Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-03-2011 - 22:03:24
Quote
darkside
Quote
Imotko
Стига рева, бе майна. Омръзна ми от ревльовци. Който иска фалос, това и ще намери. Може да се наредите на опашката, барабар с Класната.
Ти майна явно ме бъркаш с някого! Поради силно изнервеното състояние и затворения живот който водиш започваш да губиш вярната преценка за това което се случва. Може би трябва да си смениш ника на Мултиимотко, Максиимотко, Мегаимотко Хиперимотко... ще се почувстваш добре - наричат го подтискане на комплексите или запълване на празнината в егото! Никой не реве! Освен може би такива като тебе. Чети Ошо, Фройд и Ницше, това може да ти помогне да приемаш по-леко действителността. Ако си от класа, покажи го, защото дотук не става ясно! Ето ти една терапия: Ще изпиша едно число - 149е.кв.м. - повтаряй го монотонно на глас като мантра и до половин час ще изпаднеш в нирвана, а може и оргазъм .........Шегувам се, не се впрягай!

Не се впрягам въобще, пък и откъде си така запознат с изнервеното ми състояние и затворения ми живот?
За сведение не съм си изгубил вярната преценка, само с изводите ти не съм съгласен. Нали съм Имотко, затова сигурно е така.
Това 149 може да си го повтаряш ти и групата от форума, както си го повтаряте вече трета година. Нирваната е гарантирана.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-03-2011 - 23:41:56
Имотко, скивай ся майна, за затворения ти живот предположих само. За нервите обаче съм сигурен! Числото 149 използвах само за терапията понеже забелязах, че често го използвате във форума като някакъв праг, константа. 3.14 също става. Също може да съберете групичка за следната терапия: сядате в кръг и повтаряте на глас: " Само да се отърва, повече няма да стъпя в банка! 9-та по Рихтер да ги тръшне дано, цунами да ги отнесе! Не искам да чуя за кредит! Ипотека е мръсна дума!" и това три пъти седмично по 2 часа. Но реално нещата могат да стигнат под 100$.кв.м. А временно - няколко години ще има имоти със стойност "0" - непродаваеми. За преценката - тя е субективна, това е твоята гледна точка. Когато събереш повече гледни точки тогава може да се говори за обективност. Но пак няма гаранция. ..В обществото на 1000 луди ако се появи един нормален, общността им ще го обяви за луд......а при обратния вариант ще го обявят за харизматичен, че може и за премиер да го изберат......Иначе ти ми се виждаш свестен, само дето си малко заядлив, демонстрираш самочувствие......това е полезно, най-вече за тебе.......ако още не си изяждал сериозно дърво в тоя живот, да знаеш, че никога не е късно! Ако ти се случи, ще ти кажа какво се прави след това.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-03-2011 - 03:47:22
Къде са финансистите отвъд океана Асен и Куку? Те поне правеха интересни анализи, ако и да не са се сбъднали (още). А това със заклинания и плач няма как да стане. България официално е обявена за отворена пазарна икономика, свобода, демокрация и се ред хубави неща. Ами ако ще стават имотите по 2 за лев да стават и по-скоро че да купя и аз нещо на Царя или поне на Ректората*angel*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-03-2011 - 07:57:10
avatar
Какво реално предлага България? Апартамент в София - най-отвратителната и неуредена столица на ЕС където е още е известно, че цари мафия, няма добра инфраструктура, няма реално развит туризъм. Защо да си купите апартамент? КАкво ще правите? Белград, Букурещ, Истанбул, та дори Скопие са в по-добра позиция.
Апартамент на морето? Къде? Заобградени от бетон и повръщащи тийнейджърчета дошли да изпиват парите на мама и тати от Германия?

Реално погледнато ние няма какво да предложим - има по-хубави столици, летните ни курорти вече не са толкова атрактивни,а зимните се осланят на едни механи, но пистите са боклук. И на капак на всичко държим високи цени.. Имало търсене... Ние нямаме конкурентно предимство.

И как ще ми обясните, че в дългосрочен план се очаква скок в цените???
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-03-2011 - 08:37:54
Quote
Камито
И как ще ми обясните, че в дългосрочен план се очаква скок в цените???

Има може би едно 5% НИ, които наистина ще поскъпнат, и то значително. Но да се уцели точно такъв имот, че и да се купи е по-скоро лотария. Масовите НИ ще си останат непродаваеми още няколко години, поне на сегашните ценови равнища. Само една забележима корекция от 20-30% надолу /до средна цена от 5-600 Евро/м2 за София/ би могла наистина да съживи пазара.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-03-2011 - 09:31:45
Quote
darkside
Имотко, скивай ся майна, за затворения ти живот предположих само. За нервите обаче съм сигурен! Числото 149 използвах само за терапията понеже забелязах, че често го използвате във форума като някакъв праг, константа. 3.14 също става. Също може да съберете групичка за следната терапия: сядате в кръг и повтаряте на глас: " Само да се отърва, повече няма да стъпя в банка! 9-та по Рихтер да ги тръшне дано, цунами да ги отнесе! Не искам да чуя за кредит! Ипотека е мръсна дума!" и това три пъти седмично по 2 часа. Но реално нещата могат да стигнат под 100$.кв.м. А временно - няколко години ще има имоти със стойност "0" - непродаваеми. За преценката - тя е субективна, това е твоята гледна точка. Когато събереш повече гледни точки тогава може да се говори за обективност. Но пак няма гаранция. ..В обществото на 1000 луди ако се появи един нормален, общността им ще го обяви за луд......а при обратния вариант ще го обявят за харизматичен, че може и за премиер да го изберат......Иначе ти ми се виждаш свестен, само дето си малко заядлив, демонстрираш самочувствие......това е полезно, най-вече за тебе.......ако още не си изяждал сериозно дърво в тоя живот, да знаеш, че никога не е късно! Ако ти се случи, ще ти кажа какво се прави след това.

