Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-12-2011 - 19:33:55
Quote
Imotko
До 1000 евро имаш първо още 150-200 с довършителните работи, после още 300-350 за земята, било то обезщетение или плащане, и стават колко - стават 600-700 евро. Това се проектира, преговаря и строи 3 години, по 20% печалба за година, те ти 1000 евро за кв.м. продажна цена. При по-неатрактивен квартал всички компоненти са по-ниски, само нормата на печалба се запазва.
Това са сметките за нещо читаво в София, плюс-минус 100 евро. Понеже тези сметки сега трудно излизат, затова много малко се строи.
Имотко, не е до сметките а до нуждата, никой не го е еня каква е себестойността на вече построеното. Има само ТЪРСЕНЕ и ПРЕДЛАГАНЕ! Ново ще се строи за лични нужди, щото има достатъчно готова "продукция" и жилища, и търговски площи. При свиващо се потребление и то драстично, да строиш молове требва да не си наред! Или да си най-големия и да прокараш закон за премахването на останалите магазини! Снощи случайно гледах интервю с един малък човек с мноу неприятна физиономия (напомня ми Остап Бендер) от голема агенция, който за мноу кратко време изрече мноу големи глупости ! Докато брокерското съсловие не спре да си служи с лъжи и селски хитрини, негативното отношение ще се запази. Аз изобщо не крия своето например!
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-12-2011 - 19:47:29
avatar
Quote
darkside
Докато брокерското съсловие не спре да си служи с лъжи и селски хитрини, негативното отношение ще се запази. Аз изобщо не крия своето например!

Защо си мислиш, че отношението на хората към теб и колегите ти, дето хем ремонтирате некачествено, хем дерете по 3 кожи, е положително?eye popping smiley
Дори и да са обекти, финансирани от държавата или общините- че и особено, щом са такива, на всички е ясно как се печелят поръчките, какви " селски" и " градски" номера правите, как пълните гуши от нашите данъци.
Когато виждаш сламката в окото на другия, а не забелязваш гредата в собственото си, значи си много, ама много зле със зрението.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-12-2011 - 20:34:45
Quote
Imotko
Строил ли си някога нещо, или да си продавал и купувал, ама не апартамента на баба си, а като инвеститор. Защото и ти добре ме разсмиваш..
Да строил съм за себе си.И съм продавал наследствена къща.Това със земята дето си написал 300-350 евро си забравил да го разделиш на броя на етажите.Примерно купуваш 700 кв.метра да кажем за 150000евро и застрояваш 300.Сградата е на шест етажа.Колко е добавката за земя към себестойността.Не повече от 100 евро.Някои не са учили като теб в СУ а по други места където се учи математика и то яко.Казах ти вече че цени над 500 евро са спекула и алчност.Да не говорим за термина шпакловка и замазка.На шпакловка и замазка и 400 евро са много.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-12-2011 - 22:28:25
Само доказваш, че бъкел понятие си нямаш. Къде бе Батко, къде ще го купиш тоя парцел от 700 кв.м. за 150000 евро и ще застроиш 300 кв.м. по шест етажа, т.е. общо 1800. Къде е? Парцелите с такива показатели и такава цена може да бъдат само в квартали, дето продажната цена на готовия продукт сега е не повече от 500 евро за кв.м. Е, аз ако съм предприемач, ще кажа на кандидат-новодомците - построите си го сами.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-12-2011 - 23:26:11
Ей бре Imotko бре, професионалист бре!!! 300-350Е за земята само, де го това бре?!
Хванах първите 2 общински търга, които намерих: цък и цък

И двата са с КИНТ 3.5, ако нямаш връзки smiling smiley, но при тези условия простата аритметика води до:
За парцела в Стрелбище при минимално РЗП от 1522м2 цената на парцела става по 394лв/м2 или около 200?
За другия парцел при минимално РЗП от 1732 цената на парцела става по 260лв/м2 или около 130?

Ако си на обещетение в обищия случай може да постигнеш доста по-добри показатели, освен ако не си някой луд дето дава над 35%

Та чеша се по главата и си мисля, де са тия парцели с тия параметри дето лягат по 300-350Е/м2 РЗП

Явно не са в Стрелбище или в широк център.

Edit: Допълвам, за да не вземеш да ми говориш, че това били начални цени на търгове и други алабализми.
Вземаме 2 обяви от свободния пазар 2 обяви в невероятния според теб кв. Стрелбище:
Тук имаме "възможно РЗП около 2 500м2" при офертна цена 420 000? или 168?/м2
Тук имаме миинмално РЗП от 3640м2 при офертна цена от 760 000? или 208?/м2



