мнозинството е нужно на всеки няколко години като електорално стадо. Да пусне гласовете си после да замлъкне. За тази цел държавата им плаща все по-оскъдните помощи от социалните фондове.
Откъде обаче да дойдат парите тези фондове, след като богатите и предприятията плащат все по-малко данъци и успяват да задържат печалбите само за себе си, а бедните не плащат никакви данъци, просто защото нямат пари? Досега това се компенсираше с поемането на все нови дългове. Дълговете са цената, която държавите заплащат, за да стават богатите все по-богати, а бедните все по-бедни. Тази система беше доведена до абсурдни размери.
Държавата сама се лишава от парите на богатите. Да бъдат щадени богатите и успокоявани бедните - това вече няма да бъде възможно. В сегашните условия има само едно решение: да се вдигат данъците или да се пести. Ако държавите пестят, несправедливостта ще продължи да се увеличава: училища, плувни басейни, библиотеки, болници - всички те ще пострадат, а който има пари не разчита на функционирането на тези институции.
За разлика от всички останали. Така потокът на масовата ярост ще се отприщва все повече. И можем да си представим, в каква посока ще се излее той: към десен радикализъм. Когато държавите пестят, те не реформират системата по посока към демокрацията, а я деформират, превръщайки я в автокрация.
За да бъде спасено нашето общество има само един път: вдигане на данъците. Максималната данъчна ставка в Германия никога не е била по-ниска от сегашната. 53 или 56% се възприемаха в миналото като нещо нормално. Днес процентите са 42. Който успее да се възползва от всички легални фискални облекчения плаща не повече от 30%.
Това е безумие! Държавата не може повече да си позволява да се лишава от парите на богатите. Берлинският финансист Джакомо Корнео дори издига искане за данъчна ставка за най-богатите в размер на 66%. И е прав!
Богатите няма да обеднеят, ако плащат няколко процента повече данъци - в това са убедени и неколцина германски свръхбогаташи, които се включиха в дебата за по-високо данъчно облагане на богатите.
В Германия отдавна има призиви за по-високо данъчно облагане на богатите. В повечето случаи това искане идва от левия политически спектър. Ето че сега в дебата се включиха и четирима известни германски милионери. Във вестник "Ди Цайт" те обявяват, че нямат нищо против по-високи данъчни ставки за богатите. "Не виждам никакъв проблем, ако се повиши данъчната ставка за богатите. Това ще помогне много повече, отколкото дълго водената дискусия за реанимиране на имуществения данък", казва хамбургският милиардер Михаел Ото - създател на империята "Ото".
Само че германските милионери поставят условия. Производителят на слухови апарати и президент на футболния клуб "Хановер 96" Мартин Кинд също се присъединява към апела и заявява, че би възприел по-високо данъчно облагане, но само при условие, че държавата се задължи да използва приходите изключително за погасяване на дълговете. Според вестник "Ди Цайт" апелът получава подкрепа и от бившия застрахователен предприемач от Хамбург Юрген Хунке.
Най-известният представител на германските милионери-филантропи е поп-звездата Мариус Мюлер-Вестернхаген. "Няколко процента повече няма да направят богатите бедни. Те дори ще станат още по-богати, ако данъчните приходи се използват целенасочено за погасяване на дълга и служат на бъдещето, а не създават допълнителни лихви", казва той.
Германските богаташи не са сами. Американският милиардер Уорън Бъфет наскоро пледира за по-високи данъци за свръхбогатите. Според него само по този начин може да бъде намален огромният държавен дълг на САЩ. "Дошло е време нашето правителство да се заеме сериозно с общата жертвоготовност", писа в средата на август Уорън Бъфет във вестник "Ню Йорк Таймс".
И френските богаташи вече плащат, защото искат да помогнат за преодоляване на дълговата криза чрез по-високи данъци. "Ние съзнаваме, че извличахме печалби от френския модел и от европейското обкръжение. Сега искаме да допринесем за запазването на този модел", заявиха неколцина богати французи.
Френското правителство реагира на апела. Французите с годишен доход от над 500.000 евро в бъдеще ще плащат допълнителен данък в размер на 3 процента. Данъкът ще бъде в сила, докато Франция намали своя бюджетен дефицит под допустимата граница от 3 процента от БВП.
Re: Навлизаме във фаза 12 на имотния балон
29-09-2011 - 19:36:34
IP/Host: ---.anonymouse.org - това комплексарщина ли е или се криеш от някого ?

.....................дерзай, това е открит форум и може да "поеме" още един семпъл безсмиленик *huh*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход