Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 15:59:08
avatar
Quote
jores
Ками някой човек го е казал. Е не е холандския премиер и ако си изчела постовете ми щеше да отчетеш, че акцентирам върху съдържанието winking smiley.
!Самосъжалявам се? Ками осъзнай се. С цялото си включване се опитвам да кажа, че трябва да се предприемат действия и аз лично се подготвям да ги започна.
Самочувствието ми се гради на това което отчитам, като резултат и определено не ми липсва. От началото на кризата нещата при мен са нагоре въпреки множеството доброжелатели, които ще се радват да потъна обиждай ки ме на тъп идиот. /Имотко чакаш ли брат :]/

Ками преди време ти бях пратил един линк на лични, ще получиш още такива в следващото полугодие всичките с цел постигане на справедливост.
Лошото е че данъкоплатеца плаща за търпимостта си към безхаберието, което стъпва на плода на собственият му труд.

Жорес, с добро чувство ти написах, с добро и продължавам!smiling smiley
Самосъжаляваш се, та пушек се вдига- хем отчиташ, че нещата ти са потръгнали.
Изведнъж ти се прииска всичко да стане по мед и масло, ама няма как.
Помня какво ми изпрати, но ако то остане скрито за останалите, ако не се съберат гласове на нетърпимост, нищо няма да се оправи.
И да избягаш навън, едва ли ще се почувстваш по- добре, сам като куче, в уредена държава- ще виеш към луната от самота.
Ако мислиш, че си роден на този свят само за да са ти по- гладки улиците и по- приветливи чиновниците, разбирам.......ама се съмнявам да е така.smiling smiley
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 16:22:02
Quote
ivorad
Quote
jores




Интервюто е менте няма спор никакъв, но съдържанието е абсолютно отражение на действителността през моя поглед и целта ми беше да акцентирам върху него.


Понеже авторът на тези вдъхновени редове се прави на глухоням, нека отбележа поредните няколко неща:
1. Когато един текст е очевидно менте, не е добре да се представя като истина. Дори с добри намерения. Особено с добри намерения!
2. Оценката за съдържанието като "абсолютно отражение на действителността през моя поглед" е поредната инфантилна замашка. Защото същностното в цитираното менте не са фактите / въпреки тенденциозните хиперболизации, картината е по-скоро вярна, отколкото измислена!/, а отношението към тях, интерпретацията им!
Ето малък цитат, за да припомня как се интерпретират посочени факти:

Quote

Ще бъда прям, Вие нямате шанс, България няма шанс..

Това маразмено съждение съвпада с видяното през твоя "поглед"?!????
Че какви са тогава тия пуешки смехории за "инициативи" и прочее - ако наистина мислиш така, що щеш в България?
И този плужек, написал въпросния злобен антибългарски текст - него трябва да оценим като автор на позитивна провокация?
Хе, хе - майтапи!
:]
Според теб България във формата и от 89та на сам има ли шанс за нещо повече от подсигуряване на живуркане на по - голямата част от хората?
Според теб в България има ли нужда от гражданско общество, което да има пряко влияние върху общественото устройство на страната и да определя за какво му е нужна държавна намеса и за какво не?
Политическата система в страната според теб в полза на по - голямата част от населяващите я хора е или на по - малката?
Според теб не е ли редно когато видиш, че държавата управлява парите ти нерационално и една част от тях не ти носят никаква полза да имаш действащ механизъм чрез който да се противопоставиш?
Когато държавата нарушава собствените си закони, не е ли редно някой да излети на улицата и да види как се вади хляба там?
Когато бизнеса се свива и съкращава за да оцелее не е ли редно и тази държава да съкрати разходите, дейностите и ненужните хора за да не натоварва реалната икономика?

Еми на мен ми идва в повече да седя и гледам нагалсен мач безучастно, за това и материала предизвика емоция.
Автора му малко или много е постигнал целта си, като според мен не е антибългарски напротив.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 16:29:58
Quote
jores
[
Според теб България във формата и от 89та на сам има ли шанс за нещо повече от подсигуряване на живуркане на по - голямата част от хората?
Според теб в България има ли нужда от гражданско общество, което да има пряко влияние върху общественото устройство на страната и да определя за какво му е нужна държавна намеса и за какво не?
Политическата система в страната според теб в полза на по - голямата част от населяващите я хора е или на по - малката?
Според теб не е ли редно когато видиш, че държавата управлява парите ти нерационално и една част от тях не ти носят никаква полза да имаш действащ механизъм чрез който да се противопоставиш?
Когато държавата нарушава собствените си закони, не е ли редно някой да излети на улицата и да види как се вади хляба там?
Когато бизнеса се свива и съкращава за да оцелее не е ли редно и тази държава да съкрати разходите, дейностите и ненужните хора за да не натоварва реалната икономика?

Еми на мен ми идва в повече да седя и гледам нагалсен мач безучастно, за това и материала предизвика емоция.
Автора му малко или много е постигнал целта си, като според мен не е антибългарски напротив.

Пиле, колко трябва да си пиян или дрогиран, за да плещиш това по-горе, при положение, че вторът на "интервюто" е съсредоточил всичко в него около лайтмотива " Вие нямате шанс, България няма шанс.."