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-21 23:40 от brotarius.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 08:23:16
avatar
Brotarius, не се доверявай сляпо на инфо по дадени оферти.
В 95 % от случаите нещата не са такива, както се представят.
Ти набързо хващах УПИ и КИНТ,.... и РЗП-то ти се получава.
Това е грешно, цената би се изяснила след обстойни проверки.
В градските УПИ-та положението е съпроводено и с други ограничения.
Не случайно Бизнес парковете ги набучиха по периферията.
Земя бол, цената тънка, не се съобразяват със съседи, отстояния и т.н.
А свободата за паркиране е един допълнителен плюс.
При жилищните сгради, номер 1 е локацията, всеки иска на пъпа на градо.
Цените на УПИ-тата и % на обещетение падна, но строежите не започват както преди.
Строителите не знаят продажната цена на бъдещите апартаменти.
Стоят на полусъединител и форсират отвреме навреме, да покажат че са на пазара.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 08:40:49
TZARS, така ще излезе, че за да коментирам нещо подобно във форума, трябва да разполагам с виза за проектиране за парцела smiling smiley.
Естествено, че кинт, плътност и кк са базови параматри, но както знаеш, те подлежат на промяна и в двете посоки, така че тезата ти може да се тълкува и в моя полза.
Също РЗП-то от едната обява съм го цитирал, предполагам там са проучили малко повече съответния парцел.
Аз в момента не коментирам себестойноста на един строеж, напълно наясно съм, че той може да варира в пъти в зависимост от много неща, но в никой случай не мога да се съглася, че само земята може да ти бъде 300-350? в масовия случай. Не случайно съм дал примери от един от най-скъпите квартали в София.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 09:10:22
avatar
Сега проверих един строеж от 2008 година.
Строителя купи УПИ-то, защото собствениците бяха трудни за договаряне на % обещетение.
Цената на УПИ-то наложена върху РЗП-то излезе 275 евро кв.м.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 09:26:23
Quote
brotarius
Ей бре Imotko бре, професионалист бре!!! 300-350Е за земята само, де го това бре?!
Хванах първите 2 общински търга, които намерих: цък и цък

И двата са с КИНТ 3.5, ако нямаш връзки smiling smiley, но при тези условия простата аритметика води до:
За парцела в Стрелбище при минимално РЗП от 1522м2 цената на парцела става по 394лв/м2 или около 200?
За другия парцел при минимално РЗП от 1732 цената на парцела става по 260лв/м2 или около 130?

Ако си на обещетение в обищия случай може да постигнеш доста по-добри показатели, освен ако не си някой луд дето дава над 35%

Та чеша се по главата и си мисля, де са тия парцели с тия параметри дето лягат по 300-350Е/м2 РЗП

Явно не са в Стрелбище или в широк център.

Edit: Допълвам, за да не вземеш да ми говориш, че това били начални цени на търгове и други алабализми.
Вземаме 2 обяви от свободния пазар 2 обяви в невероятния според теб кв. Стрелбище:
Тук имаме "възможно РЗП около 2 500м2" при офертна цена 420 000? или 168?/м2
Тук имаме миинмално РЗП от 3640м2 при офертна цена от 760 000? или 208?/м2

Първо да благодаря за труда, дето си си го направил.

А по същество: Парцела на търг в Стрелбище на Роженски проход е пълна северна дупка на грозно място, с малко лице, само с един калкан по градоустройство и параметрите му по виза нямат нищо общо с това РЗП 1500, дето си го написал. Не ми се дръж като продавач.
Другият парцел на Твърдишки проход, дето уж бил 420000 евро, е 420000 евра на върба, за тези пари даже няма да говорят с тебе, а какво са си писали брокерите си е тяхна работа. По градоустройство сега е с един калкан и 1200 РЗП, тия 2500 са с подземното и я стане промяната, я не. И са едни луди собственици, а съседа иска за калкана 2 апартамента или нещо подобно.
Третия в Стрелбище, дето бил 1040кв.м. е с такава площ като нерегулиран, като УПИ ще бъде с не повече от 850 кв.м., защото им вземат за улица и тротоар. Кинта му е 3 в зона Жк. Значи 2550 РЗП, ако може да се изпълни заради отстоянията, че има високи блокове и от двете страни. Нещо се получава около 300 евро върху надземното РЗП, защо така?
Защото не разбирате, братлета, и защото и трите обяви за Стрелбище са пълна зарибявка.

Иначе съм напълно съгласен, че 300 за РЗП е пълно безумие, затова и тези простотии си висят по обявите и затова няма много ново строителство.
За момента за Стрелбище 200 е максимума и то на добър парцел. Ама им е малко на шушляците.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-22 09:30 от Imotko.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-12-2011 - 10:16:40
Значи излиза, че в единия на Твърдишки, ако има кой да ги даде тия пари може и да се върже 300? и то само за надземно РЗП .
За тоя на Роженски не разбрах ти си му виждал визата ли? Защото при отреденост М+5 и плътност 60% аз лично не виждам причина да не може да се постигне 1500РЗП. Това дали е "северна дупка" не е релевантно изобщо.
Другия общинкси не си го коментирал, а в четвъртия случай директно обвиняваш брокерите в лъжа . Какво е това богохулство? smiling smiley

Така или иначе от твоето мнение, аз останах с впечатлението, че 300-350?/м2 РЗП е едва ли не масова практика, а се оказва, че трудно може да се намери нещо с такава себестойност. Дори в примера на TZARS от 2008ма на връх балона, явно не е било така.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.