Мерси за разбирането. В банка не ми е стъпвал крака, което иде да рече, че нямам и ипотека. Да се запомни.
Непродаваеми имоти има и сега, ще има и занапред. Това, че Банско е дупка, а морето - мръсно, ще направи цените в Стрелбище или в центъра на Варна по-ниски, но няма да ги направи без пари, така че съм спокоен. Просто ми е много скучно и имам доста сводобно време, затова се заяждам по форума, за разнообразие и за поддържане на равновесието. Иначе ревльовците щяхте да го превземете с вашите цигани, мигани, ЧСИ-та, ипотеки, сривове и прочие апокалиптични простотии. Все едно, че живеете в някакъв ваш свят, дето всички хора са все бедни, нещастни, сринати и без каквато и да било перспектива в живота. А живота според вас ще свършва през някоя зима, например 2012г., щото тази не се получи.
За сега сериозно дърво не съм изяждал, мисля и да не ми се случва.
Пожелавам го и на теб.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-03-2011 - 10:57:30
Мир и на теб Имотко! Радвам се, че се забавляваш майна. Форумите са затова донякъде! Ако наистина нямаш кредити имаш сериозен шанс да се възползваш от кризата положително...... Все едно, че живеете в някакъв ваш свят, дето всички хора са все бедни, нещастни, сринати и без каквато и да било перспектива в живота. Този свят е и твой, огледай се. Друг е въпроса, че сами са си виновни до голяма степен. За 22 години не видях този народ (в по-голямата си част) да еволюира в мисленето и отношението към труда. Естествено, както във всяка нация има изключително умни хора, но те са капка в морето. Ето, във форума всеки изразява някакво мнение независимо какво е то, значи мисли! За 22 години облъчване с чалга и простотия, менте стоки и алкохол, и медии които им набиват "неволно" в кратуните, че единствения начин да се сдобиеш с пари е далаверата или цуцането на държавата , какви да бъдат? Съдбата на оФцете се решава от вълците - стригане, бой, пак стригане, още стригане, доене три пъти на ден. Оруел е описал подробно живота в една ферма............
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-03-2011 - 11:21:17
E, те това имах предвид, само черни краски. Аз лично въобще не смятам, че да се сдобиеш с пари става само с далавера или с цуцане на държавата. Затова пък съм забелязал, че всички, които го твърдят убедено, обикновено не са много успели в живота и с парите. Затова си търсят оправдание, най-често в политиката. Надявам се, за твое щастие, че не си от тях.
А от кризата ще ми бъде много, много трудно да се възползвам. Защото от това има в сферата на имотите далавера само за хората без жилище, а аз не съм от тях. Но ще опитам.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-03-2011 - 12:47:03
Quote
Imotko
E, те това имах предвид, само черни краски. Аз лично въобще не смятам, че да се сдобиеш с пари става само с далавера или с цуцане на държавата. Затова пък съм забелязал, че всички, които го твърдят убедено, обикновено не са много успели в живота и с парите. Затова си търсят оправдание, най-често в политиката. Надявам се, за твое щастие, че не си от тях.
А от кризата ще ми бъде много, много трудно да се възползвам. Защото от това има в сферата на имотите далавера само за хората без жилище, а аз не съм от тях. Но ще опитам.
Виждам някакъв скрит песимизъм!? Да не станеш Darkside №2 !!! Добре дошъл в отбора майна, искам да кажа. Покажи ми това светлото дето го виждаш, убеди ме, IQ-то ми е достатъчно да те разбера........Сред тъмните неща има и хубави, например Бионсе, любимка ми е!
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-03-2011 - 13:25:38
От песимизъм до апокалиптицизъм има голяма разлика. А това светлото, то е индивидуално, в смисъл, че някой хора ще си живеят и добре, не ли? И то не непременно мутрите, чалгите или крадливите политици. Може би не и брокерите, поне не всички.
А банкерчетата ще си живеят добре със сигурност. ЧСИ-тата измамници и гравитиращите около тях също. Съдебната система и прокуратурата-също. Еврофондажиите и магистраладжиите-също. Житарите-също. Монополистите-също. И други.
Но, най-важното, че могат и ще си живеят добре и много други хора, които просто работят добре и умно.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.