Адмираш подобно отношение към България и в същото време попръцкваш граждански-патриотично?
Хе, хе :}
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 16:37:34
Жорес,
Благодаря! smiling smiley
Не съм се съмнявала и за миг, че е свързано с работата ти. Ти си от хората, които умеят да виждат възможности.
Прощавай, останах с впечатление, че нещо се е пречупило в теб, макар и за кратко. Май не е. smiling smiley
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 16:38:37
Quote
Lubimec13
Quote
Muza
Случи ли се, цените ще тръгнат като по пързалка надолу. Няма кеш, няма и кредити.

Желая ти успех, каквото си намислил, и весели празници! smiling smiley

*drink1*

Грешиш. Кеш и кредити има , но в ръцете на тези, за които имотите означават средство за производство.

... средство за производство, не за живеене. smiling smiley

*drink1*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 16:44:58
Quote
ivorad
Quote
jores
[
Според теб България във формата и от 89та на сам има ли шанс за нещо повече от подсигуряване на живуркане на по - голямата част от хората?
Според теб в България има ли нужда от гражданско общество, което да има пряко влияние върху общественото устройство на страната и да определя за какво му е нужна държавна намеса и за какво не?
Политическата система в страната според теб в полза на по - голямата част от населяващите я хора е или на по - малката?
Според теб не е ли редно когато видиш, че държавата управлява парите ти нерационално и една част от тях не ти носят никаква полза да имаш действащ механизъм чрез който да се противопоставиш?
Когато държавата нарушава собствените си закони, не е ли редно някой да излети на улицата и да види как се вади хляба там?
Когато бизнеса се свива и съкращава за да оцелее не е ли редно и тази държава да съкрати разходите, дейностите и ненужните хора за да не натоварва реалната икономика?

Еми на мен ми идва в повече да седя и гледам нагалсен мач безучастно, за това и материала предизвика емоция.
Автора му малко или много е постигнал целта си, като според мен не е антибългарски напротив.

Пиле, колко трябва да си пиян или дрогиран, за да плещиш това по-горе, при положение, че вторът на "интервюто" е съсредоточил всичко в него около лайтмотива " Вие нямате шанс, България няма шанс.."

Адмираш подобно отношение към България и в същото време попръцкваш граждански-патриотично?
Хе, хе :}

Не колега, не попръцквам граждански - патриотично а лично. Има хора на които им е гот лично да живеят в кофти среда, но те да са добре на общия фон, а ако е и за сметка на останалите най - добре, случая ми е малко по - различен.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 16:54:40
Quote
Muza
Жорес,
Благодаря! smiling smiley
Не съм се съмнявала и за миг, че е свързано с работата ти. Ти си от хората, които умеят да виждат възможности.
Прощавай, останах с впечатление, че нещо се е пречупило в теб, макар и за кратко. Май не е. smiling smiley

smiling smiley, Муза за добро или лошо се попречупих. Имам натрапчивото усещане, че с времето изградих в главата си практична структурата на модел чрез който ще може да се реализира неформален граждански проект за ефективен контрол над държавата.
Естествено това се случва с хора. Голямото ми притеснение е до колко ги има.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 17:32:41
Quote
jores
Quote
Muza
Жорес,
Благодаря! smiling smiley
Не съм се съмнявала и за миг, че е свързано с работата ти. Ти си от хората, които умеят да виждат възможности.
Прощавай, останах с впечатление, че нещо се е пречупило в теб, макар и за кратко. Май не е. smiling smiley

smiling smiley, Муза за добро или лошо се попречупих. Имам натрапчивото усещане, че с времето изградих в главата си практична структурата на модел чрез който ще може да се реализира неформален граждански проект за ефективен контрол над държавата.
Естествено това се случва с хора. Голямото ми притеснение е до колко ги има.

Не си! smiling smiley
Може да е като борба с вятърни мелници или непреодолима стена, но ...
Хората ги има и никак не са малко, но виждането им, нагласата им, може да се размине, евентуално, с модела.

Иворад,
Във връзка със статията - внушението е същото, като "не народ, а мърша" - провокативно, събуждащо ...
*drink1*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 17:48:10
avatar
Quote
Muza

Иворад,
Във връзка със статията - внушението е същото, като "не народ, а мърша" - провокативно, събуждащо ...
*drink1*

Мисля си, че е крайно време да спрем да приемаме такива внушения за събуждащи и провокативни.
Когато лекарството се предозира, убива болния.
Не виждаш ли, че никой и една добра дума не иска да каже, едно добро нещо, направено- да покаже?
А, не е съвсем нищо да няма, разликата с преди 10-20 години е очевадна.
Не случайно, сори хора като Жорес се сдухват- млади са и не може непрекъснато да им се режат крилете и да им се говори, че за нищо не стават!
Re: Иде ли края на Еврото
11-12-2011 - 18:03:29
Жорес, аз подкрепям твоята теза. Вегетиране . Колапс. Крах. Страх. Иворад вика като малко дете в тъмното, щото го е страх! "Социалната" държава не мое да си позволи да бъде от тук нататък социална. Бизнеса отказва вече да издържа нищонепроизвеждащи хрантутници. Сивия сектор ще расте. Март ще е възловия момент.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.